До розділу
   

Структура замовляння у слов'ян

 

Як вилікуватися, якщо не допомагають численні таблетки? Як захиститися в цьому шаленому світі, де обман править бал, а підлість процвітає? Як зберегти сім'ю, коли розпуста і «свобода почуттів» призводять до краху чотирьох сімей з п'яти?

Як повернути батька дитині? Як забезпечити собі і своїм близьким гідне життя і безпеку? Як захистити дітей і онуків від численних небезпек?

Список проблем людських нескінченний, а жити хочеться тут і зараз. Причому як можна краще.

З давніх часів люди вирішували ці та багато інших питань, розробляли методики і передавали з покоління в покоління найбільш дієві з них, шліфуючи і відточуючи їх століттями, довівши до геніально простого і дієвого методу, званого в народі замовляння. Саме завдяки цьому безцінному спадщини предків, його щасливі власники здатні істотно поліпшити своє життя. Для цього необхідно лише знати потрібне дієве замовляння і вміти ним скористатися. І житися буде легко, щасливо і вільно.

Що є замовляння?

Замовляння - оформлений текст, що має магічну силу, що може призвести до бажаного результату. Структура замовляння у слов'ян:

вступ__основна частина__закріп

1________2__3___________4__5_____6

1. Молитовне (правильніше Славлення-Заклик) вступ (звернення до «потрібних сил»).

2. Зачин (шлях): суб'єкт - рухається з поцейбічного світу в потойбічний, долаючи відповідно 3 (сакральне число) кордони: -> поріг -> ворота -> чисто поле ...

3. Епічна частина (звуження простору), у центрі - сакральний персонаж:

- Помічник

- Шкідник

- Захисник

Персонаж обов'язково повинен мати ім'я, а знати його і його ім'я - це дає владу над цим персонажем.

4. Заклинання (прохання, бажання, наказ (початковий варіант)): найдавніша частина Замовляння, сходить до опису дій чаклуна - якоїсь магічної формули.

5. Закріпка (нейтралізація помилки, завершення заклинальні частини): згадка міцних предметів, щоб сенс Заклинання не змінився.

6. Молитовне завершення.

Ритміка і поетика:

Ритмічна одиниця для п.3 - калон (синтагме). Замовляння часто має певну кількість складів, використовуються анафори, епіфори, часто паралелізм, епітети - як постійні, так і наскрізні (вживаються з різними словами протягом усього тексту).

Головне завдання Замовляння - перехід з одного простору в інший, перетворення хаосу в космос.

Приклад складений за мотивами стародавніх замовлянь. (Це тільки приклад, а не дієве замовляння!):

1. Вступ:

Звернення до Богів, до сил природи

2. Зачин:

Вийду я, перейду через поріг - подивлюся навколо.
Вийду за ворота - меч дістану.
І піду через чисто-поле.

3. Епічна частина (звуження простору):

У чистому-полі дуб віковий стоїть,
А в листі-гілках Змій сидить.

4. Заклинання:

Дай же мені, Князь Тіней, сили-мудрості,
Як у Змія предавня.

5. Закріпка:

Камінь - вічний, Меч - надійний ...

6. Завершення:

Хай буде так!

Замовляння (або наговір, закляття, примівка) належить до області народних вірувань, які прийшли з давньослов'янських вірувань.

За допомогою замовляння людина або заговорює, тобто зупиняє, дію добродійних або шкідливих сил природи, або наговорює на іншого щось шкідливе або хороше. Замовляння виникло з давньослов'янських молитов і заклинань. Замовляння ґрунтувалася спочатку на силі людського слова, потім на авторитеті божества, яке закликалося в ньому, далі - на авторитеті особи, яку заговорювали, та її переконанні; вся сила замовляння в точному проголошенні відомих слів і виконанні супроводжуючих обрядів. Спочатку, наші предки, силою заповідного слова замовляння сподівалися примусити боготворчі сили і явища природи до всього, що їм завгодно, і вдавалися до замовлянь вельми часто.

З часом коло застосування замовляння скорочувався; і нарешті, таємничі формули перестали бути доступними всім; виділився особливий клас людей, що відають таємничу силу обрядів і молінь і вміють здійснювати ці обряди. Люди ці - знахарі, відуни, чаклуни, волхви і т. д. У дохристиянську епоху у замовляннях зверталися переважно до сил і явищ природи. Звернення до сонця, місяця, зірок, зорі, вітрів, вогню, грому, дощу і т. п. - найбільш часто зустрічаються в замовляннях. І, тільки з прийняттям християнства стали з'являтися звернення до Спасителя, Богоматері, святим.

Всі замовляння діляться:

1) Замовляння з діями, ритуалами, обрядами.

2) Замовляння без ритуалів і обрядів.

Дії, ритуали та обряди були дуже численні і різноманітні. Намовляли на різні предмети: сіль, мило, білила, кістки мерців, воду, зброю, вино, оцет і т. д.

Майже на всі випадки були особливі замовляння і особливі дії, що їх супроводжують. Найбільшою популярністю і повагою користувалися і користуються численні замовляння, що мають лікарську мету і часто поміщаються в лікувальниках і травниках.

Вимовлялися замовляння спочатку «гучним голосом», а потім, особливо лікувальні замовляння - «пошепки» (шепотіння).

Замовляння - це дуже древній вид лікування, що дійшов до наших днів.

Але, найголовніше - якщо ви не вірите в чудодійну силу замовлянь, то краще не беріться за цю справу. Пам'ятайте, що для кожного випадку існує своя специфічна оплата, не оплатите по завершенні обряду - вилучать потім! Існує свій специфічний захист, загальноприйняті не завжди спрацьовують! Потрібно знати в яку фазу місяця або в яку місячну добу діяти, в який час сонячних діб... Не знаючи броду - не лізь у воду!!! (Краще порадитися із тими, хто знає).

Люди Добрі! Зараз у вільному доступі безліч езотеричної інформації. Коли вже намірилися аби що створити, хоч порадьтеся: повне або не повне замовляння чи обряд, запобіжні заходи, час проведення, яка оплата силам до яких звертаєтесь. Часто стикаємося з вигрібанням "авгієвих стаєнь" внаслідок невігластва... Будьте обережні!

З повагою до вас Башлакова Велезара.

 

 

Молитви, замовляння

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу