До розділу

Руське Православне Коло

Перунів тиждень на Хортиці

21 липня 7522 (2014) р.

Запоріжжя, Хортиця

Цього літа Руське Православне Коло насичено провело Перуновий тиждень. На стародавньому святилищі острова Хортиця рідновіри п’ять вечорів приймали гостей – молодих козаків та їхніх наставників.

Вихованці козацьких шкіл з’їхалися в Запоріжжя на Всеукраїнський збір дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура - 2014: Хортиця». Крім різних конкурсів та екскурсій, в планах цього заходу було і відвідання святилища-обсерваторії, якому понад 4 тис. років.

Після важкого дня молоді люди потрапляли в казковий світ стародавньої віри. Їх зустрічали духовні провідники РПК: Волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко, жрець Микола Кардач. Смолоскипи в сутінках, священні вогнища, звуки бубна – налаштовували усіх на святе дійство. Молоді воїни пройшли очищення чотирма стихіями, з’єднали свою силу ходою навколо святилища. Звучали молитви до Перуна – покровителя воїнів, закликали до єдності Роду і любові до Батьківщини.

На стародавньому святилищі молоді воїни промовили клятву берегти свою Землю і давню Віру в ім'я свого Роду. Волхв освятивши ритуальну зброю благословив нею майбутніх захисників нашої Держави Русі-України.

Згадали сучасні бойові дії зі східним ворогом України. Усі присутні пом’янули загиблих захисників вітчизни. За нашою вірою воїни, що загинули на полі бою, потрапляють до небесного Перунова Полка. А цей полк допомагає нашим воїнам, надаючи їм впевненість у своїй силі.

На завершення Перунового тижня було проведено урочисте Богославлення для всіх рідновірів. Перед ними провели показові бої члени ВГО "Патріот України". Свято Перуна супроводжував спів Фольклорно-обрядового колективу "Оріани" під керівництвом Наталії Лук'яненко. Обрядодійство надало натхнення учасникам і впевненість у завтрашньому дні, бо з нами наші Рідні Боги і весь наш Рід.

Запрошуємо рідновірів відвідати і наступного року стародавнє свято Перуна.

 

 

 

Захід ВКонтакті          Подія на Facebook

 

http://svit.in.ua

До розділу