До розділу

 

Руське Православне Коло


Звернення
щодо наміру будівництва на острові Хортиця Історико-духовного комплексу "Хорс"
 

Духовний центр "Руське Православне Коло" у співпраці з Національним заповідником "Хортиця" ініціює відтворення на о. Хортиця духовного комплексу часів Київської Русі "Хорс".

Згідно з домовленістю ініціатор ДЦ "Руське Православне Коло" готує на розгляд НЗ "Хортиця" проектну документацію, наукове обґрунтування, шукає фінансової і матеріальної допомоги для здійснення проекту.

Призначення Комплексу

Історико-духовне, використовуватиметься для туристичного відвідування і духовного паломництва сповідників слов'янської віри, відтворення стародавніх слов'янських обрядодійств.

Будова Комплексу

Припускаємо, що Комплекс матиме форму човна, в західній частині розміщено храм з дерева, в центрі - відкрита площадка з Дубом, навколо якого розташовані образи слов'янських Богів, на сході човна площадка для спостереження за сходом Сонця. Комплекс виокремлюється невеликим частоколом-бортом та ровом.

 

ДЦ "Руське Православне Коло" звертається до науковців, проектантів, меценатів, громадськості з проханням надати допомогу в реалізації означеного проекту.

Чекаємо на ваші пропозиції:

svitovyt@gmail.com

063-336-03-78, 066-153-71-79

 

 

Додаток:

Стаття

Пашник С.Д. Спроба відтворення святилища корабельного типу на острові Хортиця та його символіка

 

Семінар "Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ". Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека. 12 березня 2011 р.

Доповідь Світовита Пашника "Спроба відтворення святилища часів Київської Русі на острові Хортиця та його символіка".

 

 

http://www.svit.in.ua

 

 

 До розділу