►Архів новин 7521 (2013) р.

 

11 листопада 7521 (2013) р.

Київ, Хоривиця

На Хоривиці в Києві поруйновано святилище

 

Відбулося чергове руйнування святилища в Києві на горі Хоривиця (Замкова). На цей раз були нанесені серйозні ушкодження. Голова громади Старожитньої віри «Руси» Гай Арсенія звернулася з відповідним листом у правоохоронні органи. Враховуючи попередні подібні випадки, надіятися, що так звані "органи" притягнуть до відповідальності нападників, не має сенсу. Це приводить до безкарності правопорушників і стимулу до чергових злочинів проти сповідників рідновір'я. Чи не бояться помсти за вчинену наругу над святинею Рідної Віри? А вона може прийти неочікувано!

Читати далі >>>

 


 

19 жовтня 7521 (2013) р.

Запоріжжя, Хортиця

На Хортиці археологи віднайшли святилище віком 4 тисячі років

 

Археологи Національного заповідника "Хортиця" розкопали на острові чергову культову споруду. Приблизно встановили, що її вік не менше чотирьох тисяч років. На думку дослідників це кам'яне святилище, яке використовували для астрономічних спостережень. Знайдений менгір - окремий видовжений камінь, що можливо слугував візиром для спостереження заходу Сонця на літнє сонцестояння. Сама округла закладка каміння є великим вівтарем для жертвопринесень Богам.

Читати далі >>>

 

 

 


 

05 жовтня 7521 (2013) р.

Україна

Верховний волхв Руського Православного Кола назвав основні проблеми, досягнення і перспективи язичницьких організацій України

 

Верховний волхв Руського Православного Кола (РПК) Світовит Пашник назвав основні проблеми, досягнення і перспективи язичницьких організацій в Україні та висловив сподівання на утвердження "державної віри" на основі вітчизняних дохристиянських вірувань, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

 

Читати далі >>>

 

 


 

29 вересня 7521 (2013) р.

Запоріжжя, Хортиця

Покрова на Хортиці

 

На стародавньому хортицькому святилищі рідновіри провели свято Покрови. Ми, русичі, діти Природи і завжди жили в злагоді з нею. І свята свої творили, узгоджуючи їх з природними явищами. Покрову ми святкуємо 1 жовтня (свято було перенесено на неділю 29 вересня). Саме з цього осіннього часу, коли завмирає природа, Земля-Мати починає покриватися листям, готуючись до зимового сну.

До Запоріжжя завітала січеславська громада "Полум'я Роду". Відбулося спільне богославлення, молитвами ушанували Покрову духовні провідники РПК. За рішенням Кола Владик, було освячено на Берегиню Ясну Яковенко. Цієї найвищою духовної посади для жінок пані Ясна удостоїлася за плідну працю на розвиток рідної духовності. Цього дня також прийняли посвяту у рідновіри Олекса і Вельмира. Вітаємо наших рідновірів з посвятою і бажаємо всього найкращого!

Гарними співами, хороводами, ігрищами продовжили свято Фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" (керівник Наталя Лук'яненко) та Клуб історичного фехтування "Стезя" (керівник Сергій Панченко).

Всім дякуємо за участь у нашому спільному народному святі! Запрошуємо на щонедільні богославлення:

Як дістатися до святилища-обсерваторії на острові Хортиця?

 

Світлини в Контакті

Світлини в Фейсбуці


 

22 вересня 7521 (2013) р.

Запоріжжя, Хортиця

Рідновіри Запоріжжя зустріли Миробога на хортицькому святилищі

 

Свято зустрічі осіннього Сонця Миробога відбулося 22 вересня на острові Хортиця. Традиційно обрядодійство пройшло на святилищі-обсерваторії між балками Совутина і Велика Молодняга.

 Богославлення провели, волхв Світовит Пашник та обрядодії Вадим Літвінов і Ярина Яніна.

Дякуємо за активну участь всім, хто був на святі. Особлива подяка Фольклорно-обрядовому колективу "Оріани" (керівник Наталка Лук'яненко), які порадували нас співами, хороводами, ігрищами.

 

Світлини в Контакті

Світлини в Фейсбук 

 


 

20 вересня 7521 (2013) р.

м. Запоріжжя

Світовит Пашник про свято Миробога

в програмі Наталії Андрєєвої "МОЛОДІЖНИЙ ПОРТАЛ"

(Молодіжна редакція телеканалу "Запоріжжя")

 

 


 

Світовит Пашник18 вересня 7521 (2013) р.

Написав: Ігор Дмитрук

Результати веб-конференції з Верховним Волхвом РПК Світовитом Пашником

 

Для своїх читачів портал "Філософія і Релігієзнавство" створив можливість задати питання Верховному Волхву Руського Православного Кола Світовиту Пашнику. Веб-конференція тривала з 11 по 18 вересня 2013 року.

Наш сайт самого зі свого початку був інноваційним та концептуальним, адже мета порталу «Філософія і Релігієзнавство» популяризувати філософію та релігієзнавство доступною мовою. Наші статті написані в дуже доступному стилі, і тому їх легко читати

З вересня цього року, коли наша аудиторія значно зросла, ми вирішили проводити веб-конференції з релігійними діячами.

 

Читати далі >>>

 

 


 

12 серпня 7521 (2013) р.

Василівка, Запорізька обл.

"Сакральне Запорожжя" у Василівці

 

Руське Православне Коло взяло участь у черговому Круглому столі «Сакральне Запорожжя», який відбувся 10 серпня 2013 р. у місті Василівка Запорізької обл. В знаменитому і відомому своєю таємничістю замку Попова  зібралися фахівці, однодумці і просто зацікавлені сакральною географією люди.

Нагадаємо, що перед цим зустріч під назвою «Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ» проходила в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці 30 березня.

Учасників радо зустріли господарі Василiвського iсторико-архiтектурного музею-заповiдника "Садиба Попова". Для гостей була проведене екскурсія Музеєм Альбіною Левченко і директором Віктором Мєшковим. Після привітальних слів представників влади відбулися доповіді учасників круглого столу на тему сакральності, заслухали Юрія Завгороднього (м.Київ), Юрія Вілінова (м.Запоріжжя), Альбіни Левченко, Оксани Мєшкової та Віктора Мєшкова (м.Василівка). Бажаючі висловили свої роздуми у вільній дискусії на тему: «Відображення сакральних місць у туристичних маршрутах та їх популяризація». Останнім слово взяв верховний волхв РПК Світовит Пашник, який розповів про участь рідновірів у поширенні духовних знань і шануванні рідних святинь.

Спілкуючись за чашкою чаю, підсумки проведеної робити у популяризації святинь підвів натхненник утворення руху сакральної географії на Запорожжі кандидат філософських наук Юрій Завгородній. Завдяки добрій організації президента клуба "Білі Ворони" Сергія Решетова всі, хто забажав, мали можливість залишитися на нічній табір для вільного спілкування на василівській Лисій Горі, яка знаменита своїми пам'ятками давнього світу.

Робота  з поширення матеріалів сакральної географії продовжується на сторінці Facebook, слідкуйте за новими матеріалами і оголошеннями на нові зустрічі. Інститут сакральної географії. Просторові практики:

Світлини з Круглого столу "Сакральне Запорожжя"

 


 

05 серпня 7521 (2013) р.

Україна

Заява про систематичні злочини щодо представників Рідної Віри

 

Посадовими особами держави рідновіри в Україні позбавляються безперешкодного права на свободу світогляду і віросповідання, а саме свободу сповідувати релігію рідновірства і безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди рідновірів, вести релігійну діяльність рідновірських громад. При цьому посадові особи влади формально не обмежують законом права рідновірів, але на дії фактично перешкоджають їм в їх релігійній діяльності.

При цьому встановленням відповідних державних свят, їх відзначенням та однобічним ставленням держава та її посадові особи привселюдно демонструють, що християнська церква і її релігійні організації в Україні не тільки не відокремлені від держави, а школи цих конфесій - від церкви. Фактично в Україні християнська релігія визнана державою і її посадовими особами, як обов'язкова.

На сьогодні в Україні, всупереч заборони Конституції та законів України, утворені і діють громадські і релігійні організації християнського віросповідування, дії яких спрямовані на пропаганду насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення. І ці громадські і релігійні організації християнського віро сповідування вже мають воєнізовані формування або підтримку таких формувань з боку держави.

Читати >>>

 


 

22 липня 7521 (2013) р.

Київ

На Старокиївській горі в Києві знесли дерев’яну статую Перуна

 

У ніч на 21 липня на Старокиївській горі в Києві знесли дерев'яну статую Бога Перуна, встановлену у переддень.

Шестиметровий дубовий образ Перуна встановили на Старокиївській горі 20 липня.

Понад 200 рідновірів супроводжували статую з Видубичів, звідки за легендою, був скинутий у Дніпро образ Перуна при хрещенні Русі князем Володимиром.

Статуя Перуна являла собою діда воїнів, одягненого в шолом, з Соколом і Симарглом, який його оберігає. Внизу були зображені 9 козаків-характерників, які символізували «Перунову рать». Створив образ львівський скульптор Антон Лубій.

Як відомо, статуя Перуна вже встановлювалася біля Національного музею історії України на День Незалежності у 2009 році. Однак 1 листопада 2012 року його вночі спиляли і вивезли юдо-христосівські священнослужителі, яких зафіксували камери відеоспостереження, але дивним образом не знайшла наша доблесна міліція.

Цього разу владні структури відкрито стояли на боці чужої для нашого народу церкви. Порушуючи наші споконвічні і законодавчі права сповідувати Рідну Віру, вночі, як крадії, за допомогою "Беркуту" відтіснили охорону статуї. Образ Перуна був демонтований і вивезений у невідомому напрямку.

Маємо надію, що цей ганебний вчинок влади і греко-ортодоксальної церкви набуде широкого міжнародного розголосу. Закликаємо рідновірів всіма законними методами дати рішучу відсіч нахабним посяганням на нашу рідну духовність і культуру. Ми на своїй Рідній Землі! З нами наші Рідні Боги!

 


 

Свято Перуна на Хортиці, 2013. Фото Андрія Чуба21 липня 7521 (2013) р.

Запоріжжя, Хортиця

Свято Перуна на Хортиці

 

20 липня на священному острові Хортиця черговий раз пройшло свято Перуна та слов'янської звитяги. Цього разу перунова сила пронеслася запорозьким краєм, ганяючи в небі грізні хмари і проливаючи на землю благодатний дощ. Ті, що не злякалися грізного подиху Перуна, зібралися на Козацькому Колі, щоб ушанувати молитвами і обрядодійствами Громовержця і опікуна слов'янського війська:

Перун іде і, главу золоту трясучи, блискавки посіває до Сварги синьої, і та твердіє од тих. А Матір Слава співає про труди наші ратні,і маємо послухати і хотіти брані лютої за Русь нашу і Прасвятотців наших.

Розпочалося свято благословенням Верховного Волхва РПК Світовита Пашика та молитвами духовних провідників Родомисла Баганецького, Ясни Яковенко, Миколи Кардача, Ярини Яніної. Під загальним керівництвом Наталки Лук'яненко фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" та представники Народного фольклорного козацького ансамблю "Бунчук" створили обрядодіяння свята, а також музичний супровід, пісні, танці, хороводи, промови. Порадували присутніх гарним співом гості Євген Жаворонков та Тетяна Дудка (колектив "Чумацький Шлях").

За стародавнім звичаєм на цьому святі було проведено змагання для молоді. Найкращі молоді воїни увіншувалися дубовими вінками. Урочисто запалало Перунове Вогнище, а біля нього з'єднався наш Рід. Священним танком навколо Вогню завершилося ушанування Перуна.

Дякуємо за допомогу у організації і проведенні свята громадам РПК "Права" і "Внуки Велеса", ВГО "Патріот України", ВГО "Молода Просвіта", ВГО «Українська Справа».

Чекаємо на свято Перуна в наступному році:

http://vk.com/event18786372

https://www.facebook.com/events/246411525475556

 


24 червня 7521 (2013) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

На Хортиці відсвяткували Купало!

 

 

 

 

Збірний альбом з інтернету "Купало на Хортиці, 2013" в Контакті

 

Збірний альбом з інтернету "Купало на Хортиці, 2013" на Фейсбуці

 


18 червня 7521 (2013) р.

м. Запоріжжя

 

Літнє свято Купало (сонцестояння)

Молодіжна редакція телеканалу "Запоріжжя" (Наталя Андрєєва)

Спілкування з волхвом Світовитом Пашником

 

 

 


 

3 травня 7521 (2013) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

Рідновіри відзначили початок Зелених свят

 

1 травня на священному острові Хортиця рідновіри зустріли Зелений тиждень. Цього дня за традицією на Хортицю прибула громада "Православа" з Нікополя, які приєдналися до богославлення на честь зеленого пробудження Природи. Богославлення провели Світовит Пашник, Ясна Яковенко, Ант Стриженко, Вадим Літвінов, Оріяна Андрусенко. Цього святкового дня на прохання громади "Внуки Велеса" була посвячена в обрядодії посестра Ярина, яка активно працює у поширенні рідновірства, виготовляє обереги і проводить богославлення. Завершили святковий день братчиною і відпочинком на природі.

Біля автостоянки Музею історії запорозького козацтва знову почала працювати агітаційна точка Руського Православного Кола під керівництвом голови громади "Внуки Велеса" Вадима Літвінова. Тепер вона має форму плетеного возика. Нагадаємо, що там ви можете поспілкуватися з активом РПК, отримати агітаційну літературу, а також придбати обереги, образи слов'янських Богів, книжки та ін.

З нагоди Зелених Свят в Запоріжжі 3 травня відбувся виступ кобзаря і воїна Живосила (Василя Лютого) – поета і музиканта, учасника і переможця українських і міжнародних музичних конкурсів, автора біля 300 музичних творів. Його пісні вже вважають народними. Ольга, одна з учасниць виступу Живосила: "Велике спасибі Живосилу за неперевершений виступ!! Отримали неймовірну порцію задоволення! Часом здавалось, що Василь не музикант, а чаклун. Казкова гра на музичних інструментах, чаруючий спів! Насправді мало таких музикантів у сьогоденні..." Ми також побажаємо Живосилу духовного натхнення і найголовніше - належної оцінки його творчої праці.

Світлини в Контакті:

Хортиця, Зелений тиждень на святилищі

Агітаційний Возик РПК на Хортиці

Виступ Живосила Лютого

 

 

 


 

30 березня 7521 (2013) р.

м. Запоріжжя

 

Семінар «Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ»

 

В Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці пройшов другий семінар «Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ». Семінар організувався завдяки подвижницькій роботі і організації обходів навколо священного острова Хортиця к.ф.н., співробітника Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України Юрія Завгороднього, який разом із своїми друзями відвідував із паломницькою метою священні місця Запорозького краю. Після обходу острова в затишному куточку балки Совутиної проходив Хортицький семінар, де присутні ділилися своїми дослідженнями і враженнями про Хортицю, а разом із тим розглядався, як приклад, світовий досвід ушанування святинь. Для більш ширшого інформування в напрямі сакралізації простору було прийнято рішення проводити семінари в Запорізькій обласній бібліотеці, керівництво якої люб'язно надало залу і підготувало тематичну виставку книжок.

На першому семінарі, який проходив у 2011 р., волхв Світовит Пашник  зробив доповідь про намір будівництва на острові Хортиця Історико-духовного комплексу "Хорс" і розповів про ушанування стародавніх святилищ. Цього разу Юрій Завгородній та старший викладач кафедри туризму та готельного господарства КПУ Ірина Дашевська доповіли присутнім про паломництво, туристичну діяльність, священні місця як в Запорозькому краї так і в інших місцях Світу, безпосередньо розглядалося паломництво на прикладі буддизму. Було наголошено, що в Україні поки недостатньо приділяють уваги питанню сакралізації простору і організації туристичних і паломницьких відвідин святинь нашої країни.

Присутні мали можливість виступити з доповненнями. Про ушанування святинь рідновірами виступили волхв Світовит Пашник і обрядодій Вадим Літвінов. Свої авторські мапи з позначенням священних місць острова Хортиці і Дніпрових порогів представили Любов Орлова та Олег Власов. Були присутні також гості з інших міст: Василь Хитрук (м.Херсон) представив свою книгу "Золота Булава", а Євген Кочан (м.Львів) представив газету "Пульс Ставропігії", де поміж інших матеріалів приділяється увага стародавнім святиням Львівщини. Поділився досвідом роботи заступник директора музею-заповідника "Садиба Попова" Віктор Мєшков (м.Василівка, Запорізької обл.).

Інші учасники мали можливість задати питання доповідачам, висловити свої пропозиції. Маємо надію на продовження освітлення теми сакральної географії і активну участь мешканців Запорозького краю у збереженні та пошануванні наших святинь.

Серед перспективних висновків семінару – теза про те, що візитівкою Запоріжжя і Запорізької області є не металургійні і промислові гіганти, а численні святині. Тож Запоріжжя – Земля святинь!

Світлини >>>

 


 

08 березня 7521 (2013) р.

м. Січеслав

Написав волхв Яромир

 

Про Рідне

 

Доброго Дня Друзі! У наш час багато людей відчули в собі Віщий Поклик (Поклик Предків) і повертаються до коріння, до основ духовності. На шляху осягнення Рідної Віри і «Золотих Колес Правди» людині знадобляться сила і мудрість. Так само людина зустріне безліч випробувань, але ці труднощі не будуть спрямовані на те, що б зломити людини, знищити і перетворити його в «бидло», а лише для того що б зміцнити Дух, Душу і Тіло людини. Бо мудрість Богів Рідних відкривається лише дітям Їх. А діти Їх повинні бути гідні праотців своїх.

Читати далі >>>

 


 

06 березня 7521 (2013) р.

м. Запоріжжя

Написав Світовит Пашник

 

Що ми святкуємо 8 березня?

 

З наближенням 8 березня, як завжди, починається істерія навколо жіночого свята. Борці за жіночі права, а потім і комуністи, використали це свято для своїх потреб, надавши особливого значення. Хтось із дуже "хитрої нації" підсунув ідею, що свято 8 березня присвячено подвигу біблійних героїв Естер та Мордехая, які заступилися за свій "багатостраждальний" народ, в результаті, чого було винищено десятки тисяч персів, що посміли зазіхнути на жидів. Свято Пурім, що присвячене цим подіям, для жидів стало натхненням до духовного і фізичного звершення, а гоям (не жидам) – застереження.

Щоб "відкрити очі" на підступи жидів, були написані ряд статей (причому автори деяких із них мали наукові ступені), де адепти "свідків світової змови" залякувалися небувалою жорстокістю розправи над неугодними гоями. І ніхто з цих "науковців" світової історії (чи істерії) не подивися на міфологічну основу цих подій. Тобто це просто гарна жидівська казка для поучення віруючих, яка використала більш ранню вавилонську міфологію, яка має паралелі, навіть, із слов'янським світоглядом. А дата 8 березня, хоч і може іноді співпасти із святом Пурім через його плаваючий місячний календар, але ніякого відношення до нього не має.

Вже відколи написана стаття про свято Пурім і біблійну міфотворчість, але на неї не звертають увагу, бо комусь дуже хочеться бути у стані вічного страждальця від світового сіонізму, постійно підкреслюючи свою безпомічність проти нього. Звичайно ми не відкидаємо загрозу для українського народу, бо дійсно жиди (як, в принципі, й інші народи) маючи за натхнення свою релігію зухвало поводяться на нашій землі. Але й відкидати свої світоглядні надбання через те, що хтось їх також використовує, нам аж ніяк не корисно. Тому знайдемо в собі силу і розум пояснити народу, що ми маємо свою духовну культуру і відповідні свята для ушанування Божого Світу.

Про наше весняне свято Матері-Землі та нежидівське свято Пурім

 


 

Пошкоджений Світовид05 березня 7521 (2013) р.

Київ

 

 11 березня прес-конференція на тему: "Знищення паркової скульптури Збруцького кумира в столиці України"

 

22 лютого ц.р. на Софійській площі в Києві зловмисники відрубали голову давньослов’янському кумиру Світовиду, який був частиною пам’ятного паркового комплексу, встановленого на ознаменування 1500-ліття Києва. Київська скульптура була копією всесвітньовідомого Збруцького Світовида, унікальної пам’ятки, знайденої в 1848р. в річці Збруч. Скульптура широко відома як пам’ятка слов’янського культового мистецтва в усьому світі, зокрема в слов’янських і європейських країнах. За останні два десятиліття статуя набула ще й сакрального значення для офіційно зареєстрованого Релігійного центру Об’єднання рідновірів України, стала місцем паломництва рідновірів інших слов’янських країн, святинею, відомою не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Коли будуть знайдені та покарані злочинці? Чому держава не бажає відновлювати скалічену архітектурну пам'ятку, яка стоїть в старовинному центрі столиці і знаходиться на балансі КМДА? Відомі громадські діячі, письменники, скульптори оголосять Звернення до Президента України і до голови КМДА з вимогою знайти та покарати винних і відновити пошкоджений вандалами пам'ятник.

