►Архів новин 2020


31 грудня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Про Дідуха з берегинею Ясною

 

Берегиня РПК Ясна (Яна Яковенко) взяла участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Любиме Запоріжжя Містичне №40 "Дідух". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


 

8 грудня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Про хустки з берегинею Ясною

 

Берегиня РПК Ясна (Яна Яковенко) взяла участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Любиме Запоріжжя Містичне №38 "Хустка". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


7 грудня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Триглав на острові Хортиця

 

Острів Хортиця сповнений містики і таємниць. Тут регулярно проводять обряди послідовники Рідної Віри. Вони навіть встановили сучасний об'єкт поклоніння - Триглав. Роздивившись його, стає зрозумілим, на чому базується Рідна Віра.

 

 

 


6 грудня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Святилище-обсерваторія

 

Набагато менш відомий за Стоунхендж і не такий масштабний аналог культової споруди знаходиться в Україні. На острові Хортиця. У 1993 році археологи виявили Святилище-обсерваторію, збудовану у 3-2 тисячолітті до нашої ери.

 

 

 


5 грудня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Святилище на Хортиці

 

Познайомившись із хранителем Хортиці, Волхвом Світовитом, ми завітали до головного святилища Руського Православного Кола на славетному острові. У цьому відео ми почуємо історію відродження цього святилища, його символізм. Зможемо доторкнутися до давнини та побачити глибокий символічний зміст обрядів на ньому. Адже й справді, де б ви ще зустріли давнє кімерійське святилище в формі... КОБЗИ!? Волхв Світовит погодився провести нам екскурсію та чекає в гості й вас, друзі!

 

 

 


28 листопада 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Світовит Пашник. Життя у вірі.

 

Волхв Світовит, хранитель Хортиці, голова Руського Православного Кола, відомий духівник, діяч Рідної Віри. Сьогодні небагато знайдеться рідновірів, які б не знали Світовита Пашника. Ми звикли сприймати Волхва за людину, яка має відповідь на усі запитання, охоче ділиться думками та знаннями про Рідний Звичай.
Кажуть, що людину цінять за вчинки, а вчинки завжди базуються на досвіді. Тож сьогодні ми й познайомимося із волхвом Світовитом ближче, пізнаємо його шлях, розпитаємо, як він став волхвом, як прийшов до Рідних Богів, а також багато іншого!

 

 

 


22 листопада 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Пантеон Володимира

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник взяв участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Любиме Запоріжжя Містичне №36 "Пантеон Володимира"

Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


20 листопада 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Хортиця сакральна

 

Острів Хортиця. Джерело козацького духу. Авангард Руси-України в степах кочових. Саме про нього піде мова в цьому відео. А більше пізнати острів Хортицю, колиску матінку Козацтва - козацтва Запорізького, а отже і будь-якого козацтва, допоможе Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник. З Волхвом Світовитом ми дізнаємося про його тлумачення Хортицької сакральности та символізму, про образи Богів на священному острові та про святилища Хортиці. Слава Предкам!

 

 

 


1 листопада 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Діди - свято шанування Предків

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про свято Діди, яке відзначається 1 листопада. Пояснюється значення свята, символіка.

 

 

 


 

12 жовтня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Богині та лялькотерапія

 

Жриця Руського Православного Кола Мароша Лютиця взяла участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Любиме Запоріжжя Містичне №35 "Богині та лялькотерапія". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


30 вересня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Острів Байди

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник взяв участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Любиме Запоріжжя Містичне №34 "Острів Байди".

Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


28 вересня 7528 (2020) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Свято Миробога і Покрови на Хортиці

 

Поєднане свято Миробога і Покрови провели рідновіри на острові Хортиця на святилищі-обсерваторії 27 вересня. Правили богославлення волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко, жерці Ярина Яніна та Микола Кардач. Прийшла осінь, після рівнодення день зменшується, накрапав невеликий дощик. Свято пройшло душевно. Тепер панує мирне і лагідне Сонце, що ходить по Небу все нижче до Землі, а вона в свою чергу готується до зимового сну, вкриваючись осіннім листям - Покриває себе. Берегиня Ясна провела для жінок майстер-клас з покривання хустиною.

 

Хай же Мати-земля береже насіння, що визріло за літо, а навесні знову забуяє дивним цвітом. Осіння пора нас дивує своїми красотами. Ходіть до Природи, любуйтеся божим чудом.

 

Дивитися Світлини зі свята:

 

Костя Бонжук

Ліда Куценко

 

 


15 вересня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, о.Хортиця

 

Скіфський стан

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник взяв участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Любиме Запоріжжя Містичне №33 "Скіфський стан".

Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


14 вересня 7528 (2020) р.
м. Миколаїв

 

Образи Рідних Богів

Обрядодія РПК Перуниця (Антоніна) Квасниця представляє образи Богів, що виготовлені власноруч

 

 

 


06 вересня 7528 (2020) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Весілля на Січі

 

Світле Благословіння Рідних Богів для молодої родини Дениса та Катерини. Що може бути бажанішим? Вчора, під благодатним дощем, що торкався священнодійно всіх присутніх, ми благословили нову родину на щасливе життя під покровом Роду.

 

Род, Перун (бо ж наречений Воїн, що боронив Землю-Мати), Мокош с Перуницею - всі Великі дали своє Благословення. Стародавній обряд, переданий нам Пращурами Мудрими , скріпив та надав міцного захисту молодятам на їх Шляху РОДинного життя.

 

Мудрі слова Волхва, щирі молитви Берегині, гарячі благословення Жриці поєдналися з Волею Богів. Нашого земного Роду прибуло на славу Роду Всевишнього. Єднаймося, бо багато нас є! Слава Рідним Богам !

 

Ваша Мароша. За молодих щаслива та хороша.

 

 

Дивитися світлини, видиво

 


27 серпня 7528 (2020) р.
Запорізький район

 

Подорож на Савур-Могилу і Синє озеро

 

 

Очільник Інституту сакральної географії просторові практики Юрій Завгородній став ініціатором відвідання Савур-Могили та Синього (Панського) озера в Запорізькому районі поблизу села Григорівка. До нього доєдналися рідновіри волхв РПК Світовит Пашник та Калинка, Рідновіра, В'ячеслав.

Також на Савур-Могили та поблизу Синього озера знаходяться святилища Рідних Богів, де й були проголошені молитви. Відеозвіт про ці мандри від 26 серпня дивіться на каналі Ютуб.

Про Савур-Могилу читайте на сайті: http://svit.in.ua/sva/mi4.htm

 

Дивитися видиво

 


23-24 серпня 7528 (2020) р.
м. Запоріжжя

 

День державності в Запоріжжі

 

Два дні поспіль рідновіри разом зі всіма патріотами України відзначали день Державності. Спочатку вшанували Прапор нашої країни. Біля Запорізької ОДА люди розгорнули величезний прапор України. А на наступний день на урочистій ході пройшлися головним проспектом міста Запоріжжі.

На заходах перед запоріжцями слово з благословінням брав верховний волхв РПК Світовит Пашник. Промовивши молитви за нашу Україну і Рід побажав процвітання нашій державі. Пом'янув борців за волю України і згадав сучасних захисників нашої Держави, що воюють з московським агресором. Промова волхва спонукала до віри, що Україна буде могутньою державою, але за зусиль кожного Українця, бо ми є братами і сестрами і маємо разом боротися за щасливе життя Роду нашого.

 

 

Дивитися світлини, видиво

 


20 серпня 7528 (2020) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Цікавими стежками Старого Дніпра на Хортиці

 

 

Чергові мандри вздовж Старого Дніпра були здійсненні волхвом Світовитом Пашником, В'ячеславом Морозом та натхненником хортицьких обходів Юрієм Завгороднім.  Побували на дивовижних скелях Хортиці і побачили, як цивілізаційні процеси нищать природну красу острова.

 

Також відвідали розкопки під керівництвом Олега Тубольцева давнього поселення-святилища ІІІ тис. до н.д. над балкою Генералкою. А заодно оглянули кам'яного Тура над урвищем балки - давню скульптуру бика, яку можливо використовували в давніх ритуалах.

 

Завершили огляд другої частини святилища Каракайка, яке нещодавно реконструювали археологи, а самі розкопки проходили минулого року. Святилище датується скіфською добою. Ще багато цікавих священних місць приховує Хортиця. Бережемо її. Дивіться відеозвіт мандрів.

 

Дивитися видиво

 


11 серпня 7528 (2020) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Кохання перемагає

 

В неділю 9 серпня 2020 р. на священному острові Хортиця в ІКК "Запорозька Січ" провели обряд Приєднання до Роду чудової молодої дівчини - нареченої. Люба... Любов... А тепер Любава.

 

Беручи участь у проекті Олени Ярошенко "Любов об'єднує", ми отримали в нашу велику Родину ще одну чудову пару.

 

Неймовірне почуття, коли славлення відчуваєш у кожному серці. Коли Вишні благословляють молодих на Щасливий Шлях. І звернення до Батька-Дуба  і Матері-Калини - все отримало відповідь на благо!

 

Покрили гарну голівоньку нареченої, і стала вона дружиною Воїна. Вірною супутницею. Оберегом-молитовницею за нього і Землю Рідну. Будьте благословенні, молодята, на Славу Роду Небесного на радість Роду Земному!

Обряд провели духовні провідники Руського Православного Кола волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко та жриця Мароша Лютиця.

 

Дивитися світлини, видиво

 


3 серпня 7528 (2020) р.
с. Капулівка, могила Сірка, святилище Перуна

 

Козацький захід біля могили Сірка

 

1 серпня 2020 р. ушанували кошового отамана Івана Сірка у його могили біля с. Капулівка Нікопольського р-ну. Також з честю пом'янули захисників України, що загинули за нашу Вітчизну на війні з московитами, що досі триває на Сході.

 

Рідновіри взяли участь в урочистих заходах. Волхв Світовит Пашник та жерці Оріяна Андрусенко і Ант Стриженко провели тризну по отаману-характернику Сірку та благословили Українське козацтво. Також того дня була посвята посестри Перуниці (Антоніна Квасниця) з Бузького козацтва (Миколаїв) в обрядодії.

 

По завершенню заходів відбувся концерт запорізького гурту "Бандерштадт".

 

Дивитися світлини, видиво

 


31 липня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Обряд Перуниці та спілкування на святилищі

 

Велика подяка нашим новим друзям Маріанні Смбатян та її команді за вчорашню зустріч.

Разом ми провели обряд Перуницям. Щире, чудове спілкування. Прославляння Сили Рідних Богів в любові та шані.

Завжди раді новим друзям, що йдуть до нас з чистими серцями.

На благо, Ваша Мароша

 

 

 

 

Дивитися світлини, видиво

 


31 липня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Обряд помину Воїна

 

Вчора був насичений та благословенний день на Хортиці.

 

Вшанували пам'ять та провели за нашим звичаєм Воїна Олега на псевдо Смерть.

Щемно та боляче було по прийнятті благословення взяти з рук Берегиня Ясни - Макоші, в свої руки Богині Мари гідного сина Землі Нашої.

Заколихали, передали Велесу - Волхву Світовиту з шаною на Шлях Добрий для Воїна Витязя, аби піднявся до чертогів Перунових...

 

А опісля... І вбивцю не забули. Та без шани. На Суд Вишніх. На Гнів Великих. І буде по слову нашому!

Ваша Мароша-Лютиця.

 

Дивитися видиво

 


20 липня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Вшанували Перуна і воїнів на острові Хортиця (видиво)

 

На священному острові Хортиця, який споконвіку шанувався воїнами, відзначили День Бога Перуна. На стародавньому святилищі наших пращурів 18 липня відбулося обрядодійство. Розпочали свято духовні провідники Руського Православного Кола Світовит Пашник, Ясна Яковенко, Ярина Яніна, Мароша Лютиця. Після вступної частини лицарі "Братства сталі Запоріжжя" розпочали показові бої на мечах. Далі всі присутні перейшли на мале Сонячне коло святилища і створили духовну єдність Роду. Очистившись чотирма стихіями і, пройшовши вогняний коридор із смолоскипів, люди утворили коло на великому святилищі і запалили в ньому Перуновий Вогонь.

 

Спочатку вогнищани утворили спільне велике коло і прославили наших Богів і особлива шана була Перуну, як Богу воїнства, в його найкращий день. Побажали всьому роду та воїнам, що стоять в охороні нашої держави, доброго здоров'я і добробуту. Пом'янули загиблих воїнів і всіх наших предків.

 

Чоловіки були віншовані жінками дубовими вінками на силу і міць та благословенні на захист нашого Роду. Чоловіки утворили внутрішнє коло в бойовому танці, а жінки пішли зовнішнім хороводним колом. Далі всі поєдналися в єдиний хоровод даючи силу всьому роду нашому. Молитви до Рідних Богів, жертовний хліб, що приломили по колу, та благословення зерном на життя вічне дало відчути, як слава, сила і воля линуть на нас звідусіль, з усієї Русі-України і сходить на наш Рід щастям, де ми всі брати і сестри один одному допомагаємо у нашій боротьбі за життя на священній Богом даній Землі.

 

Читати далі, дивитися видиво

 


2 липня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Державні символи України

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник у програмі телекомпанії "Алекс" "Любиме Запоріжжя Містичне №30 "Конституція". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


1 липня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Обірвалася нитка життя майстрині Світлани Ігнатченко

 

24 червня 2020 року обірвалася нитка натхненного життя видатної майстрині Запорізького краю Світлани Іванівни Ігнатченко, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Її ім'я внесене до "Енциклопедії сучасної України", а дивовижні вишивані рушники прикрашають колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара" в Києві, Запорізького обласного художнього музею, численні приватні збірки світу.

 

 

 

 

Читати далі

 


23 червня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Купало на острові Хортиця (Видиво)

 

Рідновіри Запоріжжя та гості 20 червня відзначили свято Купала на священному острові Хортиця. Цьогорічне свято, як це було і в минулі роки, проходило на Туристичному пляжі, але воно було особливим. Перед святкуванням відбулося вінчання молодої пари Олександра і Юлії, які вирішили це зробити саме в день літнього сонцестояння, коли сила небесного світила є найбільшою. Обряд не планувався зарання, все вирішилося за кілька годин. Молодий з друзями створили святилище, виклали місце для вогнища. Волхв РПК Світовит Пашник благословив молодих на подружнє життя.

Саме ж свято Купала проходило з меншою чисельністю через карантинні умови. Але таке ж бадьоре і духовно насичене, як і в минулі роки. Обряд проводили волхв Світовит Пашник, жерці Мирослав Зуєнко, Ярина Яніна та інші рідновіри, які робили забезпечення дійства. Як завжди був шлюб Купали і Марени, хороводи навколо Купайлиці, вінки на воду, вогняне колесо, стрибки через вогнище та багато інших цікавих дій. Боги сприяли, щоб свято відбулося. Ярило купався у водах Марени, щоб зранку перевтілитися і стати Раєм - Богом плодючої сили. Від цього свята день буде зменшуватися, але літо нас ще довго радуватиме теплими днями і новим врожаєм. Слава Купалі!

 

Читати далі, дивитися видиво

 

 


15 червня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Відеотур унікальним островом Хортиця (Видиво)

 

Та поки кордони для туристів під замком, продовжуємо мандрувати Україною. І сьогодні у циклі Відпочивай вдома - унікальний, овіяний легендами, міфами та переказами - острів Хортиця. Спеціальний відеотур - від Сергія Бордюжи.

 

Хортиця. Найбільший острів на Дніпрі. Довжина майже 12 кілометрів. Ширина - три. Навіть важко уявити, що колись посеред навколишніх степів, тут був справжній дубовий гай.

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник взяв участь у телесюжеті програми "Подробиці" на телеканалі "Inter" про острів Хортиця.

 

Читати далі, дивитися видиво

 

 


5 червня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Дуби - світові дерева

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник у програмі телекомпанії "Алекс" "Любиме Запоріжжя Містичне №28 "Дуби - світові дерева". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


 

7 травня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Священний Дуб на Хортиці

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про ушанування священного Дуба на острові Хортиця. 29 квітня 2020 р.

 

 

 


6 травня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Балка Ганнівка (Дубова) на Хортиці

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про балку Ганнівку (Дубову) на острові Хортиця. 29 квітня 2020 р.

 

 

 


05 травня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Запорізький етнограф розповів цікаві факти про національні особливості похорону

 

Наші співвітчизники зараз з гордістю підкреслюють свою приналежність до української нації. Однак, на питання: "Що означає бути українцем?" У період поминальних днів, ми вирішили розібратися, як код нації відображається в такому явищі як смерть. Допоміг нам у цьому запорізький етнограф Світовит Пашник - Верховний волхв духовного центру "Руське Православне Коло".

 

 

 

 

 

Читати далі

 

 


2 травня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Богославлення на Зелені свята

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник править богославлення на острові Хортиця. Святилище-обсерваторія, 1 травня 2020 р.

 

 

 


30 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Святилище-Яйце і образ Мокоші на Хортиці

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про Святилище-Яйце, якому 4 тисячі років, та образ Мокоші на острові Хортиця поруч з балкою Велика Молодняга (Брагарня).

 

 

 


29 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Зелені свята

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про Зелені свята на острові Хортиця

 

 

 


28 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Любиме Запоріжжя Містичне №26 "Пасха"

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про Великдень, Богів Сонця, календарні системи, символіку Триглава в програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


23 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Скіфський Стан (Зорова Могила) на Хортиці

Волхв РПК Світовит Пашник. Проповідь на Скіфському Стані. Хортиця-онлайн
20 квітня 2020 р.

 

 

 


22 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Богославлення та поминки на Хортиці (онлайн)

Волхв РПК Світовит Пашник. Богославлення та поминки на острові Хортиця. Онлайн. 20 квітня 2020 р

 

 

 


17 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Любиме Запоріжжя Містичне №24 "Міфи про загибель Князя Святослава"

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про князя Святослава і мітологію навколо його загибелі в Порогах Дніпра в програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


15 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Святилище Триглав на Хортиці

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про святилище Триглав та пантеон Богів князя Володимира.

 

 

 


13 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Проповідь волхва Світовита Пашника на святилищах Каракайка та Генералка (о.Хортиця)

 

Ми продовжуємо онлайн трансляції проповідей під час карантину. На цей раз західне узбережжя Хортиці.

 

 

 

 

 


12 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Богославлення на святилищі-обсерваторії та розповідь про нього.

 

Через карантин у нас немає можливості проводити богославлення і проповіді на Хортиці для громади, тому організовуємо видиво онлайн  або у записі. Цього разу править і проповідує волхв РПК Світовит Пашник.

 

 

 

 

 


11 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

В'яжемо хустки з Ясною Яковенко

 

Майстер-клас із зав'язування хустки з берегинею Руського Православного Кола Ясною Яковенко.

 

 

 


09 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Рахманський Великдень. Права Середа

 

Волхв РПК Світовит Пашник про Рахманський Великдень (Праву Середу) - 15 квітня.

Десь глибоко під землею, в підземному царстві, живуть блаженні люди рахмани, які померли. Своє життя вони проводять у Раю. За іншим уявленням, рахмани живуть десь на острові у далекій південній або східній країні, начебто у Ирії, де завжди тепло. Ця земля лише для блаженних...

 

 

 


07 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Скеля Ушвива на острові Хортиця

 

На східному березі острова Хортиця виступає у Дніпро масивна скеля Ушвива або Ушва. На ній зараз стоїть міст Преображенського. А поруч, трохи північніше, є невеличка балка з такою ж назвою. Розповідає волхв РПК Світовит Пашник.

 

 

 


03 квітня 7528 (2020) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Обряди на Хортиці

 

Руське Православне Коло вітає Марошу Лютицю з посвятою в жриці за рішенням Кола Владик. Обряд на Хортиці провели волхв Світовит Пашник та берегиня Ясна Яковенко. Бажаємо жриці Мароші Лютиці божого натхнення для ведення духовно-просвітницької роботи. Хай бережуть Рідні Боги!

 

Також цього дня була сумна подія. Пішов у володіння вічності священик Собору РУВ Володимир Мельниченко. На Хортиці зібралися провести побратима Володимира родичі та друзі. Поховальний обряд правили духовні провідники РПК Світовит Пашник, Ясна Яковенко і Мароша Лютиця. За нашим світоглядом тіло померлого приймає лоно Матері-Землі, а душа відправляється на Луки Сварожі. Поховання - це ще й шлюб Землі та Сварога, від якого душа і тіло поєднаються разом, і померлий має воскреснути у наступному поколінні. Світла пам'ять тобі, побратиме Володимире, хай Рідні Боги опікуються тобою і сприяють швидкому воскресінню!

 

 

 


31 березня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Про свято Радуниця (Проводи), 1 квітня

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про наші звичаї та календар свят

 

 

 


26 березня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Про коронавірус та проблеми в рідновір'ї

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник каже свою думку щодо коронавірусного карантину та проблеми в рідновір'ї

 

 

 


15 березня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник дає відповіді на питання про Рідну Віру та Великдень.

 

 

 


3 березня 7528 (2020) р.
Володарка, Київська обл.

 

Привітаємо громаду "Росичі"!

 

01 березня 7528(2020) року відбулися установчі збори релігійної організації релігійної громади Духовного Центру «Руське Православне Коло» "Росичі".

 

Метою діяльності громади є задоволення релігійних потреб її членів сповідувати і поширювати Рідну Православну Віру викладеній у Велесовій Книзі, науковій праці професора В. Шаяна «Віра Наших Предків» та різноманітній етнографічній та дослідницькій літературі.

 

Приєднуйтеся до Рідної Віри. Контакти: вул. Миру, 7, смт Володарка, тел: 068 554 04 08.

 

 

 

 


29 лютого - 1 березня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Колодка народилася!

 

Руське Православне Коло та Мандрівний музей "Родовід" в рамках Масниці на Крафтовому ярмарку (м. Запоріжжя, пл. Маяковського) 29 лютоого показали свято Колодія та провели майстер-клас з в'язання хусток. Свято правили духовні провідники Руського Православного Кола: Ясна Яковенко, Ярина Яніна, Мароша Лютиця, Світовит Пашник.

 

Наступного дня було продовжено святкування вже на Козацькій Масниці. На святі були козацькі забави і розваги, бої "Лава на лаву" на кубок Хорса, показові виступи козацьких шкіл, лицарські бої, конкурси та інше. Закінчилося свято спаленням опудала Зими, проводом Колодки та зустріччю Весни.

 

 

Читати далі

 

 


24 лютого 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Обрядодія РПК Мароша Лютиця проводить бесіду про Рідну Віру

 

 

 


23 лютого 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про свято Колодія (Масницю)

 

Докладніше на сайті

 

 

 


21 лютого 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Зав'язування хустки з берегинею Ясною в Обласній бібліотеці Запоріжжя

 

На прохання Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки у відділі природничої та сільськогосподарської літератури берегиня РПК Ясна Яковенко 20 лютого 2020 р. провела майстер-клас із зав'язування хустки.

Запрошуйте берегиню РПК Ясну (Яна Яковенко) проводити майстер-класи.

 

Світлини на ФБ

 

 

 


16 лютого 7527 (2019) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Запорізький "стоунхендж"

 

Святилище на острові Хортиця вважають давньою обсерваторією. Обряди поклоніння язичницьким богам проводяться тут і сьогодні

 

Святилище це будувалось протягом тисячі років, та якби містично не звучало, але кожне нове покоління тодішніх мешканців острова, що були причетні до його створення, діяло наче за однією “схемою”. Те, що зрештою збудували, одні називають “запорізькою копією стоунхенджу”, інші кажуть, що це календар або обсерваторія, яка допомагала людям орієнтуватись у часі та природних циклах.

Розташоване давнє святилище у північній частині Хортиці на висоті «Брагарня», що вивищується над рівнем Дніпра на 31 метр й обмежується балками Совутиною (зі сходу) та Великою Молоднягою (з півдня та заходу).

 

Читати далі

 

 


12 лютого 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

Плетіння Дідуха в Обласній бібліотеці Запоріжжя

 

На прохання Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки у відділі природничої та сільськогосподарської літератури берегиня РПК Ясна Яковенко провела повторно майстер-клас з плетіння Дідуха та розповіла про народні звичаї і свята. До розповіді про символіку і календар долучився волхв РПК Світовит Пашник. У дружньому спілкуванні за чаєм завершилася зустріч. Наступні майстер-класи в бібліотеці відбудуться найближчим часом.

 

Світлини на ФБ

 

 

 

 


14 січня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

До новорічних свят

 

Рідновіри не прихильники святкування за календарем московської церкви, тому всі свята відзначаємо за державним стилем. Заради популяризації народних свят іноді користаємося можливістю ще раз нагадати, як це робиться за рідною традицією. Цього разу взяли участь у програмі Телеканалу "Z".

 

 

 

 

 


03 січня 7528 (2020) р.
Запоріжжя

 

На захист бібліотеки

 

Різдвяно-Новорічний концерт влаштували 2 січня в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва. Гостей розважали святковими народними піснями. Також перед початком заходу відвідувачі та працівники висловили своє занепокоєння щодо можливого об'єднання їхнього закладу з Обласною універсальною науковою бібліотекою.

Верховний волхв РПК Світовит Пашник також виступив на захист бібліотеки. Дивіться сюжет на телеканалі "Запоріжжя-Суспільне".

 

 

 

 

 


 

 

►Архів новин 2020

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

До розділу