►Архів новин 2016 р.


30 листопада 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

На Хортиці виявили культовий комплекс віком 3500 р.

 

Чергову пам'ятку зрубної культури розкопали на Хортиці, яка в часи міді-бронзи була духовним центром Північного Причорномор'я.

Нову пам'ятку доби бронзу знайшли у Запоріжжі - на території острова Хортиця, у верхів'ях балки Куца, повідомили у прес-службі Національного заповідника "Хортиця".

Об'єкт, що представляє собою комплекс кам'яних закладок різних розмірів та форм, виявили і частково дослідили археологи заповідника під шаром радянського асфальту. Пам'ятка була знайдена під час проведення ландшафтних робіт для благоустрою о. Хортиця. Первинне обстеження її фрагментів показало, що вони є частиною певної споруди періоду бронзи.

За попередніми результатами досліджень об'єкт був споруджений близько 3500 років тому для здійснення культових обрядів. Ця знахідка черговий раз доводить, що Хортиця за часів міді-бронзи була духовним центром Північного Причорномор'я.

Наразі знахідку законсервовано. Джерело: Depo.Запоріжжя, Укрінформ

 


01 листопада 7524 (2016) р.

м. Київ, Оксана Сморжевська

 

Сакральність острова Хортиця в житті Руського Православного Кола (РПК)

 

Стаття присвячена острову Хортиця (м. Запоріжжя) як сакральному об’єкту в теоретичних розробках волхва Світовита Пашника і практичній діяльності Руського Православного Кола (РПК). Стаття написана на основі вивчення праць С. Пашника, інтернет-листування, спілкування телефоном авторки з ним. Використані матеріали електронних ресурсів: сайту РПК, електронних видань РПК, відеосюжетів. Хортиця останніми роками стала важливим центром українського рідновірського руху, насамперед завдяки археологічним дослідженням, які довели наявність на острові великої кількості святилищ періоду бронзи. Розглянуто деякі аспекти історії острова як сакрального об’єкта. Зосереджено увагу на святах та обрядах, які представники РПК проводять на території острова.

 

Читати далі >>>

 


16 жовтня 7524 (2016) р.

м. Василівка, Лиса гора

 

Феномен Лисої Гори

 

Виїзний семінар з сакральної географії на тему "Феномен Лисої Гори" пройшов 15 жовтня 2016 р. в місті Василівка та урочищі "Лиса Гора". Захід відбувся за підтримки фонду "Василівський замок" та Василівської міської ради.

Відкрив семінар керівник фонду Василівський замок" Віктор Мєшков. Доповіді були присвячені Лисим Горам, як сакральним місцям багатьох країн світу, а особливу увагу було приділено запорізьким пагорбам.

 

 

Читати далі >>>

 


05 жовтня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Чужих дітей не буває

 

Кожна дитина в світі прагне тепла та підтримки. Кожне дитяче серденько чекає на свято. А особливо діти, що відчужені — батьками, суспільством, друзями. Зробити настрій підлітків, які мають складну долю, більш яскравим та святковим – взялися депутати, громадські діячі, представники поліції.

Під патронатом народного депутата України Андрія Денисенка, з метою проведення патріотично-виховної роботи з дітьми, які з різних причин потрапили в складну життєву ситуацію, була організована благодійна екскурсія до Запоріжжя на острів Хортиця.

 

Читати далі >>>

 


 

03 жовтня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Покрова на Хортиці (видиво)

 

На свято Покрови острів Хортиця зустрів рідновірів теплим днем. На святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тис. років, сини і доньки Русі-України прославили Пресвяту Покрову - Землю Рідну, яка прийме до лона свого померлих і породить нових дітей - свята Вона для нас! Тому наші воїни свято бережуть Рідну Землю, щоб було де жити роду нашому.

Окрім запоріжців, в неділю 2 жовтня приїхали представники і духовні провідники громад з міст Дніпро, Сміла, Нікополь. Прославивши Рідних Богів і Предків рідновіри очистилися чотирма стихіями і були благословенні святим Покровом. Кожен учасник мав понести з собою віру в єдність роду і його захист. Чарівний музичний супровід здійснили Юлія та Олексій Макаренки з села Гнаровське Вільнянського району.

 

Читати далі >>>

 


26 вересня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Рідновіри зустріли Миробога на Хортиці

 

В гарний осінній день рідновіри на острові Хортиця зустріли Миробога - Сонце осіннє-зимового періоду. Це останнє перевтілення сонячного Дажбога в річному колі. Він стає дідом, більше не пече і стає мирним. Миробога ушановують на осіннє рівнодення. З цього часу ночі стають більшими за день. Гості-купці проводять ярмарки, а люди збираються на великі гуляння. Тому це свято ще називають Радогощ або Митнищі.

Духовні провідники РПК Світовит Пашник, Ясна Яковенко, Ярина Яніна, Микола Кардач, Вадим Літвінов на стародавньому святилищі наших предків прославили Сонце-діда Миробога і благословили увесь наш рід. Чудовий музичний супровід на святі зробили Юлія і Олексій Макаренки з села Гнаровське. Люди провели цей святковий час у хороводах і піснях. Фото Бориса Дворного.

 

 

 

 


22 вересня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя

 

Верховний волхв РПК Світовит Пашник про святкування рівнодення

 

 

 


15 вересня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя

 

Інтерв’ю зі Світовитом Пашником, верховним Волхвом Руського Православного Кола на тему: “Українські рідновіри: революція гідності та війна на Сході”

 

Шановні читачі нашого порталу "Філософія і Релігієзнавство"!

Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю зі Світовитом Пашником – одним із лідерів українського рідновірства. Під час розмови гість розповів про діяльність Руського Православного Кола під час Майдану та війни на Сході України. Пан Світовит поділився тим, як допомагала його релігійна організація українським солдатам і загалом висловив свою позицію щодо війни.

 

Читати далі >>>

 

 


31 серпня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Острів Хортиця - колиска запорозького козацтва на Дніпрі

 

В сюжеті телеканалу "Миколаїв" про острів Хортиця увійшов матеріал про стародавнє святилище та рідновірський обряд, що проводив волхв Світовит Пашник.

 

 

 


29 липня 7524 (2016) р.

м. Київ

 

Світлій пам'яті Ярослава Бабича

 

Кілька днів тому минув рік, як не стало на землі величного воїна світла, справжнього патріота, чесного, чудового чоловіка та батька, майстра своєї справи, вірного і надійного друга. Це Ярослав Бабич.

Час не вгамовує біль, а ще більше роз'ятрює рани душі. Ярослава цинічно вбили, розслідування не ведеться! Найкращих людей безкарно вбивають! Та ми не будемо мовчати! Разом з дружиною Ярослава Ларисою багато друзів робить все можливе, щоб справедливість і правда перемогли! А світла пам'ять про рідного нашого Яріка не згасне у віках!

 

Читати далі >>>

 

 


28 липня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя

 

Мистецька толока №29 "Язицтво в культурі"

 

23 липня за участі Олександра Притули, Світовита Пашника і Вадима Літвінова вийшла програма ЗДТРК "Запоріжжя" Мистецька толока №29 "Язицтво в культурі". Ведуча - Любов Москальова.

 

 

 


27 липня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя

 

Шевченко-Фест "Тарасове Запорожжя-2016"

 

22-24 липня 2016 року в Запоріжжі, біля пам'ятки місцевого значення: Шевченкової (Булатів) груші, успішно пройшов Другий Шевченко-Фест «Тарасове Запорожжя».

 

Головною метою Фестивалю є вшанування пам'яті Великого Кобзаря, Духовного Пророка українського народу Тараса Григоровича Шевченка, який сто сімдесят три роки тому відвідав Дніпрові Пороги та Славетну Хортицю.

Читати далі >>>

 

 


25 липня 7524 (2016) р.

м. Київ

 

Пішов на Луки Сварожі Сонцеслав Крижанівський

 

24 липня 2016 року, у Києві скорботний день. Україна і світ прощається із видатним майстром, художником, філософом, чудовою людиною, справжнім сином сонця Віктором-Сонцеславом Крижанівським.

У просторому залі Будинку Художника людно. Безмір квітів, безмір спогадів... У безмежному горі родина митця... Кожен із друзів та близьких згадує сонячну вдачу Віктора-Сонцеслава, його могутній талант, його дивовижне бачення світу - того дивного, незримого світу, який відкривається лише величним чистим душам. Я підходжу до труни, прощаюсь, читаю вірш... не вірю! Не вірю! Здається - мить - і він усміхнеться, відкриє очі, скаже щось підбадьорююче, запросить на виставку... Ми зустрілись із майстром саме на його виставці в Українському Домі у 2010 році. Згадую той щасливий день, сповнений сонця, неба, радісного спілкування. Я співала там, і мені здавалось, що його полотна відчувають мої пісні, мелодії сопілки та гітари... І кожна робота сяяла любов'ю, глибиною, відкритістю... Сяяла правдою... тепер же людину Правди і Краси провожаємо на Луки Сварожі...

Читати далі >>>

 


21 липня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя

 

Свято Перуна на Запорожжі

 

Свято Перуна запоріжці та гості міста за звичаєм святкують на священному острові Хортиця. Бій бубна сповістив про початок славлення. Молитви до Рідних Богів лунали на стародавньому святилищі наших предків, якому понад чотири тисячі років. Волхв Світовит Пашник із жерцями Божевоєм Літвіновим, Миколаю Кардачем, Яриною Яніноною провели свято ушанування Перуна і воїнів. Підтримував їх співами фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" на чолі з Наталією Лук'яненко.

 

Читати далі >>>

 


 

19 липня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Запоріжці святкуватимуть День Перуна

 

За легендами, ідол Перуна, скинутий князем Володимиром з Київських гір, подолав Дніпрові пороги і навіки причаївся біля Хортиці.

 

Обряд вшанування Перуна, за давнім звичаєм, проти ночі 20 липня здійснять запорізькі рідновірівці, повідомляє кореспондент порталу Depo. Запоріжжя з посиланням на організаторів. Традиційно вшановуватимуть Громовержця на Брагарні – одному з найвищих пагорбів острова Хортиці, біля прадавнього святилища. Це неподалік від тої частини Дніпра з піщаною косою, яку називають Перунья рень.

 

Читати далі >>>

 


10 липня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

На Хортиці реконструювали стародавнє святилище

 

На острові Хортиця недалеко від профілакторію заводу "Запоріжсталь" археологи реконструювали стародавнє святилище, знайдене в ході розкопок в 2013 році. Культова споруда, що датується епохою бронзи, являє собою два кола з каменів, при цьому одне з кілець знаходиться всередині іншого. На краю конструкції стоїть висока гранітна стела - менгір.

Під час розкопок тут також було знайдено скіфське поховання. Ще однією особливістю стародавнього культового комплексу стала незвичайна знахідка - тут був виявлений мінерал реальгар, не характерний для нашого регіону. У давнину скіф'янки використовували його в якості рум'ян.

Читати далі >>>

 


07 липня 7524 (2016) р.

м. Сміла, Черкаська обл.

 

Смілянська громада "Поклик Предків" святкує Купало

 

«Свято Купала тоді буває, коли Яре Сонце найвищої сили сягає. Тоді парубок коня сідлає, до дівчини свій шлях направляє…»

Ось такими слова почалося прадавнє свято «Ніч на Купала». Громадська організація рідновірів Черкаського краю “Поклик предків” жрець Олексій Скидан та його дружина обрядодій Оксана Башлакова-Скидан у ролі ведучих показали як раніше наші пращури відзначали День Купала.

Зібралося безліч різних гостей серед яких були і народні колективи: гурт «Намисто», ансамбль «Колорит», театр танцю «Арт-Модерн», Фаєр-Шоу «Сварожичі», танцювальний колектив «Соната» та багато інших.

 

Читати далі >>>

 


05 липня 7524 (2016) р.

м. Миколаїв

 

Купало в Миколаєві

 

Казкова купальська ніч зібрала на козацькій галявині біля річки великий купальській хоровод, в якому могутні козаки та чарівні мавки танцювали поряд з багатьма мешканцями нашого міста.
Козацька громада Миколаєва сумісно з ТСО України, ГО «Оберіг», ЗОО «Фенікс», «Равлик Добра», ГО "Урбан Миколаїв" та ще багатьма активістами та талановитими містянами створили свято, яке об’єднало традиції наших предків з сучасністю.

 

Читати далі >>>

 

 


27 червня 7524 (2016) р.

с. Гнаровське, Запорізька обл.

 

Гори, гори, Вогню... В селі Гнаровське відсвяткували Купало

 

В Мальовничому селі Гнаровське Вільнянського району Запорізької області цілий день ішла підготовка до свята. Сам голова сільської ради Олександр Доновський разом з Владиславом Вересом та своїми помічниками клопочуться на майданчику. Олексій та Юлія Макаренки зарання розучили з місцевими дітьми купальські пісні і підготували дію свята. Волонтерський загін на чолі родини Морозів та їхніх друзів готує куліш і вареники. З кількох сіл та Запоріжжя з'їжджаються учасники свята.

 

 

Читати далі >>>

 

 


26 червня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Наша Купайлиця з верби

 

Прихильники старослов'янської віри з року в рік зустрічають свято Купала на Хортиці, яке припадає на літнє сонцестояння. Фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" під керівництвом Наталії Лук'яненко відкрив цьогорічне святкування. Полилися українські народні пісні, скликаючи народ до святкового майданчику. Верховний волхв РПК Світовит Пашник розповів про ушанування Купала і благословив людей на проведення свята.

 

Читати далі >>>

 

 


22 червня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, о.Хориця, Запорозький Дуб

 

До нас завітав "Азов"

 

День літнього сонцестояння ознаменувався приїздом в Запоріжжя представників полку Національної гвардії України "Азов". Побували воїни разом із Цивільним корпусом "Азов" в ІКК "Запорозький Дуб". Там були прийняті Всеукраїнською федерацією "Спас", президент якої Олександр Притула провів екскурсію і підкреслив, що вихованці школи бойового мистецтва беруть активну участь у бойових діях в тому числі у складі "Азова". Присутні за звичаєм наших предків досипали курган біля Запорозького Дуба, тим самим приєдналися до символічної єдності народу, збереженості нашого краю.

 

Читати далі >>>

 

 


20 червня 7524 (2016) р.

Запорізька обл., Донецька обл.

 

Сакральність Кам'яних Могил

 

За ініціативою доктора філософських наук, натхненника постійних семінарів "Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ" проведено  виїздне засідання на "Кам'яні Могили", що розташовані на кордоні Запорізької і Донецької областей. Семінар "Сакральні особливості урочища "Кам'яні Могили" присвяченого 55-річчю Українського степового природного заповідника НАН України (УСПЗ) відбувся 18-19 червня 2016 року. Учасники мали можливість полюбуватися степовими гранітними горами і розгедіти серед кам'яних брил різноманітні образи, що створила природа.

 

Читати далі >>>

 


29 травня 7524 (2016) р.

Нікопольський р-н.

 

Поруйновано святилище рідновірів біля могили Івана Сірка

 

Голова громади "Православа" (Нікополь) Оріяна Андрусенко, повідомила, що черговий раз здійснено наругу над образом Перуна, що стоїть на святилищі поблизу могили кошового отамана Івана Сірка біля с. Капулівка. Група рідновірів виїхала на місце події, щоб оглянути святилище. Зловмисниками образ було спиляно і викрадено.

Бездіяльність правоохоронних органів, до яких неодноразово зверталася громада, приводить до чергового святотатства. Агресивність юдо-євангелістів і їхня нетерпимість до Рідної Віри приводить до розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Тому не дивуйтеся, що відповідна реакція буде від прихильників рідновірства.

Закликаємо рідновірів докласти зусиль, щоб відновити образ Перуна. Святилища - це наше єднання з Рідними Богами і зі всім нашим Родом! Сила Перуна з нами, ми переможемо!

 

Читати далі >>>

 


25 травня 7524 (2016) р.

м. Тернопіль

 

Виключити з навчальної програми шкіл та садочків предмет «Християнська етика» (петиція)!

 

На сайті «Єдиної системи місцевих петицій» з’явилася ініціатива про заборону у школах та садочках предмету «Християнська етика», як такого що дискримінує права дітей на власний вибір.

Ініціатором петиції є тернопільський юрист Тетяна Семусь.

«Протягом тривалого часу поганою тенденцією стало масове порушення вимог законодавства щодо політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності всіма без виключення освітніми закладами м. Тернополя та області в цілому, - йдеться у зверненні. Так, в дитячих садочках є нормою навчання дітей молитвам християнського обряду і здійснення виховного процесу в дусі християнських релігійних норм. Предмет «Християнська етика» включено до навчальних програм початкової освіти, нехай навіть в якості факультативу – однак, в більшості випадків не в позаурочний час, а в якості одного з уроків посеред навчального дня. У всіх без виключення освітніх закладах присутня християнська релігійна символіка, у окремих з них обладнані невеличкі культові кутки.

 

Читати далі >>>

 


20 травня 7524 (2016) р.

Запорізька область, с. Гнаровське

 

Берегиня Ясна Яковенко розповідає про вишивку

День вишиванки в селі Гнаровське Вільнянського району Запорізької області. Берегиня РПК Ясна Яковенко розповідає про вишивку. 19 травня 2016 р.

 

 

 

Світлини зі свята вишиванки: Контакт   Фейсбук

 


9 травня 7524 (2016) р.

м. Сміла

 

Велезара і Велемудр Скидани про реконструкцію смілянського кромлеху (6 роликів)

 

 

 

Дивитися далі >>>

 

 


5 травня 7524 (2016) р.

м. Сміла

 

Відтворення давньої культової споруди на Смілянщині

(видиво, світлини)

 

Голова громадської організації "Поклик Предків", жрець РПК Велемудр Скидан разом зі своїми однодумцями намагається відтворити стародавню культову споруду поблизу селища Холоднянське Смілянського району.

Місцина була прибрана від сміття, яке залишали і скидали місцеві мешканці, та розпочато відтворення стародавнього кромлеху у вигляді паркової скульптури. Місцева влада і культурні заклади сприяють такій ініціативі громадської організації, адже місто Сміла може відтворити місця ушанування історії і культури наших пращурів, відкрити туристичні маршрути до давніх поселень і святинь, проводити етнофестивалі та інші культурні заходи.

 

Читати далі >>>

 


1 травня 7524 (2016) р.

Хортиця

 

Зелений тиждень на Хортиці

 

Коли розпускаються листя на деревах, люди радіють буянню зелені. Виходять на Природу на маївки, щоб гарно провести день, вдихаючи пахощі першого листя і квітів на деревах. Разом із цим духмяним повітрям до нас приходять на свято душі Предків - кличемо весь Рід збиратися на братчини.

Цього разу на Хортицю, крім запоріжців, приїхали рідновіри з Харкова та Нікополя. Урочисте богославленя з нагоди початку Зеленого тижня провели духовні провідники РПК: Світовит Пашник, Ясна Яковенко, Божевой Літвінов, Ярина Яніна, Микола Кардач. Кілька харків'ян прийняли посвяту в рідновір'я, а також до Роду Русі-України приєднався друг Бранібор, що нині захищає нашу державу на східному фронті. Розквітає Природа, а разом із нею і наші надії на майбутнє. Ми переможемо, бо з нами Рідні Боги і весь наш Рід!

Світлини

Контакт    Фейсбук   Видиво

 

 


25 квітня 7524 (2016) р.

Запорожжя

 

Ляльник та Ярило Вишній на Запорожжі

 

Рідновіри Запорожжя 23-24 квітня вшанували Лялю і Ярила Вишнього - свято юності, дівочої краси та молодечої звитяги. Спочатку свято проводили в селі Гнаровське Вільнянського району. Організаторами свята виступив сільський будинок культури за сприяння родини Макаренків та їхніх друзів. До участі були запрошені волхв Світовит Пашник та берегиня Ясна Яковенко. Серед хлопців і дівчат провели змагання та обрали найкращих, їх призначили бути на святі Ярилом і Лялею, вдягнувши у народний одяг. Танці та хороводи навколо вогнища сприяли створенню українського духовного середовища. На святі також були присутні захисники української землі - воїни полку нацгвардії "Азов", Яромир Букрєєв у виступі запевнив, що військо і надалі буде захищати наш народ від путінських загарбників.

Читати далі >>>

 

 


19 квітня 7524 (2016) р.

Україна

 

Європейська культура чи обман і містифікація?

 

«Що практично означала акція Володимира?

Багато сучасних найавторитетніших учених захоплено твердять, що ми прилучилися до високої європейської культури, отримали письмо, відкрили вікно у світ найвищих осягнень людського генія. Чи так же воно?

Уявіть собі таке: росте тисячолітній Дуб, має буйну крону, могутнє гілля, коріння, занурене в глибини рідної землі; він дає притулок тисячам птахів, затишок людям, подорожнім, сіячам, він формує структуру довколишніх ґрунтів і навіть погоду й клімат у своєму краї, він невіддільний від того мікрокосмосу, де колись проріс пращурівський жолудь, давши такий благословенний паросток... Потім приходять якісь зайди, зрубують велетня. З гуркотом, стогоном і болем гримнулося вікове дерево на землю, потрясаючи її до основ. До кореневища прищеплюється цілком інше дерево, і корінь Дуба, змушений напоювати ту чужинецьку гілку прадідівськими соками...

 

Читати далі >>>

 


21 березня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, о.Хортиця

 

Великдень на весняне рівнодення (видиво, світлини)

 

Одне з найбільших свят рідновірів Великдень було проведено 20 березня на острові Хортиця Руським Православним Колом. Це свято присвячено весняному рівноденню. Не зважаючи на прохолодну погоду, яка іноді теж трапляється у цей період, рідновіри зібралися на стародавньому святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тис. років. Тут збереглися каміння-візири, через які наші Предки спостерігали за Сонцем і визначали сонцестояння і рівнодення, складаючи свій астрономічний календар. Цього разу Сонце-Коляда завершує свій шлях дитини і відроджується як Ярило-юнак, повний сил і наснаги. Весняне Сонце зігріє нашу Землю і воскресить Природу.

 

Читати далі >>>

 


19 березня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя

 

Хортиця – острів святилище (видиво)

 

“Реконструювавши сакральне середовище Хортиці, ми отримаємо найнеповторніший заповідник планети”, - наголошує екс-директор Хортиці Костянтин Сушко.

Про те, що Хортиця - це не лише Музей запорозького козацтва, а й унікальне, єдине в світі природне і сакральне середовище, йшлося під час семінару запорізького товариства сакральної географії. Семінар за головуванням старшого викладача кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету “Києво-Могилянська академія” Юрія Загороднього відбувся сьогодні, 19 березня, в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

 

Читати далі >>>

 


16 березня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя

Світовит Пашник про Великдень та інші свята

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник взяв участь у програмі Запорізької обласної державної телерадіокомпанії "Ранок. Кава. Позитив" 14 березня 2016 року. Мова йшла про великодні свята, календарні системи, звичаї, обряди і символіку.

 

 


7 березня 7524 (2016) р.

Запоріжжя

Благодійний ярмарок і свято весни в Запоріжжі

 

На площі Маяковського в Запоріжжі відбувся благодійний ярмарок на підтримку 55-ої окремої артилерійської бригади ім. генерал полковника Василя Петрова. Ця чергова ярмарка проводилася за ініціативи Надії Мороз та численних волонтерів Запорозького краю. Її проведенню передувала спільна акція з приготування вареників, якими потім в день ярмарку за пожертви причащали запоріжців і гостей міста.

Загальний настрій підтримували творчі колективи і окремі співаки. Кульмінацією заходу було проведення свята Колодія (за місячно-сонячним календарем) та зустріч Весни. Обряд правили волхв Світовит Пашник та берегиня Ясна Яковенко. Колодка гарцювала з танцями і співами. А неодруженим в покарання чіпляли маленьку колодку, щоб її зняти давали викуп грошима чи окремим танцем. Під кінець заходу було спалено опудало Зими і закликано Весну з теплим і гарним настроєм для всього нашого Роду.

 


6 березня 7524 (2016) р.

Запорізька обл. с. Гнаровське

Зустріч Весни в Гнаровському

 

Громада с. Гнаровське Вільнянського р-ну Запорізької області 6 березня організувала урочисту програму з приводу зустрічі Весни і проводів Зими. Завдяки діяльності місцевого клубу під керівництвом Олексія та Юлії Макаренків було організовано виступ сільських талантів з піснями, танцями, театралізованими виставами, привітаннями.

Потім у дворі провели народні гуляння з хороводами, піснями, ігрищами. У цих дійствах взяли участь гості із Запоріжжя волхв Світовит Пашник та берегиня Ясна Яковенко разом із своїми друзями. Під загальне пожвавлення було спалено опудало Зими і закликано пташок із Весною. Лунали побажання, щоб із Зимою пішли у небуття наші біди, а заміть того з Весною прийшло добро на нашу святу Землю. Обряд закінчився спільним хороводом, що поєднав наш Рід і виконанням державного Гімну.

Учасники свята мали можливість пригоститися смачним кулішем. А на кінець запорозькі волонтери разом із представниками громади приступили до плетіння маскувальної сітки, яку відвезуть воїну із села, що перебуває на передовій. Народне свято єднає народ у боротьбі за свою Богом дану святу Землю.

 


28 лютого 7524 (2016) р.

Запоріжжя

Свято Колодія з ФОК "Оріани"

 

Запорізький Фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" під керівництвом Наталії Лук'яненко цього року провів кілька презентацій народного свята "Колодій". Такий показовий виступ зробили в Арт-Просторі (БК ЗАлК) на Вуличному університеті лицарів культури (ВУЛиК). Розповів про стародавнє свято волхв Світовит Пашник. Після ушанування Колодія і покарання неодружених відбулися народні танці, де всі учасники мали змогу вивчити народну культуру і повеселитися.

Аналогічний захід було проведено спільно із Запорізьким осередком цивільного корпусу "Азов" (керівник Максим Зайченко) в БК "Титан". Присутніх на святі пригощали смачними варениками, печивом і чаєм. Народні танці і хороводи об'єднали людей, але найголовніше, що молоді люди дізналися, що у нас є свої рідні відповідники свята закоханих, де замість Валентина виступає Бог Велес, який проводжає Колодку і поєднує наречених у шлюбі. Кохаючись ми продовжуємо свій рід, творячи своє щастя. Це якраз підкреслюють наші державні символи: прапор є символом поєднання Вогню (чоловік) і Води (жінки), а Триглав у цій єдності створює родину – Чоловіка, Жінку і Дитину. Ця таїна Божого світу невидимою силою єднає людей у Рід, а народні свята сприяють цій єдності.

 


 

 

►Архів новин 2020

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

 

До розділу