►Архів новин 7522 (2014) р.

 

08 грудня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

 

Наша берегиня Ясна

 

Наче вже багато написано про наших волонтерів, які працюють на забезпечення української армії. Та все ж хочеться розповісти про нашу берегиню Ясну Яковенко.

Часу в Ясни зовсім немає, вся в постійних клопотах. Треба їй подбати за своїх дітей та «дітей» військових, які захищають нашу рідну неньку Україну. Прийшлося відправитися до неї додому, щоб за справою написати це інтерв’ю. Зтелефонувався з Ясною, домовилися, що за двадцять хвилин має бути вдома, їде з пошти, де забирала посилку з речами для військових. Живемо поруч. Я прийшов навіть трохи пізніше, але Ясни вдома не виявилося.

 

Читати далі >>>

 


08 жовтня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

 

Українське весілля у давнину і сьогодні

ВУЛИК, зібрання 17. Поетеса, народознавець, Берегиня Руського Православного Кола Яна Яковенко розкрила тему "Українське весілля у давнину і сьогодні".

 

 

 


07 жовтня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

 

Світолад української оселі

ВУЛИК, зібрання 16. Поетеса, народознавець, Берегиня Руського Православного Кола Яна Яковенко розкрила тему "Світолад української оселі (український "фен-шуй")".

 

 

 


06 жовтня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

 

Сакральні ляльки, що супроводжують життя людини

Олена Назаренко на "Молодіжному порталі" ЗОДТРК розповідає про ляльки-мотанки.

Клуб гармонійного розвитку "Твій вибір" проводить майстер-класи з виготовлення оберегових і обрядових ляльок-мотанок.
Конт. тел.: 063-301-98-11

 

 


 

05 жовтня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

 

Рідновіри відсвяткували Покрову на Хортиці

 

В гарний сонячний день 5 жовтня на острові Хортиця зібралися громади Руського Православного Кола та прихильники рідновір'я, щоб відсвяткувати Покрову. Цього разу на стародавнє святилище прибули представники громад "Права", "Внуки Велеса" (Запоріжжя), "Полум'я Роду" (Дніпропетровськ), "Матир-Сва" (Нікополь), "Поклик Предків" (Сміла).

Читати далі >>>

 

 

 

 


 

23 вересня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

 

Громади РПК відзначили осіннє рівнодення

 

На священному острові Хортиця рідновіри зібралися на святилищі предків, якому понад 4 тисячі років, щоб ушанувати прихід Миробога. На висоті Брагарня, між балками Совутина і Велика Молодняга у давні часи люди спостерігали за небесними світилами і виклали святилище-обсерваторію, де й відобразили основні моменти світотворення і власного життя.

Читати далі >>>

 

 

 

 


12 вересня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

Рушники в українській традиції"

 

ВУЛИК (вуличний університет лицарів культури) 10 вересня провів своє п'ятнадцяте засідання, на якому поетеса, народознавець, Берегиня Руського Православного Кола Яна Яковенко зробила доповідь на тему "Рушники в українській традиції".

17 вересня Берегиня РПК Ясна Яковенко розкриє тему: "Домолад української оселі"
Центр мистецтв "Арт-Простір" (ПК Кірова), Запоріжжя, пр. Металургів, 1А,  2-й поверх, Малий зал

 

Також Берегиня РПК Ясна Яковенко 11 вересня взяли участь у програмі Молодіжного порталу Запорізької обласної державної телерадіокомпанії, де розповіла про про магію рушника

 

 

 


07 вересня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

Сорочки-вишиванки та їх символіка

 

ВУЛИК (вуличний університет лицарів культури) 3 вересня провів своє чотирнадцяте засідання, на якому поетеса, народознавець, Берегиня Руського Православного Кола Яна Яковенко зробила доповідь на тему "Сорочки-вишиванки та їх символіка".

 

 

 


01 вересня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

Магія української вишивки

 

ВУЛИК (вуличний університет лицарів культури) 27 серпня провів своє тринадцяте засідання, на якому поетеса, народознавець, Берегиня Руського Православного Кола Яна Яковенко зробила доповідь на тему "Магія української вишивки".

 

 

 


 

29 липня 7522 (2014) р.

Світовит Пашник, Запоріжжя

 

Яким має бути Державний Прапор України синьо-жовтим чи жовто-блакитним?

(До Дня Державного Прапора України)

 

Останнім часом, особливо під час революції і війни все більше розкручується тема розташування кольорів Державного Прапора України. Це звичайно вносить напруження в суспільство і часто сприймається, як навмисна диверсія наших ворогів. Що може бути далеко не безпідставним, адже під час війни будь-яке роз'єднання думки народу принесе користь ворожим силам, тому їхні агенти будуть підтримувати цю ідею і підштовхувати "гарячі голови" на відповідні дії. Дехто вже забув, що йде війна і єдність народу потрібна як ніколи. Так замість того, щоб думати як захистити свою Державу, підсовуються ідея законопроекту про перевернутий прапор для затвердження Верховною Радою. Соцмережа наповнилася численними групами на задану тему. От і нещодавно отримав запрошення на День Державного Прапора України з уже перевернутими кольорами.

Читати далі >>>

 


 

21 липня 7522 (2014) р.

Запоріжжя, Хортиця

 

Перунів тиждень на Хортиці

 

Цього літа Руське Православне Коло насичено провело Перуновий тиждень. На стародавньому святилищі острова Хортиця рідновіри п’ять вечорів приймали гостей – молодих козаків та їхніх наставників.

Вихованці козацьких шкіл з’їхалися в Запоріжжя на Всеукраїнський збір дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура - 2014: Хортиця». Крім різних конкурсів та екскурсій, в планах цього заходу було і відвідання святилища-обсерваторії, якому понад 4 тис. років.

Читати далі >>>

 


 

08 липня 7522 (2014) р.

Миколаїв

Свято Купала в Миколаєві

 

На запрошення Бузького козацтва місто Миколаїв відвідав Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник. Він провів посвяти в рідновіри та взяв участь в святкуванні Купала, де виступив перед громадою міста із благословінням, висловив підтримку нашим воїнам, що б'ються за Україну та мирне життя нашого Роду, а також розповів про давнє народне свято Купало та правив обрядодійство. Пропонуємо за матеріалами місцевих ЗМІ ознайомитися із тим, що відбувалося на святі.

Читати далі >>>

 


 

27 червня 7522 (2014) р.

Криворіжжя

 

Найдавніший унікальний пам'ятник історії на території Криворізького району Дніпропетровської області під загрозою повного зникнення!

 

Древній комплекс, який, орієнтовно відноситься до епохи пізньої бронзи, імовірно 14-12 століття до н.е., знаходиться біля села Недайвода (Криворізький район).

В результаті археологічних досліджень, проведених тут фахівцями-археологами був знайдений археологічний шар, який включав унікальні артефакти. У їх числі - антропоморфна гранітна стела, частини стародавніх амфор, фрагменти ліпного посуду (імовірно скіфського періоду). Археологами знайдено вражаючих розмірів гранітна плита, яка могла служити жертовним каменем, а також кам'яна стела, висотою близько 4 метрів, на якій позначено обличчя людини. Знахідки дозволяють припустити, що тут знаходилося древнє святилище.

Читати далі >>>

 


 

23 червня 7522 (2014) р.

острів Хортиця

Купало на Хортиці

 

У найкоротшу в році ніч рідновіри та прихильники слов'янської духовності відсвяткували Купало. Дійство відбулося на священному острові Хортиця, де зібралася молодь, щоб обрядово поєднати Купало з Мареною. Хлопці та дівчата виготовили ляльки – образи Бога Сонця та Богині Води і поєднали ці дві стихії у шлюбі біля весільного дерева Купайлиці. Навколо цього священного дерева люди під співи утворили хороводи, звеличуючись у своєму Роді.

Священне поєднання Вогню та Води відображено на державному прапорі Русі-України. Це є прикладом для молодих людей шукати собі пару, щоб у шлюбі породити нове життя. Цей Божий заповіт ми бачимо на державному гербі Русі-України, що символізує святу Трійцю: чоловіка, жінку і дитину.

Читати далі >>>

 


 

12 червня 7522 (2014) р.

 

Відбулася зустріч з представниками рідновірських організацій Запорізької області

 

10 червня 2014 року відбулася робоча зустріч директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко з представниками рідновірських організацій Запорізької області.

На нараді були обговорені питання щодо перспектив розвитку взаємовідносин органу виконавчої влади з рідновірскими об’єднаннями, основні проблеми та нові форми взаємодії. З метою  підвищення туристичної привабливості регіону заплановане проведення у м. Запоріжжя у наступному році літнього етнографічного фестивалю «Свято Купали» (свято літнього Сонця).

- Запоріжжя – це край, де славна історія гармоніюють з неповторними творіннями природи. Чудові краєвиди, унікальні пам’ятки історії та культури, національна та конфесійна толерантність створюють привабливий туристичний клімат. Основними завданнями фестивалю ми бачимо в розвитку та популяризації вітчизняної історії та культури, оригінальному відтворенню традиційних звичаїв та обрядів, збереженню та популяризації народних історико-культурних традицій, сприянню піднесенню української національної ідеї серед молодих творчих сил, - наголосив директор Департаменту В. Мороко.

Джерело: Запорізька ОДА

 


 

05 червня 7522 (2014) р.

 

В Запоріжжі почав збиратися ВУЛИК
Доповідь Світовита Пашника (відео)

 

Асамблея діячів культури Запоріжжя у травні 2014 року започаткувала ВУЛИК - Вуличний університет лицарів культури.

Потреба виникла, коли діячі стикнулися з частими випадками необізнаності наших громадян щодо історії України та її значення у розвитку культури і науки всього світу.

Формат роботи ВУЛИКа - зібрання зацікавлених громадян для спілкування по заздалегідь вибраній темі (із залученням фахівців) щосереди о 19 годині на літньому майданчику центра мистецтв "Арт-Простір" (ПК ім. Кірова) в Запоріжжі.

Вхід вільний для всіх охочих.

Читати далі >>>

 


 

22 квітня 7522 (2014) р.

Луганська обл.

Кобзар Живосил Лютий у полоні!

 

Марина Люта пише з Рубіжного:

Слава Рідним Богам! Слава Україні!

Василя (Живосила Лютого) затримали на нашому вчорашньому мітингу.

Він захистив мене та мого батька, коли розганяли наш мітинг. Бігли за нами дворами, людей п'ятдесят, він поспішав слідом. Люди неадекватні, натовп тітушок. Ловили нас з моїм батьком - я не зняла стрічку, батько намагався захищати мене та кількох дівчат.

З криками "бЕндЕровЄц" та "фашисти" загнали нас у якийсь будинок та чекали на нас під під'їздом, потім почали виносити двері. Ми заховалися в якійсь хаті - нас почали чатувати, Вася вигукнув: "Вам потрібен правий сектор, то я тут" чи щось таке... За кілька хвилин вже оточили його, коли нас визволяли машиною, вже нікого не було, тільки дома ми дізналися. Пішли погрози нашій безпеці. З міліції зателефонували тільки коли ми вже почали на вуха всіх піднімати. Спочатку обіцяли відпустити одразу, потім - як всі прийдуть до тями, через добу. Вночі була в нього, передала речі. Побитий сильно. Голова, щелепи, око трохи заплило. Кажуть, що за три дні буде суд. Кажуть, що знайшли ножа, і експертиза показала - що то є холодна зброя (еге, за дві години встановила....) стаття 263, 2 ч. строк - від двох до п'яти.

Є відео, як його затримували - прив'язували до дерева та били. Міліція нічого не робила, наш мітинг за Україну розігнали за кілка хвилин.

 

Про Живосила на Формі РПК

 


16 квітня 7522 (2014) р.

 

ОБОВ'ЯЗОК ЧОЛОВІКА

 

На кожному лежить відповідальність за збереження України і захисту Українців. Сьогодні обов'язок кожного чоловіка - стати до захисту Вітчизни. Обов'язок за покликом совісті і честі, крові і роду.
Немає місця для вагань, зволікання і страху. Слабодухість і невпевненість мають бути відкинуті. Кожен - воїн, кожен - потрібен.
Хто не стане до бою сьогодні - той вже завтра буде катований гнітом окупантів. Слабкість нині - то смертельна розкіш. Ми відстоюємо не лише себе, не лише тут і зараз, ми відстоюємо волю і майбутнє всіх наступних поколінь, ми зберігаємо насліддя наших пращурів. У гордості і волі, у сміливості і жертовності ми мусимо творити свій військовий поступ.
Вже немає роботи, навчання, особистого життя, лише єдине - святий Обов'язок, що все поглинає, все собі підкорює, і всім відтепер керує - Обов'язок чоловіка захищати свою Вітчизну.

 

 

 


15 квітня 7522 (2014) р.

Світовит Пашник

 

Коли святкувати Великдень?

 

Спостерігаємо, що в різних релігійних об'єднаннях свято Великодня, а також свята, що пов'язані із ним, відзначається на різні дати. В цій статті ми спробуємо пояснити, чому виникли такі розбіжності.

Перш за все визначимо, що таке Великдень. Наче цілком зрозуміле стародавнє свято. Назва Великдень походить від природної події, коли день стає більше ночі, тому і Великдень. Це день весняного рівнодення, яке припадає близько 20 березня за державним календарем. А юдо-євангелісти пов'язують Великдень саме з воскресінням Ісуса Христоса – божество, що мітологічно ототожнюється із Сонцем. Христосівці так і кажуть: Ісус Христос – наше Сонце.

Читати далі >>>

 


 

17 березня 7522 (2014) р.

 

Звернення Верховного волхва РПК Світовита Пашника

 

Брати і сестри!

Ми з вами живемо в одній великій родині – Русі-Україні. У нас складалися різноманітні відносини, політичні і економічні протистояння, як і в усіх країнах світу. Ми якось впоралися з ними і навіть змогли на Майдані відстояти своє право жити в демократичній країні. За це віддала своє життя Небесна Сотня. Вічна пам'ять героям!

І в цей час, скориставшись слабкістю нашої держави, в Країну увірвався ворог, Російська Федерація ввела на нашу територію війська. Путінський режим тривалий час готувався до цієї підлої дії, політично і економічно дестабілізував ситуацію в Україні.

Сьогодні, коли Україна опинилася під загрозою зовнішнього ворога, ми маємо забути про наші внутрішні чвари, і як один маємо стати в обороні нашого Роду і нашої Держави. У цей складний для нас час як ніколи стоїть питання єдності всього українського народу, щоб ми спільними силами могли дати належну відсіч загарбникам нашої Богом даної Землі.

З'єднайтеся воєдино, відчуйте, як слава, сила і воля линуть до нас звідусіль, з усієї Русі-України. Ми не самі, з нами Рідні Боги, вони стоять у допомозі Онукам Дажбожим. А ми, як помічники Бога на Землі, будемо стояти за праве діло нашого Роду! Наша сила в Рідній Вірі! Наш Рід буде вічно жити! Слава Україні!

Верховний волхв Руського Православного Кола                  Світовит Пашник

 


21 лютого 7521 (2013) р.

Україна

Дні жалоби за загиблими на Майдані

 

 

Матирь-Сва б’є крилами про труди ратні і славу воїнам, які іспили Води Живої од Перуниці в січі жорстокій. А тая Перуниця летить до нас, і тая ріг дава повний Води Живої о живот вічен гордині нашому, іже меча вражого дістав, а главу сторчену утратив. Так смерті не маємо од того, ніже бо живот вічен, і завжди брат за брата б'ється. (ВК,7д)

Вічна слава героям Русі-України, що загинули за волю нашого Роду!

 


16 лютого 7522 (2014) р.

Тінь Сонця - Меч Арея
Слова і музика Живосила Лютого

 

 

 


 

06 лютого 7522 (2014) р.

Запоріжжя, Світовит Пашник

 

Чому на свято Колодія (Масниці) не зустрічають Весну?
Свято Велеса чи Валентина?

 

Наближається свято Колодія (Масниця), і серед рідновірських течій виникає різнобій у датах проведення цього гарного свята. Вже не кажемо про те, як юдоєвангелісти (христосівці) за підтримкою держави заплутали людей і відзначають одне і теж свято у різних варіаціях. Спробуємо пояснити звідки виникла ця проблема.

За звичай Масниця (Масляна) прив'язується до Великодня і починається за 8 тижнів до цього свята з кульмінацією в кінці тижня. Тобто це свято проводять в останній тиждень перед Великим постом, коли вже не споживалося м'ясо, а використовують продукти на маслі – своєрідне підготування до посту.

 

Читати далі >>>

 


 

Лель-Анатолій Загрудний10 січня 7522 (2014) р.

Запоріжжя

Сумуємо

Лель-Анатолій ЗАГРУДНИЙ

 

10 січня 2014 року на 76-му році життя перестало битися серце талановитого українського композитора й поета Леля-Анатолія Загрудного.

Анатолій Андрійович народився 3 лютого 1938 року в Узбекистані в талановитій родині. Батько, Андрій Гордійович, грав на багатьох музичних інструментах. Мати, Марія Дмитрівна, мала чудовий голос і знала безліч українських пісень і віршів. Сестра Валя добре співала та малювала. На радість бабусі, Єфросинії Загрудній, доля повернула шестирічного хлопчика разом із батьками та сестрою в Україну.

Бабуся, Берегиня Роду, навчала дитину українських пісень і звичаїв, вела його в таїну рідного слова. Хлопець досить швидко опанував родинну мову і вже ніколи й ніде не зраджував їй. У зрілі роки він збагнув, що то був трипільський уклад життя.

Творчий хист хлопчика проявився рано. У шестирічному віці він створив і грав на губній гармошці свою власну першу пісню. А невдовзі батько продав свій костюм і купив дитині справжню гармоніку за 800 тодішніх карбованців. Хлопець самотужки навчився добре грати й на прохання сільських парубків музикував на вечорницях. Так починався його творчий шлях.

Читати далі >>>

 


 

06 січня 7522 (2014) р.

Дніпропетровськ, Запоріжжя

Водосвяття

 

 Яр-Дана це час, коли закриваються Врата Нави, а світ Яви набуває звичайну впорядкованість. Про цю пору Іскра Небесного Вогню (Креса) з Сварожої Кузні падає у води Землі, наділяючи їх чудодійними властивостями. Ще вірять, ніби в цей час Бог благословляє всі земні води, щоб кожен, хто омився в них в цей день, зцілився від всіляких недуг.

У цей день на капищах, а також на берегах річок, у спеціально прорубаних ополонках, біля колодязів і священних  джерелах, що не замерзають взимку, здійснюють обряд водосвяття. Розжаривши на вогні шматок Сварожого заліза, його урочисто, з відповідними славлення, опускають у воду, яка, за народними віруваннями, знаходить в цей день особливу Силу - стає цілющою, очищає тіло і душу.

Рідновіри Січеслава та громада рідної віри "Полум'я Роду" відзначили свято Водокреса (Ярдани) 5 січня. З нагоди свят проведено урочисте богославлення, яке проводили волхв Яромир Січеславський. Цього дня також були проведенні обряди очищення у водах річки Оріль та духовні практики. Завершилося святкування братчиною.

Рідновіри Запоріжжя цього дня зібралися на священному острові Хортиця. Богославлення на стародавньому святилищі проводили волхв Світовит Пашник, жрець Микола Кардач, обрядодій Ярина Янів. Опісля обрядодійства на святилищі, учасники заходу спустилися до Дніпра, освятили їх вогняними головнями, поєднавши чоловіче і жіночі начала на вічне життя Роду нашого. Омилися водою для доброго здоров'я і провели братчину.

Дякуємо всім учасникам за гарно проведене свято!

 

 


 

 

►Архів новин 2020

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

 

До розділу