До розділу

Руське Православне Коло

 

Культові споруди біля ІКК «Запорозька Січ»

Світовит Пашник,

Волхв РПК

 

 

Комплекс кромлехів мідного віку є унікальною пам'яткою археології та має взаємозв'язок з курганною групою, що розташована поруч. Пам'ятка була відкрита під час будівництва історико-культурного комплексу "Запорозька Січ" у 2005 році.

Археологічними розкопками 2006-2008 років було досліджено 12 кромлехів та 6 кам'яних закладів різного розміру та часу.

Споруди культового призначення були залишені мешканцями квітянської (група середньостогівської) культури наприкінці V початку IV тис. до н.д.

На жаль, після розкопок не знайшлися добродії, щоб профінансувати накриття і музеєфікацію об'єкту. Культова споруда була законсервована і знаходиться під землею. На рівні сучасного ґрунту для огляду була виставлена кам'яна копія.

Висувалася версія, що це окреме кладовище для дітей. Кістки їх не дійшли до сьогодення і були розчинені в піщаному ґрунті. Припускаємо, що образи кіл мають хаотичність через різний час здійснення поховання. Важливо, що це одні з найраніших кам'яних закладок на острові Хортиця. Поруч знаходяться поховання, які в свій час датувалися ІІІ тис. до н.д. Деякі кургани були відтворені Заповідником і мають відповідну інформаційну позначку. Також ряд кам'яних закладок прощупується в ґрунті і чекає на подальше дослідження місцевості, що відноситься до І-ї курганної групи острова Хортиця.

 

 

Археологічні розкопки

 

 

 

 

 

Реконструкція

 

 

 

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу