До розділу

 

 

Волхв Світовит Пашник

 

 

Пашник Світовит Дмитрович — Верховний волхв (голова) Духовного центру "Руське Православне Коло", народознавець, релігієзнавець, краєзнавець.

Народився 3 жовтня 1967 року в м. Запоріжжя, Україна.

З молодих років цікавився краєзнавством, туризмом, історією, релігією. Визначив для себе, що Бог є Природа, яку сприймають через мітологічні образи. На початку 90-х років займаючись громадською діяльністю познайомився з рідновір'ям. З того часу духовна діяльність стала основною життєвою справою. В 1995 р. офіційно змінив ім'я з Віктора на Світовит.

Має сина В'ячеслава 2006 р.н.

 

Діяльність в Рідній Вірі

1992 р. – один із засновників першої рідновірської громади в Запоріжжі "Оріяна" РУНВіри.

4 липня 1993 – отримав посвяту з ім'ям Світовит від священика РУНВіри Богдана Островського.

1994 р. – виконує обов'язки священика в громаді "Оріяна", заступник голови.

1995 р. – священик громади "Оріяна".

1998 р. – голова громади "Дажбоже Запорожжя" РУНВіри.

2000 р. – увійшов до новоствореного Собору Рідної Української Віри. Голова Східноукраїнського духовного центру Собору РУВ.

2003 р. – увійшов до новоствореного Родового Вогнища Рідної Православної Віри. Голова Запорозького Крайового Вогнища.

2007 р. – Верховний Волхв (голова) новоствореного Духовного центру "Руське Православне Коло".

Світовит Пашник є засновником сайту духовного і патріотичного виховання "Рідна Віра". Укладач духовних обрядів, календаря, іменослова, словників та ін.; дослідник мітології, символіки, святинь, Велесової Книги.

 

Входить до Ради релігійних організацій при Запорізькій ОДА.

 

Книжки

Книжки видаються власними потужностями РПК в невеликій кількості. Через те є можливість постійно вдосконалювати зміст. Всі книжки датуються роком їхнього останнього друку. Слідкуйте за оновленнями. Ви можете самостійно вивести книжку на своєму принтері з власним макетуванням. Наш макет у Word (docx) може не співпадати з вашими налаштуваннями, тому краще для друку використовувати PDF або робіть корегування. Розмір шрифту розрахований для формату А4 з  розміщенням двох сторінок на листі. Якщо вам потрібна обкладинка чи останній варіант книжки, можемо вислати окремо, звертайтеся: pashnyk@ukr.net, svitovyt@gmail.com

 

 

Дякуємо за вашу підтримку!

 

Шановні друзі, просимо надсилати свої пожертви на розвиток Рідної Духовності! Ваша фінансова допомога дасть нам можливість активніше поширювати рідновірську літературу. Будь-яка сума буде корисною.

Картка ПриватБанк: 4149 6090 0382 7658

 

Картка Monobank: 4441 1144 6569 7371

 

 

 

 

 

Пашник С.Д. Руська Православна Віра у питаннях і відповідях. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 76 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Добірка відповідей на питання, які найчастіше виникають при ознайомленні з Руською Православною Вірою. У додатку міститься Словник Руських Богів та Календар Свят.

 

 

Велесова Книга / переклад, коментарі С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 192 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Велесова Книга – збірник духовних текстів стародавньої Русі. Молитви до Богів, легенди, історичні події, заповіти та заклики до Вітчизнолюбства і єдності Роду – все це надавало нашим Предкам сили для великих звершень, як у мирний час, так і у війнах з ворогами. Велесова Книга залишається богонатхненним твором і для сучасних русинів. Події, що описані у Велесовій Книзі, розпочинаються з легенд давніх часів і закінчуються повідомленням про Аскольда і Діра (ІХ ст.).

У книжці подано стародавні тексти та їх дослівний переклад. Слова, які зрозумілі читачеві, не змінені до вимог сучасного мовлення. В додатку містяться Словник Велесової Книги та ілюстрації.

 

 

Пашник С.Д. Рідні Боги. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 136 с.

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Слава Рідним Богам! Так вітаються рідновіри, бо наші Боги є нашими родичами і ми з ними одне ціле. Ми розуміємо Богів, як природні сили. Але їх так багато і дії їхні настільки різноманітні, що стає складно розібратися, до якого Бога треба звертатися в молитві. Цей збірник статей про наших Рідних Богів допоможе зрозуміти їхню сутність. Статті написані у формі дослідження і спонукають до подальших пошуків. Протягом всієї історії людства були суперечки навколо світогляду, тому не шукайте однозначної відповіді. Вона до вас прийде сама, коли ви будете впевнені, що знайшли, що шукали.

 

 

Пашник С.Д. Руський Православний Календар. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 196 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Руський Православний Календар складений на основі світогляду руського народу. Пояснення свят і принципи їх вирахування – основна мета дослідження, для цього використовується мітологічні надбання різних народів. В календарі збережена прадавня числова система і немає зсувів на астрономічні точки.

 

 

Пашник С.Д. Іменослов. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 76 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Кожне ім'я, яке дається людині, має велику духовну силу. Раз отримавши його, ми проносимо ім'я через усе життя. Тому підбір імені – надзвичайно відповідальна справа. Його значення дає певний код характерові людини. Ця книга - порадник для підбору імені. Тут знайдете пояснення імен (навіть тих, що вважалися іноземними); згадані визначні люди давнини, які мали ці імена.

 

 

Пашник С.Д. Біблійна мітологія. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 92 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Всім відомо, що Біблія не є оригінальним твором і написана на основі стародавньої мітології, яку часто намагаються подати за історичну дійсність. У цій книзі подано збірку статей, де спробуємо розкрити таїну окремих біблійних сюжетів на основі мітологічних паралелей.

 

 

Пашник С.Д. Мітологічні таїни літописів. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 88 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Чи впевнені ви, що історичні події подані в літописах відбувалися насправді? У цій книжці розкриваються мітологічні сюжети, що використали автори-монахи, як для прикраси історичних подій, так і для повчання сповідників юдо-євангельської віри. Причому автори літописів використали міти із стародавніх вірувань, які ми спробуємо відшукати. Не всі таїни нам вдалося розкрити, буде продовжено дослідження, чекайте на наступні публікації.

 

 

Бойовий дух воїна / упорядник Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 60 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

В книжці поданий збірник матеріалів, що сприяє гартуванню бойового духу воїна, захисника Русі-України. Рекомендується для громадських і військових організацій в роботі з патріотичного виховання та сприяння у духовного розвитку силових структур України.

 

 

Пашник С.Д. Священний острів Хортиця. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 112 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

Збірка статей про священний острів Хортиця. В книзі подано відомості про археологічні дослідження, пояснюються світоглядні погляди наших Предків, також робиться прив'язка до відомих мітологічних сюжетів. В книжці використані матеріали Національного заповідника "Хортиця".

 

 

Молитовник / упорядник С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 92 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

До книжки увійшли молитви, замовляння, промовки, які використовуються в обрядах Руської Православної Віри при урочистостях, святах, лікуваннях, в повсякденному житті вірянина.

 

 

Пісенник / упорядник С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 60 с.

 

- у форматі PDF

 

- у форматі DOCX

 

До книжки ввійшли пісні, які рекомендовані для виконання в обрядах Руської Православної Віри.

 

 

Пашник С.Д. Триглав. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 40 с.

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Триглав (Трійця, Тризуб) є священним символом Русі-України, який отримав державне призначення як Герба. Пояснення цього символу є складним має багато різноманітних поглядів. Кожен із прикладів потребує окремого розгляду. До вже відомих пояснень щодо Триглава в книзі подані ряд авторських досліджень.

 

 

Рідна Віра для дітей / упорядник С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 40 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Любі друзі, ця книжечка є збіркою творів, що розповідають для дітей про Рідну Віру. Для нас Боги то є навколишня Природа. Ми сприймаємо її через казковий світ. Тому природні явища ми обожнюємо через поетичне слово, образи, символи. І саме тут ви прочитаєте про чарівний світ, в якому ми живемо. Наша країна для нас є священною, насолоджуйтеся життям і бережіть те, що нам дане Богами.

 

 

Великдень / Уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 20 с.

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Великдень одне з основних сонячний свят, що призначено весняному рівноденню, коли день стає більше ночі. В цей час закінчується панування Сонця-дитини Коляди і воно стає юнаком Ярилом – ярим пробуджуючим природу Сонцем. Природа воскресає після зимового періоду, очікуються перелітні птахи, люди ідуть працювати в поле засівати ярові рослини. Обряд написаний для хортицького святилища-обсерваторії з двома колами.

 

 

Купало / уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 40 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Свято Купала припадає на день літнього сонцевороту. Воно єднає людей з божественним світом природи. Особливо його любить святкувати молодь, беручи участь у обрядових дійствах, яке починається в надвечір’ї й закінчується зустріччю Сонця-Купали.

 

 

Славлення Перуна / уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 28 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Обряд вечірнього славлення Перуна щорічно проходить 20 липня. Перун, як небесний воїн, є охоронцем законів Божих. В цей день молоді воїни проводять змагання, приймають присягу на вірність Вітчизні і на їх голови покладаються дубові вінки для сили і міцності.

 

 

Симаргл / Уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 16 с.

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Свято Вогню Симаргла відзначається, коли потрібно приготувати пічку до осінніх холодів. Літо закінчується і священна птиця Матир-Сва приносить з небес головню, щоб люди могли запалити священний вогонь у себе в хаті. Урочисте запалення вогню відбувається в храмі, а вже від нього поновлюється вогонь в усьому селищі. Вогонь як зародок Сонця, що перебуває в оселі, дає тепло і їжу, йому молилися аби єднатися родиною і жити щасливо.

 

 

Колодій / Уклав Пашник С. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 28 с.

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Свято Колодія одне з найцікавіших і найтаємничих в зимовий період. Проводиться за 8 шестиденних тижня до Великодня. Кульмінацією свята є похорон Колодки, де основну роль відіграє Велес, як провідник в потойбічний світ.

 

 

Калита / уклав С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 20 с.

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Завершуються осінні свята молодіжними розвагами, що відображають давню мітологію і пов'язується з весільними обрядами. Свято напередодні Андрія називається Калита. Молодіж гадає на свою долю, очікуючи щасливого шлюбу найближчого часу, а потім проходять випробування, видивляючись собі пару. Пропонуємо народну обрядовість цього веселого свята, що можна відтворити у гурті своїх друзів на вечірці.

 

 

Посвячення у рідновіри / уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 20 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Обряд Посвячення у Рідновіри – це приєднання людини до Роду Земного. Людина стає повноцінним членом суспільства, де брати і сестри один одному допомагають у житті. Це зв'язок із Рідними Богами і відповідальність перед своїм Родом. Це священний зв'язок із Предками і Рідною Землею, що дана нашому роду Богами.

 

 

Вінчання / уклали С.Д.Пашник, Я.В.Яковенко. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 44 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Обряд створення нової сім’ї є одним із головних в житті людини. Важливою умовою, необхідною для вступу в шлюб, була відсутність кровного споріднення.
Основні риси обряду збереглися до наших днів, але й набули деяких сучасних ознак. Символічні дії потребують пояснення, бо на сучасних весіллях виконуються просто за звичаєм. Певні відмінності у весільних обрядах та піснях носять місцевий відтінок.

Тут подано обряд Вінчання для священнослужителів. Перед обрядом молодих треба ознайомити з їхніми діями.

 

 

Поховання / уклав С.Д. Пашник. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 28 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Сучасний обряд поховання складений на основі стародавніх звичаїв і світогляду нашого народу. Рекомендований для здійснення в громадах Руського Православного Кола.

 

 

Богославлення / Уклав Пашник С.Д. – Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7531 (2023). – 20 с.

 

- формат PDF

 

- формат DOCX

 

Загальний обряд Богославлення подається як приклад для виконання в громадах РПК. Він розрахований для святилища-обсерваторії на острові Хортиця, що складається з двох кіл. В інших місцях потрібно змінити послідовність дій згідно обставин.

 

 

Окремі статті, що не увійшли до книжок

 

 

- Коли святкувати Великдень?

 

- Особливості Української Національної Віри

 

- Помилки рідновірів при укладанні календаря

 

- Пояснення основної символіки храмів

 

- Православ'я – Віра наших Предків

 

- Рай

 

- Савур Могила

 

- Святилище біля села Буша

 

- Спроба відтворення святилища корабельного типу на острові Хортиця та його символіка

 

- Сосну підпалили – Галю заміж віддали

 

- Сучасні світоглядні основи Руського Православного Кола

 

- Телепень

 

- Хортиця – духовний човен Роду

 

- Юрова гора

 

- Яким має бути великий герб України-Русі?

 

- Яким має бути Державний Прапор України синьо-жовтим чи жовто-блакитним?

 

 

 

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу