►Архів новин


5 грудня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя.

 

Про осіннє свято Дідів та інші дотичні моменти в річному календарному Колі в програмі "Легенди Запоріжжя".

Інтерв'ю з верховним волхвом РПК Світовитом Пашником

 

 

 


14 жовтня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, Хортиця.

 

День захисника України та День козацтва на Хортиці

 

День захисника України відзначили рідновіри РПК 14 жовтня на острові Хортиця. Обрядодійство проходило на святилищі-обсерваторії. На свято завітали гості з Нікополя та Дніпра. Правили: волхв Світовит Пашник, жерці: Вадим Літвінов, Ярина Яніна, посестра Зорелада Саленюк. Світлини - В'ячеслав Мороз.

 

Читати далі, дивитися світлини

 


13 жовтня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, Хортиця. Вадим Літвінов

 

На Хортиці спалили образ Перуна!!!

 

Вітаю вас, любі друзі! Оце зараз, переступив поріг своєї квартири і майже зразу сів за комп'ютер? щоб розповісти про події сьогоднішнього дня. Десь на початку десятої ранку, коли їхав в переповненій маршрутці на Хортицю, мені подзвонив один знайомий, який робить на Хортиці біля нашого "Чарівного Возика", і повідомив, що образ Перуна був вночі спалений. По приїзду на Хортицю зразу пішов на Святилище. Дійсно - від образу Перуна залишилася купа попелу...

 

Читати далі, дивитися світлини та видиво

 


1 жовтня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Покров пресвятої Матері-Землі

 

Прийшли прохолодні осінні дні. Земля набирається вологи і вкривається першим листям, готуючись до зимового сну. Рідновіри 1 жовтня на 9-й день від заходу Купала і 8-й день від сходження Миробога святкували Покрову. Це шановане у козаків свято ще присвячене божественному шлюбу, тому настала пора весіль. Три основних дійства, що нас супроводжує протягом життя: народини, вінчання і поховання - уособлюються цим святом. Раніше в місячно-сонячному календарі - це був молодик-човен, який мав дати хід цим важливим подіям.

Урочисте богославлення на священному острові Хортиця проводили Світовит Пашник, Яромир Букрєєв, Вадим Літвінов, Ярина Яніна, Микола Кардач. Уславивши Матір-Землю і Батька-Неба молитвами, співами і хороводами, рідновіри шанують природну подію, що припадає на цю пору року. Дай Боже нашому народу триматися Рідної Віри, що веде наш народ самобутнім шляхом!

 

Дивитися світлини

 


30 вересня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя

 

За традиційну родину!

 

В Запоріжжі 30 вересня 2017 р. відбувся круглий стіл "Міцна родина", участь в якому взяли представники націоналістичних рухів, козацтва, духовенства, ветерани АТО, науковці та жителі міста Запоріжжя. Верховний волхв РПК Світовит Пашник взяв участь у обговоренні важливого питання по збереженню традиційної родини, яку складає свята Трійця: чоловік, жінка, дитина.

В умовах, коли влада насаджує нам культ ''європейських цінностей'', пропагуючи та проводячи гей-паради, робить все для погіршення демографії та народжуваності, українські націоналісти відповідають пропагандою та зміцненням інституту сім'ї. Традиційна родина, а не окрема людина, має стати найвищою соціальною цінністю держави. Збережемо українську родину!

 

Дивитися світлини та видиво

 


25 вересня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Миробог прийшов до нас як добрий гість. Свято до дня осіннього рівнодення.

 

У колі року є дві точки переходу: весною, коли період зимовий жіночій змінюється на період літній чоловічій, а восени навпаки. Рівно 6 місяців тому ми засівали землю, як і своє життя зернами бажань і вибором цілей. Тепер – час збирати урожай. Разом з тим, як ми отримуємо щедроти матінки Землі, ми збираємо урожай своїх дій і втілених бажань, бо життя, яке ми маємо, то є наше творіння. Як поле ми засіваємо його своїми помислами, зрощуємо і піклуємось своїми вчинками і отримуємо урожай у вигляді подій нашого життя.

24 вересня ми відзначали природне свято Рівнодення. Свято Урожаю. Свято, коли літнє Сонце Купало передає правління осінньому Миробогу. Саме в ці дні здійснюється перехід до наступного періоду року, який символічно пов'язується з жіночістю. Тому що період активної, фізичної діяльності закінчується і тепер ми маємо час приділити увагу собі, своєму внутрішньому стану. Переглянути і переоцінити ставлення до себе і оточення, зазирнути до внутрішнього світу у пошуках нових ідей, щоб весною втілити їх знову. Розкрити і розвинути свої здібності ширше, обернутись у Душу, щоб пробудити нові таланти – істинні цінності Душі і багатство Духа.

 

Читати далі, дивитися світлини зі свята

 


21 липня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Рідновіри прославили Перуна на острові Хортиця

 

На стародавньому святилищі предків, що відтворене на острові Хортиця, 20 липня рідновіри відзначили свято Перуна. В цей день також прославляють воїнів, бо Перун є опікуном війська, як земного так і небесного. Дівчата провели віншування молодих воїнів дубовими вінками для мужності і сили, що йде від перунового дерева. Спільні хороводи, обрядові танці і пісні прикрасили цей святковий день. Богославлення провели волхв Світовит Пашник, жерці Божевой Літвінов, Ярина Яніна та Микола Кардач. Дякуємо за допомогу в організації свята Національному Корпусу (кер. Максим Зайченко) та групі "Fury Spirits" за чудовий показовий бойовий виступ.

 

Дивитися Видиво, Світлини

 


17 липня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя

 

Дослідження правого берега Дніпра напроти о. Хортиця.

 

Інститут сакральної географії 8 липня 2017 р. здійснив мандрівку вздовж правого берега Дніпра напроти острова Хортиця. Метою дослідженні були сакральні місця, які могли використовувати наші предки: печери, валуни, жертовники, астрономічні візири, укріплення. За матеріалами подорожі планується зробити доповідь на одному із семінарів чи конференції.

Додаток: продовження від 4 вересня 2017 р.

 

Читати далі, Світлини, Видиво

 

 

 


13 липня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя

 

Волонтери привітали 55 артбригаду

 

Сьогодні командування 55-ої артбригади, представники обласної влади, Волонтерські вареникиZP, Руське Православне Коло та талановита плеяда запорізьких артистів привітали пушкарів з поверненням на постійне місце дислокації на рідну запорізьку землю. Все, як завжди у нас буває: душевно, по-рідному і смачно!

 

 

Читати далі та дивитися Світлини

 

 


6 липня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Святкування Івана Купала пройшло в рамках фестивалю «Хортиця єднає Україну».

 

Молодіжно-спортивний фестиваль проходив протягом 3 днів на території санаторію-профілакторію Запорізького національного університету. У заході взяли участь понад 100 дітей у віці 7-18 років як із Запоріжжя, так і інших міст з усієї України. Організаторами фестивалю стали Всеукраїнська федерація «Спас» та Запорізька обласна федерація ушу.

Під час святкування Івана Купала юних спортсменів не злякав навіть дощик, який накрапав практично весь вечір.

 

Читати далі та дивитися Світлини

 


1 липня 7525 (2017) р.

м. Миколаїв

 

Козацька слава на Купала в Миколаєві

 

В м. Миколаїв відбулося величне свято Купало. До його проведення долучилися ряд організацій міста. Дійство проходило на узбережжі Південного Бугу на Алеї козацької слави, що знаходиться в парку "Перемоги". Це місце вже стало традиційним для купальського дійства. Натхненниками проведення свята стало Бузьке козацтво на чолі Сергія Щербакова та Антоніни Квасниці.

 

 

Читати далі та дивитися Світлини

 


26 червня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя

 

Слово жерця Божевоя Літвінова про Рідну Віру

 

На запорізькому Телеканалі Z відбулася розмова із жерцем Руського Православного Кола, головою громади "Внуки Велеса" Вадимом-Божевоєм Літвіновим.

 

 


25 червня 7525 (2017) р.

с. Гнаровське Вільнянського р-ну

 

В селі Гнаровське палало величезне Купальське вогнище

 

Яскраве свято Купало відбулося в селі Ганаровське. Свято прикрасили піснями, музикою, танцяіми, а також обрядодійством з ляльками Купали і Марени, деревом роду Купайлицею, хороводами і вінками, вогняним колесом та ігрищами. Під кінець свята всіх вразило величезне вогнище, навколо якого водили хороводи і співали пісні. Все завершилося великим гулянням і веселощами.

Подяку всім учасникам висловлює головний організатор дійства Олексій Макаренко.

 

Читати далі та дивитися Світлини

 


24 червня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Купало на Хортиці

 

Мешканці міста Запоріжжя та чисельні гості на священному острові Хортиця відзначили свято Купало. Воно присвячено літньому сонцестоянню, коли дні найдовші, а ночі найкоротші. Саме тоді Сонце має найбільшу силу, воно переходить із стану юнака в зрілість. Тому Купало, як літнє Сонце вважається блогом плодючості і його ще називають Райбогом. Золотава пшениця під синім небом прикрашає обійстя наших селищ. Люди зібралися на березі Дніпра, щоб бачити, як Сонце сідає за обрій і тим вступає у шлюб із Водою, тому Купала і Марена - головні герої цього святкового дійства, вони дають приклад молодим людям творити нові родини. Пусканням вінків, купанням і стрибанням через вогнище проходило головне свято літа. А молоді воїни на цьому святі показували свою звитягу у показових боях.

Обрядодійство проводили волхв Світовит Пашник, жерці Божевой Літвінов, Ярина Яніна, Микола Кардач. У підготовці свята брали участь і виступали: Фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" (кер. Наталя Лук'яненко), Клуб історичного фехтування "Стезя" (кер. Сергій Панченко), Клуб "Братство Сталі Запоріжжя" (кер. Денис Дихановський), Національний корпус Запоріжжя (кер. Максим Зайченко), Група Fury Spirits (Фьюрі Спірітс) (кер. Ярослав Щетінін), вогняне дійство від Анастасії.

Світлини та Видиво

 


23 червня 7525 (2017) р.

с. Гнароське Вільнянського р-ну

 

Гнаровська громада планує створити етносело

 

Громада села Гнаровське планує створити на території селищної ради етнографічний комплекс. Цьому сприяє селищна рада на чолі Олександром Доновським. За порадою берегині РПК Ясни Яковенко, першим етапом планується створення на мальовничій галявині біля ставка паркової скульптури з відтворенням давньої обсерваторії. Волхв Світовит Пашник запропонував схему святилища згідно досліджень давніх пам'яток і символіки. У цій парковій зоні планується проводити етнографічні дійства. Досвід у цьому плані селяни мають завдяки постійним культурним заходам, що організовує співоча родина Макаренків.

На жаль, на цю ділянку землі, ігноруючи потреби громади, виставила претензії фізична особа, що планує тут побудувати садибу. Іншої землі сільрада не має, бо в недуже далекі часи її позбавили всієї прилеглої території. Тому доводиться в судовому порядку вирішувати суперечку на ділянку. Очікується, що судове рішення буде на користь села і тоді можна буде говорити про початок культурного благоустрою з великими перспективами. Знімальна група ТВ-5 із Запоріжжя висвітлила ці наміри громади.

 

.


22 червня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Рідновіри на сонцестояння ушанували Купалу

 

Руське Православне Коло на день літнього сонцестояння 22 червня провело богославлення на святилищі-обсерваторії наших предків, що на острові Хортиця. Спочатку у цей знаменний день були проведені посвячення у рідновіри, а потім для прочан правили на честь літнього Сонця Купала. Богославлення проводили волхв Світовит Пашник та жерці Божевой Літвінов і Ярина Яніна, допомагав В'ячеслав Мороз.

Цю подію на Хортиці висвітлила група з телеканалу TV5.

 

 

 

 

.


23 квітня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, Волхв Світовит Пашник

 

Особливості Української Національної Віри

 

Наш народ має свій шлях духовного життя. На самобутність народу впливало все, що його оточувало: історія, місце проживання, звичаї, промисли, побут, творчість, мова... Все це формує особливості національної віри.

У своїй основі світоглядні погляди людей та мітологія досить близькі, але мають відмінності у віровченнях, які склалися через різне тлумачення побаченого. Найголовніше, що відрізняє ту чи іншу віру – це формування спільноти однодумців, що під однією ідеєю прокладають собі життя. Тому для кожного народу, що створив собі державу (або прагне створити) важливо сформувати національну ідею, щоб вона працювала на благо державної спільноти.

Держава має бути зацікавленою у формуванні своєї Національної Віри, яка допоможе її сповідникам знайти своє місце, як серед Природи, так і серед Спільноти. Така Віра підсилиться, якщо вона буде спрямована на ушанування рідних святинь і єдиного обраного народу на своїй Богом даній Землі.

 

Читати далі >>>

 


27 березня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, о.Хортиця

 

Великдень на стародавньому святилищі Хортиці

 

Рідновіри відзначили свято Великодня на хортицькому святилищі. Богославлення провели духовні провідники Руського Православного Кола: волхв Світовит Пашник, жреці Божевой Літвінов та Ярина Яніна, а також посестра Зорелада Селенюк. Перед учасниками виступив Клуб історичного фехтування "Стезя" під керівництвом Сергія Панченко.

 

 

Світлини на Фейсбуці та Контакті

 

 

 

 

 

 

 

 


05 березня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, о.Хортиця

 

Рідновіри зустріли Весну на Хортиці

 

Гарного сонячного дня запорозькі рідновіри зібралися на священному острові Хортиця, щоб зустріти прихід Весни. Громада РПК "Внуки Велеса" на чолі із жерцем Божевоєм Літвіновим скликали вірян на стародавнє святилище наших Предків. Волхв Світовит Пашник розпочав святкове богославлення разом із жрицею Яриною Яніною і посестрою Зореладою Саленюк. Коли прославили Богів і очистились чотирма стихіями, рідновіри утворили коло біля священного вогнища. Зустрівши Весну, рідновіри подякували Зимі і спалили її ляльку відправивши на спочинок до нового зимового сезону. З приходом Весни всі очікують зміни у своєму житті разом із відновленням Природи на рідній Богом даній Землі.

 

Світлини на Фейсбуці та Контакті

 


23 лютого 7525 (2017) р.

м. Сміла. Оксана Башлакова-Скидан

 

Чи ви бували на Юрмі, на світанку?

 

Чи ви бували на Юрмі, на світанку? Ні? О-о! Розповім, краплинку терпіння.

Десь,на Малосмілянці, відстояв третю стражу гребенястий голосистий сторож. Темно… тихо…

– Та спи ще! Чого тебе знесло? – невдоволено скрипить внутрішня згорблена стара. – Відчепися! Не займай! –огризається мале дівча.

Навшпиньки, щоб не побудити своїх, виходжу на балкон. Зорі ще мерехтять у коловороті всесвіту. – Спить-спить? – Спить-спить! – носяться по пшениці перепілки. Одягаюсь, спускаюсь сходами вниз.

Дріма місто, натомившись після денної спеки, відпочива, овіяне прохолодою дбайливого непосиди Опівнічника. Йду. Безкінечні паралелі колії відливають сріблом, здається десь та-ам-та-ам, все ж зустрінуться. За ними, ще тремтять повіки приватних хатин, і видиться їм, у снах сміх, веселощі і радість господарів. М’яка підошва взуття, простую по вуличках, так не хочеться тривожити сон. Спить передмістя і видиться, що в забутті щасливе. Вуглове подвір’я.

 

Читати далі >>>

 

 


11 лютого 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Велес іде - добро несе!

 

Свято ушанування Бога Велеса пройшло 11 лютого на острові Хортиця. Організатором свята виступила громада "Внуки Велеса". Основні дійства відбулися на святилищі-обсерваторії. Її більше коло має образ Велеса, між рогами якого знаходься Сонце.

Рідновіи подякували Велесу за доро, що він зберігає для нашого Роду, а також за знання, мудрість і провідництво між світами. Духовні провідники відображають Велеса, вони правлять обряди занурюючись у потойбіний світ, де проходить очищення, оновлення свідомості і відбувається нове народження. Горомада запросила волхва Світовита Пашника провести обряд, а йому допомагали жерці Вадим Божевой Літвінов та Ярина Яніна.

Також цього урочистого дня для подружжя Туржанських була проведена вікова посвята і вони переведені в стан діда й баби. Вікові посвяти приблизно співпадають з рухом Сонця з колом в 60 років-тижнів, на кожен період припадає по 15 тижнів-років і людина протягом життя має дитинство, юність, зрілість і старість.  Духовні провідники побажали доброго здоров'я подружжю, а також їхнім дітям та онукам.

Так як проходив тиждень Колодія (Масниці), то під кінець тижня ховали Колодку (чоловічий претень), а Велес її проводжав до потойбічного світу, щоб вона воскресла за 7 тижнів на Великдень і пробудила Природу своєю буйною силою. Колодка була урочисто оплакана і спалена на Вогнищі, навколо якого зібрався наш рід на святкову братчину.

 

Світлини на Фейсбуці та Контакті

 


31 січня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя

 

Нова радість стала у родині рідновірів

 

Вітаємо берегиню РПК Ясну Яковенко, її чоловіка Юрія Висоцького та всю родину з народженням сина Любомира! Хай Боги благословляють вашу родину і новонародженого Любомира. Бажаємо міцного здоров'я та щастя усій родині! Обряд ім'янаречення провів волхв Світовит Пашник.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

►Архів новин 2020

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

 

До розділу