До розділу

 

 

Святилища IX століття над селом Ілів Миколаївського району Львівської обл.

 

Наприкінці X – початку XI ст. на горі зі святилищами було городище і стояв невеликий замок місцевого феодала. За переказами, під ним була розгалужена система ходів, які перехрещувалися у давньому храмі. Починалися вони біля Ілова, а завершувалися під Новим Роздолом біля озера Барвінок. У перських джерелах IX-X ст. також можна знайти згадку про величезний підземний храм Сатурна у найбільшому слов’янському місті Джерваб, яке сходознавці розміщують на території Північного Прикарпаття. Отже, цілком зрозуміло, що дослідників тягне до ілівських гір, наче магнітом.

Печера-лоноГору зі святилищами розкопували спелеологи львівського спелеоклубу “Циклоп”. Працювали увесь серпень і наткнулися на дуже перспективну печеру. Їм вдалося відкрити 60 м ходів. Можливо, що це початок “тунелю”, який справді може завершитися біля Нового Роздолу, тим більше, що там вже віднайшли печерний “вхід”.

У давні часи біля Ілова знаходився потужний духовний осередок. Святилище жіночого божества найбільш досліджене. Над перехрестям стежок нависає велике, штучно витесане у скелі кам‘яне лоно з вузькою щілиною входу (на фото). Забратися у нього можна по заглибленнях у камені. Низьке вологе склепіння всередині напівкругле огортають суперечливі відчуття. З одного боку – повної захищеності, з другого – бажання якнайшвидше вийти у той різнобарвний світ, який виднівся крізь вузький вхід. Так, напевно, мала б почуватися перед народженням дитина… Енергетика цієї печери чудова, лікувальна, – особливо для жінок.

    Джерела

Олена ЛАНЬ
Давні Боги живуть поруч з нами?

Скорочено

 

Дивіться також статті:

Корчинський О.М.

Ранньосередньовічне місто на Верхньому Дністрі (1,88 мб, pdf)

 

Орися Шиян

Археологи знайшли залишки культової споруди біля язичницького капища на Львівщині

 

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу