►Архів новин 7523 (2015) р.

12 листопада 7523 (2015) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

На Хортиці поруйновано святилище-обсерваторія

 

На острові Хортиця 11.11.2015, близько 16:15 на великому святилищі доби бронзи (на висоті Брагарня) був помічений акт руйнування святині. Святилище є пам'яткою археології і охороняється державою. Хтось зухвало "погосподарював". Група невідомих осіб повивертала камені і склали з них п'ять маленьких кіл, на зразок вогнищ. 

Просимо повідомити випадкових свідків злочину, які між вечором понеділка 9 листопада і вечором середи 11 листопада були на святилищі.

 

Петро Олійник: Хортиця. Зруйноване святилище на Брагарні

Микола Свидрань: На Хортиці здійснено дереконструкцію центрального святилища доби бронзи

 Святилище-обсерваторію на Хортиці відновлено і освячено!
 

Світлини відновленого святилища

 


21 жовтня 7523 (2015) р.

м. Сміла

Чому саме на Холодному?..

 

Знайомимося? Я, голова громади «Поклик Предків», жрець Велемудр з міста Сміла. Коли виникла наша громада, мені як духовному провіднику потрібно було знайти місце для проведення обрядів та свят, а в подальшому побудування святилища.

Одного теплого, весняного дня, гуляючи, з сім'єю, ми знайшли чудову галявину. Не можу зараз передати того відчуття, яке виникло побачивши її, щось наче підштовхнуло, підказало – «дивись яке місце». Кожні вільні хвилини, кожні вихідні ми почали ходити на ту галявину, чи то просто на відпочинок, чи то провести невеликий обряд, якась невідома сила тягнула саме на це місце.

 

Читати далі, дивитися фото >>>

 


08 жовтня 7523 (2015) р.

м. Павлоград

У рідновіра Сергія Тіщенка провели обшук!

 

Бандитська влада дісталася до павлоградського кандидата у депутати міської і обласної рад, координатора павлоградської "Самооборони", бійця ДУКу, рідновіра, гопаківця Сергія Тіщенка. Шиють йому організацію злочинного угрупування. Розправа проходить і над іншими кандидатами в депутати. Наразі громадськість міста стає на захист активістів.

Сергій Тіщенко є засновником школи Бойового Гопака "Хорс" в Павлограді: http://www.hors.org.ua

 

 


05жовтня 7523 (2015) р.

м.Запоріжжя, Хортиця

Свято Покрови на Хортиці

 

Рідновіри черговий раз зібралися на легендарній Хортиці, щоб відзначити свято Покрови. Одне з найвеличніших свят осінньої пори року, яке шанувалося козацтвом і всім людом. Сучасні рідновіри продовжують давні звичаї і сучасні воїни і волонтери прийшли, щоб ушанувати своїх побратимів і посестер, яких прийняла Мати-Сира Земля до свого лона – покрила їх як своїх дітей. І молимося в цей час до Батька Сварога, щоб взяв до шлюбу Землю і відродив життя славним людям у наступному поколінні. То й в цей час звертаються неодружені до Богів Рідних, щоб і вони також мали родинне щастя і дітей.

 

Читати далі, дивитися відео і фото >>>

 


27вересня 7523 (2015) р.

м.Запоріжжя, Хортиця

На Хортиці ушанували Миробога

 

На острові Хортиця 27 вересня 7523 (2015) р. відбулося урочисте богославлення. На пам'ятці історії – Святилищі доби бронзи, що розташоване на висоті Брагарня, запорозькі рідновіри Духовного центру «Руське Православне Коло» під опікою Верховного волхва Світовита Пашника, берегинь і жерців об’єднання святкували Миробогів день – осіннє рівнодення.

Людно не було, проте було весело і святково у тісному дружньому колі тих, хто зміг цей не по-осінньому теплий день присвятити Миробогу.

Гуртові молитви і славні, ратний змаг лицарів, закутих у крицю, показаний Клубом історичного фехтування «Стезя» під керівництвом Сергія Панченка, посвята у рідновіри козака зі стольного града Києва Павла-Хорта Реутова стали ключовими моментами осіннього свята рідновірів. Свято закінчилось, та рідновіри ще довго гуторили про життє-буттє… А берегині, овіяні мітичним і лагідним стрибожим вітерцем, вишивали рушник-оберіг для захисників Вітчизни…

Свято вдалося. Прибудемо з Богами вічно!

Ярослав Свидрань,
учасник свята

 


21 вересня 7523 (2015) р.

м.Запоріжжя, Хортиця

Серіал ВВС "Острови": Хортиця (видиво)

 

Руське Православне Коло та Фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" взяли участь у зйомках фільму про острів Хортиця.

ВВС розпочинає серіал про острови світу.

Перша програма про острів Хортиця на Дніпрі.

Протягом століть Хортиця в самому серці Запоріжжя була духовним прихистком для багатьох українців, одним із символів української тотожності.

Це також один із островів, де зароджувалась національна гордість – запорізькі козаки.

Репортаж Андрія Кравця

Дивитися фільм тут >>>

 


10 вересня 7523 (2015) р.

м.Київ

Прощання з Ярославом Бабичем

 

В останню дорогу провели заступника керівника штабу Цивільного Корпусу "Азов" Ярослава Бабича (Балканця). Прощання відбулося в Києві 9 вересня 2015 р. на Байковому кладовищі. Почесна варта полку "Азов" супроводжувала свого побратима до місця спочинку.

Урочистий обряд провели духовні провідники Рідної Віри Світовит Пашник, Велемир Піхота, Доброслав Гірак, Славомир Глущенко. Цього дня лунали пісні смутку у виконанні Тараса Силенка, Олесі Сінчук.

Це важка втрата для нашого Роду. Бойові побратими, громади рідновірів висловлюють співчуття дружині, дітям, усім родичам та близьким Ярослава. Він був патріотом України і ішов туди, де міг бути корисним. У часи небезпеки, активно брав участь у Революції Гідності, а потім долучився до створення і довгий час очолював Навчально-мобілізаційний центр "Азову". Активно працював для забезпечення юридичної діяльності бойового підрозділу.

Ярослав Бабич загинув ще 25 липня. 31 липня відбулося прощання і обряд на спомин на Старокиївській горі біля Музею історії України. Але тоді поховання відклали і призначили додаткові експертизи. Причину смерті досі остаточно встановити не вдалося.

Перед труною побратими поклялися продовжити справу Ярослава і знайти винних у гибелі. Душа побратима Ярослава зараз перебуває на Луках Сварожих, а тіло до свого лона прийняла Мати-Земля. Вічна пам'ять!

 


23 серпня 7523 (2015) р.

м. Запоріжжя

Світовит Пашник про державне свято і символи

"Ранок. Кава. Позитив." 21.08.15 ЗОТРК "Запоріжжя"

  

 


22 липня 7523 (2015) р.

Запоріжжя

Свято Перуна в Запоріжжі

 

Ушанування Перуна в Запоріжжі цього року відбулося в кількох місцях. Спочатку дійство проходило в рамках Шевченко-Фесту "Тарасове Запорожжя-2015", яке організувало Товариство "Просвіта" ім. Т.Г.Шевченка на чолі з Олегом Ткаченком. Біля Груші Булатів, у хаті яких зупинявся Т.Г. Шевченко, коли відвідував острів Хортиця. Запалав священний вогонь знаменуючи поєднання пророцтв Кобзаря з бойовим духом воїнів Русі-України.

Духовні провідники РПК Світовит Пашник, Вірослав Зозуля, Вадим Літвінов, Ярина Яніна, Микола Кардач проголосили молитви до Перуна та Рідних Богів, прославляючи військову силу і єдність Роду.

Читати далі >>>

 


26 червня 7523 (2015) р.

м. Запоріжжя

Світовит Пашник про свято Купала

Вуличний університет лицарів культури (ВУЛИК) 24 червня 2015 р.

Доповідь Верховного волхва Руського Православного Кола Світовита Пашника на тему: "Свято Купала".

 

 

 


 

24 червня 7523 (2015) р.

Запоріжжя, Хортиця

Купало на Хортиці

 

Найголовніше свято літньої пори відсвяткували рідновіри Запоріжжя на священному острові Хортиця. Звісно, що традиційно на це свято прибули численні гості з різних областей України. Цьогорічне Купало було особливим. За прогнозами всі знали, що очікується дощ, але людей наче приманювали пригоди, щоб зустріти чарівну Купальську ніч на Хортиці. Весь туристичний пляж був заставлений наметами, і не даремно готувалися онуки Дажбожі.

 

Читати далі >>>

 


10 травня 7523 (2015) р.

Меч Арея

08.05.2015, загальноукраїнська акція "Перша хвилина миру".

Василь (Живосил) Лютий разом гуртом "Тінь Сонця" (кер. Сергій Василюк)

 

 

 


18 квітня 7523 (2015) р.

 

ВУЛИК 42: Писанка як явище української культури та її символіка

Доповідачі: Яна Яковенко, Наталя Бабенко

 

 

 


15 квітня 7523 (2015) р.

 

Весняне богославлення на Хортиці

 

 

 


13 квітня 7523 (2015) р.

 

Бойове замовляння

 

 


 

6 квітня 7523 (2015) р.

Запоріжжя, Хортиця

Руське Православне Коло взяло участь у

Квест-екскурсії «Відкрий для себе Хортицю»

До 50-річчя створення державного історико-культурного заповідника «Хортиця» КЗ «Центр туризму» та Національний заповідник «Хортиця» підготували цікавий захід для учнів запорізьких шкіл та гуртківців КЗ «Центр-туризму» квест-екскурсію «Відкрий для себе Хортицю».

Метою заходу була популяризація знань про багатовікову історію, чудову природу острова Хортиця та патріотичне виховання дітей нашого краю. В ході 5 годинного квесту його учасники відшукали понад 3 десятки цікавих пам’ятних місць та об’єктів північної частини о. Хортиця, виконали десятки різноманітних завдань. Брали участь у театралізованих виставах і змогли відчути себе скіфами та козаками, познайомитись з давніми обрядами. Виконували завдання майстер класів, та навіть знайшли козацький скарб, і, як годиться, віднесли його до музею, отримавши свою частку винагороду. Кожен учасник заходу відкрив для себе, якусь ще не знайому йому грань Хортиці.

Висловлюємо подяку усім учасникам і організаторам заходу.

Світлана Охріменко,
НЗ "Хортиця".

 


 

25 березня 7523 (2015) р.

Запоріжжя

Великдень на Хортиці (видиво)

 

На стародавньому святилищі наших предків 22 березня рідновіри провели великоднє свято, яке присвячене весняному рівноденню. Воскресає природа, день перемагає ніч, і всі радіють весняному Сонцю Ярилу, який вступає в своє правління, пробуджуючи сили Землі.

На свято зібралися представники громадськості, військові. Богославлення провели духовні провідники РПК Світовит Пашник, Ясна Яковенко, Ярина Яніна, Вадим Літвінов, Микола Кардач. Порадували пісні та народні ігрища від Фольклорно-обрядового колективу "Оріани", який очолює Наталя Лук'яненко. А також учасники свята стали свідками лицарських боїв, які провів клуб історичного фехтування "Стезя", керівник - Сергій Панченко. Перед присутніми з привітанням виступив голова ЗОО ВУТ "Просвіта" Олег Ткаченко.

В цей святковий день ушанували наших воїнів, що стоять на охороні рідної Вітчизни. Були присутні воїни, що прийшли з війни, а також ті, що проходять лікування після поранень в запорізьких лікарнях. Пом'янули тих, хто віддав своє життя на полі бою. За Рідною  вірою, такі воїни потрапляють до Перунового полку, який допомагає у битвах з нашими ворогами, а на чолі цього війська стоять Рідні Боги.

Жінки прямо на святилищі вишивали величезний обереговий рушник, щоб Боги захищали наших воїнів у боях. З вірою у всеперемагаючу силу природи, ми сподіваємося на нашу перемогу. Слава Україні-Русі!

Видиво з Великодня, посилання на світлини

 


 

14 березня 7523 (2015) р.

Запоріжжя

Розшифровка українських казок

 

В Запоріжжі 11 березня відбулося 37 засідання Вуличного університету лицарів культури (ВУЛИК). Берегиня Руського Православного Кола, народознавець Яна Яковенко зробила доповідь на тему: "Розшифровка українських казок".

 

 

 


 

15 лютого 7523 (2015) р.

Запоріжжя

Свято Колодія в Запоріжжі

 

За сприяння молодіжної організації "Будуй життя" 14 лютого в Запоріжжі пройшло свято Колодія. На початку і в кінці обрядодійства перед учасниками виступив Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник. А саме свято провів Фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" під керівництвом Наталії Лук'яненко. У другій частині відбувся майстер-клас з народних танців.

 

 


 

14 лютого 7523 (2015) р.

Запоріжжя

ВУЛИК 33: Стародавній Слов'янський календар та свято Колодія (Масниця)

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповів про стародавній календар, календарні системи, схеми календарів та про народне свято Колодія.

 

 


 

06 лютого 7523 (2015) р.

Запоріжжя

ВУЛИК: Традиції Різдвяних свят. Зібрання 31
Доповідає берегиня РПК Ясна Яковенко

 

 


 

19 січня 7523 (2015) р.

Харків

 

Десята річниця харківської громади
"Святославичі"

 

Харківська громада "Святославичі" РПК на чолі з волхвом Вірославом Зозулею 17 січня 7523 р. відзначала свою десяту річницю. Урочистий захід проводили в Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка. На запрошення громади урочистості відвідав верховний волхв РПК Світовит Пашник.

 

 

Читати далі >>>

 

 


 

 

►Архів новин 2020

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

 

До розділу