►Архів новин 7520 (2012) р.


 

2 жовтня 7520 (2012) р.
Запоріжжя, о.Хортиця
 

 Свято Покрови на Хортиці

 

Рідновіри Запоріжжя та Січеслава відзначили свято Матері-Землі Покрови, яка вкривається від стоми осіннім листям, готуючись до зимового спочинку. Свято пройшло на святилищі-обсерваторії що знаходиться на острові Хортиця.

Обрядодійство розпочали молитвами до Рідних Богів духовні провідники Руського Православного Кола: Волхв Світовит Пашник, Волхв Яромир Січеславський та Жриця Ясна Яковенко.

На святі були присутні громади "Права", "Внуки Велеса", "Полум'я Роду" та слов'янський центр "Ведар".

Народними гуляннями зі співами, хороводами і гарними виставами зустріли присутніх Фольклорно-обрядовий колектив «Оріяни» (керівник - Наталя Лук'яненко).

Усім учасникам свята велика подяка і найкращі побажання!

 

Світлини зі свята можна переглянути тут:

http://yaro.dp.ua/index.php?option=com_morfeoshow&task=view&gallery=9&Itemid=14

http://vk.com/album-43382443_163385327

 

 


 

24 вересня 7520 (2012) р.
Запоріжжя, о.Хортиця
 

 На Хортиці зустріли Миробога!

 

На святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тисячі років, 23 вересня запорізькі рідновіри зустріли осіннє рівнодення ушануванням чергового прояву Сонця – Миробога.

Урочисте богославлення провели волхв Світовит Пашник, волхв Вірослав Зозуля та обрядодій Вадим Літвінов.

Святкування продовжили хороводами і піснями за активної участі Фольклорно-обрядового колективу "Оріяни" (керівник – Наталка Лук'яненко), Харківського дитячого народознавчого гуртка "Народознавець-Родолюб" (керівник – Вірослав Зозуля). Перед учасниками провели лицарські бої воїни з Клубу історичного фехтування "Стезя" (керівник – Серж Панченко).

Дякуємо всім учасникам за гарно проведене свято!

 

Світлини зі свята можна проглянути тут:

http://vk.com/album-42592433_163122052

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.473985152635736.112606.164656026901985&type=1

 

 

 


 

25 липня 7520 (2012) р.
ТРК "Запоріжжя"
 

 Екватор ночі: Язичництво. Розмова з Верховним волхвом РПК Світовитом Пашником

 

 

 


 

23 липня 7520 (2012) р.
Запоріжжя, о.Хортиця
 

 Свято Перуна та слов'янської звитяги на Хортиці

 

На священному острові Хортиця 21 липня відбулося святкування Дня Перуна. На Козацькому Колі зібралася переважно молодь взяти участь у обрядах та народних ігрищах. Славлення провів волхв Світовит Пашник.

Всі бажаючі, незалежно від віку, могли спробувати себе у змаганнях: битви мішками, метання колоди, спису, заплітання стрічок та ін. Керував змаганнями жрець Микола Кардач. В перервах між битвами відбулися показові виступи Клубу історичної реконструкції "Стезя" з лицарськими боями та Школа козацького бойового мистецтва "Спас".

Свято супроводжували співами та хороводами Фольклорно-обрядовий колектив «Оріяни» та Народний фольклорний козацький ансамбль "Бунчук"  під загальним керівництвом Наталки Лук'яненко. Підготовку і охорону заходу здійснював запорізький осередок ВГО "Патріот України" (керівник - Величар Бабич).

Із заходом Сонця урочисто було запалено священний Перуновий Вогонь, біля якого відбулося віншуванням переможців народних змагань. Вони отримали у подарунок вироби майстра Вадима Літвінова та книжечки з виховання бойового духу. Навколо вогнища чоловіки закрутили військовий танок "Аркан", щоб відчути силу і міць від Рідних Богів та відчути плече своїх побратимів. Завершилося свято єднанням у великому колі всього Роду біля священного Вогнища.

Дякуємо всім учасниками свята, до наступного Дня Перуна!

Світлини зі свята можна проглянути тут:

http://vk.com/album-15588182_160155092

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.450896334944618.106030.164656026901985&type=1

 

Репортаж Ольги Сидоренко, "34 канал" (Дніпропетровськ)

 

 

 


 

09 липня 7520 (2012) р.
м. Київ.
 

 Журнал для українців "Дім і Сім'я"

 

Журнал щасливої родини «Дім і Сім‘я» - ваш вірний друг і порадник у питаннях психології, виховання дітей, бюджету, ведення домашнього господарства. На сторінках цього видання ви дізнаєтеся про світ, який вас оточує, відкриєте для себе глибини рідної історії, наших традицій і культури, станете учасником багатьох подій та сьогочасних наукових відкриттів, збагатитись інформацією про те, як зберегти духовне і фізичне здоров'я, убезпечити від негативних впливів своє приватне життя, виховати здоровими і розумними дітей, навчитеся готувати смачні українські страви, пізнаєте секрети рукоділля та інші таємниці наших предків, які зроблять ваш дім затишним, життя - гармонійним.

В журналі "Дім і Сім'я" №3 на 24 сторінці читайте статтю волхва Світовита Пашника "Перевтілення душі воїна".

Сайт журналу - http://dds.com.ua

 

 


 

24 червня 7520 (2012) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

 Купало на Хортиці

 

Острів Хортиця за традицією зустрічав гостей на свято Купала. Провести найкоротшу ніч, очиститися в водах Дніпра та пострибати через вогнище з'їхалися не тільки запоріжці, а й гості з різних областей України. Хортиця продовжує відігравати свою роль священного місця і посилювача рідної Духовності.

Обрядодійство розпочали молитвами до Рідних Богів духовні провідники Руського Православного Кола: Світовит Пашник, Микола Кардач, Ясна Яковенко, Миросвіт Бондарчук.

 Народними гуляннями зі співами, хороводами і купальськими виставами зустріли присутніх Фольклорно-обрядовий колектив «Оріяни» (керівник - Наталя Лук'яненко) та Народний фольклорний козацький ансамбль "Бунчук" (керівник - Геннадій Красніков).

Перед учасниками свята виступили і показали свою звитягу і мужність Клуб історичної реконструкції "Стезя" з лицарськими боями та Школа козацького бойового мистецтва "Спас". Особливий захват викликали підкорювачі вогню - гурти фаєр-шоу. Ритмічними ударами в барабани супроводжував свято колектив "БарабанЗа" (керівник - Денис Васильєв). Добре організовану охорону свята забезпечив запорізький осередок ВГО "Патріот України" (керівник - Величар Бабич).

Усім учасникам свята велика подяка і найкращі побажання. До наступного Купала!

Про свято Купала на Хортиці репортаж Телеканала новин "24"

 

Купало на Хортиці, 2012, репортаж Ольги Сидоренко, "34 канал" (Дніпропетровськ)

 

 


 

09 червня 7520 (2012) р.
Дніпропетровськ

 

 Презентація наукового збірника в Дніпропетровську

 

"Придніпровський етнографічний центр" спільно з депутатською комісією з питань науки, освіти, культури Жовтневої районної ради провів 7 червня тематичну зустріч з к.ф.н. Юрієм Завгороднім, а також верховним волхвом РПК Світовитом Пашником та к.ф.н. Дмитром Метілкою на тему виходу збірника наукових статей «Хортицький семінар. Сакральна географія і феномен паломництва: вітчизняний і світовий контекст».
Організатор зустрічі Людмила Загоскіна посприяла проведенню прес-конференції в газеті "Дніпро Вечірній", де учасники виступили і відповіли на запитання журналістів щодо мети виходу збірника та темам піднятим у статтях, збереженню і популяризації сакральних міст України, безпосередньо святинь в межах Запорізької і Дніпропетровської областей.
Гості відвідали Монастирський острів та звернули увагу на недбале ставлення до сакральних місць, невихованість туристів та безчинства забудовників у місцях пов'язаних із давниною нашого краю, що є типовим для сучасної України. Звернути увагу і донести до широких кіл громадськості на проблеми збереження українських святинь на досвіді інших народів є основною метою даного заходу.
В межах цієї поїздки Верховний волхв РПК Світовит Пашник разом з волхвом громади "Полум'я Роду" Яромиром Мирошниченком та Сонцеславою Івус відвідали святилище громади на мальовничому березі річки Оріль, де найближчим часом планується провести ряд щорічних заходів, про які можна прочитати на сайті громади:
http://yaro.dp.ua
 


 

21 травня 7520 (2012) р.
Запоріжжя
 

Свято "До Дніпра з Любов'ю"

 

В Запоріжжя 20 травня в парку Енергетиків пройшло традиційне щорічне свято: «До Дніпра з Любов’ю». У цей світлий та радісний день відбулися виступи народних колективів, хороводи, ігри, танці, ярмарок народних майстрів. Пролунали добрі слова і співи Дніпру. Учасники ліпили з ЕМ-глини різноманітні фігурки і віддали річці чудові подарунки.