Учасники:
український етнолог, релігієзнавець, засновниця Об'єднання Рідновірів України Галина Лозко;
український скульптор, академік Академії мистецтв України, Заслужений художник України Анатолій Кущ;
українська поетеса, публіцист, педагог, член НСПУ Наталка Поклад; письменник Володимир Петрук

 


 

02 березня 7521 (2013) р.

Острів Хортиця

 

 На Хортиці зустріли Весну

 

Настав Ранок Сварожий і до нас прийшла Весна. Цього дня група рідновірів провела прибирання і облаштування майданчику на святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тис. років. Дякуємо всім учасникам заходу за плідну допомогу на славу Роду нашому.
На богославленні, яке правив волхв Світовит, була спалена лялька Зими, тим самим розпрощалися зі Сварожою ніччю, а натомість закликали Весну вступити у свої права. Ще довго між ними буде боротьба, та весняне Сонце набуває сили і пробуджує природу. Люди також відчувають прихід нового періоду року, надихається Божою силою і очікують нових змін у своєму житті. Прокинувся дух Яви, забуяла зелена трава, яка вкривалася на зиму снігом. Природа манить весняною теплою погодою.
Запрошуємо відвідати святилище, кожної суботи і неділі об 11-00 відбудуться богославлення, народні майстри запропонують вам різноманітні вироби на слов'янську тематику. Довідки за телефонами: 063-336-03-78, 066-153-71-79, 093-017-09-30, 096-473-32-51. Також запрошуємо приєднатися до групи В Контакті.

Фото з прибирання на хортицькому святилищі в групі ВК "Внуки Велеса".

 


 

23 лютого 7521 (2013) р.

м. Київ

 

 Пошкоджено Образ Світовида в Києві

 

Об'єднання Рідновірів України виступило із заявою, що 22 січня 2013 року на Софійській площі в м. Києві зловмисниками вчинено пошкодження паркової скульптури (відрубано голову) давньослов’янського кумира Світовида, який був частиною пам’ятного паркового комплексу, встановленого на ознаменування 1500-ліття міста Києва. Автор скульптури — заслужений художник України, член Національної спілки художників України Інна Коломієць (1921– 2005). Творчість художниці Інни Коломієць є прикладом автентичного національного мистецтва у ХХ столітті.

Київська скульптура була копією всесвітньовідомого Збруцького Світовида, унікальної пам’ятки, знайденої в 1848 р. в річці Збруч (оригінал нині зберігається в Археологічному музеї м. Кракова, Польща). Скульптура широко відома як пам’ятка слов’янського культового мистецтва в усьому світі, зокрема в слов’янських і європейських країнах; вона вже стала візитною карткою столиці України, особливо серед шанувальників рідної старовини. За останні два десятиліття статуя набула ще й сакрального значення для офіційно зареєстрованого Релігійного центру Об’єднання рідновірів України, стала місцем паломництва рідновірів інших слов’янських країн, святинею, відомою не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

 

Обговорення на форумі

 


15 січня 7521 (2013) р.


Інтерв'ю для порталу "Філософія і Релігієзнавство" записав Ігор Дмитрук
 

 Розмова з українським Волхвом. Та хто такі українські язичники?

 

1. Як правильно? Язичник чи рідновір? Чи є термін язичник образливим для адептів слов’янських вірувань.

2. Ви верховний волхв Руського Православного Кола. Верховний волхв це хто: християнський патріарх чи мусульманський муфтій, чи щось зовсім інше?

3. Яка кількість послідовників Руської Православної Віри в Україні та закордоном?

4. Чи є у Руської Православної Віри своя власна сакральна книга та інші священні тексти?

5. Рідна православна віра це монотеїстична релігія чи політеїстична? І якщо політеїстична то хто є головним богом рідновірського пантеону?

6. Які найбільші свята святкують українські рідновіри?

7. Яке ставлення представників Руської Православної віри до інших релігій?

8. Чи займається Руська Православна Віра місіонерською діяльністю серед українського населення ?

9. І насамкінець. Чому ви самі стали рідновіром?

 

Інтерв'ю

 


 

 

►Архів новин 2020

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

 

До розділу