►Архів новин  2020


18 грудня 7529 (2021) р..
Запоріжжя

 

Коли святкувати Різдво?

 

Волхв РПК Світовит Пашник. Коли святкувати Різдво? Різниця між юліанським і григоріанським календарями.

 

 

 


4 грудня 7529 (2021) р..
Запоріжжя

 

Зв'язок матері і дитини

 

Жриця Мароша Лютиця в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості №17 "Зв'язок матері і дитини". Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


3 грудня 7529 (2021) р..
Запоріжжя

 

Як раніше рятувалися від морозів

 

Жриця Мароша Лютиця в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості №23 "Як раніше рятувалися від морозів". Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


2 грудня 7529 (2021) р..
Запоріжжя

 

Жіноча коса, прикмети та обряди

 

Берегиня Ясна Яковенко в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості №21 "Жіноча коса, прикмети та обряди". Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


1 грудня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Зимові напої

 

Жриця Мароша Лютиця в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості №22 "Зимові напої". Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


1 грудня 7529 (2021) р.
Запоріжжя, Хортиця
 

Духовний шлях крізь життя

 

Наше життя наповнене чарівними епізодами, барвами різних кольорів, світлом дня і теплом ночей.

Ось і в моєму житті почався новий епізод якому передували довгі роки духовного розвитку, іноді болючі, але цілющі духовні практики. Неодноразове переосмислення традиції Рідної віри, себе в ній, кожного кроку душі та тіла на духовному шляху.

Життя починається знову на цей раз у статусі Жерця, з клятвою берегти традиції та нести світло Рідних Богів людям.

Я мав щастя отримати посвяту від Світовит Пашник та Ясна Яковенко на світлу долю служіння просторам Рідної Землі Матінки, та Світлу Небесному Батьку Сварогу! (Веледар Судаков)

 

 

 

 


30 листопада 7529 (2021) р..
Запоріжжя

 

Подружня спальня, як оберігати від стороннього ока

 

Берегиня Ясна Яковенко в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості №20 "Подружня спальня, як оберігати від стороннього ока". Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


30 листопада 7529 (2021) р.
Запоріжжя, Хортиця
 

Новий рівень

 

Часто аби перейти на новий рівень, потрібно прийняти нове втілення.

На шляху до народження виникає безліч перепон, і ти ніколи не знаєш до кінця чи народишся Ти. Ти не знаєш яким буде твоє нове життя, ким ти втілишся, якими будуть люди, які приведуть тебе у цей світ.

Ти відчуваєш лише теплу руку отця Велеса, що веде тебе Стежкою від Нави до Яви.

Так і в Яві, ми помираємо і народжуємось безліч разів. Ми відчуваємо на рівні душі цсі ці процеси, я думаю кожен з Вас відчував ці переходи. Вони є чистим Божественним підтвердженням, того що ми помираємо не назавжди, а лише до часу.

Таким переходом для мене стало Жречество. Задовго до посвяти, відбувались різні процеси, які ніби випробовували мою стійкість, чистоту мого наміру.

Та у всьому цьому коловороті подій, я відчувала теплі долоні Велеса, та холод обійм матері Мари.

І я знала, що це моя чергова смерть. В душі стало тихо. Замовкли всі відчуття і почуття. На тиждень я занурилась у Смерть. Мене просто не було. Лиш вічний спокій..

Я подумала, що вигоріла і шукала собі допінгу, те що мене включить в життя. Тріпала себе, і намагалась прийти до тями. Це було марно. Сили мене покидали..

Я приїхала на Хортицю, цілковито мертвою. І зрозуміла чому..

 

Читати далі, дивитися видиво, світлини

 

 


13 листопада 7529 (2021) р.р.
Запоріжжя

 

Дуля

 

Жриця Мароша Лютиця в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості  №18 "Дуля". Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


11 листопада 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Кішки й коти

 

Жриця Мароша Лютиця в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості  №13 "Кішки й коти". Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


08 листопада 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

БУЛАВКИ

 

Жриця Мароша Лютиця в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості №12 "Булавки". Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


04 листопада 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Як привабити нареченого

 

Берегиня Ясна Яковенко в програмі телекомпанії "Алекс" Народні премудрості №19 "Як привабити нареченого".  Веде програму Ірина Чернова.

 

 

 

 


28 вересня 7529 (2021) р.
Запоріжжя, Хортиця
 

 

Свято Миробога і Покрови

 

Поєднане свято осіннього рівнодення, від якого починається правління Миробога - осінньо-зимового Сонця та Покрови Матері-Землі рідновіри відзначили в місті Запоріжжя. Один з обрядів був проведений в межах Крафтового ярмарку 25 вересня на площі Маяковського в Запоріжжі. А інший - 26 вересня на святилищі-обсерваторії острова Хортиці. Правили обряд волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко та жриця Ярина Яніна.

 

 

Дивитися видиво, світлини

 

 

 


14 вересня 7529 (2021) р.
Запоріжжя
 

 

Фестиваль домашньої консервації в Запоріжжі

 

В Запоріжжі 11-12 вересня пройшов черговий Фестиваль домашньої консервації. Руське Православне Коло та Мандрівний музей "Родовід" на чолі зі Світовитом Пашником і Ясною (Яною) Яковенко взяли участь у цьому дійстві. Два дні поспіль Музей "Родовід" надавав народні костюми, що підкреслювали український колорит заходу. А на другий день за народними звичаями було проведено весільний обряд для подружжя Мирослави і Олексія. Більш детальніше про Фестиваль  з фото і відео матеріалом можна подивитися на сторінках ЗМІ.

 

Дивитися видиво, світлини

 

 

 


23 серпня 7529 (2021) р.
Запоріжжя. Хортиця
 

 

На Хортиці показали рок-притчу "Характерник"

 

22 серпня в театрі "Vie" (о. Хортиця) відбулося святкове дійство, присвячене 30-й річниці Незалежності України. Було: фотозона від волонтерського центру "Солдатський привал",  Мандрівний музей "Родовід", спілкування та автограф-сесія з автором Олегом Гаврішем книжечкою "Казки баби Гавришихи" - лауреатом Премії імені М.В. Гоголя 2021, Мерчі-Корисні речі від баби Гавришихи і ще багато цікавого. Та основне дійство - Рок-притча "Характерник" від гурту "Banderstadt" і акторів театру " Vie".

 

Особливе натхнення перед виставою створила берегиня РПК Ясна (Яна) Яковенко, яке зібрала колекцію старого українського одягу і створила Мандрівний музей "Родовід". Учасники дійства мали можливість одягнутися для фотосесії і заринутися в українську духовну культуру.

 

Основний зміст Рок-притчі полягав у казковому дійстві на острові Хортиця. Сварог викував чарівного меча, якого біля старого дуба знаходить козак-характерник. За володіння мечем борються Чорнобог і Білобог, але козак не став ні на чию сторону, вважаючи, що є день і ніч і вони мають бути врівноважені, інакше Світ згине. Вистава супроводжувалася піснями у виконанні запорізького гурту Бандерштадт, солісти Юрій Макаренко і Дарена Сухатська, режисер вистави - Анастасія Макаренко.

 

 

Дивитися світлини на ФБ

 

 


03 серпня 7529 (2021) р.
Капулівка, Нікопольський р-н
 

 

Ушанування кошового Івана Сірка і козацтва

 

Рідновіри 31 липня взяли участь у Фестивалі «Дні слави кошового отамана Війська Запорозького Низового Івана Дмитровича Сірка». На загальному урочистому шикуванні біля могили Івана Сірка волхв Світовит Пашник та жерці Оріяна Андрусенко і Ант Стриженко мали молитовне слово до козаків.

Також у межах Фестивалю на святилищі Перуна Нікопольської громади рідновірів, що вже багато років стоїть на схилах річки Чортомлик, було проведено урочисте богославлення, до якого долучився жрець Родомисл Баганецький.

Дякуємо за гостинність нікопольській рідновірській громаді "Православа". Особлива подяка Рідновірі Бобровській за суттєву допомогу і освітлення заходу, а також Велемудру Музиці за козацьку підтримку рідновірських заходів.

 

 

Дивитися видиво, світлини

 

 


26 липня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Святкуємо перуновий тиждень

 

Цьогоріч свято Перуна 20 липня за традицією провели на хортицькому святилищі-обсерваторії. Богославлення правили волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко, жриці Ярина Яніна, Микола Кардач та Мароша Лютиця. Перед учасниками з бойовим танком виступили Перуниця (Тося Козачка) з Миколаєвсього козацтва. Дякуємо всім, хто долучився до наведення порядку на святилищі і підготовці до свята.

25 липня Берегиня Ясна Яковенко організувала виїзд мандрівного музею "Родовід" на Вечорницю до Ярочки, де всі охочі мали можливість вдягнути старовинний український одяг для фотосесії. А разом з волхвом Світовитом для учасників вечорниці було проведено перуновий обряд з благословінням та хороводами.

 

Світлини зі свята Перуна на ФБ

 

 

 


22 червня 7529 (2021) р.
Запоріжжя, Хортиця
 

 

На Хортиці Купало! (Світлини та Видиво)

 

Свято літнього сонцестояння 20 червня зустріли на священному острові Хортиця. Богославлення проводили волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко, жриці Ярина Яніна та Мароша Лютиця.

Дякуємо всім учасникам, що разом зробили свято Купало. Особливо відзначаємо сприяння “Національного Корпусу” Запоріжжя та Козацький спортивний центр “Спас-Яр”, який влаштував для гостей показовий виступ.

Наступного дня волхв Світовит Пашник і берегиня Ясна Яковенко взяли участь у святкуванні Купала для дитячого Козацького табору "Хортицька Січ".

 

 

Дивитися видиво, світлини

 

 

 


16 червня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Кромлех в селі Микільське-на-Дніпрі

 

Група з Інституту сакральної географії (просторові практики) відвідала Кромлех в селі Микільське-на-Дніпрі 12 червня 2021 р.

 

 

 

 


14 червня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Розкопки Новоолександроівського кургану

 

Група з Інституту сакральної географії (просторові практики) відвідала розкопки Новоолександрівського кургану 12 червня 2021 р.
Поспілкувалися з керівником розкопок Дмитром Тесленком, який розповів про хід розкопок, подальшу долю кургану.

 

 

 


 

1 червня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Про РУНВіру, силенкиянство і взаєморозуміння

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник пояснює свою позицію щодо сповідників РУНВіри.

 

 

 

 


 

 

31 травня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Чому досі немає єдиного календаря рідновірів?

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про календарні проблеми рідновірів.

 

 

 

 


21 травня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Зустріч з Яною Яковенко в НУ "Запорізька політехніка"

 

Онлайн зустріч із керівником Мандрівного музею "Родовід" Яною Яковенко в Національному університеті "Запорізька політехніка". 20 травня 2021 р.

 

 

 

 


01 квітня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Скарби козаків

 

Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник взяв участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне. "Скарби козаків"

Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


22 березня7529 (2021) р.
Хортиця, Запоріжжя

 

Великдень на Хортиці

 

На Хортиці рідновіри зустріли весняне рівнодення і відзначили свято Великодня.

Богославлення проводили волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко, жерці Ярина Яніна та Микола Кардач.

Прославили Ярила, весняне Сонце, яке починає панувати і пробуджувати Землю. Освячення великодніх страв, очищення і хороводи. На завершення провели братчину.

 

 

Світлини на Facebook

 

 


12 березня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Весна прийшла - радість принесла

 

Жриця РПК Мароша-Лютиця (Ольга Камєнєва) взяла участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне. №44 "Весна". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 

 


9 березня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Вечорниці у Ярочки (Видиво)

 

Берегиня Ясна Яковенко і волхв Світовит Пашник взяли участь у "Вечорницях у Ярочки". Мандрівний музей "Родовід" з народним одягом та свято Колодія стали прикрасою українського дійства.

 

 

 

Дивитися видиво

 

 


22 лютого 7529 (2021) р.
Хортиця, Запоріжжя

 

Як Запорозькі Спасівці зимовий похід з добрими Друзями здійснили! (Видиво)

 

Оленів бачили, побажали їм гарного дня і вирушили в мандри. Озера перевірили - місцями надійно, місцями - краще не ризикувати.

Головне, дотримувались вимог техніки безпеки під час перебування на небезпечних ділянках місцевості.

Чисельним товариством крокували таємними стежками Хортиці, йшли прямо слідами диких тваринок! За що їм окрема дяка - їхні снігові маршрути стали нашою запорукою успішних блукань серед могутнього лісу Плавнів.

Зарядилися потужною енергетикою святого острова, дізналися багато цікавенної інформації від доброго Друга - Світовита Пашника та від автора цієї публікації - Василя Прокопенка.

 

Читати далі, дивитися видиво

 

 


05 лютого 7529 (2021) р.
Володарка, Київська обл.

 

Привітаємо громаду "Росичі" з державною реєстрацією!

 

Голова громади  "Росичі" Духовного Центру «Руське Православне Коло» в смт Володарка Київської області Северин Гапич повідомив про державну реєстрацію Статуту громади. Це був довгий шлях. Київська обласна державна адміністрація певний час не хотіла реєструвати громаду через те, що не зареєстрований центр РПК, а РПК не реєструють, тому що немає десять зареєстрованих громад. Звісно це порушення законодавства і корупція, бо за гроші через юридичну фірму ви можете зареєструвати будь-що без вигаданих умов. Звісно, що ми користуємося Законом України про свободу совісті та релігійні організації, яка дозволяє діяти і без реєстрації статуту. Але тут принципове питання, що на своїй рідній Землі ми не можемо часто вільно реєструвати релігійні організації, що сповідують рідновір'я. Це стосується не тільки РПК, але й інші об'єднання, що базуються на рідному світогляді.

 

Метою діяльності громади РПК "Росичі" є задоволення релігійних потреб її членів сповідувати і поширювати Рідну Православну Віру викладеній у Велесовій Книзі, науковій праці професора В.Шаяна «Віра Наших Предків» та різноманітній етнографічній та дослідницькій літературі, яку ви можете прочитати на цьому сайті. Запрошуємо долучатися до діяльності громади, відвідавши офісне приміщення за адресою смт Володарка, вул. Миру, 7, тел: 068 554 04 08, 050-781-50-44, oleon888@ukr.net, Facebook

 

 

 


19 січня 7529 (2021) р.
Запоріжжя

 

Про новорічне свято, Маланку та Василя

 

Жриця РПК Мароша-Лютиця (Ольга Камєнєва) взяла участь у програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне. №41 "Період Василя". Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

►Архів новин 2020

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

 

До розділу