Поєднавши старовинні народні традиції з сучасними досягненнями, спільно і весело, ми допоможемо нашій «головній водній артерії» міста та всієї України, стати чистіше і здоровіше!

Дякуємо організаторам і учасникам за чудово проведений день.

Сторінка заходу ВКонтакті

 


 

11 травня 7520 (2012) р.
Запоріжжя-Харків
Написав Вадим Літвінов

Святилище Рідних Богів біля Харкова

 

Два роки тому, після зруйнування Святилищ на Хортиці я закликав рідновірів відповісти на це святотатство закладкою тисяч Святилищ Рідних Богів на нашій Землі.
В квітні цього року я зробив нове Святилище Рідних Богів в селі Черкаські Тишки під Харковом на приватній території відомого письменника-езотерика Романа Долі. Всього в композиції Святилища шість образів Рідних Богів, які я зробив із соснових стовбурів: Батько-Небо Сварог та Матір-Земля Рожаниця на центральному стовбурі та на окремих колодах відобразив образи Перуна, Дажбога, Мокоші, Велеса.
Роман Васильович Доля крім письменництва займається просвітницькою діяльністю з тематики Ведичних знань і планує проводити на Святилищі тренінги та медитації для своїх учнів.
Це не перша моя робота з розбудови Святилищ Рідних Богів і маю надію, що не остання. Наша справа перемагає! Слава Богам!

 

 

Роботи Вадима Літвінова можна подивитися в Контакті та на Фейсбуці

 


 

29 квітня 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця

Свято Веснянок

 

Фольклорно-обрядовий колектив «Оріяни», за підтримки НЗ «Хортиця» та ЗОО національної спілки краєзнавців України, на острові Хортиця провів свято «Веснянок».

У святкуванні також взяли участь колектив етнобарабанників "БарабанЗА", клуб історичної реконструкції "Стезя", клуб органічного землеробства "Моя Земля". Дівчата відтворили стародавній веснянковий обряд «Ляльник», співали пісні-веснянки, проводили хороводи та народні ігри. Бажаючі мали можливість взяти участь у обрядах, пройти майстер-клас з українських народних танців. На святі діяла виставка майстрів народної творчості.

Керівник колективу "Оріяна" Наталка Лук'яненко запрошує приєднуватися до участі у народних святах. Телефон для довідок: 050-421-17-40, 067-61-805-61 (Наталя). Посилання на групу "Оріяна" Вконтакті: http://vk.com/club22113462 

 


 

21 квітня 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя

 

Презентація наукового збірника "Хортицький семінар: Сакральна географія і феномен паломництва"

 

Нещодавно в Запорізькому видавництві "Дике Поле" вийшов науковий збірник статей, який присвячений дослідженню сакральної географії і паломництву - актуальним, перспективним і міждисциплінарним напрямкам у світовій науковій спільноті. Мета збірника: на прикладі міжнародного досвіду донести широкому колу шанувальників сакральних міст можливість розвинути паломництво на території України і, зокрема, в Запорізькій області. Передусім це стосується древніх пам'яток, які завдяки археологічним дослідженням зараз відкриті для відвідування. Тим самим прививати любов до рідної Землі, шанобливе ставлення до Предків, осмислення світогляду нашого Народу.

Презентація збірника вже відбулася в кількох містах України. Запоріжці також отримали нагоду  ознайомитися із цим виданням в НЗ "Хортиця", ЗНУ та ЗОУНБ, тим більше, що поштовхом для його виходу послугували Хортицькі семінари, які проводилися завдяки подвижництву Юрія Завгороднього. Він кілька років поспіль організовував паломницький обхід Хортиці з відвідуванням сакральних міць.

Під час презентацій відбулися виступи авторів статей та організаторів зустрічей: наукового редактора і упорядника збірника к.ф.н. Юрія Завгороднього (м. Київ, співробітник Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, стар. викладач НУ "Києво-Могилянська Академія"), к.і.н., доцента Арнольда Сокульського, к.ф.н. Дмитра Метілки, верховного волхва РПК Світовита Пашника, Світлани Самарської (голови Благодійного культурно-просвітницького фонду "Олександрівський") та інших учасників.

 

 


 

1 квітня 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця
 

Радуниця на острові Хортиця

 

На святилищі острова Хортиця відбулося урочите святкування Радуниці (Проводів). Богослвлення провели духовні провідники РПК Світовит Пашник, Микола Кардач та Яромир Мирошниченко.

За рішенням Кола Владик відбулася посвята Яромира Мирошниченка у чин волхва. Побратим Яромир очолює громаду "Полум'я Роду" в Січеславі. Громадою налагоджені постійні богославлення, посвячення, облаштовано святилище Рідних Богів.

На святилищі-обсерваторії було проведено упорідкування території. Виносимо подяку запорізькому осередку "Патріота України" за допомогу.

Повідомляємо рідновірам і прихильникам, що обряди і лекції з рідної духовності здійснюють волхви РПК:

Запоріжжя - волхв Світовит. Тел.: 063-336-03-78, 066-153-71-79, pashnyk@ukr.net, Контакт, Facebook, YouTube, skype - svitovyt.

Харків - волхв Вірослав. Тел.: 093-224-84-73; ketering@mail.ru

Січеслав (Дніпропетровськ) - волхв Яромир. Тел.: 093-414-20-16; nikomir-son@bk.ru, Контакт, Facebook

 


 

25 березня 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця
 

Великдень на Хортиці

 

На священному острові Хортиця 25 березня пройшло Великоднє свято. Обрядодійство відбувалося на святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тисячі років. Це традиційне місце ушанування Рідних Богів зібрало людей, щоб зустріти весняне пробудження Землі. Сонце набуває більшої сили, стає Ярим, дні вже довше ночей, тому люди й зустрічають Великодень.

Молитви за участі волхва Світовита Пашника та жерців Вірослава Зозулі, Ясни Яковенко, Миколи Кардача зібрало учасників у велике коло єдності Роду нашого. Були посвячені дари наших Богів і за звичаєм святилище прикрасили великодні калачі, писанки, крашанки та інша їжа. Всі учасники урочисто причастилися святим хлібом.

Веселі хороводи та ігрища з піснями і танцями допомогли провести Фольклорно-обрядовий колектив "Оріяни" під керівництвом Наталки Лук'яненко, а також колектив етнобарабанників "БарабанЗА" на чолі з Денисом Васильєвим. Грою на музичних інструментах і співом підтримали колективи жерці РПК Микола Кардач та Вірослав Зозуля.

Ще одна приємна новина свята: за рішенням Кола Владик, Верховним волхвом Світовитом на хортицькому святилищі був проведений обряд посвячення Вірослава Зозулі у чин Волхва. Отець Вірослав вже тривалий час виконує обов'язки духовного провідника громади, має добрий досвід проведення обрядів і заслужив симпатію і прихильність сповідників Рідної Віри. Бажаємо йому віддано служити нашому Родові і вести за собою людей Шляхом Праведним, який вказують нам Рідні Боги. Також цього святково дня були проведені посвяти у рідновір'я.

Всім посвяченим і учасникам свята бажаємо доброго здоров'я і натхнення! Слава Рідним Богам!

 

Світлини в Контакті >>>

Світлини в Фейсбуці >>>

 


 

23 березня 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя
 

Розмова з духовним провідником Руського Православного Кола пані Ясною

 

З яким Ви гаслом ідете по житті?

«П’є моє коріння сік землі»
Це з пісні Ніни Матвієнко.

Розкажіть, будь ласка, як Ви прийшли до вивчення давніх традицій нашого народу,
що для Вас особисто є найбільш близьким в цих традиціях і віруваннях?
Мабуть на це найбільше вплинула моя робота в дитячому садку. Я завжди говорю українською, що для Запоріжжя нетипово, тому на роботі всі поставилися до мене як до спеціаліста з усього, що стосується культури України. Багато вивчала матеріалу саме для роботи з дітьми.
Хоча думаю, що потяг до народознавства у мене був завжди Мені подобається спостерігати, як давні звичаї та вірування трансформувалися і проявляються в сучасному житті. Коли я знаходжу подібні випадки, то відчуття таке, ніби віднайшла своє 12 коліно пращурів. Не важливі на перший погляд дії та погляди набувають тисячолітньої глибини проявляються глибоким змістом.
Я переконуюся весь час, що наша культура та традиція не зникли, просто ми так до них звикли, що майже не помічаємо цього і мріємо повертати якусь уявну духовність українського народу. А досить просто берегти те, що у нас є.

Читати далі >>>

 


 

19 березня 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця
 

"Кобзар на Хортиці"

 

Шановні земляки!

Готуючись гідно відзначити 200-річчя Т.Г. Шевченка, Національний заповідник «Хортиця» планує реалізувати проект «Кобзар на Хортиці», який включає, зокрема, виготовлення і встановлення в парку ім. Т.Г. Шевченка на о. Хортиця скульптурної композиції.

Із запропонованих скульпторами ескізів обрано той, який підкреслює зв'язок поета з Запорожжям. Жанрова композиція майбутнього твору відтворює нескінчену течію Дніпра, схему Хортиці, на якій рельєфними зображеннями окреслено запорозький простір, і фігуру 29-річного Тараса Григоровича, – молодого, енергійного, сповненого творчого потенціалу, – таким, яким він прибув у запорозький край влітку 1843 року, коли відвідав Хортицю, що жила у його мріях і згадувалась у його творах: «…На Хортиці, у матері, буду добре жити…».

Для збору коштів на памятник Шевченку у парку його імені на острові відкрито рахунок благодійного фонду «Хортиця» за номером 26008810101 у ВАТ «МетаБанк» м. Запоріжжя, МФО 313582, ОКПО 33610509. Призначення платежу: «благодійний внесок на проект «Кобзар на Хортиці».

Зветаємось до усіх шанувальників великого поета, до усіх, хто дбає про святиню української землі – острів Хортицю: залучіться до цієї справи.

ЗАПРОСИМО КОБЗАРЯ НА ХОРТИЦЮ!

Нехай прийде він на легендарний острів у бронзі і камені!

http://www.ostrov-hortica.org.ua/uk/main/259-kobzar2012.html

 


 

гурт "Оріяни"4 березня 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя
 

Благослови, Мати, Весну зустрічати!

 

Громада "Права" Руського Православного Кола провела свято зустрічі Весни. Захід проходив в Українській світлиці. За підтримки Фольклорно-обрядового колектива "Оріяни" під керівництвом Наталки Лук'яненко, учасники вивчали народні танці та співали пісні.

Заплановано провести наступні весняні свята в Українській світлиці: 11 березня -  Сорочини, 18 березня - Вербна неділя, а вже 25 березня (неділя) провести Великоднє свято на святилищі-обсерваторії на острові Хортиця.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у святкуваннях, тел. для довідок: 063-336-03-78, 096-473-32-51, 066-808-34-60.
 

 

 

 


 

Валентина Бердник показує як виготовляти ляльку-мотанку1 березня 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя
 

Творча зустріч "Зоряна Україна"

 

В рамках міжнародного проекту «Всесвіт Олеся Бердника» 29 лютого 2012 року в Запорізькому національному університеті проводилася зустріч з ідейним провідником створеної Олесем Бердником громадської організації «Українська духовна республіка» (м. Київ), представником родини письменника Валентиною Бердник-Сокоринською.

В програмі зустрічі відбулася презентація ювілейного (до 85-річчя) видання автобіографічного твору О.П.Бердника «Вічне».

І от тепер автор, твори якого були культовими для поколінь 60-70-х років, письменник, книги якого стали дороговказом для кількох поколінь романтиків, любителів фантастики та шукачів розгадки людського Буття, знову повернувся, тепер вже до читачів ХХІ століття. В заході взяли участь студенти та викладачі ЗНУ, представники громадськості міста.

У другій частині творчої зустрічі «Етнічні джерела культури України та сучасність» художнік-модельєр, майстриня Валентина Бердник провела майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок для викладачів та студентів ЗНУ, представників творчих спілок міста Запоріжжя.
Наступного дня у супроводі волхва Світовита учасники відвідали острів Хортиця, побували на священних місцях та звернулися до Богів про єдність нашого народу.

 


 

12 лютого 7520 (2012) р.
м. Запоріжжя
 

Свято Колодія

 

В Українській світлиці грамада РПК провела свято Колодія і ушанувала Бога Велеса. Урочисте богославлення провів волхв Світовит Пашник та жрець Микола Кардач.

Фольклорно-обрядовий колектив "Оріяни" під керівництвом Наталки Лук'яненко показали обрядодійство "Колодка", заспівали народних пісень. Пеленали новонароджену Колодку та жартували над хлопцями, які не встигли одружитися, чипляючи їм на покарання колодочки, за які ті мусили відкупитися. Одним із покарань був танець у парі з дівчиною. Був проведений майстер-клас з народних танців.

Завершилося свято братчиною і співами за столом. Бажаючі могли придбати духовну літературу, обереги, вироби різьбяра Вадима Літвінова.

Повідомляємо, що кожної неділі в Українській світлиці проводяться богославлення і лекції з рідновір'я. 4 березня відзначимо зустріч весни. Слідкуйте за оголошеннями.

Світлини в Контакті >>>

Світлини в Facebook >>>

 


 

 

 

►Архів новин 2020

 

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

 

До розділу