До розділу

 

 

Волхв Світовит Пашник

 

 

Пашник Світовит Дмитрович — Верховний волхв (голова) Духовного центру "Руське Православне Коло", народознавець, релігієзнавець, краєзнавець.

Народився 3 жовтня 1967 року в м. Запоріжжя, Україна.

З молодих років цікавився краєзнавством, туризмом, історією, релігією. Визначив для себе, що Бог є Природа, яку сприймають через мітологічні образи. На початку 90-х років займаючись громадською діяльністю познайомився з рідновір'ям. З того часу духовна діяльність стала основною життєвою справою. В 1995 р. офіційно змінив ім'я з Віктора на Світовит.

Має сина В'ячеслава 2006 р.н.

 

Діяльність в Рідній Вірі

1992 р. – один із засновників першої рідновірської громади в Запоріжжі "Оріяна" РУНВіри.

4 липня 1993 – отримав посвяту з ім'ям Світовит від священика РУНВіри Богдана Островського.

1994 р. – виконує обов'язки священика в громаді "Оріяна", заступник голови.

1995 р. – священик громади "Оріяна".

1998 р. – голова громади "Дажбоже Запорожжя" РУНВіри.

2000 р. – увійшов до новоствореного Собору Рідної Української Віри. Голова Східноукраїнського духовного центру Собору РУВ.

2003 р. – увійшов до новоствореного Родового Вогнища Рідної Православної Віри. Голова Запорозького Крайового Вогнища.

2007 р. – Верховний Волхв (голова) новоствореного Духовного центру "Руське Православне Коло".

Світовит Пашник є засновником сайту духовного і патріотичного виховання "Рідна Віра". Укладач духовних обрядів, календаря, іменослова, словників та ін.; дослідник мітології, символіки, святинь, Велесової Книги.

 

Входить до Ради релігійних організацій при Запорізькій ОДА.

 

Книжки

Книжки видаються власними потужностями РПК в невеликій кількості. Через те є можливість постійно вдосконалювати зміст. Всі книжки датуються роком їхнього останнього друку. Слідкуйте за оновленнями. Ви можете самостійно вивести книжку на своєму принтері з власним макетуванням. Наш макет у Word (docx) може не співпадати з вашими налаштуваннями, тому краще для друку використовувати PDF або робіть корегування. Розмір шрифту розрахований для формату А4 з  розміщенням двох сторінок на листі. Якщо вам потрібна обкладинка чи останній варіант книжки, можемо вислати окремо, звертайтеся: pashnyk@ukr.net, svitovyt@gmail.com

 

 

Дякуємо за вашу підтримку!

 

Шановні друзі, просимо надсилати свої пожертви на розвиток Рідної Духовності! Ваша фінансова допомога дасть нам можливість активніше поширювати рідновірську літературу. Будь-яка сума буде корисною.

Картка ПриватБанк:

 

5168 7551 0517 2221

 

 

 

 

Пашник С.Д. Руська Православна Віра у питаннях і відповідях. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 72 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Добірка відповідей на питання, які найчастіше виникають при ознайомленні з Руською Православною Вірою. У додатку міститься Словник Руських Богів та Календар Свят.

 

 

Велесова Книга / переклад, коментарі С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 192 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Велесова Книга – збірник духовних текстів стародавньої Русі. Молитви до Богів, легенди, історичні події, заповіти та заклики до Вітчизнолюбства і єдності Роду – все це надавало нашим Предкам сили для великих звершень, як у мирний час, так і у війнах з ворогами. Велесова Книга залишається богонатхненним твором і для сучасних русинів. Події, що описані у Велесовій Книзі, розпочинаються з легенд давніх часів і закінчуються повідомленням про Аскольда і Діра (ІХ ст.).

У книжці подано стародавні тексти та їх дослівний переклад. Слова, які зрозумілі читачеві, не змінені до вимог сучасного мовлення. В додатку містяться Словник Велесової Книги та ілюстрації.

 

 

Пашник С.Д. Руський Православний Календар. – Запоріжжя:: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 180 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Руський Православний Календар складений на основі світогляду руського народу. Пояснення свят і принципи їх вирахування – основна мета дослідження, для цього використовується мітологічні надбання різних народів. В календарі збережена прадавня числова система і немає зсувів на астрономічні точки.

 

 

Пашник С.Д. Іменослов. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 72 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Кожне ім'я, яке дається людині, має велику духовну силу. Раз отримавши його, ми проносимо ім'я через усе життя. Тому підбір імені – надзвичайно відповідальна справа. Його значення дає певний код характерові людини. Ця книга - порадник для підбору імені. Тут знайдете пояснення імен (навіть тих, що вважалися іноземними); згадані визначні люди давнини, які мали ці імена.

 

 

Пашник С.Д. Біблійна мітологія. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 88 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Всім відомо, що Біблія не є оригінальним твором і написана на основі стародавньої мітології, яку часто намагаються подати за історичну дійсність. У цій книзі подано збірку статей, де спробуємо розкрити таїну окремих біблійних сюжетів на основі мітологічних паралелей.

 

 

Пашник С.Д. Мітологічні таїни літописів. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 80 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Чи впевнені ви, що історичні події подані в літописах відбувалися насправді? У цій книжці розкриваються мітологічні сюжети, що використали автори-монахи, як для прикраси історичних подій, так і для повчання сповідників юдо-євангельської віри. Причому автори літописів використали міти із стародавніх вірувань, які ми спробуємо відшукати. Не всі таїни нам вдалося розкрити, буде продовжено дослідження, чекайте на наступні публікації.

 

 

Бойовий дух воїна / упорядник Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 52 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

В книжці поданий збірник матеріалів, що сприяє гартуванню бойового духу воїна, захисника Русі-України. Рекомендується для громадських і військових організацій в роботі з патріотичного виховання та сприяння у духовного розвитку силових структур України.

 

 

Пашник С.Д. Священний острів Хортиця. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 88 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Збірка статей про священний острів Хортиця. В книзі подано відомості про археологічні дослідження, пояснюються світоглядні погляди наших Предків, також робиться прив'язка до відомих мітологічних сюжетів. В книжці використані матеріали Національного заповідника "Хортиця".

 

 

Молитовник / упорядник С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 72 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

До книжки увійшли молитви, замовляння, промовки, які використовуються в обрядах Руської Православної Віри при урочистостях, святах, лікуваннях, в повсякденному житті вірянина.

 

 

Пісенник / упорядник С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 60 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

До книжки ввійшли пісні, які рекомендовані для виконання в обрядах Руської Православної Віри.

 

 

Пашник С.Д. Триглав. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 24 с.

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Триглав (Трійця, Тризуб) є священним символом Русі-України, який отримав державне призначення як Герба. Пояснення цього символу є складним має багато різноманітних поглядів. Кожен із прикладів потребує окремого розгляду. До вже відомих пояснень щодо Триглава в книзі подані ряд авторських досліджень.

 

 

Рідна Віра для дітей / упорядник С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 36 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Любі друзі, ця книжечка є збіркою творів, що розповідають для дітей про Рідну Віру. Для нас Боги то є навколишня Природа. Ми сприймаємо її через казковий світ. Тому природні явища ми обожнюємо через поетичне слово, образи, символи. І саме тут ви прочитаєте про чарівний світ, в якому ми живемо. Наша країна для нас є священною, насолоджуйтеся життям і бережіть те, що нам дане Богами.

 

 

Купало / уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 40 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Свято Купала припадає на день літнього сонцевороту. Воно єднає людей з божественним світом природи. Особливо його любить святкувати молодь, беручи участь у обрядових дійствах, яке починається в надвечір’ї й закінчується зустріччю Сонця-Купали.

 

 

Славлення Перуна / уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 28 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Обряд вечірнього славлення Перуна щорічно проходить 20 липня. Перун, як небесний воїн, є охоронцем законів Божих. В цей день молоді воїни проводять змагання, приймають присягу на вірність Вітчизні і на їх голови покладаються дубові вінки для сили і міцності.

 

 

Посвячення у рідновіри / уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 16 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Обряд Посвячення у Рідновіри – це приєднання людини до Роду Земного. Людина стає повноцінним членом суспільства, де брати і сестри один одному допомагають у житті. Це зв'язок із Рідними Богами і відповідальність перед своїм Родом. Це священний зв'язок із Предками і Рідною Землею, що дана нашому роду Богами.

 

 

Вінчання / уклали С.Д.Пашник, Я.В.Яковенко. - Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). - 36 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Обряд створення нової сім’ї є одним із головних в житті людини. Важливою умовою, необхідною для вступу в шлюб, була відсутність кровного споріднення.
Основні риси обряду збереглися до наших днів, але й набули деяких сучасних ознак. Символічні дії потребують пояснення, бо на сучасних весіллях виконуються просто за звичаєм. Певні відмінності у весільних обрядах та піснях носять місцевий відтінок.

Тут подано обряд Вінчання для священнослужителів. Перед обрядом молодих треба ознайомити з їхніми діями.

 

 

Поховання / уклав С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). - 28 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Сучасний обряд поховання складений на основі стародавніх звичаїв і світогляду нашого народу. Рекомендований для здійснення в громадах Руського Православного Кола.

 

 

Богославлення / Уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7526 (2018). – 20 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Загальний обряд Богославлення подається як приклад для виконання в громадах РПК. Він розрахований для святилища-обсерваторії на острові Хортиця, що складається з двох кіл. В інших місцях потрібно змінити послідовність дій згідно обставин.

 

 

Окремі статті, що не увійшли до книжок

- Особливості Української Національної Віри

 

- Дана – Богиня Води

 

- Коли святкувати Великдень?

 

- Православ'я – Віра наших Предків

 

- Скитські Боги

 

- Спроба відтворення святилища корабельного типу на острові Хортиця та його символіка

 

- Сосну підпалили – Галю заміж віддали

 

- Телепень

 

- Хортиця – духовний човен Роду

 

- Яким має бути великий герб України-Русі?

 

- Яким має бути Державний Прапор України синьо-жовтим чи жовто-блакитним?

 

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу