►Архів новин до 7519 (2011) р.

 

10 грудня 7519 (2011) р.
Запоріжжя
 

143-річниця створення Товариства «Просвіта»

 

10 грудня Запорізьке обласне об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка провели урочисті збори з нагоди 143-річниці створення Товариства «Просвіта».

У своїм виступі голова Запорізької «Просвіти» Олег Ткаченко доповів присутнім про складний шлях Товариства з часу заснування до сьогодення. Зупинився на тому, що з часу відновлення «Просвіти» вже за Незалежності України зроблено чимало, але сьогодні потрібно зробити зупинку для аналізу і помінявши, вдосконаливши методику роботи просвітян з урахуванням сучасних реалій йти далі з завзяттям та оптимізмом. Не дивлячись на те, що сьогодні в державі править антиукраїнська влада, тримати курс на зміцнення української України за будь-яких обставин.

Далі >>>

 

 


 

21 жовтня 7519 (2011) р.
Запоріжжя

 

"Рідновірський світогляд"

 

З такою темою виступив на філософському клубі Запорізької державної інженерної академії Верховний волхв РПК Світовит Пашник. Вели засідання керівник клубу Макушинська Г.П. – к.філос.н., доц. та Калюжний В.С. - док. філос. н., проф. Відучі представили тему рідновірства та проголосили основні тези діяльності рідновірських організацій. Продовжив освітлювати тему волхв Світовит, який окреслив світоглядні основи рідновірства, священні символи, напрямки діяльності, головні завдання та ін. Одночасно учасники могли спостерігати за фото і відео матеріалами про святині рідновірів та їхні обряди. Були дані відповіді на численні запитання щодо рідновірства. Присутні на засіданні також мали можливість виступити з доповненнями та побажаннями. Треба відзначити, що рідновіри Вадим Літвінов, роботи якого були вситавлені на огляд клубу, та Мирослава Климова поділилися своїми враженнями від їхнього перебування і діяльності в рідновірських організаціях. На концертній частині засідання пролунали популярні українські пісні. Волхв Світовит Пашник був урочито прийнятий до членів Клубу і подарував кілька своїх праць з дослідження Рідної Віри.

Філософський клуб ЗДІА завжди радує присутніх цікавими доповідями, наступне засідання відбудеться 18 жовтня.

 

 

 

 


 

16 жовтня 7519 (2011) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Відвідайте Хортицю!

 

У кожного народу є свої святі місця, які з давних-давен вражали своєю красою. Про них складали легенди і казки. На Запорожжі є скелястий острів Хортиця, найбільший на Дніпрі. Сюди, щоб відвідати героїчні місця запорозьких козаків та побачити стародавні святині, з'зджаються люди не тільки з України, а й зі всієї земної кулі.

Руське Православне Коло поширює культурні надбання нашого народу і приймає гостей на священному острові. Цього разу на Хортицю приїхали діти та їхні батьки з Павлоградщини за сприяння Школи Бойового Гопака "Хорс" під керуванням Сергія Тищенка. Вихованці побачили стародавні святилища, легендарні скелі, взяли участь у обряді на святилищі-обсерваторії, якому понад чотири тисячі років. Духовні провідники РПК (Світовит Пашник, Микола Кардач, Вірослав та Мечеслава Зозулі) промовили як стародавні, так і сучасні молитви, заспівали пісень у величному хороводі. Також павлоградці відвідали Музей історії запорозького козацтва та ІКК "Запорозька Січ". Занурившись у духовний світ пращурів, хочеться знову повернутися на славетний острів, щоб набратися сили та натхнення для майбутніх звершень.

 


 

13 жовтня 7519 (2011) р.
Зоряна Дорош, Добростани

 

Відкриття музею в Добростанах

 

Хочу повідомити шановних читачів сайту про радісну подію, до якої ми йшли на протязі останнього півроку, і яка 2 жовтня нарешті відбулася: урочисте відкриття історико-краєзнавчого музею в селі Добростани, що на Яворівщині, звідки родом мати Володимира Шаяна.

Експозиція музею присвячена власне історії села, його культурі, етнографії, та знаменитим людям, які народилися тут, або були якось пов’язані з цим чудовим краєм.

Основний акцент в експозиції ставився на висвітленні біографії Володимира Шаяна і тим подіям та речам, які з ним пов’язані. На превеликий жаль не збереглося його особистих речей, однак нам вдалось знайти родинні образи, про які згадував Володимир Шаян в своїх творах. Зоряною Дорош проведено грунтовну пошукову роботу, під час якої в неї зав’язались тісні контакти з діаспорою. В результаті створено велику експозицію з світлин Володимира, його праць, дописів в часописи «Українська думка» та «Визвольний шлях».
 

Далі >>>

 


 

12 жовтня 7519 (2011) р.
 

Книжка про Руську Провославну Віру


Завдяки старанням добродія Володимира, вийшла друком книжка волхва Світовита Пашника "Руська Православна Віра у питанях і відповідях". До книжки вміщено добірку відповідей на питання, які найчастіше виникають при ознайомленні з рідною духовністю, даються поясненя з основ віровчення, звичаю, обрядів, символіки та ін. У додатку міститься Календар Свят та Словник Руських Богів. Книжку можна придбати в громадах РПК і точках розповсюдження рідновірської символіки.

Дивіться відділ Кармниця РПК

 

 

 

 

 

 


 

9 жовтня 7519 (2011) р.
Запорізька обл., Тамбовка, Кам'яна Могила

 

Святкування на Кам'яній Могилі


На запрошення козаків Мелітопольського р-ну Запорізької області (осавул Анатолій Садовський) група ріновірів відвідала село Тамбовка, що поблизу Кам'яної Могили. Духовні провідники взяли участь у святкуванні річниці села. Перед селянами з привітаннями і молитвами виступили волхв Світовит Пашник, жриця Ясна Яковенко. Супроводжували виступ музичною грою і піснями Вірослав і Мечислава Зозулі. Селяни і гості мали можливість придбати слов'янські обереги виготовлені майстром Вадимом Літвіновим. Продовжили святкування урочистим обрядом і посвяченням у рідновіри на Кам'яній Могилі.

 

 

 


 

25 вересня 7519 (2011) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Відзначили свято Миробога


Рідноври відзначили свято осіннього рівнодення, яке знаменує прихід Миробога - осіннє зивового прояву Сонця. Миробог уявлявся нашими предками у вигляді діда з розкішною бородою. Сонце все ближче сходить до Землі, дні стають коротшими і відчувається прихід холодної пори року. В цей час, як правило, до домівок поверталися воїни на зимівлю з далеких походів, наставав мирний час, велася активно торгівля. Тому всі були раді гостям (купцям), що приїздили на ринки, треба збуло закупитися продуктами і речами, готуючись до зимової пори.

На Хортиці з нагоди осіннього рівнодення і приходу правління Миробога проведено урочисте богославлення, яке проводили волхв Світовит Пашник та жерці Микола Кардач і Ясна Яковенко. Цього дня також були посвячені відновлені  майстрами Вадимом Літвіновим та Миколою Кардачем образи Макоші і Перуна, які були нещодавно пошкоджені фанатиками юдо-христосівської віри. Завершилося святкування братчиною.

 

 


 

12 вересня 7519 (2011) р.
Криворізький р-н

 

На Криворіжжі знайшли культовий комплекс часів бронзи


Археологи повідомляють про справжню сенсацію. На території Криворізького району біля села Недайвода знайшли поховання, яке відносять до 14—12-го століття до нашої ери. Йдеться про пізній бронзовий період! Вченим вдалось відкопати унікальні артефакти. Особливий інтерес у істориків викликала гранітна брила, яка могла служити жертовним каменем, а також кам’яна стела — висотою майже чотири метри з зображенням людського обличчя. Крім цього, знайшли поховання кількох людей. Фахівці переконані: якщо вдасться встановити точний вік знахідки, відкриття можна сміливо порівнювати з відомим всьому світові Стоунхенджем!

Відео

Стаття

 


 

30 серпня 7519 (2011) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Знову поруйновано образи Богів на о. Хортиця!!!

 

Не встигли рідновіри остаточно відновити поруйновані минулого року святилища, як 29 серпня 2011 р. на о. Хортиця в черговий раз невідомими юдо-христосівцями були понівечені образи Богів. На місце події виїхала група рідновірів і зафіксувала акт святотатства. Був викликаний наряд міліції, який склав протокол правопорушеня. Аналогічні злочини було скоєні і в минулі роки, але органи правопорядку не відреагували на них належним чином і закрили кримінальну справу за "малозначімістю". Навіть намагалися звинуватити рідновірів у незаконному захоплені території. Напряму були порушені наші констутиційні права у вільному сповідуванні слов'янської віри. Також  святилища Хортиці на запрошення рідновірів відвідала чисельна група представників засобів масової інформації. Слідкуйте за новинами на телебаченні та в пресі.

Закликаємо всіх прихильників Рідної Віри допомогти у відновленні святилищ. Це наша свята справа! Тел. для довідок: 096-473-32-51, 093-017-09-30 (Вадим Літвінов).

Світлини з місця події

Фотоальбом (розширений) в Контакті:

Тема на форумі РПК

 


 

10 серпня 7519 (2011) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Релігійне питання по Запорізьки

 

Після бурхливих виступів представників РПЦ проти плану реконструкції кургану на Хортиці, на якому немає хреста, влада області поспішили запевнити громадськість, що хрест там все-таки буде.

Нездоровий ажіотаж навколо цього питання виник після появи в ЗМІ інформації про те, що в рамках реконструкції кургану на острові, був демонтований дерев'яний хрест. Першим на ці публікації відгукнувся архієпископ Лука, який в інтерв'ю заявив наступне:

"Святий Хрест був, м'яко кажучи, демонтовано. Але при цьому, не спитавши благословення не те що правлячого архієрея, але навіть простого священика, хрест був безжально скинутий з пагорба "

Далі естафету підхопили чиновники. Так, за словами Луки, заступник губернатора Олексій Литвин пообіцяв йому, що дерев'яний хрест буде замінений на мармуровий, незважаючи на те, що в плані реконструкції об'єкта - він не значиться.

Всі крапки над "ї" в цій ситуації були поставлені сьогодні, під час виїзного засідання чиновників ОДА на Хортиці, в рамках якого всі сторони запевнили, що ніякого конфлікту не було - вся справа в журналістах, ласих на сенсації.

У контексті всього галасу навколо хреста пригадується історія річної давності, коли восени 2010 в один день на Хортиці були зруйновані всі язичницькі святилища. Однак, незважаючи на масштаби, тоді влада не відреагувала належним чином. Міліція не побачила в цьому факті ні знищення об'єктів власності, ні розпалювання міжрелігійної ворожнечі. А тим часом, представники язичницьких громад стверджують, що вандалізм на Хортиці - лише мала частина від загальної кількості знищення святилищ по області, які відбуваються періодично.

Таким чином, ми бачимо, що влада, м'яко кажучи, не об'єктивна в своїх діях - з одного боку з найменшого вимогу священиків РПЦ, протягом декількох днів змінює план реконструкції об'єкта. А з іншого - більше року не помічає актів неприкритого вандалізму.

Так само дивує реакція запорізької єпархії, голова якої, з якоїсь причини абсолютно упевнений, що чиновники зобов'язані з ним узгоджувати державні справи.

Як висновок хочеться привести цитату із ЗУ "Про свободу совісті та релігійні організації»: " Усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається.» (ч.5 ст. 5)

061.ua

 


 

24 липня 7519 (2011) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

На Хортиці прославили Перуна і провели свято слов'янської звитяги

 

Свято Слов'янської звитяги на честь дня Перуна пройшло на острові Хортиця на Козацькому Колі. Славили Перуна перед родом Русі-України  волхв Світовит Пашник та жерці Микола Кардач та Ясна Яковенко. Були проведені змагання і показові виступи молодих воїнів, яке організувала школа козацького бойового мистецтва "Спас" (керівник - Олег Лукомський). Підтримали бойовий дух воїнів виступ Академії слов'янських чарівниць "Квітка" (керівник - Оксана Сергунова). Під час свята Слов'янської звитяги лунали пісні, проводилися ігрища, обрядодіяння за участі Фольклорно-обрядового колективу "Оріяни", Народного фольклорного козацького ансамблю "Бунчук", Козацького студентського братства (під загальним керівництвом Наталки Лук'яненко і Анастасії Голенко). Завершилося дійство запаленням святкового вогнища і освяченням воїнів, які станцювали у колі "Аркан". Це свято піднімає наш бойовий дух і зміцнює  єдність народу. Слава Перуну!

Свято Перуна та слов'янської звитяги в Контакті

Про свято Перуна та слов'янської звитяги на "Інтері" (Подробности)

Про свято Перуна на Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=886JkbM_uDA&feature=player_embedded

 


 

19 липня 7519 (2011) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

На Хортиці затримали чорних археологів

 

Впіймали на гарячому. На території заповідника Хортиця затримали двох молодиків, які вночі зробили близько двох десятків ям, ймовірно шукаючи пам'ятки XVIII століття.

Принаймні до цього періоду відноситься гарматне ядро та рештки металевих виробів, знайдені у мішку одного із затриманих. Діяли зловмисники на місці, де у XVIII столітті існувала морська корабельня із військовими російськими та козацькими укріпленнями. Один з учасників нічної експедиції з місця злочину втік. Науковці кажуть: останнім часом грабіжники історичних пам'яток знахабніли, своїми подвигами вони відкрито хизуються в Інтернеті - пропонують знахідки на продаж та ведуть щоденники.

"Нам вдалося в Інтернеті щодо грабунку тільки хортицьких об'єктів більше 80 сторінок отакого тексту і ілюструються такими нічним роботами, дуже так коректно, якісно все описано, практично на рівні археолога за однією лише відмінністю - це грабунок, прямий грабунок нашої культурної спадщини", - каже генеральний директор Національного заповідника “Хортиця” Максим Остапенко.

Проблема боротьби із так званими “чорними археологами” для Запоріжжя вкрай актуальна, адже у південних степах нищаться численні стародавні кургани та інші пам'ятки. При цьому наука втрачає цінну інформацію, яку можуть нести стародавні предмети, що потрапляють до приватних колекціонерів.

"Навіть якщо вони сталі відомі дослідникам, вони втратили свій історичний контекст. Ми не можемо точно сказати, де вони були знайдені, ми не можемо точно сказати, в яких умовах вони були знайдені, і що вони супроводжували, яке конкретне поховання, який конкретно пам'ятник", - каже археолог, ЗНУ Світлана Андруг.

За цим фактом вже порушили кримінальну справу, вчені кажуть такі заходи за незаконні пошуки поки є нечастими в Україні.

24 канал, відео

 


 

16 липня 7519 (2011) р.
Івано-Франківська обл.

 

Затримано підозрюваного у вбивстві мольфара Нечая

 

33-річного львів'янина, раніше судимого за убивство і хворого на шизофренію - підозрюють в убивстві карпатського мольфара Михайла Нечая. Як повідомляє івано-франківська міліція, зловмисник заявив, що зарізав цілителя за язичництво і неповагу до християнських обрядів.

Підозрюваний зробив це в кімнаті, де Нечай приймав відвідувачів. Кілька днів перед тим він жив у наметі неподалік помешкання карпатського мага. Про Нечая в ті дні якраз знімали фільм київські телевізійники. Їхні кадри і допомогли знайти підозрюваного. Михайлові Нечаю було 82 роки, його вважають останнім карпатським мольфаром - цілитель так і не передав нікому свій дар. Щодня до його хати в селі Верхній Ясенів приїжджали черги людей, щоб лікуватися та вирішувати життєві проблеми. 5 канал

Тема на форумі

 


 

13 липня 7519 (2011) р.
Тернопіль

 

В Тернополі демонтували статую Святовида

 

У Тернополі зі скандалом комунальними службами було демонтовано копію Святовида, т. зв. "Збруцького ідола" - пам'ятки слов'янського мистецтва Тернопільщини, який зараз зберігається у Кракові.

Голова місцевої громади Об'єднання рідновірів України Ігор Аркуша повідомив, що ця скульптура була подарована  місту Тернополю. Образ Святовида виготовив український митець Олексій Альошкін. Було надано запит у краєзнавчий музей, і невдовзі звідти мали надати висновок, щоб оформити усі документи для встановлення скульптури. Але влада не стала чекати завершення оформлення документації і негайно приступила до демонтажу. Натомість незаконні церковні будівлі в Тернополі ніхто не зносить, що підкреслює упереджене ставлення до сповідників Рідної Віри.

 

 


 

образ Дажбога встановлений в Голій Присані12 липня 7519 (2011) р.
Херсонська обл., Гола Пристань

 

Ні закону, ні совісті... В Голій Пристані демонтований образ Дажбога!!!

 

Як повідомляють наші побратими з Херсонської області під час фестивалю «Купальскі зори»  в райцентрі Гола Пристань з дозволу місцевої влади був встановлений образ Дажбога. Під тиском московського патріархату УПЦ та херсонської облдержадміністрації голові міста Гола Пристань Анатолію Негра було наказано прибрати скульптуру, в противному випадку приберуть його. Образ Дажбога було демонтовано.

Цими діями порушено права рідновірів сповідувати Предківську віру на рідній землі, що забезпечує закон України "Про свободу совісті і релігійні організації". Закликаємо прихильників рідновір'я всіма силами захищати наші права і дати відсіч неправомірним діям владних структур і деструктивним і тоталітарним діям московського патріархату, який роздмухує міжрелігійну ворожнечу в Україні.

Про згадану подію можна прочитати на сторінках інтернетвидань:

http://new-time.ks.ua/?p=26743

http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=14588

 


 

29 червня 7519 (2011) р.
Запоріжжя

 

Заява з приводу розпалювання міжрелігійної ворожнечі

 

Звертаємо увагу правоохоронних органів на останній випадок викрадення відновленого після попередньої руйнації образу Рода з урочища Пристіни (поблизу с. Григорівка Запорізького р-ну, територія Запорізького лісництва) свідчить про особливий цинізм злочинців.

Вважаємо, що всі наведені випадки є ланками чіткої стратегії, метою якої є дестабілізація міжконфесійного стану в Запорізькій області та в Україні.

Просимо провести ряд заходів з профілактики та недопустимості релігійної ворожнечі, притягнути до відповідальності винних в правопорушеннях.

Закликаємо громадян України всіх конфесій, керівників всіх релігійних напрямів до засудження деструктивної діяльності, яка спрямована на роздмухування міжрелігійної ворожнечі.

Повний текст заяви >>>

 


 

26 червня 7519 (2011) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Купало на Хортиці

 

Цьогорічне свято Купала на Хортиці пройшло насичено і жваво. Богославлення проводили волхв Світовит Пашник, жриця Ясна Яковенко та Миросвіт Бондарчук. Обрядодіяння та музичний супровід на святі виконували фольклорно-обрядовий колектив "Оріяни", Козацьке студентське братство, народний ансамбль "Бунчук" під загальним керівництвом Наталки Лук'яненко. В святі взяли участь з показовими виступами Школа козацького бойового мистецтва "Спас", клуб історичної реконструкції "Тіні епох", фаєр-шоу від гурту "Магай" та "Фламберг".

Щиро дякуємо учасникам свята, помічникам та добродіям за організацію народного дійства. Хай Боги благословляють весь наш Рід! З Купалом!

Світлини зі свята

Фото та відео в Контакті:

http://vk.com/video?gid=17999075

http://vk.com/album-17999075_110797155

Фото в Facebook:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.222189011148686.62694.164656026901985

Відео на Youtube (див. інші відео поруч):

http://www.youtube.com/watch?v=R7OwUoxGtTk&feature=player_embedded

Відео з 5 частин:

http://www.youtube.com/watch?v=83yxaPkB7ac

http://www.youtube.com/watch?v=UGmodLanBZg

http://www.youtube.com/watch?v=ohvhl539qgw

http://www.youtube.com/watch?v=ZACF8fVulHo

http://www.youtube.com/watch?v=glvi5DMRPdo

 


 

Володимир Супруненко26 травня 7519
Запоріжжя, Хортиця

 

Презентація фільму "Острів Хортиця"

 

В приміщенні музею Національного заповідника "Хортиця" відбулася презентація фільму та однойменної книги "Острів Хортиця" відомого запорізького мандрівника, етнографа, фотографа, письменника Володимира Супруненка, в яких розповідається про легендарний острів, його історія, природа. У цих роботах розкривається також і духовна сторінка Хортиці: стародавні святилища, проведення рідновірських обрядів, святкування Купала. Волхву Світовиту Пашнику було урочисто вручено екземпляр фільму за його участь.

Фільм можна подивитися в Контакті

 

 


 

25 травня 7519
Запоріжжя

 

Громада "Внуки Велеса" зареєструвала Статут

 

Вітаємо громаду "Внуки Велеса" з державною реєстрацією Статуту. Громада в основному складається із творчих людей, які працюють над виготовленням образів Рідних Богів і оберегів. Представників громади можна побачити на агітаційних точках РПК на острові Хортиця, Запорозькому Дубі та в заказнику "Пристіни". Очолює громаду обрядодій Вадим Літвінов. Телефон для довідок: 093-017-09-30, 096-473-32-51, Контакт.

 

 

 

 


 

17 травня 7519
Запоріжжя

 

"Стародавні міфи вишиті голкою"

 

Під такою назвою 16 травня в запорізькому краєзнавчому клубі "Колоксай" пройшла зустріч з духовним провідником Руського Православного Кола Ясною Яковенко. В поетично-казковій формі пані Ясна розповіла про стародавні візерунки і їхнє духовне значення. Мова йшла також про обрядове використання вишитих речей, їхній вплив на підсвідомість людини. Особливої уваги доповідач приділила світогляду наших Предків і Рідновір'ю. Учасники клубу з нетерпінням чекають наступних виступів дослідниці звичаїв нашого народу, планується розповідь про весільний обряд.

А тим хто не зміг бути присутнім на зустрічі з Ясною Яковенко пропонуємо проглянути короткий відеоролик:

 

 

 


 

29 березня 7519
Запоріжжя, Хортиця

 

Великоднє свято на Хортиці

 

Рідновіри Руського Православного Кола 27 березня на острові Хортиця відзначили свято Великодня. Богославлення провели волхв Світовит Пашник та жриця Ясна Яковенко. Вони освятили великодні страви, благословили присутніх. Братанням і спільною трапезою на честь великого весняного свята завершився урочистий день. Вітаємо всіх рідновірів з Великоднем, бажаємо доброго здоров'я і добробуту всьому роду нашому!

Світлини >>>

 

 


 

25 березня 7519
Маліївці, Хмельницької обл.

 

Наруга над Божим образом в Маліївцях!

 

Як повідомив нам побратим Волемир в селі Маліївці Дунаєвецького р-ну Хмельницької області був зруйнований образ Перуна. Місцевий священик УПЦ МП неодноразово погрожував поруйнувати святилище рідновірів і таки здійснив свої наміри. Маємо надію, що місцеві правозахисні органи відреагують на цю дію і покарають винних у розпалюванні релігійної ворожнечі і нанесенні духовної і матеріальної шкоди місцевій громаді рідновірів.

Живописне село Маліївці давно привернуло увагу рідновірів, вони викупили тут кілька хатинок і планували утворити поселення. Біля села проводилися молодіжні козацькі таборування зі всієї України-Русі, проводилися богославлення. Поблизу Малієвець знаходиться Давньоруське городище.

Планується відновити образ Перуна. Звертаємося за допомогою до рідновірів і прихильників надати посильну допомогу. Звертатися за тел.: 098-471-28-34, 066-658-06-17 (Волемир).

 

Додаток: Як повідомив побратим Волемир, на святилищі було відновлено образ Бога. Була також проведена розмова з головою селищної ради про недопустимість релігійної ворожнечі в селі.

Світлини з відновлення образу>>>

 

 


 

24 березня 7519
Запоріжжя-Григорівка
Написав Вадим Літвінов

 

У Пристінах пройшло свято Вербиці
 

20-го березня Громадами РПК "Древо" та "Велесові Внуки" було проведено Свято Вербиці на Святилищі Руських Богів в с. Григорівка Запорізького р-на.
Обряд проводив Верховний Волхв РПВ Світовит Пашник та обрядодій Вадим Літвінов.
Після проведення святкового обряду і освячення верби на Святилищі присутні пройшли через ліс в урочище Пристіни до джерела з цілющою водою, де 2009 року христосівцями був зруйнований образ Рода Вседержителя. Волхвом Світовитом був проведений Обряд освячення відтвореного Образа Рода Вседержителя. У закладеному минулого року Священному Гаю були додатково посаджені дубочки.
На зворотному шляху бажаючі омилися у водах Синього озера, а повернувшись до Святилища Руських Богів, була проведена спільна трапеза - братчина.
Велика подяка всім православним рідновірам, котрі взяли участь в нашому Святі! Слава Богам Рідним!

Світлини >>>

Відео >>>

 


 

15 березня 7519
Запоріжжя

 

Семінар
«Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ»
 

В Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці 12 березня пройшов семінар «Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ». Перед учасниками виступили організатори семінару Юрій Завгородній, Дмитро Метілка, Світовит Пашник і окреслили загальні наміри проведення заходу, а також ознайомили присутніх з розумінням сакральності на прикладі світового масштабу та безпосередньо на теренах рідної землі.

У другій частині заслухали доповідь верховного волхва РПК Світовита Пашника «Спроба відтворення святилища часів Київської Русі на острові Хортиця та його символіка». Ця доповідь виникла на основі наміру будівництва на острові Хортиця Історико-духовного комплексу "Хорс", який використовуватиметься для туристичного відвідування і духовного паломництва сповідників слов'янської віри, відтворення стародавніх слов'янських обрядодійств. В обговорені доповіді взяли участь науковці, викладачі, краєзнавці, рідновіри. Висловили свою думку щодо будівництва такого святилища представники Національного заповідника "Хортиця" та представники туристичної сфери.

Для учасників семінару зав. відділом краєзнавства бібліотеки Ганна Нагорна підготувала виставку книжок краєзнавчої тематики, також можна було ознайомитися із роботами різьбяра Вадима Літвінова. Є намір зробити семінар «Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ» постійнодіючим, популяризувати священні місця нашого краю і порівнювати із світовим досвідом.
 

Світлини >>>

Доповідь, відео: Спроба відтворення святилища часів Київської Русі на острові Хортиця та його символіка

 

 

 

26 лютого 7519, Запоріжжя

Запорізька "Свобода" провела марш-протест проти політичних репресій

26 лютого 2011 року Запорізька організація ВО "Свобода" спільно з Штабом підтримки українських політв'язнів провела марш з метою інформування мешканців Запоріжжя про політичні репресії проти українців і злочинні дії правоохоронних органів, які відбуваються в Запоріжжі. Читайте далі >>>

 

1 лютого 7519, Запоріжжя-Григорівка

Громада "Внуки Велеса"

Стараннями рідновірів та різьбяра Вадима Літвінова в селі Григорівка Запорізького району постало святилище Рідним Богам. Велику допомогу надав лісник заказника "Присітни" Степан Олійник та його родина.
30 січня були проведені збори ініціативної групи громади "Внуки Велеса". Після Славлення Рідних Богів, громада обговорила та затвердила Статут, який найближчим часом планується зареєструвати. Після зібрання охочі скупалися в Синьому озері.

Бажаємо новоствореній громаді плідно працювати на благо Роду нашого. Хай веде вас Велес праведним шляхом і Рідні Боги допомагають у ваших трудах. Слава Рідним Богам!

 

27 січня 7519, Київ

Помер Володимир Куєвда

26 січня після важкої хвороби на 67-му році життя помер відомий громадський діяч і етнопсихолог, один із засновників Товариства української мови ім. Тараса Шевченка, провідний дослідник традиційної культури як форми буття української нації Володимир Куєвда.

Народився він 22 листопада 1944 р. в с. Засупоївка Яготинського району Київської області в родині Терентія Івановича та Євгенії Михайлівни Куєвд…

Останні сім років очолював лабораторію історії психології Інституту психології ім. Григорія Костюка Академії педагогічних наук України. Володимир Куєвда – кандидат психологічних наук, автор численних праць, присвячених проблемам формування світоглядно-ціннісних орієнтацій, історичної пам’яті та етнонаціональної свідомості. Науковим підсумком його життя стала монографія:

“Міфологічні джерела української етнокультурної моделі: психологічний аспект”.

Читайте прощальні слова на пам'ять про нашого друга >>>

 

11 січня 7519, Запоріжжя

Масові арешти і обшуки національно свідомих громадян, привід -  підрив пам'ятника Сталіну

По всій Україні проводяться арешти і обшуки національно свідомих громадян за підозрою у підриві пам'ятника кату українського народу Джугашвілі (Сталіну), який був встановлений цього року біля запорізького обкому КПУ. Нагадуємо, що 13 січня 2010 року Апеляційний суд міста Києва визнав Сталіна злочинцем, винним в організації геноциду 1932-1933 років на території України, не кажучи про масові репресії.

Поетеса: Мене обшукали за Сталіна як терориста
 http://www.svidomo.org/defend_article/1128

Поки "тризубівці" сидять в СІЗО, в їх квартири підкидають зброю - активіст
http://gazeta.ua/index.php?id=367530

Обшук у голови організації "Небо"
http://bilozerska.livejournal.com/365434.html

Знищення пам’ятника Сталіну – привід для репресій?

http://www.radiosvoboda.org/content/article/2274436.html

 

1 січня 7519, Запоріжжя

В Запоріжжі підірвали пам'ятник Сталіну

Невідомі 31 грудня близько 23.30 підірвали пам'ятник Сталіну в Запоріжжі на території будинку обкому Компартії України.
У ГУ МВС України в Запорізькій області агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що постраждав пам'ятник і частково - сам будинок обкому. У ньому повилітали шибки й оздоблення.
Жертв і постраждалих немає.
При цьому в міліції поки не коментують, яким саме чином було підірвано пам'ятник.
Наразі місце події оточене співробітниками правоохоронних органів. ("Українська Правда").

Як повідомляє Прес-служба ВО "Свобода"  1 січня 2011 року близько 01-00 ночі у квартиру до заступника голови Запорізької "Свободи" з молодіжних питань Юрія Гудименка увірвалися представники міліції. Свободівця заарештували та доставили в Жовтневий райвідділок міліції. Близько 09-00 ранку представники МВС заарештували також голову Запорізької "Свободи" Віталія Подлобнікова. Свободівцям інкримінують частину 2 статті 192 Кримінального кодексу України за знищення пам'ятника Сталіну у Запоріжжі шляхом вибуху.
До затриманих не допускають адвокатів.
ВО "Свобода" вимагає негайно забезпечити конституційні права щодо адвокатського захисту, випустити членів ВО "Свобода" та притягнути до відповідальності злочинців у погонах.
Нагадаємо, що 1 січня 2011 року у Запоріжжі о 14-00 мав відбутися урочистий автопробіг центральними вулицями міста з нагоди 102-ї річниці дня народження Степана Бандери. О 16-00 запорізькі свободівці планували провести традиційний смолоскипний марш вулицями міста. Натомість його заборонив суд.

Як стало відомо, серед затриманих і голова МО "Небо" Ігор Артюшенко.

Біля Жовтневого райвідділу міліції зібралася група пікетувальників з вимогою звільнити затриманих.

Сьогодні ввечері затриманих у підозрі підриву пам'ятника Сталіну керівників ВО "Свобода" В.Підлобнікова і Ю.Гудименка, а також керівника МО "Небо" І.Артюшенка було звільнено, їхня причетність не була доведена.

 

25 грудня 7518, Запоріжжя-Григорівка

Різдво на Савур-могилі

В Світлий День Різдва Коляди громади РПК "Древо" та "Велесові Внуки" провели Богославлення на легендарній Савур-могилі, що біля с. Григорівка Запорізького району. Після традиційного обряду, який здійснив обрядодій Вадим Літвінов, було проведення освячення та закладка рунного каменю, в якому закодована інформація направлена на відновлення Родового Коріння Русинів, набуття Сили, Мудрості та Гідності народом Руси-Украіни, очищення його від інформаційного бруду. Висловлюємо велику подяку за сприяння цьому заходу ліснику Олійнику Степану Васильовичу та його сину Олійнику Василю Степановичу. Слава Рідним Богам! Світлини в Контакті >>>;
 

18 грудня 7518, Запоріжжя

Таємниці Триглава

"Прав.да" >>>

 

2 грудня 7518, Київ, Хоривиця

На горі Хоривиця тепер є каплиця Либеді

Влітку та восени цього року на горі Хоривиці було збудовано, а 28 листопада освячено каплицю Либеді, належну до капища Хоривиці.
Либідь — поконоколінниця роду нашого разом із батьком своїм Урайем — Орієм і братами Києм, Щеком Хоривом.
Сестра Либідь у Яві — це ріка Либідь і сузір`я Лебедя, що єднає наших поконоколінників небесною Диво-Птицею Урайа — Вирію. Малюнок Диво-Птиці виконано народним письмом «петраківка», у зображенні відтворено сузір`я Лебедя.

Диво-Птиця Урайа Либідь, пташа, художник (Ульянова Аліна) та архітектор (Арсенія).

 

29 листопада 7518, Запоріжжя

Про рідну оселю та звичаї

Духовний провідник РПК Ясна Яковенко зробила доповідь на тему "Світолад української оселі". Зустріч проходила в краєзнавчому клубі "Колоксай". Як берегиня і мати двох дітей, пані Ясна розповіла не тільки про облаштування оселі в давні часи, але й як треба це робити у сьогоденні. На досвіді своїх рідних і власних пошуках, розказали про хатні обереги, особлива уваги приділялася вишивці. Пояснила також символи продовження роду, розповіла про власний досвід народжувати у власній оселі.

Пані Ясна на форумі РПК веде сторінки "Берегиня Роду", "Народження в радості", "Українська оселя", "Вишивання". Якщо у вас виникнуть запитання за даними темами завітайте на наш Форум >>>

 

15 листопада 7518, Запоріжжя, Хортиця

На Хортиці освятили образи Богів

На схилах балки Велика Молодняга поблизу стародавніх святилищ волхвом Світовитом Пашником і жерцем Мирославом Зуєнком були посвячені образи Перуна і Велеса, виготовлені різьбярем Вадимом Літвіновим. У виступах духовні провідники подякували всім, хто доклав зусилля у відновлені образів, що пошкодили чужовіри, закликали до єднання зусиль у відродженні рідної духовності не тільки у часи лиха, а й в буденній справі. Також був озвучений намір про відтворення святилища часів Київської Русі під керівництвом Національного заповідника "Хортиця".

Не обійшлося і без прикрих новин. Як повідомляють рідновіри громади "Дике Поле" з Донеччини, 13 листопада у них було пошкоджене святилище і знищений образ Велеса. Світлини  можна подивитися в Контакті. Не складно здогадатися чиїх рук справа.

Світлини в Контакті з освячення

 

12 листопада 7518, Запоріжжя, Хортиця

Відновлено образи Богів на Хортиці

Стараннями різьбяра Вадима Літвінова сьогодні було завершено відновлення образів Богів Велеса і Перуна поблизу святилища-яйця доби ранньої бронзи, що знаходиться на південному схилі балки Велика Молодняга. Раніше біля малого святилища-яйця було реставровано лик образу Макоші. Також завершено реставрацію основних статуй на святилищі "Триглав" (північна частина балки Велика Молодняга) під керівництвом Мечеслава Шестуна та за допомогою Вадима Літвінова. Запрошуємо прочан відвідати священні для русинів місця.

У неділю, 14 листопада, планується освячення відновлених образів після основного богославлення на святилищі-обсерваторії (висота Брагарня), що починається об 11-00.

Нагадаємо, що біснуваті священик і прихожани від московського патріархату 6 вересня поруйнували і попалили 9 образів на острові Хортиця, причому зробили це у вигляді обряду "поверження ідолів", чим порушили законодавство і звинувачуються в розпаленні міжрелігійної ворожнечі. Стосовно цих подій досі йде слідче дізнання. Маємо надію, що правоохоронні органи притягнуть винних до відповідальності.

Світлинии   Світлини в Контакті

 

4 жовтня 7518, Запоріжжя, Хортиця

Посвячення духовних провідників

Бажаємо духовним провідникам вести наш народ шляхом праведним, який вказують нам Рідні Боги, особистих гараздів і успіхів у духовній діяльності. Світлини в Контакті >>>

 

30 вересня 7518, Русь

 Руське Православне Коло ушанувало Миробога

Громади Руського Православного Кола відзначили прихід осіннього Сонця - Миробога.

Громада "Древо" провела славлення Рідних Богів в урочищі Пристіни Запорізького р-ну, віряни освятилися в Синьому озері. Громада "Права" провела славлення на Хортиці; в цей же день правилося вінчання Святополка і Огнеяри. Громада "Полум'я Роду" відзначила свято на р. Орель. Група харківчан відвідала Кам'яну Могилу, де волхв Світовит провів урочистий обряд і посвятив людей в рідновіри. Деякі з подій можна побачити на світлинах в Контакті: Вінчання >>>   Богославлення >>>

 

24 вересня 7518, Київ, Написав Ярослав Бабич

 Український національний «Еnter». Де він? Про сало, Податковий кодекс тощо

... Ці та багато інших хороших і добрих ідей нової влади говорять про одне – грошово-майнові шлюзи і переборки між тими, хто «є» і тими хто «має» задраюються остаточно. Не в тому питання, що роблять це біло-блакитні. Біло-сердешні чи помаранчеві робили би те саме, бо ситуація вже дозріла і система потребує господаря. Одного і серйозного. Це в інтересах всіх. Крім українців. Бо далеко не ми – не український народ і навіть не народ України вбачається в ролі такого господаря. Бо відмовилися від думки бути господарями, своєї самими створеної, системи під назвою НАЦІЯ. Відволіклися на серіали, шоу, міжрелігійну і міжпартійну боротьбу, боротьбу із грипами та – банальну боротьбу за виживання….Читати  >>>

 

21 вересня 7518, Запоріжжя, Хортиця

 Міліція не побачила у руйнації образів Богів на Хортиці
складу злочину, натомість висунула звинувачення... рідновірам

На адресу РПК надійшла відповідь від Орджонікідзевського районного відділу МВС України. Міліція не знайшла складу злочину в руйнуванні образів Богів 6 вересня 2010 р. на острові Хортиця і відмовила у порушенні кримінальної справи. Розглянемо результати "ретельної перевірки":

Особи не встановленні, хоча ми чітко вказали прізвище і посаду "священнослужителя" УПЦ МП, якого підозрюємо у скоєні злочину. Ця ж особа вже руйнувала нам образи в урочищі Пристіни, його на місці злочину бачило кілька свідків.

Скульптури, мовляв, встановлені не законно, але стоять вже декілька років привносячи духовну, культурну і туристичну користь Хортиці і всьому Запорозькому краю. Те, що образи Богів, хоч і не стояли на балансі у НЗ "Хортиця", вони все одно є місцем паломництва і шанування у рідновірів, які допомагали Заповіднику в археологічних розкопках і відновленні стародавніх культових споруд наших предків, а потім доглядали за священними місцями.

Цим злочином було порушено наше право вільно сповідувати Руську Віру згідно Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", ст.21: Релігійні організації мають право засновувати і утримувати вільно доступні місця богослужінь або релігійних зібрань, а також місця, шановані в тій чи іншій релігії (місця паломництва).

Фактів, які б вказували, на те, що руйнування скульптур направлено на розпалювання міжрелігійної ворожнечі, в ході перевірки виявлено не було, але руйнування проводили не хулігани, а група людей на чолі зі "священослужителем" УПЦ МП, який ходив у рясі із хрестом на шиї і кадилом вимахував "духів". Образи були ритуально скинуті у Дніпро і все це відбувалися на наступний день після ушанування греко-ортодоксальною церквою св.муч. Лупи, який також прославився руйнацією образів.

То виходить, що якби рідновіри поруйнували наставлені без дозволу біля святих місць, джерел, на пагорбах чи роздоріжжі христосівські символи: статуї, ікони, хрести і т.д., які в більшості також не стоять на балансі держави, то це також не було б злочином?

У впроваджені карної справи, щодо руйнації образів Богів, старший дільничний інспектор Мягков В.Н. відмовив, а натомість в цій же постанові направив матеріали в Держземінспекцію Державної інспекції з контролю за використання і охорони земель в Запорізькій області для складання адміністративного протоколу на керівників рідновірських організацій, що постраждали в результаті святотатства над образами Богів, як  духовно, так і матеріально, за статтею 53-1 КпАП "Самовільне зайняття земельної ділянки". А хіба рідновіри претендували на земельні ділянки? Може МВС також висуне звинувачення всім іншим конфесіям, які поставили свої символи чи образи на території України без права власності на ті ділянки. Чи це переслідування споконвічної Віри русинів?

Відповідь Орджонікідзевськго райвідділу МВС (303 кб, rar)

 

14 вересня 7518, Львів, Написала Марія Мельник

 БОЙОВОМУ ГОПАКУ – ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ!

Бойовий Гопак успішно крокує Україною та Світом вже чверть століття. 15 вересня виповнюється 25 років з дня створення української національної школи єдиноборств «Бойовий Гопак». За ці роки виховано близько трьохсот тисяч учнів, підготовлено більше п'ятисот, з яких майже сто зараз присвятили своє життя Бойовому Гопаку. Хай цей день, 15 вересня, стане для кожного з нас святом невтомного життєдайного руху, сповненого смислом та духовною гармонією.

Бесіда з Верховним Учителем і засновником Бойового Гопака Володимиром Пилатом >>>

Прес-анонс >>>

 

13 вересня 7518, Запоріжжя, Хортиця

 Освячено відновлений образ Макоші!

12 вересня рідновіри і їх прихильники зібралися на священному острові Хортиця на Богославлення. Волхвом Світовитом було проведено освячення поновленого різьбярем Вадимом Літвіновим образа Макоші біля святилища-яйця на південному схилі балки Велика Молодняга. Роботи з відновлення образів Богів також ведуться на святилищі "Триглав".

Повідомляємо, що РПК було надіслано листа на ім'я голови Запорізької обласної адміністрації Петрова Б.Ф. з проханням скликати Раду релігійних організацій при Запорізькій ОА з метою обговорення проблем відносин між конфесіями. Вважаємо, що безпідставні звинувачення рідновірів у вибуху в Свято-Покровському храмі та руйнування рідновірських святинь на острові Хортиця є провокативними актами, які створюють нестабільну ситуацію у суспільстві. Цими діями було порушено наше право вільно сповідувати віру Предків, що гарантується Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації». Світлини >>>   Репортер-Запорожья  Политсовет

 

8 вересня 7518, Запоріжжя, Хортиця

Відновимо образи слов'янських Богів на острові Хортиця!

Як було повідомлено раніше, 6 вересня нелюдями були поруйновані образи слов'янських Богів на священному острові Хортиця.

Сьогодні проведені перші роботи: був поставлений на місце менш пошкоджений образ Макоші. Різьбяр Вадим Літвінов вже приступив до відновлення лику.

Закликаємо всіх слов'ян 12 вересня взяти участь у Богославленні і загальних зборах на святилищі-обсерваторії (пагорб Брагарня). Початок об 11-00.
Після чого планується освячення поновленого образа Макоші біля святилища-яйця на південному схилі балки Велика Молодняга.

Звертаємося до всіх небайдужих людей здійснити посильну фінансову і матеріальну допомогу для відновлення слов'янських святилищ на острові Хортиця. Світлини >>>  Зустріч в Контакті

 

7 вересня 7518, Запоріжжя

Було проведено обшуки у рідновірів!!!

Замість того, щоб шукати винних у руйнуванні святилищ, сьогодні у двох рідновірів Величара Бабича і Мирослави Щитиніної було проведено міліцією обшук помешкань. Мотивація - підозра в участі здійснення вибуху в Свято-Покровському храмі, що на Малому ринку в Запоріжжі. Ця подія відбулася 28 липня і широко освітлювалася ЗМІ. Тоді розпустили чутки, що це справа рук язичників і сатаністів. Та через деякий час були заарештовані паламарі цього храму, які зізналися в причетності до вибуху. Потім вони заявили, що їх примусили міліціанти наговорити на себе.

Дивує та обставина, що Величар Бабич під час вибуху, як і під час обшуку, знаходився у довготривалому відрядженні в Одесі, і його там бачило багато людей. А молодій студентці Мирославі, напевно, нічим було зайнятися, як побавитися вибухівкою. Об'єднує цих двох рідновірів те, що вони беруть активну участь в акціях патріотичних організацій, які іноді закінчуються непорозумінням з правоохоронними органами і то за вини останніх.

Це наводить на думку, що правоохоронці не здійснюють розумні слідчі дії, а роблять видимість роботи і трясуть усіх підряд - може хтось і піймається. Невже то правда, що в заарештованих раніше паламарів Свято-Покровського храму дійсно вибили зізнання, що наразі взялися за інших жертв? Чи може це репресії над рідновірами?  Про обшук можна прочитати на сайтах: "РепортерUA"  ТСН

 

6 вересня 7518, Запорожжя, о. Хортиця

Поруйновано образи Богів на о. Хортиця!!!

На острові Хортиці скоєно акт святотатства, було поруйновано 9 дерев'яних образів Богів.

Зранку 6 вересня рідновір Скіф, прогулюючись святими місцями Хортиці зі своїми знайомими в районі балки Велика Молодняга побачив тліюче дерев'яне святилище "Триглав", яким опікується громада "Схорон єж словен". Загасивши вогонь, Скіф перейшов на інший схил балки і побачив залишки зневічених образів, що стояли поблизу святилищ доби бронзи, про що й повідомив керівників громад рідновірів і Заповідника. На місце злочину була викликана міліція і запрошені представники ЗМІ.

За ознаками злочину, було припущено, що діяла організована група виродків, які за короткий час за допомогою лопат, пил, сокир і горючої суміші поруйнували образи Богів на трьох святилищах. Причому три образи з південного схилу б. Велика Молодняга Перун, Велес і Макоша були відтягнуті згори і вкинуті у Дніпро, що потребувало певних зусиль. В цьому вбачається відтворення обряду "поверження ідолів князем Володимиром", що описаний в "Повісті минулих літ". Напередодні греко-ортодоксальна церква відзначила день св. вмч. Лупа, який був відомий тим, що руйнував "язичницьких ідолів", за що й був покараний.

В цих діях вбачаємо зневагу над звичаєвою Руською Православною Вірою і розпалювання релігійної ворожнечі. Громадами рідновірів було написано заяви до українських органів влади з вимогою відшукати і покарати винних в злочині. Заяви,  Світлини >>>

Світлини можна подивитися в Контакті, зареєструвавшись в Руське Православне Коло (РПК), офіційна група: http://vk.com/club15588182, http://vk.com/album-15588182_116560098

Відеосюжет на СТБ у "Вікнах"

 

18 липня 7518, Запорожжя, о. Хортиця

Свято Перуна

На острові Хортиця пройшло свято ушанування Перуна і воїнів. Богославлення правив Волхв Світовит Пашник під музичний супровід жерця Миколи Кардача і гурту "Оріяни". Змагання молодих воїнів і показові виступи провела група козаків з Федерації "Спас" під керівництвом Олега Лукомського. Завершили дійство перуниці Академії слов'янських чарівниць "Квітка". Світлини >>>

Світлини можна подивитися в Контакті:

http://vk.com/album-15588182_113581745

http://vk.com/album-18786372_113087891?st=20

 

27 червня 7518, Запорожжя, о. Хортиця

Свято Купала

В Багатьох містах і селех Русі-України відзначили свято Купала. Вже традиційно воно проходить і на острові Хортиця. Пропонується фоторепортаж зі свята, проведеного Руським Православним Колом. Світлини >>>

Світлини можна подивитися в Контакті:

 1. http://vk.com/album-17999075_110797155?st=40

2. http://vk.com/album66226266_112540646?st=0

3. http://vk.com/album67156447_112693910?st=0

4. http://vk.com/album70459571_113077832

 

19 червня 7518, Запорізький р-н, заказник "Пристіни"

Відкриття святилища в "Пристінах"

В с. Григорівка Запорізького району, поблизу в'їзду в Заказник "Пристіни" відбулося урочисте відкриття і освячення святилища Рідним Богам, яке провів волхв Світовит.
Багато зусиль знадобилося громаді "Древо" на чолі з Вінцеславом Варванським, щоб постало нове місце для ушанування Рідних Богів поблизу живописного куточку над річкою Конкою. Велика подяка ліснику Заказника Степану Олійнику та його сину Василю, які на своїй присадибній дільниці запропонували облаштувати святилище. Майстер-різьбяр Вадим Літвінов відобразив Сварога і Родану, як образи Батька Неба і Матері Землі, а також їхніх дітей - Дажбога (Сонце) і Макошу (Воду). Тепер перед Заказником "Пристіни" люди можуть відвідати святилище і помолитися до Рідних Богів згідно звичаїв нашого народу.

Якщо ви будете мандрувати автошляхом Харків-Сімферополь, знайдіть трохи часу, аби зупинитися в селі Григорівка. Звернувши праворуч з траси, завітайте на Святилище (його можна побачити з дороги), а потім можна пройтися пішки до Синього Озера і зануритися у його прохолодні джерельні води. Телефони для довідок: 093-937-00-85, 093-017-09-30, 096-473-32-51. Світлини >>>

4-7 травня 7518, написав Віталій Романченко

«Велика Вітчизняна Війна» в українському контексті

9 травня офіційно святкується 65 – а річниця перемоги СРСР у «Великій Вітчизняній» війні. Проте чи була дана війна дійсно «Великою», та ще й «Вітчизняною» для української нації?

Даний термін для означення радянсько – німецької війни 1941 – 1945 рр. запровадив В. Молотов – голова Радянського уряду в 1930 – 1941 рр., народний комісар закордонних справ (один з підписантів пакту Молотова – Ріббентропа, що дозволив Гітлерові розв’язати Другу світову війну), безпосередній керівник проведення колективізації та Голодомору – геноциду українського народу. Радянські псевдо історики до 1991 р. не ставили під сумнів даний термін, українські історики після 1991 р. продовжують славну традицію тоталітарного минулого, не в змозі піддати події Другої світової війни ретельному аналізові. Читати далі  >>>

22 березня 7518
Запорізький р-н, заказник "Пристіни"
написав Вінцеслав Варванський

Весняне рівнодення в "Пристінах"

20-го березня 2010 року громада РПК «Древо» організувала заходи з святкування весняного рівнодення в Державному заказнику «Пристіни», що біля с. Григорівка Запорізького району. В рамках свята був споруджений та освячений образ Богині Родани, який відновив різьбяр Вадим Літвінов після сплюндрування юдо-христосівським священиком. Родану було встановлено біля в`їзду на територію заказника. В самому заказнику поблизу мальовничого Панського озера був закладений священний гай з дубів та беріз. В святі приймали участь представники Запорізької громади РПК «Права», Дніпропетровської громади «Полум`я Роду», представники крайознавчого клубу «Колоксай» та всі бажаючі. Громада «Древо» висловлює велику подяку за організацію свята ліснику запорізького лісництва Олійнику Степану Васильовичу та приватному підприємцю Хацевичу Руслану Івановичу за надання транспортних послуг. Світлини >>>

30 листопада 7517 - 20 січня 7518
Павлоград, Січеславська обл.

Ми не здамося! Слава БудМайстру! Слава Україні!

Почалися звільнення непокірних! Але ми заявляємо: ми не станемо на коліна! Ми не зрадимо власних ідеалів! Ми – українці, і маємо власні честь та гідність!
11 листопада 2009 року шовіністично налаштовані представники власників компаній торгівельної марки «БудМайстер»: І.М. Слюнков, А.В. Бутенко, А.П. Пашковський, - почали відкриту війну проти колективів підприємств, які своєю багаторічною працею створили імідж та славу компаніям. Читайте далі з продовженням подій у суді >>>

12 грудня 7517
м. Запоріжжя

Андріївські вечорниці

В БК "Титан" м. Запоріжжя пройшов етнічний семінар-практикум "Андріївські вечорниці". Захід організувала Ініціативна творча група «Роксолани» під керівництвом відмінника освіти України Олени Супруненко. У програмі були представлені етнографічні доповіді волхва Світовита Пашника та Олени Супруненко. Після чого відбувся відеопоказ ігрової дії «Діду, калиту кусати їду» у виконанні зразкового фольклорно-етнографічного ансамблю «Зернятка» Жовтневого УТДЮ. На завершення заходу учасники взяли участь у кусанні Калити. Під час семінару було проведено майстер класи з народного танцю та народної творчості. За давнім звичаєм бажаючі гадали на долю. Всі дійства супроводжувалися музичним і пісенним супроводом колективів БК "Титан" і окремих виконавців. Свято вдалося на славу. Світлини >>>

25 листопада 7517
Запорізький р-н, Пристіни

"Поруйнуйте жертовники їхні..." або попівський шабаш в Пристінах

Громада "Древо" Руського Православного Кола за домовленістю із Запорізьким лісництвом (Державний заказник "Пристіни") провела заходи з благоустрою території Заказника і облаштувала місце біля джерела і Панського (Синього) озера для паломництва та встановила на цих місцях дерев’яні образи Руських Богів - Рода і Родани.
24 листопада 2009 року, між 16 і 17 годинами, лісник Заказника виявив зрубаний образ Родани поблизу озера. В цей же час біля озера знаходився автомобіль марки "Жигулі" червоного кольору з хрестом на даху, номерний знак 155-58 НЕ. В озері купалося троє чоловіків: один літнього віку з вигляду священик і двоє молодих людей. Лісник чемно поцікавився: "Святий отець, чи не бачили ви, хто спиляв образ Родани?" На що той відповів, що в ці справи не втручається. Коли лісник підійшов до машини, то на місці переднього сидіння (воно було відсутнє) лежали лучкова пила і сокира. Лісник запитав: "Навіщо вам ці знаряддя, підозра падає на вас, через те я записую номер машини". І тут почалося... "Святий отець" трохи не з кулаками кинувся на лісника, агресивно погрожував розправою і звинуватив у зраді Батьківщині, насаджуванні язичництва, проклинав, погрожуючи хворобами. Благо молоді хлопці стояли без діла. Лісник спокійно відповів: "Я просто розкажу людям, що ви за людина".
І ми хочемо розповісти усім, в тому числі і облдержадміністрації і обласній прокуратурі, що то за люди в юдо-христосівських сектах, що зневажають закони України і розпалюють міжрелігійну ворожнечу. Маємо надію, що наші заяви до влади і правоохоронних органів не залишаться без відповіді, і винні в святотатстві понесуть належне покарання, тим більше, що таких випадків проти рідновірів було багато.
На наступний день після подій представники громади "Древо" відвідали Заказник "Пристіни" і виявили також порубаний образ Рода біля джерела і викинутий в урвище образ Родани з понівеченим обличчям. За тиждень перед цим образ Рода намагалися спалити, від чого він і почорнів. Напевно, лісник вже застав виконавців біблійних настанов, що плескалися в озері, після "святих справ".
Звертаємося також до ЗМІ, якщо ви зацікавлені оприлюднити безчинства таких "святих отців" просимо звертатися за телефонами: 096-473-32-51, 093-017-09-30, 093-937-00-85.
Світлини >>>

21 листопада 7517
Запоріжжя, Хортиця

"Святі" діяння єпископа Йосипа

Запорізький інформаційно-аналітичний тижневик «Правда» від 12 листопада 2009 року розмістив інформацію, що єпископ Запорізької і Мелітопольської єпархії Московського Патріархату Йосип (Масленников Олексій Олександрович) придбав собі хатинку на острові Хортиця. Попередні господарі хатинці зробили реконструкцію починаючи від фундаменту. Але то півбіди. "Святому отцю" якось треба й по воді ходити, тому поруч з хатиною збудував собі причал без усяких дозволів (які ніхто, звичайно, не дав би), що є грубим порушенням режиму Національного заповідника "Хортиця".

З протоколу огляду місця події: За адресою о. Хортиця, с. Садівників, 2 ведеться будівництво причалу на опорах з буту довжиною приблизно 8 м., навпроти будинку ведеться будівництво металевого паркану на бетонному фундаменті та заливка всієї площі між парканом подвір’я та узрізом води бетоном. З тераси перед будинком до води збудовано капітальні сходи з гранітного буту та бетону, берегова лінія укріплена підпорними стінами з буту довжиною 20 м та висотою 1,5-2м. Терасу, що прилягає до подвір’я із заходу огороджено сіткою-рабицею на некапітальних опорах на площі приблизно 10х30 м. Від будинку огороджено верхню терасу, збудовано капітальні сходи з гранітного буту.

Враховуючи вищенаведені факти, очікуємо від правоохоронних органів конкретних дій щодо грубого порушення режиму НЗХ. Руйнівника національної Святині до кримінальної відповідальності! Про інші «святі» діяння єпископа Йосипа читайте в статті Костянтина Кравченко

30 жовтня 7517
Запоріжжя, Хортиця

На Хортиці з'явилося ще одне місце прочанства рідновірів

На острові Хортиця археологічний сезон завершився появою ще одного місця прочанства для рідновірів. Як повідомлялося раніше, в північній частині Хортиці було досліджено святилище-яйце із залишками скіфського поховання. Наразі за допомогою рідновірів РПК було проведено реконструкцію цієї культової споруди.

Острів Хортиця таїть у собі багато таємниць давнини, які ще потребують археологічних досліджень. Вже кілька стародавніх святилищ приймають прочан зі всієї України-Русі, які прагнуть освятитися Божою силою. Нагадуємо, що громада "Права" РПК проводить щонедільні Богославлення на святилищі-обсерваторії об 11годині, а також проводить паломництва святилищами острова Хортиця. Голова громади "Права" Микола Кардач: 066-808-34-60,  pravi@ukr.net  Тема на гутірці РПК >>>

23 жовтня 7517
Запоріжжя
Написав Павло Варванський

Панське (Синє) озеро - одна з найдавніших пам’яток природи та історії Запорозького краю

В 14 км від Запоріжжя, біля старовинного козацького села Григорівка знаходиться Панське (Синє) озеро - одне з найкрасивіших та пам’ятних місць нашого краю. Озеро являє собою кам’яний басейн (20 на 40 м), найбільша глибина - 3,5 м. Озеро живиться з природного джерела, вода має надзвичайно яскравий блакитний колір завдяки покладам цілющої глини. Озеро не замерзає, має постійну температуру, яка коливається від 10-12 (взимку) до 14-15 (влітку) градусів. Згідно переказів мешканців Григорівки вода озера має цілющі властивості. Остання перебудова кам’яної кладки озера мала місце у 2002 році і здійснювалася співробітниками Запорізької обласної ДАЇ. Найдавніший шар кладки зберігся з 14 сторіччя, середній шар датується 18 ст., коли Григорівка була власністю князя Григорія Потьомкіна. Верхній шар кладки датується кінцем 19 - початком 20 сторіччя, за часів останнього власника с.Григорівки пана Соколова. Біля озера знаходиться 16 гектарів лісу, тече річка Конка. З 20 жовтня 2009 року представники громади "Древо" за сприяння Запорізького лісництва (Олійник С.В.) розпочали роботи з благоустрою цього чудового кутка та облаштування святилищ Рода та Дани. Різьбяр Вадим Литвинов вирізав біля джерела, що знаходиться поблизу озера образ Рода. Прохання всім небайдужим приєднатися до цієї благородної справи. Звертатися за телефоном 093-937-00-85. Тема на гутірці РПК >>>

19 жовтня 7517
Запоріжжя Написав "Небо"

Марш УПА в Запоріжжі виявив неабиякий супротив антиукраїнських сил

Виконуючи рішення окружного адміністративного суду Організація «НЕБО» відмовилася від проведення запланованого «Маршу УПА» та провела альтернативні заходи вшанування українських Героїв.
18 жовтня червоним, біло-блакитним, трикольоровим та іншим ненависникам України і всього українського довелося добряче побігати намагаючись перешкодити національно свідомим мешканцям Запоріжжя. Можна собі уявити, наскільки сильно націоналістичний рух у Запоріжжі налякав запроданців і прибічників антиукраїнських ідей, якщо проти Маршу УПА в місто стягли такі сили.
Найперше зазначене в заявці місце старту націоналістичного маршу (площа Поляка), попри судові заборони, одразу ж запрудили підстаркуваті піонери і жовтороті комсомольці та безневинні цивільні громадяни, котрих звезли з промислового гіганта, і котрі навіть не знали, куди і навіщо їх привезли.
Близько 17.00 вони отримали інформацію, що Організація «НЕБО» вирішила перенести місце проведення маршу на площу Леніна. Не на жарт налякані молодими націоналістами, різнокольорові воїни «правого дєла», швидко передислокували свої сили, щоб охороняти свій ідол в однойменному порту.
Але націоналісти виявилися спритнішими та влаштували автопробіг на честь УПА. Кілька авто з організаційним та червоно-чорним прапорами, проїхали повз збіговисько навіжених фанатиків. Розлючені банером на одній з машин з гаслами «Смерть ворогам!» та «Слава Україні!», червоні скоїли напад, в результаті чого її пасажирки – три молоді дівчини – зазнали сильної моральної та тілесної шкоди. Не менш постраждала і машина.
Але це не зменшило, а навпаки, підживило бойовий дух націоналістів. Зібравшись під пам’ятником жертвам Голодомору та сталінських репресій, члени та прихильники Організації «НЕБО» спалили червоні комуністичні прапори, а також портрети Сталіна і Гітлера, що символізувало ідею боротьби УПА проти всіх ворогів української нації.
Коментар Голови Організації Ігоря Артюшенка:
«Акція вшанування 67-річниці створення УПА в Запоріжжі відбулася. Не заважаючи на шалений спротив з боку антиукраїнських сил та місцевої влади ми змогли вперше підняти питання визнання героїчної боротьби націоналістів в нашому регіоні. Ця акція була величезним проривом для зросійщеного Запоріжжя, і ми показали, що ми є і з нами треба рахуватися. Зерно, яке ми посіяли сьогодні заквітне буйним цвітом на наступний рік.»  Додаток: Полювання на привида, або жарт націоналістів.

4 жовтня 7517
Запоріжжя, о. Хортиця

Нова знахідка археологів на Хортиці

Досліджуючи укріплення і поховання Першої російсько-турецької війни на острові Хортиця, археологи під керівництвом Дмитра Кабалії випадково натрапили на ще одне святилище-яйце. Археологи датують знахідку скіфським періодом. Розкопки планується завершити до кінця жовтня.
Нагадаємо, що на острові Хортиця будо досліджено і реконструйовано за допомогою рідновірів два подібних кам'яних яйця, одне з яких виявилося похованням, ймовірно священнослужителя. Ці знахідки датували ХХ - XV ст. до н.е. Наразі рідновірські громади проводять на цих святилищах обряди.

3 вересня 7517
Запорізький інформаційно-аналітичний тижневик «Правда»
Бесіду вела Лариса Біляєва

Правда про Яйце-райце від волхва Світовита Пашника

Сьогоднішній гість нашої газети – людина, добре відома не тільки в нашому місті, але й по всій Україні. Це верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник, котрий кілька років поспіль проводить духовно-просвітню роботу з популяризації здорового способу життя на основі родових звичаїв. Але сьогодні розмова піде про джерела сотворіння слов'янського світу. Читати далі >>>

27 серпня 7517
м. Київ, Написали Мирослав і Мирослава Зуєнки

Повернення Перуна

24 серпня 2009 року сталася подія, символічне значення якої важко перебільшити. Силами рідновірів України-Русі у Києві було встановлено образ Бога Перуна. Місце було підібрано вдало – поруч з Історичним музеєм, там, де тисячу років тому шумів Перунів гай. Читати далі >>>

21 серпня 7517
РУСЬ

Звернення до сповідників Рідної Віри в Україні сущих

Тисячу років тому, після 988 р., на Русі розпочався планомірний геноцид слов’ян та слов’янської Віри. Привезені з чужини чорноризці виконуючи настанову своєї біблії: «І розвалите їхні жертовники, і поламаєте камінні стовпи для богів, і їхні святі дерева попалите в огні, а бовванів їхніх богів порубаєте, і вигубите їхнє ймення з того місця» (Біблія. П’ята книга Мойсеєва: 12 - 3.), осквернили тисячі святих місць Слов’янської Віри. Читати далі >>>

9 серпня 7517
м. Запоріжжя, о. Хортиця

Образи Богів для домашніх вівтарів можна придбати на о. Хортиця

Завдячуючи різьбяру Вадиму Літвінову в Запорізькій і Дніпропетровській областях на святих місцях встановлено кілька образів Богів. Нещодавно біля стародавнього святилища V тисячоліття до н.е., що знаходиться поблизу Історико-культурного комплексу "Запорозька Січ", встановлена точка майстра, де можна придбати образи Руських Богів для обладнання домашніх Божниць. Образи Перуна, Дажбога, Велеса, Макоші духовно наповнять вашу оселю, а віра надасть підтримку і силу. Відчуйте себе повноправним членом Роду Руського!
Також тут можна придбати різноманітну літературу з Рідної Віри, обереги, листівки, дізнатися про заходи РПК. Довідки за телефоном: 096-473-32-51.

31 липня 7517
написали Мирослав і Мирослава Зуєнки

Шахова партія РВ РПВ

Часом серед рідновірських напрямків виникають явища, котрі аж ніяк не можна назвати спадком наших пращурів-рідновірів. Прикладом тому може служити одна з останніх заяв керівництва РВ РПВ від 04.07. 2009 року, яка була розміщена на сайті «Алатир». http://alatyr.org.ua/news/174
Загальновідомо, що даний рідновірський напрямок спирається на легенду про «пряму передачу учнівських знань від Сварога та Лади (!) через лінію учнівської послідовности» особисто Верховному Волхву РПВ Огнь Сварг Володимиру (В.Куровському). РВ РПВ створило власне Святе Письмо, основою якого є Карби відання Покону Рода Всевишнього, які начебто були передані Сварогом і Ладою родоначальнику роду людського Миру 2.165.000 (!) років тому і збереглись аж дотепер дякуючи «волхвам-радетелям», родичам В.Куровського. Кожен православний рідновір має вивчити їх напам’ять по мірі їхнього «виявлення».  Читати далі  >>>

30 липня 7517 Січеславщина
написав Воїслав Бондаренко

Вінчання на Січеславщині

Наче рідна ненька, лагідними променями пробуджує Землю вранішнє Сонечко. Спочатку лише світла пляма на обрії нагадує про початок нового дня, але вже дуже скоро Сонце відвоює у нічної темряви верхів`я дерев та відкриту місцевість. Швидко, нестримно наступає літній день, не встигнеш і зрозуміти, як ніч вже розтанула, як випарується, через якусь годину, вранішня роса – вісник спекотного липневого дня.
Сонце ще тільки-но осяяло дубові гаї на мальовничих схилах біля могутнього Дніпра, коли вже зібрались під дубом – святим деревом наших пращурів - сповідники рідної віри з Січеславщини та гості з інших куточків України. Люди, що прийшли під дуб, чекали, коли почнеться диво! Одвічне диво єднання люблячих сердець – утворення нової родини! Весілля то є велика радість для всього роду руського!
Того ранку священні дуби та кам’яні брили, що споконвіку лежать на дніпровому березі, були свідками подвійної радості. Адже не одне, а цілих два весілля справляли полянські роди! Священнодійство весілля об’єднує чоловіка та жінку, утворюючи родину. На батьківській Землі, під промінням величного Сонця, Пелих Савур та Пелих Русава об’єднались задля створення нової родини! Та одразу після першого обряду Сводковський Вітер та Сводковська Власта поєднались у святих родинних узах! Саме любов - прадавня сила, одвічна таємниця, непідвласна ані життю, ані смерті, - поєднала душі людей! По закінченні весільних обрядів волхв Світовит також провів ім`янаречення для непосвячених членів громади «Віда Полян».
Швидко, як буйний вітер, промайнув час, коли Сонце вже було на півдні, а не на сході, як на початку весілля. Настав літній полудень, коли так приємно відпочити у тіні старої груші, слухаючи гудіння працьовитих бджіл та милуючись рідною Природою. Саме тепер, по закінченні обрядів, на молодят, родичів та гостей чекала щедра братчина! Не тільки до сходу місяця, але й на ранок наступного дня лунали поздоровлення та побажання, адресовані молодим родинам! Гості зичили довгих літ, поповнення в родині та вічної любові!
Дивитися світлини >>>

28 липня 7517 м. Запоріжжя
написав Ярослав Свидрань

Врятуємо запорізькі парки!

27 червня 7517 (2009) року представники Запорозької організації рідновірів „Руське Православне Коло” взяли участь в акції протесту ініційованої обласною молодіжною громадською організацією екологів „ЕНОТ” під керівництвом Голови Правління організації Гончарової Наталії.
Акція відбулася під стінами Запорізької Міської Ради, де зібралася громадськість міста. Мета заходу – протистояти знищенню парку, який розлігся між торговим центром „Україна” і приміщенням Запорізького цирку. Під „зачистку” потраплять 576 повноцінних дерев. На місці скверу заплановане будівництво нового торгівельно-розважального центру...
Під час акції молоді екологи збирали підписи на захист зелених насаджень, поширювали інформаційні матеріали. Більше про це на сайті ОМГО „ЕНОТ”  www.enotzp.ucoz.ru

20 липня 7517 м. Запоріжжя, Хортиця
написав  Ярослав Свидрань

Свято Перуна на Хортиці

В неділю, 19 липня, на "Козацькому колі", що на острові Хортиця, відбулося Свято Бога прі і боріння Перуна. У заходах взяли участь Духовний центр "Руське Православне Коло", Національний заповідник «Хортиця», Всеукраїнська федерація "Спас", Академія слов'янських чарівниць "Квітка", Молодіжна організація «Небо», клуби військово-історичної реконструкції "Аркона" і "Цюріх". Екологічну охорону забезпечувала МО "Оберіг".

Святковий зачин здійснили Верховний Волхв РПК Світовит Пашник, помічник президента ВФ "Спас" Олег Лукомський, керівник АСЧ "Квітка" Оксана Сергунова. Воїни-козаки під бій тулумбасів провели народні змагання на силу і в вправність, до яких залучили найсміливіших з гостей свята. Також були проведені показові виступи спасівців і чарівниць. Лицарські бої провели представники КВІР "Аркона" і "Цюріх" під керівництвом Сергія Чумака. Переможці змагань були нагороджені дарунками з рідновірською символікою, що була виготовлена народними майстрами. Після змагань відбувся урочистий обряд запалювання Перунового Вогню, віншування воїнів, поминання загиблих за нашу Вітчизну. Обрядодійство супроводжувалось виконанням пісень бандуристом Миколою Кардачем. Всі учасники свята були нагодовані смачним козацьким кулешем.

Верховний Волхв Світовит щиро подякував всім організаторам і учасникам святкового заходу, виголосив особисту подяку майстру-різьбяру Вадиму Літвінову за виготовлення образу Бога Перуна, Величару Бабичу за підготовку вогневих елементів свята, заступнику ген. директора НЗХ "Хортиця" Сергію Сурченку за сприяння в проведенні заходу. На завершення Волхв благословив усіх присутніх на діяння в ім'я Віри Рідної і Роду Руського. Дивитися світлини >>>

16 липня 7517  м. Запоріжжя, Хортиця

На острові Хортиця відкрито скульптурний образ Мамая

На острові Хортиця в районі зупинки транспорту "турбаза" відкрито скульптурну композицію "Козак Мамай". На відкритті виступили Генеральний директор НЗ "Хортиця" М.Остапенко, Голова області А.Старух, Голова міста Є.Карташов, президент ВФ "Спас" О.Притула, народна майстриня В.Харлова. Відкриття прикрасили виступи вихованців школи козацького бойового мистецтва "Спас" та кобзаря О.Стариковського.  Читати далі  про Мамая >>>

14 липня 7517 м. Нікополь

На Нікопольщині знову поруйновано святилище Перуна

Поблизу могили славного отамана Івана Сірка нікопольськими рідновірами було облаштовано святилище Перуна, де кілька років поспіль проводилися  богослужіння. Юдо-христосівською сектою було поруйновано Божий образ, а на його місці встановлено хреста. Наразі громада рідновірів черговий раз звернулася із заявою до правоохоронних органів і місцеві ЗМІ з приводу святотатства і розпалювання міжрелігійної ворожнечі.  Читати звернення до прокуратури >>>

14 липня 7517 м. Запоріжжя, Хортиця

Табір на Хортиці

Під керівництвом Миколи Кардача з 5 по 12 липня на острові Хортиця проходив спортивний табір переважно для дітей середнього шкільного віку із Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. Учні ознайомилися з основними легкоатлетичними видами, тренувалися на природі і в легкоатлетичному манежі. Побували на екскурсії святилищами острова Хортиця, яку провів волхв Світовит. А на головному святилищі Хортиці мали можливість долучитися до рідної духовності на Богославленні, в якому взяли участь жерці Родомисл (Нікополь) і Вірослав (Харків). Таборовики також відвідали музей, слухали лекції, розучували пісні та просто відпочивали.

23 червня 7517 Запоріжжя, о. Хортиця

Купало на Хортиці

На острові Хортиця в балці Совутина запорожці і численні гості відсвяткували Купало, на яке зібралося біля тисячі людей. Обрядодійство правили волхв Світовит Пашник та жерці Микола Кардач і Воїслав Бондаренко. Супроводжували священнодійство співами і музикою етнографічний колектив під керівництвом Олени Супруненко. На святі виступили Всеукраїнська федерація "Спас", Академія слов'янських чарівниць "Квітка", гурт флаєршоу. Під час свята діяла виставка-продаж виробів народного мистецтва.

До пізньої ночі під барабанний бій проводилися танці навколо священного купальського вогню. Зранку на пагорбі біля Музею Історії запорозького козацтва з молитвами і піснями учасники свята зустріли Сонце.

За підготовку свята Купала велика подяка заступнику генерального директора НЗХ Сергію Сурченку і козаку-рідновіру Величару Бабичу і тим небайдужим людям, які допомагали зробити наше спільне народне свято. Дивіться світлини зі свята Купала >>>

8 червня 7517 Дніпропетровська обл.

Святилище в Микильському-на-Дніпрі

Група запорізьких рідновірів 7 червня відвідали село Микольське-на-Дніпрі, де провели толоку на святилищі наших Предків. Різьбяр Вадим Літвінов довершив, почату в минулому році, скульптурну композицію «Род благословляє Перуна». Була упорядкована територія, відбулася зустріч з місцевим населенням, які з великою пошаною віднеслися до пам’яті Предків. По завершенню було проведено славлення Рідних Богів. В цьому ж селі відвідали імовірне місце загибелі князя Святослава Хороброго напроти порога Ненаситець.  Дивитися світлини >>>

5 червня 7517 Запорізька обл.
написав Вінцеслав Варванський

Кам’яні Могили – колиска арійської цивілізації

30.05.2009 р. представники громади «Древо» здійснили прочанську поїздку до витоків річки Конка та до заповідника «Кам’яні Могили». Заповідник «Кам’яні Могили» знаходиться на кордоні Запорізької та Донецької областей, займає площу 456 Га. На території заповідника розташовані п’ять скелястих гір висотою до 250 метрів над рівнем моря, збережена цілинна степова рослинність. На вершині однієї з найбільших гір (г. Гострої) розташовані залишки стародавніх арійських вівтарів, на скелях вибиті стилізовані зображення тризуба. Усі прочани отримали велике задоволення від подорожі та домовилися в найближчий час облаштувати рідновірські святилища біля витоків р.Конка та на «Кам’яних Могилах».  Дивитися світлини >>>

28 травня 7517 Запорізький р-н

На Савур-Могилі відновлено святилище Перуна

В квітні 2009 р. член громади "Древо" Варванський П., перебуваючи на легендарній  Савур-Могилі, з'ясував, що створене там в травні 2008 р. святилище Перуна сплюндроване невідомими особами. В дерев'яну статую були вбиті гвіздки та зроблені непристойні написи. 25.05.09 члени громади "Древо" провели роботи по відновленню святилища. Був проведений старовинний характерницький обряд, спрямований на захист святині. Члени громади вирішили регулярно відвідувати Савур-Могилу та проводити там свої заходи.

29 квітня 7517 м. Запоріжжя

Уроки духовності у школах

Дуже важливо для сучасної держави Україна підіймати духовний рівень підростаючого покоління. Самовіддана праця вчительки 76 школи м. Запоріжжя Валентини Іванівни Криворучко спрямована на виховання дітей у дусі любові до рідної Вітчизни, природи, культури. У школі проводяться різноманітні заходи, що сприяють духовному розвитку дітей. На одному  з них  побував волхв Світовит, якого запросили розповісти про світогляд Предків і їхнє шанування рідної Землі та Природи. Захід пройшов у кабінеті народознавства тепло і злагоджено: виступали діти, батьки, вчителі, проглядали відеоматеріали, співали пісні. І хоч в нашій країні є ще багато проблем з духовністю і екологією, та є велика надія, що нове покоління людей буде дбайливо ставитися до свого життя і буде жити щасливо. Чого і всім бажаємо.

24 квітня 7517 м. Запоріжжя
Написав Світовит Пашник

Святовит і Дажбог

У Велесовій Книзі згадуються Дажбог і Святовит. Це послужило причиною для деяких сучасних дослідників, як України так і Росії, стверджувати про окремішність цих двох Богів. Нажаль не враховано, що Велесова книга є збірником кількох творів і за своїми функціями названі Боги не відрізняються. Такі шанувальники старовини як Яків Головацький, Микола Костомаров ще в 19 ст. довели тотожність Дажбога і Святовита, як Богів Сонця, спираючись на історичні свідчення. Дажбога шанували східні слов’яни, а Святовита – західні. Причому для лінгвістів не викличе особливої складності довести тотожність цих імен.

За прикрою помилкою ушанування Святовита, як окремого від Дажбога, було внесено в календарі. Серед таких дат опинилося осіннє рівнодення (Осінній Святовит) та Літній Святовит 15 червня. Остання дата є невірною. Дослідник руського календаря В.Власов зазначав, що «в ХІІ ст. в знаменитому язичницькому храмі на о. Рюген, в Арконі, літнє свято Святовита відмічалося 15 червня за юліанським календарем – в істинний день сонцестояння в цьому сторіччі». Тобто наяву відставання юліанського календаря. Літнього Святовита називають, за Головацьким, Руєвит, який має відповідати нашому Купалі, а він є літнім проявом Дажбога.

І хоч праця Якова Головацького має деякі хибні твердження, вона все ж заслуговує на увагу дослідників слов'янської віри:

Виклади давньослов’янських легенд, або міфологія >>>
 

23 березня 7517 м. Запоріжжя

Великдень на Хортиці.

Громада "Права" Руського Православного Кола на острові Хортиця зустріла Великдень. Богослужіння правив волхв Світовит Пашник та жрець Микола Кардач на прадавньому святилищі наших Предків. За давнім звичаєм були освячені великодні калачі і крашанки і проведена братчина. Нові рідновіри поповнили громаду Руської Православної Віри.
У цей святковий день за ініціативи любителя природи Любові Орлової від нащадків славних запорозьких дубів на Хортиці були висаджені жолуді.  Світлини >>>

24 лютого 7517 м. Запоріжжя
Написав Світовит Пашник

Яким має бути великий герб України-Русі?

Ось вже кілька років поспіль ідуть обговорення ескізів Великого Державного Герба України. Розглянувши кілька проектів зупинилися, обравши на погляд "державотворців" кращий варіант, який мусолиться, навіть, на патріотичних сайтах. І не підозрюють українці, яку гидоту нам намагаються підсунути. На щастя той герб так і не прийняли.. Натомість 2007 року Кабмін затвердив нову комісію провести новий конкурс в 2007-2008 рр. Закінчився 2008 рік і на тлі економічних негараздів замовкла тема великого герба. А вона таки спливе. І краще русинам-українцям запропонувати свій варіант герба, аніж нам знову нав'яжуть неприйнятні символи. Читати статтю >>>

14 лютого 7517 м. Запоріжжя

Про те, як "знайшлося" Тмутороканське князівство

Пройшло майже десять років відтоді як запорізький краєзнавець Володимир Шовкун в газеті "Запорозька Січ" опублікував свою статтю про місцезнаходження Тмутороканського князівства на Дунаї. Особливого резонансу в наукових колах вона не викликала. А даремно, адже й досі не вщухають суперечки навколо Тмутороканського каменю, що знайшли випадково на Тамані, і завдяки якому "віднайшли" місце розташування літописного князівства.
Повернутися до цієї статті підштовхнув коментар Бориса Яценка до Велесової Книги (д.33), де згадується Росіє-град. (Велесова книга, 2004). При всій повазі до вже покійного дослідника ВК, він помилково, посилаючись на арабського географа аль-Ідрісі та на російських істориків, місце події переносить на Кубанські землі до "Тмуторокані",  хоча на цій дощечці мовиться про Дунай, волохів, ромеїв, фрягів. Не виключається, що однойменний град міг розташовуватися в іншому місці, але мова у Велесовій Книзі, напевно, йшла про сучасне велике болгарське місто Русе, де річка Русенски Лом впадає в Дунай. Запрошуємо прочитати версію В. Шовкуна на нашому сайті, яка допоможе нам розв'язати ряд питань. Стаття >>>    Обговорити на форумі >>>

4 лютого 7517 м. Запоріжжя

Вітаємо!

Руське Православне Коло вітає громади "Древо" (м. Запоріжжя) і "Перунову Рать" (м. Токмак) з державною реєстрацією статутів. Бажаємо рідновірам плідної і дружної праці на благо нашого Роду і Держави. Хай Рідні Боги будуть нам у помочі!

10 січня 7517 м. Запоріжжя
Написали Мирослав і Мирослава Зуєнки

ЛИСТ
від громади РВ РПВ «Арійський шлях» до рідновірів України

Шановні рідновіри!

Громада «Арійський Шлях» з м. Запоріжжя, що належить до Родового Вогнища Рідної Православної Віри, повідомляє, що виходить з цієї організації. Текст листа  >>>

 

11 грудня 7516 м. Домаха (Маріуполь)
Написав Вогнедар Корабльов

Бойовий гопак в Маріуполі

11 листопада 2008 року на сцені маріупольського будинку культури відбулося свято бойового гопака «Лицарі з Домахи» (Домаха – давня козацька назва Маріуполя). Свято було організоване колективом народного танцю «Первоцвіт» (художній керівник Олександр Білокінь) та місцевою школою бойового гопака, яка представлена у Маріуполі самостійною громадою рідновірів «Вогонь Неба». Захід зібрав близько півтисячі глядачів (переважно, школярів). Програма свята містила народні танці та пісні, демонстрація уривків з фільму про бойовий гопак і показовий виступ козаків, що продемонстрували козацьке мистецтво бою без зброї, а також з шаблею, списами та сокирами. В якості музичного супроводу використовувалися пісні гурту «Сокира Перуна». Дивіться світлини >>>

6 грудня 7516 м. Запоріжжя

Запорозькі характерники розповіли про Воду

Керівники громади РПК «Древо»  Верещака Андрій та Варванський Вінцеслав провели триденний семінар з характерництва на тему «Стихія води та методи роботи з нею». Завершальний день семінару відбувся в Державному заказнику «Пристіни», що поблизу села Григорівка Запорізького району біля річки Конка. Для учасників була проведена екскурсія урочищем. Верховний Волхв Світовит Пашник правив урочисте богослужіння в честь свята отця Велеса, освятив воду набрану з цілющих джерел і благословив присутніх на купання в Синьому (Панському) Озері.
Ще в давнину ця місцевість славилася джерельною водою, тому не даремно було побудоване штучне озеро, яке є культурною та історичною пам’яткою Запорозького краю. Перша кладка озера датується середніми віками. Другий шар кладки історики датують XVII століттям і пов’язують з ім’ям графа Потьомкіна. Третій шар сформований у ХХ ст. за життя останнього власника с. Григорівка пана Соколова. Завершили цю благородну справу вже в 2002 році робітники ДАІ, що мають поблизу свої дачні ділянки. Синє Озеро має форму стопи, оздоблено для зручного купання сходами. Синюватий колір озеру надають ґрунти, з яких б’ють джерела.

Руське Православне Коло запрошує на прочанську поїздку в урочище «Пристіни» та відвідати пам’ятник природи, історії та міфології Савур- Могилу, яка знаходиться по інший бік села Григорівка. Учасники прочанської поїздки візьмуть участь в славленні Рідних Богів і отримають незабутні враження.

27 листопада 7516

У Зоряне Царство Духа Предків Рідних

пішла душа  славного сина Руси-України, Духовного Вчителя і

засновника РУНВіри, автора "Мага Віри" Лева Силенка

15 жовтня 7516 м. Запоріжжя - Кам'яна Могила
Написав Ярослав Свидрань, Відділ інформації РПК

Спасівці на Кам’яній Могилі

Група учасників і гостей ХІІ Фестивалю козацьких бойових і традиційних мистецтв, що проходив в м. Запоріжжі з 10 по 13 жовтня, за традицією здійснила автомандрівку до Святині наших пращурів Кам’яної Могили. На її вершині біля жертовника віце-президент Всеукраїнської федерації "Спас" Костянтин Рижов оголосив про закриття ХІІ Фестивалю і водночас про початок підготовки до чергового ХІІІ Фестивалю КБТМ. Він також розповів про діяльність Федерації її досягнення і плани на майбутнє.
Відомий дослідник степових "пірамід", видатний історик і археолог, академік Юрій Шилов повідав про давність Кам’яної Могили, про її духовне значення для нашого народу, закликав всіх присутніх вивчати рідну минувшину, виховувати в собі почуття гордості за належність до народу-творця світової цивілізації.
Завершальним дійством став обряд славлення Рідних Богів здійснений верховним Волхвом РПК Світовитом Пашником та проголошення ним благословіння на сподвижників відродження і зміцнення Рідної Звичаєвості. Дрібний дощик, що припустився під час обряду, було сприйнято як добрий знак. Піднявши руки до Небес, всі проголосили: Слава Рідним Богам! Слава Русі-Україні!

4-5 жовтня 7516 м. Нікополь - Хортиця
Написав Андрій Клос

ІІ Віче Руського Православного Кола

4 жовтня 7516 року на святій землі Запорозькій в м. Микитиному (Нікополі) відбулося ІІ Віче Руського Православного Кола. З Божого благословення Великого Духовного Батька Святої Русі Волхва Світовита Віче почало свою роботу. Затвердженням доповіді мандатної комісії, яка підтвердила легітимність Віча була розпочата офіційна частина. У робочій плідній атмосфері учасники Віча заслухали звіти Верховного Волхва РПК Світовита та голів громад щодо висвітлення їх діяльності у звітний період, зроблені зауваження та побажання. Було затверджено зміни робочого порядку до Статуту РПК і прийнято ряд внутрішніх положень спрямованих на подальше покращення розвитку правової, адміністративної та суспільнокорисної діяльності РПК, які як завжди базуються на засадах Руської Віри. На Віче були приємні моменти, як то прийняття нових громад до лона РПК, так воно не оминуло і неприємних, як то виключення їх з складової частини РПК свідомих порушників руської звичаєвості.
Обмін думками, розвиток сучасних справ і перспективне планування діяльності стали гідним втіленнями прагнень громад РПК висловлених через своїх керівників творити справу роду Руського, громадити велич Святої Русі.
Руські справи не розходяться з ділом. На наступний день, 5 жовтня, учасники Віча, як то і було накреслено провели прочу до священного для усіх русинів острова Хортиця. На святому місці прабатьків наших – святилищі Брагарня сповідники Руської Віри були охрещені Великим Духовним Батьком Святої Русі Волхвом Світовитом та наставлені на подальший праведний шлях роду Руського.
Щасливим свідками прочанства стали також мешканці м. Микитиного (Нікополя), переважаюче число яких склали студенти НІ ЗНУ які в форматі екскурсійної мандрівки отримали елітарну інформацію щодо культурно-духовних основ Руського Ладу від самих носіїв Руської Віри. Кульмінацією заходу явилось богослужіння на святилищі Брагарня проведеному Великим Духовним Батьком Святої Русі Волхвом Світовитом. Відчуття безпосередньої причетності та легкості звучали у словах вдячності Волхву Світовиту за проведення духовно-лікувального обряду з очищення душі та оздоровлення плоті за споконвічно руською системою закарбованою в Руській Вірі.

30 вересня 7516 м. Кам’янське (Дніпродзержинськ)
Творено бояном Гориданом, громада «Віда Полян».

Свято Овсеня

Сонечко зранку визирнуло з-за хмар, щоб нагадати, що Рідні Боги відходять до Сварги на відпочинок. Та відали ми, що то лише для того, щоб заново Світ переродився і розквітнув яскравіше колишнього …Пішло Сонечко на захід, і ми Родами Полянськими зібрались, щоб вшанувати Овсеня, провісника смерті, яка суть відродженням стає. І мовили ми Богам, що тримаємось стезі своєї і, що готові до випробувань холодом Мари та перевірки душ наших страхом Вієвим …І відходили Боги, знаючи, що готові ми продовжувати шляхи Величних Предків Наших. То ж речемо Славу Рідним Богам І Предкам Вічну Пам’ять!

29 вересня 7516 Микитин Ріг - Запоріжжя

Мандри Хортицею

Ось уже кілька років поспіль викладач географії нікопольських шкіл, а зараз викладач історії і релігієзнавства Нікопольського інституту Запорізького національного університету, Андрій Ігорович Клос привозить групи школярів і студентів на мандрівки священним островом Хортиця. Молодь має можливість побачити природну красу балок, скель, узбережжя, подолати складнощі місцевості і спуститися на канаті зі скелі. Та найголовніше - мандрівники відвідають святилища наших предків, де побачать рідновірський обряд і почують розповідь про давні культові споруди наших пращурів та їхній світогляд.
Незабутні враження чекають і вас, якщо ви живете в Нікополі зателефонуйте: 8-063-647-45-03. Хортиця чекає на вас!

17 вересня 7516 м. Запоріжжя
написав Павло Варванський, Андрій Верещака

Козацька медицина і характерництво, як невід'ємна її частина

Запорозька Січ завжди мала добре продуману систему допомоги пораненим та хворим козакам. Тут були свої досвідчені костоправи, характерники, добрими знавцями лікарських рослин були старі козаки-пасічники. Починаючи з XVI ст. медичну допомогу запорожцям надавали представники народної хірургії – цирульники, що здобували фахові знання в цехах цирульників у багатьох українських містах. Пам'ять про старовинні методи козацького цілительства сьогодні живе лише в фольклорі, бо з тих славних часів не збереглося жодного письмового джерела, що свідчило про давні традиції народного лікування. Читати статтю >>>

28 серпня 7516 м. Запоріжжя, о. Хортиця

Волинські козаки відвідали Хортицю

Волинські козачата на чолі з генерал-полковником Війська Запорозького Володимиром Присяжнюком 26 серпня відвідали острів Хортиця, отаборувавшись біля Громушиної балки. Волхв Світовит супроводжував козацький загін в м.Запоріжжі та на острові Хортиця. Козаки побували в Музеї історії Запорозького козацтва, в Історико-культурному комплексі "Запорозька Січ", побачили розкопки культової споруди доби міді.
На давньому святилищі-обсерваторії волхв Світовит провів обряді славлення Рідних Богів, під час якого була освячена козацька зброя, а на поміч воїнам-захисникам закликав військо Перунове.
Полковник Волинської Січі УК, доктор філософії Олександр Сердюк презентував запорожцям свою книгу "Лицарі Сонця" і запросив відвідати Музей історії сільського господарства Волині, де є директором-засновником.
У цій поїздці козаки ще мали побувати на могилі отамана Івана Сірка і святилищі "Кам'яна Могила". Відвідавши давні святині молодь укорінюється у славне минуле свого Роду. Наші Предки у єднанні з Рідними Богами дають нам духовну силу, а це є запорукою наших перемог. Світлини >>>

27 серпня 7516 Мелітопольський р-н., Кам'яна Могила
написала Леся Сахко

Паломництво на Святилище „Кам’яна могила”

У долині річки Молочної, під Мелітополем, де навкруги розлогий степ, з 23 по 25 серпня 7516 року відбулося паломництво Руського Православного Кола (РПК) на древнє Святилище „Кам’яна могила”.
Це місце притягує до себе своєю містичністю та загадковою суттю як рідновірів, так і людей здатних відчути незвичайність цього місця.
Ось так громади з Дніпропетровська, Запоріжжя, Нікополя, Маріуполя, Токмака та Мелітополя приїхали сюди, щоб якомога ближче відчути зв’язок з Рідними Богами. Стаття, світлини >>>

16 серпня 7516 м. Запоріжжя
написав Павло Варванський

Народна медицина як невід'ємна частина прадавнього традиційного світогляду українців

Народна медицина на всіх етапах історичного розвитку виступає яскравим і потужним світильником здоров’я у звичаєвому праві, побуті, обрядах, фольклорі, працях етнографів та істориків, трактатах магістрів медицини. Народна медицина несе в собі як прикладні аспекти (лікувальні засоби, методику застосування), так і складову традиційної побутової культури, в якій знайшов відображення світогляд народу, його багатий життєвий досвід. Читати статтю >>>

15 серпня 7516 о. Хортиця

Прочанство на острів Хортицю та Кам'яну Могилу

Близько 70 київських рідновірів здійснили прочанську поїздку на Запорізькі святині. За традицією, яка склалася протягом кількох років, спочатку відвідали о. Хортицю, де їх зустрів волхв Світовит із жрецями Миколою та Яною. Гості пройшли священними стежками острова і відвідали давні святилища та пам'ятні місця. На святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тисячі років було проведено урочисте богослужіння. На святих місцях лунали пісні у виконанні хору під керівництвом Володимира Яременка. Світлини >>>

14 серпня 7516 м. Запоріжжя
написали Мирослав і Мирослава Зуєнки

«Поруйнуйте жертовники їхні...», сказано в Біблії (Повторення Закону 12:3) щодо язичників. Чи допустимі такі стосунки поміж релігійними людьми у 21 столітті?

 Читати >>>

13 серпня 7516 о. Хортиця

Юдо-христосівці зруйнували образ Перуна на Хортиці

Рідновіри в затишному куточку балки Музичиної на місці колишнього табору "Закалка" проводили таборування, а останні роки урочисте свято Перуна. Тут був встановлений образ Бога-воїна. Під час святкування 1020 річниці юдаїзації Русі князем Володимиром-зрадником пролунали заклики руйнувати святилищ "неоязичників", що й було виконано в кількох місцях України.  За це святотатство винні будуть покарані.
Оголошуємо: віднині свято Перуна на Хортиці буде проводитися в багатолюдному місці, ми закликаємо всіх прихильників Віри Предків зголошуватися на підготовку свята Перуна в наступному році, де планується провести встановлення нового образу Перуна, славлення, запалення священного вогнища, проведення козацьких змагань і показових виступів, віншування переможців. Світлини >>>

9 серпня 7516 о. Хортиця

Обрядодійства на острові Хортиця

Острів Хортиця збирає на свої святилищах рідновірів. 8 серпня відбулися дві урочисті події. За пропозицією громади "Оберіг" на головному святилищі, що розташоване на пагорбі Брагарня волхв Світовит і жрець Микола провели богослужіння і молебень за успіхи українських спортсменів, що бере участь в Олімпійських іграх.
Опісля на святилищі-яйці, біля балки Велика Молодняга, відбулося вінчання нікопольських рідновірів Родомисла і Відани, яке урочисто провів жрець Мирослав. На цю подію приїхали чисельні гості з Нікополя, Запоріжжя, Кривого Рогу.
Актив Руського Православного Кола провів нараду, на якій було визначено план заходів та призначено дату проведення ІІ Віча РПК. Світлини >>>

2 серпня 7516 м. Нікополь

Святилище Перуна відновлено!

Цей день став другим народженням святилища Перуна. Ще зранку рідновіри вшанували славного отамана Івана Сірка, побувавши на його могилі. На братчині згадали діяння отамана Сірка і основоположника сучасного рідновірства Володимира Шаяна, якому в цьому році відзначають 100 років від дня народження. Верховний волхв Світовит розповів і привітав присутніх зі святом Спаса. А вдень на чолі зі старостою громади "Православа" Андрієм Усатим рідновіри приступили до відновлення святилища. На вечір було проведено славлення за участю рідновірів і численних гостей, які приїхали на урочистості присвячені Івану Сірку і Запорозькому козацтву. Славлення провели волхв Світовит, жреці - Оріяна, Ант, Родомисл. Після обряду бажаючі перевіряли свою духовну силу пройшовши по гарячим вугіллям. Перун був разом зі своїм Родом! Світлини >>>

1 серпня 7516 м. Нікополь

На Нікопольщині поруйновано святилище Перуна

Поблизу могили славного отамана Івана Сірка нікопольська громада "Православа" в 2005 році облаштувала святилище Перуна, де проводилися  богослужіння. Як повідомила голова громади, жриця Оріяна, юдо-христосівською сектою було скинуто до річки Божий образ, а на його місці встановлено хреста. Наразі громада "Православа" звернулася із заявою до правоохоронних органів і місцеві ЗМІ з приводу святотатства і розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Треба дати належне міліції, яка відреагувала на заяву і посприяла відновленню святилища. Існує версія, що причетна до цієї справи місцева грекортодоксальна секта, яка нещодавно по телебаченню, до річниці юдоїзації Русі князем Володимиром, закликала руйнувати неоязичницькі капища. Слідство триває. Заява громади "Праваслава" і світлини з місця подій >>>

20 липня 7516 Русь

Свято Перуна на Хортиці

Свято Перуна в Січеславі

Про свято Перуна на сайті "Кривий Ріг"

19 липня 7516 Січеславщина
Написав Горидан Воронько

Похід на річку Оріль

Серця наші почули поклик Крові, і рекла вона, що ми - нащадки Полянських Родів, і що маємо любити Землю Рідну і цінувати всю її красу та велич! Вона ж нам Богами Рідними заповідана! Бо Природа наша – то жива книга, джерело знань предвічних. То житло Богів наших, бо немає Богів поза ПриРодою, бо всі вони при Роді перебувають.
Тож наша громада «Віда Полян» долучилась до цього дива і провела похід на річку Оріль, щоб Природою наповнитись та з Богами об’єднатись… >>>

18 липня 7516 м. Запоріжжя

Паломництво на острів Хортиця

Вже давно рідновіри проводять паломництва на давні святилища Запорозького Краю. Особливою популярністю користуються мандрівки островом Хортиця. Тут можна оглянути як чарівні куточки природи, так і доторкнутися до священного каміння на культових спорудах пращурів. Біля давніх святилищ поставлені сучасні дерев'яні образи Богів.
Серед відвідувачів багато людей, що цікавляться історичним минулим і світоглядом нашого народу, а також тих, що хочуть відчути "місця сили" на давніх святилищах і оздоровитися. Прочани можуть побачити славлення Богів на святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тисячі років.

Довідки за телефонами: Запоріжжя - 8-063-336-03-78, 8-066-153-71-79, 8-066-808-34-60, Нікополь - 8-063-647-45-03.

9 липня 7516 м. Запоріжжя

 Новини коротко

На адресу Державного комітету України у справах національностей та релігій був надісланий для реєстрації Статут Духовного центру "Руське Православне Коло".
Верховний Волхв Світовит і голова Управи Андрій Клос зустрілися з президентом Всеукраїнської федерації "Спас" Олександром Притулою. Було домовлено про співпрацю і взаємодопомогу.
Розпочалося формування відділів Управи РПК. Найближчим часом на сайті будуть розміщені телефони керівників відділів. Просимо надавати пропозиції щодо роботи Управи: 8-063-647-45-03.

8 липня 7516 м. Запоріжжя

Нарада на Хортиці

На острові Хортиця 7 липня відбулася нарада Верховного Волхва Світовита з докторантом АН України, кандидатом історичних наук Однороженком Олегом Анатолієвичем та здубувачем відділу аспірантури ЗНУ, викладачем НІ ЗНУ Клосом Андрієм Ігоровичем за темою сучасний стан Руської Віри та принципи подальшого розвитку, де обговорювалося основні концептуальні принципи діяльності Руського Правславного Кола, шляхи вирішення важливих питань. Зокрема, було розглянуто питання створення Духовної Академії Руської Віри (ДАРВіри). Верховний Волхв благословив та призначив на посаду ректора ДАРВіри к.і.н. Однороженка О.А. та доручив протягом року підготувати відповідну документацію та викладацький штат ДАРВіри.
Також відбулась зустріч учасників наради з Генеральним директором Національного заповідника "Хортиця" Остапенком Максимом Анатолійовичем, яка пройшла в теплій, дружній атмосфері. Обмін думками, щодо плідної співпраці зі збереження народних Святинь та високодуховного виховання суспільних мас був взаємоцікавий та, на думку співбесідників, має дати корисні результати. Остапенко М.А. поділився інформацією щодо останніх досліджень з історії руського козацького флоту та підводних досліджень, які проводяться НЗ "Хортиця" в Дніпрі, біля острова Хортиця. Були намічені подальші спільні дії. 

7 липня 7516 м. Микитине
Написав Клос Андрій

Верховний Волхв Світовит відвідав Нікопольщину

Верховний Волхв Руського Православного Кола 6 липня відвідав  Микитине (Нікополь) та зустрівся з громадою "Православа", провів богослужіння і проповідь на тему народного календаря і сучасного розвитку Руської Віри. Рідновіри громади розповіли про успіхи в діяльності громади і про проведення свята Купала на святилищі, яке знаходиться неподалік від могили Кошового отамана Сірка на березі річки Чортомлик. Учасники зустрічі жваво цікавилися останніми новинами щодо стану речей в рідновірських громадах, які відвідав Великий Духовний Батько. На це вони отримали ґрунтовну відповідь щодо щирого прагнення багатьох громад втілювати в життя рідновірських віросповідних засад. Але в той же час, він зазначив про невідповідність декларування та дійсного стану речей у керівництва деяких громад, спрямованість діяльності яких за формою є  братерською, а в суті ж своїй потребує ще достатньо значної роботи з підвищення від своїх егоїстичних уявлень до рівня істинного пізнання і віросповідування. Даний стан речей вимагає правдивого висвітлення та ретельного аналізу з метою запобігання в майбутньому перешкоджання нормальному розвиткові Руської Віри на благо нашого Роду. Громада з розумінням підтримала бачення Верховного Волхва, одобрила подальші заходи по боротьбі з подібними негативними явищами та виказала прагнення допомоги в усіх його починаннях. Верховний Волхв благословив громаду на подальші праведні справи.

24 червня 7516 Русь

Світлини зі свята Купала на Січеславщині

Світлини зі свята Купала на Запорожжі

Світлини зі свята Купала на Нікопольщині

Світлини зі свята Купала на Криворіжжі

Про свято Купала на гутірці РПК >>>

1 червня 7516 Вінниччина
На катамаранах річкою Бог

Громада "Вінець Бога" організувала сплав на катамаранах для молодіжної козацької організації. Козачата мали можливість любуватися чарівною природою священної річки Бог, на березі якої переночували. Окрім відпочинку, молодь очистила найближче до табору джерело. А  на світанку, у перший літній день до них прибув волхв Світовит, який провів обряди освячення джерела, і на пагорбі учасники дійства урочисто зустріли Сонце.

25 травня 7516 м. Київ
написала Гай Арсенія
Велесову Книгу погрожують зняти зі шкільної програми

На початку травня цього року в тижневику «Главред» з’явилася стаття під назвою «Початок кінця «Велесовщини» за підписом Ю. Рудницького. У нього «луснуло терпіння» і він вважає, що цю травму може загоїти вилучення з шкільних і вузівських програм згадок про давньослов’янський епос, відомий під назвою «Велесова Книга» (ВК). Пан Рудницький вирішив, що тексти «Велесової Книги» підробка. Окрім нього, своє категоричне прагнення позбавитися «Велесової» висловлює пані Наталія Яковенко, доктор історичних наук, завідувачка кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія». Вона «вважає ганьбою впровадження в шкільні та вузівські навчальні програми «Велесової книги» – тексту невідомого походження, який наукова академічна спільнота визнала підробкою». При тому, вже у наступному рядку статті «пані Наталя звинувачує в «легалізації» «Велесової книги» Інститут літератури імені Т. Шевченка НАН України». І виникає питання, а що, цей наш вельмишановний флагман вищої освіти вже не відноситься до категорії «наукова академічна спільнота»? Далі...

23 травня 7516 Запорізька обл.
Встановлення образів Богів на Запорожжі

На острові Хортиця поблизу балки Велика Молодняга розташоване святилище наших Предків, якому понад 3,5 тис. років. Святилище, що має форму "яйця", було досліджене археологами і відновлено за допомогою рідновірів. Нещодавно біля святилища був встановлений кумир, на честь Богині Макоші. Наші Предки зверталися до неї із проханням про щасливу долю і вдачу, просили помножити Рід - мати побільше дітей, унуків та правнуків.

На іншому древньому святилищі-городищі "Савур Могила" Запорізького району, що виходить на долину річки Конка, був поставлений образ громовержцеві Перуну. Різблярство виконав Вадим Литвинов. Далі...

14 травня 7516 м. Львів
Львівські події

На запрошення голови громади "Червона Русь"  Доброслава Гірака місто Львів відвідав Верховний Волхв Світовит Пашник. Разом з рідновірами громади Голова РПК взяв участь в обговоренні доповідей на Міжнародній конференції "Історія релігії в Україні". Попри те, що деякі доповіді були досить цікавими, було помітним упереджене ставлення до Віри Предків і рідновірів в цілому  керівника секції "Дохристиянський період та пережитки язичництва" Миколи Бандрівського, який намагався принизити значення давньослов'янської віри перед юдо-христосівською вірою, сповідником якої він є.
Особливе зацікавлення викликала розповідь археолога к.і.н. Ореста Корчинського про давні Святилища з демонстрацією слайдів, фото і схем. Було звернено увагу, що охороні давніх пам'яток світового значення не приділяється ніякої уваги з боку держави, що приводить до їх руйнації.
Під час конференції між рідновірами і науковцями налагоджені ділові стосунки. Відбулася розмова Верховного Волхва Світовита з заступником директора Інституту філософії НАН України ім. Г.Сковороди Анатолієм Колодним, з яким було обговорено питання сучасного розвитку рідновірства.
Після конференції рідновіри зробили паломництво на давні святилища і городища м. Львова, серед яких особливу увагу привертає  "Святовитове Поле", рів якого відображено на світлині.

11 травня 7516 Хмельницька обл.

Славлення в с. Маліївці

Верховний Волхв Світовит Пашник та заст. голови Віча Українських Рідновірів Ясновида Іванішина відвідали с. Маліїці на Хмельниччині, що славиться природною красою і цілющими джерелами. Саме тут кілька рідновірів придбали будинки. На околицях села побудовано рідновірське святилище, поблизу якого щороку проводяться козацькі таборування.
Цього разу було проведено нараду і спільне славлення духовними провідниками Віннниці, Хмельницького, Києва, Львова. Тісну співпрацю між громадами планується проводити в складі Віча Українських Рідновірів, яке діє міжконфесійно, а також об'єднує поодинокі громади.

3-4 травня 7516 Вінницька обл.

Рідновірська нарада

В с.Кліщів Вінницької області відбулась рідновірська нарада, в якій взяли участь духовні провідники Рідної Православної Віри з Вінницької, Чернівецької, Хмельницької, Львівської, Дніпропетровської областей. Обговорювалися питання розвитку Рідної Віри, співпраці з іншими рідновірськими організаціями, намічені плани проведення заходів. Було оголошено, що, у зв’язку з переїздом Верховного Волхва РПК Світовита Пашника, управа Руського Православного Кола переміщається у місто Вінниця.
У неділю учасники наради взяли участь у славленні Рідних Богів на місці трипільського поселення на березі річки Бог. Їх зустріли три лелеки, які кружляли над залишками древнього поселення наших пращурів.
Спільний обряд провели волхв Світовит Пашник, жреці Велимир Піхота, Володимир Маланчук, Доброслав Гірак, Відомир та Златояра Юркови.
На прохання громади "Православа" м. Микитин Ріг (Нікополь) та за рішенням Кола Владик РПК проведено обряд посвячення в жреці Анта Стриженка.

6 квітня 7516 м. Київ

ЗГУК - 10 років

Звичаєва Громада Українських Козаків відзначила 10 річницю свого існування. Зібрання почалося хоровим виконанням  козацьких пісень. Головний Отаман Святослав Петренко доповів громаді про проведену роботу, почесними грамотами було відзначено кілька козаків. Висловлено ряд  зауважень владним структурам, які не виконують свою роботу з духовного питання, що призводить до падіння моральності серед народу. Тому ЗГУКом було проголошено ряд звернень, з якими варто ознайомитися:

Зверення до В.Ющенка і Українського козацтва щодо алкогольної війни  Далі...

Звернення до уманського міського голови щодо увічнення пам'яті гайдамацьких ватажків Далі...

Звернення щодо намірів продажу Землі Далі...

Звернення щодо ушанування Степана Бандери Далі...

23 березня
Русь-Україна

Свято Великодня

По всій Русі-Україні рідновіри відсвяткували Великдень. Читайте повідомлення і дивіться світлини про свято з:   Вінниці Далі...Чернівців Далі...Києва Далі...

22 березня м. Київ

Буття Українців

В Києві пройшла постійнодіюча конференція "Буття Українців". Відкрили її внесенням обрядового хліба і виступом кобзарів. Етнографічний колектив "Брикса" з с. Бохоники на Вінниччині показав обрядодійство "Народини", його виступ коментувала етнограф, к.і.н. Світлана Творун. Доповіді, згідно теми, були присвячені вихованню дітей - майбутнього нашого народу.

16 березня м. Київ

На Дитинці відсвяткували Вербицю

На Київській горі Дитинка рідновіри проводять постійні богослужіння. 16 березня відбулося урочисте славлення з нагоди свята Вербиці, яке провели волхв Світовит, пані Слава та Славомир. За давнім звичаєм люди хлистали один одного вербовими гілками, бажаючи здоров'я. На цьому святі троє молодих людей прийняли посвяту у рідновіри, а   Гай Арсенію привітали з Днем народження.

15 березня м. Вінниця

Ушанували полеглих воїнів

15 березня у м. Вінниця ушанували полеглих воїнів України і Польщі в битві, яка відбулася 1651 року. Героїчна оборона м. Вінниці під проводом козацького полковника Івана Богуна привела до перемоги захисників міста. Далі...

23-24 лютого Сумська обл.

Голова Руського Православного Кола волхв Світовит та голова Київського Кола жрець Живосил відвідали м. Білопілля та м. Суми.  В результаті робочого візиту були засновані громади в цих містах. Планується, що вже з березня місяця на Сумщині будуть проводитися щонедільні славлення. Запрошуємо сумчан приєднатися до становлення Рідної Віри, телефони для зв'язку: в Сумах  - 8-095-920-27-77, varda@yandex.ru (Степан), в Білопіллі - 8-063-277-05-79, sky_home@ua.fm (Ярослав).

10-11 лютого 7516 (2008) р. м. Київ

Віче Українських Рідновірів

В м. Києві пройшло VI Вічі Українських Рідновірів. Кобзарська пісня у виконанні Володимира Горбатюка благословила на плідну пацю присутніх. Перед делегатами з багатьох областей України промовив вступне слово голова Координаційної ради ВУР Волелюб Добжанський. Учасники заслухали виступи голів конфесій і представників громад з проблеми "Що об’єднує і роз’єднує рідновірів України", а також доповіді "Організаційні роботи рідновірів з дітьми" і "Форми інформаційно-агітаційної роботи рідновірів". В кінці робочого дня виступили співочі колективи "Буття" та "Чумаки".
На наступний день заслухали звіти Координаційної Ради ВУР та голів комісій, прийняли ряд документів і обрали новий керівний склад. Головою Кординаційної ради до наступного Віча став Святослав Федорівський, його заступниками Світовит Пашник і Ясновида Іванішина, також були обрані голови комісій. Делегати подякували Волелюбу Добжанському за віддану працю в організації. Закрили Віче піснями у виконані Тараса Силенка.
Завершився день проведенням свята Велеса на горі Хоривиці. Його підготувала і вела разом з Волхвом Світовитом та жрецем Велемиром голова громади "Хоривичів" Гай Арсенія. Світлини Далі...
 

 

 

 


 

 

►Архів новин 2020

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

 

До розділу