Деструктивна діяльність КРУК

Список розділів Загальна Загальний

Опис: Загальний форум
Модератор: of

Повідомлення #1 Svitovyt » 16.03.2013, 21:36

Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #2 Svitovyt » 17.03.2013, 09:27

Колись Чащін дуже полюбляв говорити про гаплогрупи, видаючи себе за великого фахівця, як-не-як кандидата біологічних наук. Причому тема використовувалася досить вдало, особливо серед необізнаних, щоб вставити клина в єдність українського народу, начебто гаплогрупа є визначальною ознакою, хоча всі розуміють, що то далеко не так.
Іншим коником, яким користується Чащін це питання Велесової Книги. Звичайно, визнаємо, походження, перепис книги є неоднозначним, питання виникають до самих текстів навіть у прихильників.
Аргументи противників часто упереджені і легко спростовуються. Особисто читав багато статей з того приводу. Чащін теж дуже старався в чомусь упіймати "підробників" ВК. В соцмережах він робив дурниками прихильників ВК, а себе виставляв великим знавцем і супер спеціалістом у підробках, бо закінчив якісь курси в Росії (іноді виникає питання, чи не закінчував він ті курси при ФСБ чи при синоді РПЦ, бо надто антиукраїнськими видаються його дії).
Подивимося на особливі "перли" Чащіна в спростуванні достовірності ВК, вони нам якраз і покажуть "науковість" таких досліджень.
Востаннє редагувалось Svitovyt 17.03.2013, 23:57, всього редагувалось 2 раз(ів).
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #3 Svitovyt » 17.03.2013, 09:57

Цитати приводяться із статті Миколи Чащіна "Велесова Книга - теологічний аналіз". Цікаво, а Магура читала ці ляпсуси?

Достатньо жерцю три роки аналізувати та використовувати ВК, як допоміжний засіб в рідновірських обрядах, щоб зрозуміти її повну теологічну неспроможність пояснити пантеон богів, заборони та табу, храмову обрядовість, зрозуміти невідповідність її висловів науковій історії, генетиці, археології та ведичній теології.
Такому "жерцю" як Чащін може й знадобилося три роки, щоб зрозуміти, що він в тому зовсім нічого не розуміє. А всі ніші розуміють, що ВК є художнім твором і не ставило за мету пояснювати основи віри. Такі речі висвітлюються в підручниках для навчання духовних осіб, або вони передавалися від вчителя до учня напряму чи обміном інформації в середовищі духовних осіб. Тому для визначення богорозуміння в різних релігіях світу користуються священними текстами, апокрифами, побічними свідченнями, паралелями в міфологіях та ін. І вже на основі цього були написані наукові книжки з дослідження того чи іншого світогляду і пояснення обрядовості. Причому більшість із таких досліджень залишається на рівні версії. Тому суперечки на релігійну тематику продовжуються вічно. І звинувачувати авторів ВК, що вони не пояснили Чащіну богорозуміння, просто безглуздо. Так само можна звинувачувати авторів Біблії, чого вони не написали, який із біблійних героїв унаслідував ознаки стародавніх богів.

Ізенбек – прізвище саме за себе каже (Ізя + Бек) - «справжній» друг слов`янських етносів. За даними деяких десятників ОРУ, масон, що вже насторожує.
Мдя, це пише "науковець", спираючись на "одна баба сказала". Причому слід зауважити, що Чащін частенько підставляє своїх колишніх співпрацівників: то не я сказав, то вони... сказали, що ви "жид (жидівка)", а я лише повторюю. Дуже науково.
Причому біографію Ізенбека, можна прочитати навіть в Вікіпедії. А так як Чащін в архівах не рився, то іншого виходу як читати з вже наявного матеріалу не було, а він і те не спромігся.
http://ru.wikipedia.org/wiki/
Востаннє редагувалось Svitovyt 03.04.2013, 20:57, всього редагувалось 4 раз(ів).
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #4 Svitovyt » 17.03.2013, 22:06

Крім того існують різні переписки Миролюбова з авторами перекладів. Є переписка з Шаяном, а є з Асовим. Хто такий підробник Асов, не буду навіть згадувати. Такі переписки не доводять рівно нічого, щоби могло би бути сприйняте за доказ оригінальності ВК.
А це ще один перл великого "науковця" Чащіна. Це вже просто тупорилість. Хто тобі диплом за сало продав? Я уявляю собі оту роботу на біологічну тему, яку захищав цей неук, який нічого не перевіряє і не досліджує, а пише аби ляпнути, добре як ніхто не постраждав від його наукової діяльності. А рідновір'я точно постраждало, бо такого дурка ще треба пошукати. Я теж можу в чомусь помилятися, і дякую, що виправляють. Але щоб "продвинутий" рідновір допустився такої помилки, це просто в ніякі рамки не лізе.
Так ось, Миролюбов помер в 1970 році, а Асов (Олександр Барашков) народився в 1964 році і досі живий-здоровий. Як міг Миролюбов листуватися із хлопчиком, який і писати, напевно, не вмів? Хвантазіям Чащіна не має меж. А раз згадав про листування Миролюбова і Шаяна, то бажано привести цитати з того листування, якщо вони мали місце і що там такого дивного.

Я б може і не чіпав цього Чащіна, бо такого типу людей повно, але ж воно гадить на кожному кроці. Позиціонує себе як науковець, а інших звинувачує у неуцтві. І всім не поясниш, що воно собою являє, тому й прийшлося виділяти час на збірку таких "перлів". Дискутувати звичайно з ним неможливо, викрутиться і напише ще якусь дурню. Тому найкращий варіант це посилати його в "баню".
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #5 Svitovyt » 18.03.2013, 09:39

Експертиза дощечки №16, начебто сфотографованої Миролюбовим довела, що це ніяка не дощечка. Тому пізніше захисники ВК знайдуть інше виправдання оригінальності. Вони скажуть, що це прорисовка з оригіналу.
Цілком можливо для чіткості Мироблюбов зробив прорисовку, бо фото самих дощечок у нього не виходили, були розмазаними.

Експертиза палеографа Л.П.Жуковської підтвердила підробність і в самому тексті.
Як на мене, Яценко бав досить вичерпне пояснення нападкам Жуковської.
Яценко Б. Дещо про методи дослідження "Велесової Книги" (rar, doс, 49 кб)
http://www.svit.in.ua/kny/vk/jacenko2.rar

Навіть реферати пишуть з посиланнями, а тут "наукове" дослідження і спробуй угадати звідки воно таку цитату здерло. Тому на багато хибних "аналізів" не можу дати належної відповіді, бо неможливо віднайти текст оригіналу. це може було зроблено спеціально, щоб потім складно було довести, що Чащін набрехав.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #6 Svitovyt » 18.03.2013, 14:03

Назви царів і народів, використані в ВК, піздньослов`янські, і аж ніяк не ті, які використовувалися раніше в часи написання ВК. Ігноруються південні та західні гілки слов`ян
Треба приводити назви, щоб був об'єкт обговорення, а так не має, що й обговорювати. Час написання ВК не встановлений, бо й дати на ній немає, окрім того, що зазначено про Аскольда і Діра, а могло бути продовження. Тому Яценко і зробив припущення, що компіляцію різних книг (а стилі дійсно різняться) робили набагато пізніше.
Південні і західні слов'яни також згадуються, але в контексті взаємовідносин із русами, автори ВК не ставили за мету описувати своїх сусідів.

Згідно дощ.30 релігія предків виявляється монотеїстичною. Точніше, застосований принцип - «Множина в одному».
Я теж такий принцип підтримую і вважаю, що він давній і відповідає природним поглядам багатьох народів. Тому пихання, що він десь запозичений безглузде.

Шаян використав в своїй книзі Мантру ОУМ
Шаян спеціалізувався на східній філософії, а через неї прийшов до рідного богорозуміння. Тому не має потреб звинувачувати його у тому, людина прагнула відшукати своє коріння. А от до книги Лозко "Волховник. Правослов Рідної Віри" (2012) у мене зауваження є, бо понапихала до неї всіляких індуських, грецьких філософських творів, що не є суто слов'янськими, тому не годяться для нашого духовного використання. В цьому питанні підтримую: Така позиція лише шкодить етнічній самодостатній вірі, синкретизуючі її в угоду інтернаціональним глобалістичним рухам.
Востаннє редагувалось Svitovyt 22.03.2013, 14:20, всього редагувалось 1 раз.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #7 Svitovyt » 18.03.2013, 23:42

В ВК це згадується декілька разів. В одному уривку «Сварог є Перуном і Світовитом», в іншому «Всі боги у Сварзі» ще в іншому «а маємо ми лише Вишеня і Кришеня, а інні суть множество … і якщо хтось буде рахувати богів та відділяти їх одного від іншого, да буде вивержений з роду» Все той самий сектантський Крішнаїзм.
Мало що переклад взято неточний, так ще й перескочив далі на тему Кришнаїзму, наче вона має якесь відношення до ВК. Тобто дії Чащіна дуже хитрі - звести все нанівець, заморочивши голову і посіявши сумнів. А почнеш розкладати по поличках, виявляється все то великий пшик.
"Се бо таїна велика єсь, яко Ісварг. Перун єсь і Свентовенд – ті два єсь удержані у Сварзі."(ВК 11а) - як завжди поналіплює без посилань, а перевіряти ніяк. Немає в цьому уривку, що Сварог є Перуном і Світовитом, звіряти треба з оригіналом, щоб потім хибну інформацію не подавати.
А далі взагалі із стели уривок приведений, якийсь вінегрет, напевно мався цей з д.30:
Якщо буде блудень іний, якове лічив Богів тих, одділивши од Сварги, то ізвержений буде із Роду! Яко не маємо Богів, лише Вишень Ісварг і іні суть множеством, яко Бог є єдин і множествен. Да не розділяє ніхто того множества і не речить, якож маємо Богів многих.
Чащін у нас ще той блудень і перебріхувач.
Кришень один раз згадується на д.11б, можемо судити, що такий міг бути за наявністю відповідних слів у наший мові: красний, криша, кришити, крушити, відповідно має бути символом красного заходячого Сонця з переходом на місячну сутність. Це міг бути один із епітетів Бога і не мав широкого вживання.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #8 Svitovyt » 19.03.2013, 12:53

В молитвах ВК багато світогляду Християнського та Мусульманського та Індуїського типів.
Взагалі дивно чути від продвинутого дослідника такі речі. Адже світогляд має спільні основи і коли порівнювати вірування різних народів, то знайдеться щось однакове, в тому числі імена Богів і релігійні поняття чи символи.

Або наприклад картина трійці в першій дощечці. Скільки я її не читав так і не зрозумів що там описане
Всі зрозуміли, а кому не було зрозуміло, то є пояснення дослідників на прикладі інших свідчень, а Чащіну ну ніяк не дається світогляд наших Предків. То є два варіанти: або він розумово неповноцінний, або має походження від іншого народу, де такого розуміння трійці немає. І якщо йому щось не зрозуміло, а докопатися не може чи не хоче, то відразу: Ці дощечки теж можна викидати на смітник.

Така само виглядає спроба замінити мясну пожертву маслом. А це вже християнство. Християни при похованні мерця кладуть пожертву – масло, вино, хліб.
Якщо мається на увазі жир - "тук", то ця заміна була і в інших народів. Нормальні люди все що можна їсти споживали, а інше вкидали у вогнище, тобто Богам, якраз у греків у одній з міфологічних розповідей зазначено як Прометей намагався обдурити Зевса: "Прометей поділив забитого бика на дві частини. В одну купу склав усе м'ясо й накрив шкурою тварини, а в другу — самі кістки, поклавши на них шматки жиру. Зевс, уведений в оману, вибрав купу, яка лисніла смачним жиром. Відтоді люди стали приносити в жертву богам кістки, тобто гіршу частину вбитої тварини, а самі їли м'ясо." (Вікіпедія про Прометея) Це напевне з практичної точки зору приготування їжі за відсутності дров, як це описано Геродотом в звичаях скіфів:
"Оскільки в скіфській землі не вистачає дров, то тамтешні мешканці вигадали ось що, щоб варити м'ясо. Коли вони остаточно обдеруть шкуру тварини, знімуть м'ясо з кісток, потім, якщо вони мають казани, а тамтешні казани дуже нагадують лесбоські кратери, лише вони далеко більші за них, кидають в них м'ясо і після цього розпалюють під казаном кістки жертовних тварин і варять м'ясо. Але коли вони не мають казанів, то закладають усе м'ясо в шлунки тварин, наливають туди води і під шлунками запалюють кістки. Вони горять дуже добре, а в шлунках уміщується все м'ясо без кісток. І в такий спосіб сам бугай варить своє м'ясо, а також і всі інші тварини кожна варить своє м'ясо. Коли звариться м'ясо, тоді той, що приносить жертву, як присвяту богові, кидає перед собою якусь частину м'яса і тельбухи. Приносять вони в жертву й інших тварин і переважно коней."
Думаю, що і тук-жир також використовувався для підтримання вогнища, прислів'я за це каже: "Підлити масла у вогонь".

Чим більше молитов я вчу, тим більше я розумію, що всі їх треба переробляти або писати нові. Наприклад та сама ВК пише, що предки наші співали біля вогнищ та танцювали, а всі молитви ВК прозою та неримовані. Хоча навіть у Християн проповіді підспівуються.
Молитви дійсно треба переробляти, вдосконалювати, адже життя не стоїть на місці і людина у вічному пошуку. А щодо "підспівування", то дослідники ВК стверджують, що текст виконувався речитативом:
"Речитат́ив — декламаційна за характером вокально-мелодична лінія, що наближується до природного мовлення і не має завершеної композиційної форми. Інтонації Р. е музичною аналогією мовленнєвих інтонацій (питання, заклик, звернення і т. д.), але зберігають фіксований музичний стрій та ритміку.
Існують два основних види речитативу:сухий — наближений до чіткого мовлення, який виконують «говіркою» у довільному ритмі і підтримують окремими витриманими акордами (напр., в опері В.-А. Моцарта «Весілля Фігаро»), та акомпанований — наближений до мелодії, з чітким ритмом і насиченим музичним супроводом (напр., в опері О. Даргомижського «Кам'яний гість»). Речитатив найчастіше передує арії в опері, ораторії, кантаті або з'єднує мелодичні номери." (Вікіпедія)
Тобто маємо т.з "сухий речетатив", яким користувалися духовні провідники під легкий акомпанемент музичного інструменту. Я, наприклад, використовую на похованнях речитатив, в тому числі і для молитов із ВК, щоправда в сучасному перекладі. Зараз наткнуся на інші звинувачення Чащіна, що я співаю як у церкві...

Але величезна кількість Християнських елементів дає лише два варіанта пояснення. Перший - ВК підробка писана людиною з Християнським світоглядом. Другий - ВК писана волхвами перебіжчиками з язичництва до Християнства в часи Ігоря – Володимира.
Це не "християнські елементи", а елементи зі стародавніх вір були взяти христосівцями і це всім відомо і вже давно розжовано. Христосівство не створювалося на пустому місці, тому треба шукати "звідки ноги ростуть" - як правило, із звичайних побутових речей і народних уявлень. А те що в книзі критикується грецька віра, то Чащіну, напевне, не видно, чи то бачити не хоче, от і виникають пусті звинувачення.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #9 Svitovyt » 19.03.2013, 22:02

Перший – грецька філософська течія, яка богами вважала людей, увіковічених за свої дари рідному народові. Це ще одне каміння в город оригінальності ВК. Один із таких прикладі «Муж Квасур, який отримав від богів дар усунення та зародження напоїв». Хоча відомо остаточно, що ця технологія була описана набагато раніше ще в Рігведі, а Квасур – персонаж скандинавських саг, який до Славян не мав ніякого стосунку. А це історичний підлог.
В примітивному богорозумінні так і думають, що жили якісь визначні люди, які потім стали обожнюватися і перетворилися на Богів. Десь таке примітивне розуміння з вірою в Навіїв (Предків) є у "вченні" Гени Боценюка, який, за його ж словами, не вірить ні в Бога, ні в Чорта. Не даремно Чащін так гарно з ним зійшовся, бо він також ярий противник ВК.
http://svit.in.ua/forum/viewtopic.php?t=472&viewall=1
http://svit.in.ua/forum/viewtopic.php?t=585&viewall=1
Звичайно, в стародавніх записах є свідчення про міфологічних родоначальників, царів, пророків, які уособлюють стародавніх Богів. Міфологи їх легко розпізнають, бо знаходять аналогії в різних віруваннях, в тому числі це може стосуватися Квасура. Тому для нас це не є дивним, що аналогічний герой може бути чи в сагах, чи ведах, але це не підтверджує підробку, а швидше показує на взаємовпливи, ще в давні часи. Тим більше слово "квас" у нас є.

В іншому фрагменті вже видимо результати завойувань, в перелік додатково включені: скіфи, сколоти, кімерійці, дуліби, анти, боруси. Повний вінегрет з різних епох та інших неслов’янських етносів.
Ми вже в соцмережах побачили як Чащін вміло вбиває клина в цілісність сучасної України, намагаючись доводити, що багато племен до слов'ян ніякого відношення не має. Тому тут і продовжує далі свою деструктивну діяльність, а ВК якраз показує як не цілісність цих народів, так спорідненість. І хай приведе дощечку, де згадуються "сколоти".

Права, Ява і Нава – християнський концепт трєдності, що ніяк не міг бути закладений справжніми язичницькими волхвами в ідеологію віри, а от сучасниками з сучасним християнським світоглядом міг би.
Майже всі народи Євразії мають концепт Триєдності і використання його символів. Це просто смішно читати, хоч би ткнув в інтернеті в пошук, щоб побачити різноманітні приклади і не ганьбив себе такими примітивними незнаннями, раз називає себе "науковцем".

Тим більше Навії насправді це навіть не навколишній світ і не потойбічний. Навії, як біси, які насилають хворобу, згадуються в літописному оповіданні про місто Полоцьк... Але погодьтеся, Навії, як біси (підтверджене тлумачення) і Нава, як потойбічний світ – не одне й те саме.
Щодо Нави (потойбічного світу) Ю.Шилов зазначає: "українське нав – "мрець" і "місяць молодик", чеське нав – "могила", індійське наух – "смерть", грецьке неюс – "потойбічний світ", германське наус – "мрець". Останнє в деяких словосполученнях означає не тільки "хоронити", але й "відправляти на човні". Отож нау-с означало колись в індоєвропейських народів передовсім "човен", "корабель", а потім у зв’язку з поховальними звичаями це слово стало дедалі більше пов’язуватися з "могилою", "смертю", "небіжчиком". [38, 165].
Людина помирає і в Наві отримує "нове" тіло і відроджується. Тому цілком можливе, що зазначаються навії як біси, що вмертвляють людей. Це в усякому разі не протирічить світогляду. Тим більше ВК в більшості сюжетів про потойбіччя відгукується негативно, але це знову таки залежить від подачі. Можемо сказати, що Чорнобог негативний Бог (в деяких рідновірських вченнях він так і подається), а одночасно розуміти, що він виконує свою призначену функцію і є невіддільним від Божественної сутності.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #10 Svitovyt » 20.03.2013, 10:13

задумаємося, чому це язичник міг в часи панування язичництва (а уривок про 940-й рік каже, що це були часи часи панування язичництва), соромитися знати Праву, Яву та Наву. Припустимо така триєдність насаджувалася примусово, коли язичництво запозичувало християнську ідеологію.
Я вже пояснив про відсталий світогляд у автора статті щодо триєдності, як поширеного явища серед стародавніх вір різних народів. Ось зазначений уривок з ВК:
"Во течії опам’ятовуємо доблесні наші старі часи, да ідемо куди – не вістимо. А так ми зримо воспять і речемо: "Же бо ми стидаємося Наву, Праву, Яву знати й обаполи тирла відати і доумити." (ВК,1)
Із уривку зрозуміло, що духовний провідник нарікає народу, що вони, тікаючи від загарбників (Но греки налізли на Русь, творячи зле во ім'я Богів. Ми ж самі не відаємо вже куди тікати і що творити), забувають доблесні часи, як приклад героїчного минулого. А вчення про світогляд допомагає вижити у цьому жорстокому світі, бо після смерті знову постане життя згідно закону Прави.

І навіть гірше, уривок «Перші Триглаву поклонитися» каже, що це було нововведення і кланялися люди вперше цьому триєдиному ідолу. А це вже не наша традиція, це новоділи жерців, яких соромилися знати... не «спершу», не «поперше», а «ПЕРВІЕ».
Ось цей уривок у моєму перекладі, а не надуманий Чащіним: "Се бути перво Триглаву поклонятися маємо і тому велику славу поємо." (ВК, 11а)
Де тут нововведення? Це заклик спершу поклонитися Триглаву, як одному із основних систем рідновір'я. В родинному розумінні - це тато, мама, дитина - першооснова суспільства. Взагалі Триглави можуть мати іншу складову, але все зводиться до ушанування Прави, Яви і Нави, де треба знати як розставити. Чащіну, як бачимо, це не дано, а як не дано, то нічого лізти туди, де не маєш розуміння.

Це суперечить сучасній Аріософії, де пращури не схилялися перед богами, а стояли з ними, як рівні.
А чого ж це ваша громада, Ярисвіте Чащін, ходить на святилище поклонитися і прославити Богів. Може вже хай Боги ходять тобі поклонятися? Ну щоб було на рівні. Логіки Бог тебе позбавив...

На рахунок культу Матері слави якраз великий сумнів. Культ добрий і повинен залишатись і надалі в рідній вірі.
Щось у тебе вибіркове правосуддя, якщо я правильно зрозумів чого хотів сказати, бо тільки у ВК цей культ розвинений. Не зрозуміло чи то "великий сумнів" чи "добрий і повинен залишитися".

Але нажаль, цей культ суперечить людському виживанню, так і є яскравим прикладом впливу Ісламу на етнічну релігію. Згадаймо й пряник яким приваблює воїна цей культ. «А там Перунько бере його за руку й веде до Лук Сварожіх...
А чого зразу з ісламом порівнювати, можна і з скандинавськими віруваннями у Валгаллу?

Г.Лозко в книзі «Українське народознавство» вказала однозначно, що вівчарство не було основною галуззю народного господарства наших предків ніколи. А в кого було? – ну звичайно в мусульман.
От який "грамотний" біолог, кандидат наук, а міг би подивитися яких тваринок у нас розводили, звіти археологів глянути. Та хоч би і сучасне тваринництво. От наприклад, чи дуже багато корів на карпатських полонинах бачили? А у нашій степовій частині донедавна вівчарство домінувало, поки його не занедбали, бо пріоритети стали іншими. А там де достатньо вологи, то і корів можна розводити, у ВК якраз обидва види тваринництва описані. Вже й зачепитися немає за що, так треба придумати якусь гидоту. Ну й що з того як в посушливих районах мусульмани віддають перевагу вівцям, це визначає якусь особливість? А якби могли і було вигідно, то й корів би вирощували.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #11 Svitovyt » 20.03.2013, 12:07

Ось саме теонімія ніяк не розроблена Велесовій книзі. ВК не відповідає на запитання будь якого служителя язичницького культу. Які справжні імена? Хто від кого походить? Хто за що відповідає? Чому в Сонця чотири імені, і чим вони відрізняються?
Ті ж самі безглузді запитання. Автори ВК не ставили за мету розжовувати Богорозуміння Чащіну. Чому таке питання виникає зараз, бо стародавня віра опинилася в занедбанні, тому йдуть дослідження і описи Богів за збереженими матеріалами. А коли людині і так зрозуміло, то вона мало приділяє уваги поясненням, бо то є звичайною річчю. Теж саме стосується й інших вір, коли пишуться цілі трактати пояснень до стародавніх текстів, бо сучасники не можуть в тому розібратися.

Де ми можемо побачити протистояння Білобога та Чорнобога в ВК – та ніде! Але ми можемо побачити герб Москви. Де Святий Георгій (Сонце-Ярило-Білобог) списом на Коні (Хорсі) прибиває до Землі Ящура (Чорнобога). Звісно, що Ящур на Землі, адже це і є Земля. Але той хто підробляв ВК не включив цього сюжету, і зараз ні в кого нема сміливості це озвучити, адже Москалі
От і протистояння у ВК: "А обаполи Його Білобог і Чорнобог се перуться." (11а).
Більш аніж упевнений, якби сюжет про змієборця Ярила був у ВК, то Чащін би сказав, що він запозичений у христосівстві і дошку треба на смітник, бо то підробка.
Все ж подібний сюжет змієборства ВК подає:
"Се бо видів сон в Наві. І тут огневі облаце ізійде од них Змій чудень і оточив землю. І тече кров з неї, і той лизав її. І се прийшов Муж силен і розтрощив Змія надвоє – і стало два. І розтрощив ще – і стало чотири. І се Муж вопить до Богів про допомогу. І ті ідуть на комонях од Сварги і того Змія уб'ють. Се бо та сила не єсть людська, небось чорна єсь, і се бо Змій суть вороги ідущі од полудня, себто Боспору. (д.19).
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #12 Svitovyt » 20.03.2013, 17:30

Оце зараз понаписую купу зауважень і Чащін виправить у своїй недолугій статті явні ляпсусу на щось пристойніше.

А дехто навіть Хортом, який в ПВЛ (сумнівної достовірності, подарованій німцями Росії в Кенігсбергу) перебіга дорогу князю. В цьому світі щось коїться в головах академіків. Але зараз думка офіційної науки вже схиляється до тезису, що мотив Змієборства був не властивий слов`янам і прийшов із Ірану.
В головах деяких академіків (особливо ті, що створили громадські організації під назвою Академія околовсяческих наук) дійсно щось твориться. А що в голові Чащіна твориться, це теж нормальному розумінню не піддається. Тому що для "науковця" так ляпати не припустимо, треба чітко приводити цитату і ставити посилання. Спробую здогадатися, що малося на увазі не ПВЛ, а "«Слово о полку Ігоревім»:
"Всеславъ князь людемъ судяше,
княземъ грады рядяше,
а самъ въ ночь влъкомъ рыскаше:
изъ Кыєва дорискаше до куръ Тмутороканя,
великому Хръсови влъкомъ путь прерыскаше."

Змієборство є у багатьох віруваннях і відсилати його походження до Ірану просто безглуздо. Тобто робимо висновок, що Чащін зовсім не обізнаний у світогляді. І не соромно Чащіну, а на кожному кроці зауважував, що у мене освіти немає.

Але ніде в ВК не знайдемо обряду почитання Води чи Землі або молитви до них. Це ще одна ознака, що в ВК навмисно зроблений перекіс до Світлих поклонінь через вплив Християнського світогляду автора ВК. Адже в Християн все Земне це зле і гріховне, і пекло та обитель Сатани під Землею.
Це перекіс в голові Чащіна, насправді, Вола і Земля постійно вшановуються у ВК. Якби він знав світогляд, то такого б не писав. Окрім того, є дві форми Води і Світила, тому вони постійно кружляють між верхніми і нижніми світами. Приклади ушанування:
"І се повінчаємо Сварога і Землю, і правимо свадьбу їм, якож се Творець є Сварежь і противе Нього – жона Його. І се празденство мали діяти, якож для мужа і жони, і ми діти їхні." (д.30)
І тече Вода Жива на нас, і пиймо тую, бо та всяко од Сварога до нас життям тече. А ту пиймо, яко істочниця живота Божого на Землю. (д.8(2))


Навіть навпаки, ВК каже що предки ніколи нічого в богів не просили. Вірно! Гої, нічого не просіть і нічого не матимите, а ми обрані – бо «просите й отримаєте».
В одному місці просять чи молять, а в іншому не просять, а славлять, як в принципі і зараз: як справа йде добре, то славлять, як відчули небезпеку, то звертаються до Бога за допомогою. Тому нічого перекручувати і перебріхувати, треба порівняти людську психологію зараз, такою ж вона була і раніше.

Тепер про іншу богиню, про Дану. Чи є десь в ВК це і`мя? Нема і ніде не знайдете. Адже пише навіть ВК – "а коли осіли Слов`яни у Києві, назвали вони Дніпро Прип’яттю”
Прип'яттю і зараз називається права притока Дніпра. Але й Ніпрою теж називається у ВК. Питання навіть не в тому чи занесена назва чи ні, а в тому, що вона для нас є рідною і відповідні слова також маємо. Взаємовплив був завжди і хто його знає чи привнесли нам, чи ми комусь занесли назви. Яким чином переміщувалися племена. Але всі вони формували сучасний український народ, то все це є наше. А Чащін, як іноземець не може сприйняти чуже йому буття, тому й шукає якийсь негатив, аби якось виправдати своє перебування на нашій землі, бо все мовляв звідкись прийшло, а тут нічого не було. А ми були б раді, якби і тебе не було на нашій землі, раз місця собі не знаходиш.

ВК нам надає чудовий образ рідної Богині, і лише сліпі його не бачать. Ось він: «І прийшла до нас Купаль, аби молилися і впали до ніг її, і стали чистими тілами і душами, а та покаже нам знамення про перемогу над ворогами і поведе до раті лютої і буде там охороняти» Текст реконструйований неточно
Дійсно не точний і Купаль чоловічго роду і, як зараз, символізує літнє Сонце, тому ніяк Дану не підміняє:
"Себто Купаль гряде до нас і рече нам, яко маємо стати горді і чисті тілами і душами нашими. І то вергнемось до стопи його, аби сен грядів по нас і нас охороняв, ведучи до прі сурової, і там сен стали би до Сварожих ликів3. І се, до січі шедши, хвалимо Богів наших о брані, яко о мирних днях. І се бо Купалиць рече нам, яко достоїмося до того часу і будемо по славі своїй почестені, і також з отцями сопричащені." (д.21)

Найближчий її відповідник – праматір кельтів Дана. Але де кельти, а де праслов`яни? А Дана якщо й скіфська-Іранська назва, то це лише свідчить, що чужими вони були тут і розмовляли інакшою мовою.
Уже б якось визначився чи іранська Дана, чи кельтська, а то брешеш і сам заплутався і людям голови морочиш. Чащін, щоб слова "дно", "день", "дань", "тінь", "тан" та ін. не використовував, бо воно не твоє! Якби повикидати з мови Чащіна всі слова і від них похідні, які він заперечує, то напевне вже німим був.

Тим більше за Геродотом Скіфи ненавиділи свиней, та й не вирощували їх як і сучасні семіти. А для українця це найперша їжа.
Ну звичайно, що Чащін з Геродотом мандрував і бачив, як скіфи, а треба читати жиди, не навиділи свиней. Тому йому не потрібно дивитися звіти археологів про вживання свинини скіфами (це випадкова цитата і не дуже досконала): "У кісткових матеріалах поселень полуосідлих скіфів фіксуються кістки домашньої свині
Нової складової системи харчування степовиків, перейшли до полуосідлому способу ведення господарства стає м'ясо свині. Кістки цих свійських тварин зафіксовано на всіх поселеннях Придніпров'я".
http://referaty.net.ua/referaty/referat_19741.html
Більше того додам, раз Чащін не знає, що свиню складно далеко переганяти, надто прудка і стада не тримається, тому в більшості їх тримають у загородженому дворі, і якраз в скіфських поселеннях її фіксують.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #13 Svitovyt » 21.03.2013, 12:55

Що стосується бойових культів та свят та богів, вони ігноруються в ОРУ. Хоча навіть Геродот описує з скіфських переказів культ перевертнів Вовків, поширений серед народу Невря, на півночі сучасної України. Володар вовків – Ярило, Ярильські свята насправді були не Святами, а вишколом молодих хлопців, які досягли повноліття. Вони уходили в ліс та місяць перетворювалися на учнів. Жили як звірі, вчилися виживати, воювати, саме Ярилові зобов’язані ми напоями Ярості (напій берсерків в скандинавів). Після завершення через місяць наступала військова ініціація, свято Трояна. Але Трояна я зв’язую не з трьома Сонячними Хліборобським ликами, а з трьома богами відповідальними за військову чоловічу силу, це Ярило, Перун та Світовит... Що просили в Перуна-Індри в Ріг-Веді не буду повторювати.
Багато Чащін написав всіляких дурниць. Навіть я знаю, що ОРУ не ігнорує бойових культів, а навпаки приділяє їм багато уваги. А Чащін був у складі організації і, напевне, не проводив таких культів, то хто йому винен, адже ніхто духовним провідникам особливо не диктував, що за культи мають бути і міг би проявити відповідну ініціативу. А Лозко, як жінка, проводила переважно культи, які відповідають жіночому духовному складу.
Щось дуже швидко за місяць воїнами ставали, як при швидкій мобілізації, та ще якісь дикі звичаї та "чудодійними напоями" обпивалися. Сам хоч пробував так пожити вовкулака Чащін? Чи обмежився надяганням паперової маски вовка, як на фото, і тупцюванням навколо вогнища?
Взагалі вважаю вовків представниками темних сил і ніяк не Ярила. Йому більше підходять "ярчуки" - собаки-вовкодави. А вовки супроводжують Хорса-Місяця.
То проти Триглава Чащін виступає і виводить, що то є христосівський звичай, а тут вже свою трійцю складає, причому неправильну: Ярило, Перун та Світовит. Які "гриби" у лісі їв Чащін? Подивися на кільки абзаців вище, що писав про Трійцю. Вплив ОРУ відобразився, бо не знає Чащін, що Світовид і Дажбог - це один і той же Бог Сонця, а треба було Костомарова чи Головацького прочитати. І тому весняний прояв Дажбога має ім'я Ярило, а Світовида - Яровит. А якби Чащін знав, що Боги в трійці мають відповідати Праві, Яві і Наві, то б такої дурості в трійці Богів не допустив.
Повторив помилку деяких дослідників і зліпив до купи Перуна і Індру. У ВК вони мають протилежність, як на державному гербі Тризубі: верхня частина середнього зуба символізує Перо-Перуна, а нижня - Ядро-Індру. В індуській міфології вони міняються місцями: Індра стає вгорі громовержцем, а йому протиставлений Варуна (Впаруна-Перун ВК).

Між іншим самі такі ідеї: українці – оріяни бо землю орали і є оріями (орій – карелофінською – раб). Досвід панування жінки та беззахисності орачів в трипільській культурі, довів що така культура приречена на забуття. Прийшли арійці, які сповідували патріархат і швидко винищили рази так в чотири населення Трипільської культури.
Можна стомитися писати зауваження, бо стільки помилок і паскудних висновків може писати людина, яка вживала напій "ярості", а тепер верзе таке, що нормальній людині на голову не налазить. Я не знаю, що там у карелофінів, бо відмінно від Чащіна, я русин. А у нас, в тому числі за ВК, отець Орій уособлює весняне сонце або першої половини року, а за другу половину відповідає отець Богумир. Від отця Орія (Арія) відповідно називаємося орійцями чи арійцями. Як хитро підвів Чащін свою дурницю і для неуважних могло пройти мимо. Перед тим казав що у нас не було особистих назв на "а", а тепер хитро
роз'єднує оріїв і аріїв. Хлібороб зорюючи поле, запліднює Землю, за аналогом запліднення сонячним божеством.
Окрім того, Чащін обчитався літератури, де понаписували, що в трипільців був матріархат, хоч це і не природно. А висновки робляться лише на тому, що знайдено багато статуеток із зображенням жінки-матері. Аналогічна ситуація з трипільцями-вегетаріанцями, коли тупо не бачать наявність домашньої худоби, хоча при розкопках знаходять багато кісток, навіть свині, яку звісно не для декорації вирощували і не для доїння. Така сама ситуація і з статуетками, коли знаходять багато фалічних символів, але не розуміють що то таке, а є ще подвійні зображення: верхня чоловіча, а нижня жіноча. Тому це не є ознаками надуманого матріархату в трипіллі. Щодо військового обладнання, навпаки зафіксовані і оборонні споруди, і різноманітна зброя, достатньо відкрити книжки археологів, які пишуть не белетристику, а подають факти з розкопок.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #14 Svitovyt » 21.03.2013, 16:55

Семаргл... ВК ж із правом на виключну істину пише, що це вогнебог. Хоча на гравюрі Герберштейна «Подорож до Московії», вогонь горить перед Стрибогом.
Дійсно у ВК Симаргл - це Вогнебог. А горіти він може перед будь-яким образом, наприклад, у хритосівських церквах свічки скрізь горять.

По ОРУ гуляє догмат, що Семаргл=СемиЯрило=Вогнебог. Це повна нісенітниця.
Погоджуюся, не може бути. Дехто припускав, Що Семиярило відповідає Купалі - літньому Сонцю. Можливо, рахували 7 тижнів панування, щось на зразок свята Семика. Жодного переконливого пояснення.

Дослідження Л.Крекової остаточно переконують, що Семаргл – це Іранський Саеномургл – охоронець всходів.
Як і Чащін, багато "об'єктивних" вчених, знайшовши аналогічне ім'я Богів у інших народів, тут же дарують їм первентство. А це каже про те, що у людини комплекс меншовартості, воно буде з штанів виплигувати, аби довести, що ми нічого свого не мали, а ходили побиратися. Отак і друг Чащіна і Чепурної Гена Боценюк називає Велеса хозарським (тобто жидівським) Богом, через те, що дослідники побачили тотожність між Велесом і Ваалом. Але в подібних людей немає клепки подивитися, що аналоги Велеса є і в інших народів на північ, схід і захід від Русі. Тобто, це вказує не тільки на меншовартість, але й на відсутність логічного мислення у подібних горе-дослідників.

Дослідження В.Январського показують, що такий персонаж все ж таки був і в Ріг-Веді, це крилатий собака, який тягав від богів священний напій сому та носив її ведійським жерцям.
Так, вогняний пес Семаргл дійсно часто відображався крилатим, наприклад у Чернігові: http://www.gorod.cn.ua/image/news/gorod ... rgl_02.jpg

А що ж про це каже ВК: А каже вона дві речі: «цьому вогнику Семарглу речемо показатись, щоби світив він аж до вранішньої зарі», вранішня зоря – Венера. Тоді Семаргл – це одна з зодіакальних планет на нічному небосхилі, скорше за все Марс – бо на Семаргла випадає день тижня, яким у греків опікується Марс
Більш точний переклад: "Сьому Богу-огнику Семурглю речемо показатися і востати на Небесах і се взійти аж до мудрого світа." (д.3а)
Тут мається на увазі, що Вогонь є зародком Сонця і тому до нього звертаються, щоб востав (воскрес) на Небесах. Мудрий - це синій, тобто, коли Сонце сходить, то небо стає синім. В даному випадку не знаю, чиїм перекладом користувався Чащін (може сам приложився, бо часто згадує, що він перевіряв за оригіналом?), але переклад невірний.
У ВК згадується, що Матир-Сва аналогічно до Прометея приносить вогонь людям на землю від Богів: "І та Сва-Птиця речить, яко Огень-Смарь понесла до нас і Гелу поручила, да тоє горіння було, і Богам купалити, і Даждю даждіти." (36 а)
На цій дошці Семаргл пишеться окремо. При такому роз’єднанні напрошується висновок: Се Мари Голова. Тобто Мати-Птиця, як вечірня Зоря, має від Богів принести Головню. В церковному календарі є свято Усікновення Глави Івана Предтечі в кінці літа, коли Сонце втрачає можливість запліднення. Ця усікнена Голова, за христосівською вірою, закопується в землю, тобто Мару, або відправляється в хату (аналог могили) до Комина (свято 1 вересня), де це вогнище горить наче в утробі Матері. Є два церковних свята знаходження Голови 24 лютого (1-е і 2-е) і 25 травня (3-е), що припадають на календарні сонячні дні. Цікавим може бути і Гел, який нагадує грецього Бога Сонця Геліуса. Посланцем Сонця Гела може бути ангел (др.-грец. ἄγγελος, ангелос – "вістник, посланець"). Окрім тотожної до імені "голови" маємо слово "голос", "глас", що також пов'язується з сонячним Богом, як і слово "орати" – кричати, де язик як полум'я Сонця.

Дошки про Семаргла на смітник. В своїй обрядовій практиці, коли я змінив молитву на Дива – Вогника, дощ стінною оточив капище, це був знак.
Отакої! Великий хмаропогонич Чащін викликав дощ. А інших засуджує в різних чудасіях. Яких грибів об'ївся? Чи може у вогонь щось накидав? Вийди, умнику, під час посухи виклич дощ, а не перед самим дощем. Це вже й до ступеня великого брехуна Куровського недалеко, той теж накликає дощ під час хмарного дня і розганяє на перемінну погоду. Ну а як не розжене, то так треба було. Тепер люди знатимуть кому пику товкти, якщо погода буде не відповідати їхнім бажанням, бо то Чащін чаклує. Раз Еллочка Вільгельмовна (та що Лада) по своїй дурості похвалилася, як вони дощ зупинили в своїх Раштівцях. Вся західна Україна втопала від повені, а вони чудо сотворили: провели обряд і у них трохи полив дощ і припинив, а на сході тим часом посуха була. Тобто, хто винний у тому, що захід затопило, а схід висушило - Куровські, бо то вони зупинили хмари і мали великі наслідки. В середньовіччі, напевне, за такі діяння на вогні б спалили. І правильно б зробили, бо таких брехунів нашому суспільству не потрібно.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #15 Svitovyt » 21.03.2013, 22:37

був у ВК міф про дочок Орія Древу, Скреву, Полеву та синів Сива та Руса, а також незвідки Лехів прималювали «На кущу тому».
Ще раз Чащін показав, що цитати ВК висмикує чи з голови, чи із заднього місця, бо вони здається працюють однаково. А треба було не полінуватися і заглянути у ВК, щоб потім не сміялися, що цей "науковець" бовдур.
Ось правильна цитата: "Од них три роди ізійшли, від Славни були. Од тих бо походять древляни, кривичі і поляни, яко перва дочер Богумира імено мала Древа, а друга – Скрева, а третя – Полева. Сини ж Богумира мали свої імена: Сіва і молодший Рус. Від тих походять сіверяни і руси." (д.9а). Як бачимо, це діти отця Богумира. Звичайно зараз Магура буде казати "випадково помилився", але як бачимо це не випадковість, це вже закономірність в "наукових" дослідженнях Чащіна.
А ляхів не прималювали, а вони були по сусідству і якась частина їх могла входити до Русі, навіть, у вступній частині "Повісті врем'яних літ" повідомляється, що "радимичі ж і вятичі [походять] од ляхів". А Велика польська хроніка має аналогічні легенди: "Отже, від цих паннонців народилися три брати, сини Пана, владики паннонців, з яких первісток мав ім'я Лех, другий - Рус, третій - Чех. Ці троє, помножившись в роді, володіли трьома королівствами: лехітів, русів і чехів".

Міфи ВК приречені на висміювання та спростування, як і сама ВК.
Поки ми сміємося з Чащіна - розважив своїм невіглаством, а лаштував із себе супер знавця. Ми пропускаємо його белетристику про гаплогрупи, бо я не є фахівцем у тому питанні. А судячи із цієї статті Чащіна, такі ж його й пізнання в генетиці. В усякому разі Білі Хорвати жили на території Русі, а що вони рушивши на інші місця проживання перемішалися з місцевими племенами (а чи туди хтось заселився) і тепер мають якусь іншу гаплогрупу, то це цілком закономірно, але ж і культуру слов'янську зберегли.

Наступний міф – похід слов`ян з Пенджабу до Дніпра.
Правильно зазначено, що то є міф. Але ж Чащін думає, що автор ВК прямим текстом написав про переселення, то так яро намагається опротестувати. А там все так просто. Перенесу із Словника ВК, бо вже займався цим питанням:
Пендеб - у ВК це слово згадується тільки на д. 7є: "А з Пендеба йдемо досі до неба Сварги синьої. За старі часи риб’яни осталися, не хотіли іти до землі нашої і рекли, же бо мають доблесті. І так стали ізгибатися [*гинути] самі, і не плодилися з нами, і вмерли, як неплідні". Більшість перекладачів вважає, що "Пендебе" – це індійський Пенджаб. Виходячи з тексту можна припустити, що мова йде не про географічне місце, а про мітологічне. "Пендебе" близьке до "пенте" – п’ять, що може бути числом Велеса – Бога нижнього світу. Тому за рухом Сонця від Велеса руси йдуть до Сварги. Нижній світ ототожнюється з домом, а Пенати (penatus) – римські Боги покровителі дому. Повернутися до своїх пенатів означає повернутися додому. Penitus – усередині, внутрішній; penus – внутрішнє святилище храму Богині Вести (вечірня зоря). Пеніс – чоловічний статевий орган – символ нижнього світу. З цим же коренем відомі слова пов’язані з оплатою (pensio, pense), що тотожні насінню пеніса, а разом з тим багатством Велеса. Далі в тексті розповідається про риб’ян, які лишилися, і не хотіли йти до землі нашої, і вимерли. Риба – відомий символ потойбічного світу. В Біблії (Буття, 32) згадується созвучне місце, де Яков (міт. Місяць) боровся з Богом (Диєм-Демоном) вночі: "І назвав Яків ім’я того місця Пенуїл, бо "бачив був Бога лицем у лице, та збереглася душа моя". І засвітило йому сонце, коли він перейшов Пенуїл". Тобто біблійний герой, що є уособленням Місяця (ототожнюється з рибою), вийшовши з потойбічного світу, освітлюється (стає) Сонцем.

Крім того – зооморфізм та походження від тварин – це атрибути палеолітичних зооморфних культів, які зберіглися в східняків, але відмерли в слов`ян. Взагалі в Європі всі боги були антропоморфними, а не зооморфними. А Корову Замунь можна розцінювати, як сексуально збочений міф неєвропейського толку.
Поки бачимо, що Чащін є збоченцем, бо тільки розпинався про вовків (собаку, птаху), навіть сам маску вдягав, щоб перевтілитися у вовка і тут тобі на... мізки пішли набекрень. Всі знають на основі збережених пам'яток і археологічних розкопок, що у слов'ян був досить поширений зооморфізм - представлення богів в образах тварин, а священних тварин - як втілення сутності богів. Тут навіть особливо і доводити не потрібно, бо це розписано в усіх книжках про світогляд слов'ян. Звичайно були антропоморфні зображення у великій кількості, але одне одного не виключало.
Явно щось у Чащіна не в порядку з головою, тільки що написав, що зооморфні культи у слов'ян вимерли, а тут видає вже зовсім протилежне:
Крім того доведено, що кожен народ має свою тотемну тварину, яка зазвичай основна робоча тварина в етносі. У фінів Сонце носить Олень на Рогах, Олень зображений на храмі в Буші. У Індусів, священний бик. У Арійців, які воювали та винайшли бойову колісницю, кінь. А в ВК повний вінегрет з усіма тваринами, всіх без розбору.
Це не ВК вінегрет, а у Чащіна, бо ліва півкуля не знає, що робить права.

І головне, в ВК зовсім нема легенди про світове дерево, хоча в інших народах вона є.
По-перше, не вся Книга збереглася, може там було щось для таких як Чащін з розжовуванням. А по-друге, ушанування Дуба ВК подає, наприклад:
"І приїде до дуба стоячого в полі, і остався вночі біля вогнища свого." (про Богумира, 9а) Аналогічно до зображення Козака Мамая, як символу заходячого Сонця.
І там оселилися і огнище творили Дубу і Снопу, який єсь Сварог – Пращур наш. (д. 15б).

Підсумовуючи цей розділ, вимушений констатувати, що самоповага Українця, яка будується на ВК та родових легендах, лише виставляє його на посміховисько в наукових колах та в інших державах. З нас сміються усі, від жидів, до німців. А дурень думкою багатіє. А його хазяїн заспокоює, так так, думай саме так, доки ти так думаєш, я роблю свою справу.
І Чащін сміється з нас. А хто він - жид чи німець? Але ж не всі такі дурні і розуміють, раз таких як Чащін нам заслали, щоб підгрунтя рідновір'я розхитував, то таки варто вивчати Велесову Книгу, щоб мати зв'язок із предками і розумітися на світогляді.

Крім того в ОРУ є ще одна недовивчена бомба – початок календаря конфесії – 7520 років тому. Небезпечно так синхронізувати час з єдиним початком сотворення світу в небесному Храмі 7520 років тому, згідно міфів інших чужих вірувань. Теологічна байка каже, що в небесному храмі одночасно виникли та розійшлись по світу такі три світові релігії – Іслам, Іудаїзм, Християнство. Тому багато конфесій відмовились від цього літочислення та відправили ВК і цю календарну математику до кращих часів на подальшу експертизу.
Ще одні перли на кінець статі. А при чому тут ВК до дати 7520 року? Там взагалі ніякого літочислення не ведеться, а тільки згадки скільки років пройшло від якоїсь події.
Лозко взяла Літописний відлік від Сотворення Світу, який вважала взятим від Візантії, а потім за моєю підказкою знову "придумала" від Трипільської культури і Чорноморського потопу. http://ru.wikipedia.org/wiki/Византийская_эра
Аналогічне літочислення ведеться і в РПК, адже це єдине збережене в літописах. Іншого просто не існує. Якщо Чащіну краще вести літочислення від різдва Ісуса Христоса, то його особисті барабашки.

Виключення ВК з шкільної програми вже тому сигнал. Всі проміжні гілки еволюції відмирають.
Юдо-христосівці з того дуже раділи, як і їхній "казачок" Чащін. Бо вони не змирилися, що "язичництво" викладається у школах. Біблія, що є плагіатом з більш давніх вірувань, залишилася, а Велесову Книгу прибрали. Робіть висновки кому це вигідно.

На своїх славленнях я не читаю Велесової книги, мені завжди вистачає чим порадувати рідновірів.
Хіба що безглуздою критикою Велесової Книги, бо як ми вже переконалися зі слов'янським світоглядом у Чащіна великі проблеми.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #16 Svitovyt » 22.03.2013, 21:45

Інше сміття Чащіна.
навколо храму гради заснували і назвали місто "ІндиКиїв"
Щодо Індикиїва чи індюків, то звертайтеся до Скороводи, тобто Осипчка, то він ван і не таке розкаже.
"І поставив перше рід слов'ян молебище во граді інде Києву, єже речен єсть Київ." (ВК, 38а).
Коментар - За Лозко: "десь в граді Києві". Напевне, мова йде про якийсь об'єкт пов'язаний з назвою "кий", наприклад: переправи чи пристані (Киї-перевізник); огорожа з київ; місця, де знаходиться символ влади – кий, тобто стольний град; навіть той же хрест-щогла, якщо розглядати трьох братів засновників Києва, то Хортив – корма човна, Щек – ніс, а Кий – щогла. А від цього об'єкту-кия град отримав назву Київ.
А в інших місцях теж будемо "інде" (Ідяху індѣ, індѣжє Сунє вноцє спяшєть, інь сутє а інда тврга) до Індії ліпити? Чащіну аби якось викрутити на гірше, щоб потім же свої брехливі ідеї використати на свою користь.

Бо в цій самі дощечці прийшли українці на Русь з краю ІНДСького.
Де там "Індського"? Чого брехати, коли написано: "І ізійшли із краю Інського перед очі, ідучи куди зріли." (д. 38а) Деякі перекладачі, в тому числі і Чащін, пояснюють, що мова йде про вихід з Індії через Персію (див. Яценко), насправді – про "інший" край (пор. на д.20: "од iньскє отрєщєтє" – "від інших відривали").

Угу. Перехід через землю Фарсі (Перську). Це просто вихід з "іншого" краю. А Фарсі це зовсім не перси.
ФАРСІЙСЬКА ЗЕМЛЯ – Яценко і Лозко мають думку, що мова йде про Перську землю, вважаючи, що попередній вислів "ізъ края іньска" стосується Індії (хоча на дошках "іньске" подається в розумінні "інших", а і "інь" – "іний"). Можна було б з цією версією погодитися, адже Фарс (Парс) – істоична область в Ірані. Але на д.8 згадується Дарій Перський (Парцішьтего), тобто надпис відрізняється. Згадки про Персію без подробиць є сумнівними, тому поки ця земля є не визначеною. Фарсійська може бути якась інша місцевість, наприклад: притокою Лаби (басейн Кубані) є річка Фарс (адигейською – річка, що перекочується, розливається). Тобто описувані на дощечці події цілком могли відбутися на північному Кавказі та Кубані, тим більше, що є аналогічна вірменська легенда про згадуваних в тексті братів Кия, Щека і Хорива – Куара, Мелтея і Хореана.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #17 Радомира » 25.03.2013, 09:08

Може не до цієї конретної теми, але... з'явилися нащадки княгині Ольги

Сайт семьи потомков княгини Ольги :shock: http://ros.kiev.ua/

Так, пані Радомиро. то не до цієї теми. Нащадки піднялися весною минулого року із Заповітом княгині Ольги, і задіяли під свою аферу Ю.Шилова, Н.Матвієнко та ін. Але щось далі презентації не пішло, напевне, їх вивели на чисту воду. Я взагалі думав, що то під вибори для Королевської старалися, бо в тексті пророкувалося повернення правительки, а Тимошенко вже сиділа. Але текст явно для христосівських лохів був розрахований.
Радомира
Радомира
Звідки: Україна
Репутація: 1
З нами: 11 років 9 місяців

Повідомлення #18 Шляк » 10.06.2013, 23:27

Світовит
Перечитав. Висновок: забагато честі тому паяцу. :)
Шляк
Звідки: Галичина
Репутація: 0
З нами: 10 років

Повідомлення #19 Svitovyt » 27.12.2013, 16:33

ТРОЛІ І ПРОВОКАТОРИ В УКРАЇНСЬКОМУ РІДНОВІР'Ї

Пропонуємо у цій статті розглянути деструктивну діяльність провокаторів із київського антиязичницького угрупування «КРУК» - Миколи «Ярисвіта» Чащіна та Лілії «Магури» Чепурної. Вже не один рік ці псевдорідновіри спекулюють на язичницькій тематиці, поливаючи брудом - тим самим і українську мову, звичаї, культуру. Без будь-яких аргументів вони складають блюзнірські наклепи на керівників і основоположників сучасного рідновір’я в Україні та публікують у своїх спільнотах. Дана проблематика раніше не мала особливого розголосу та не висвітлювалася на нашому ресурсі, однак на фоні стрімкого зростання рідновірського середовища, вважаємо своїм обов’язком поділитися даною публікацією з читачами та оберегти молодь від ПАСТКИ ганебних тролів.

«ПАДАЛЬЩИКИ», ВИГНАНЦІ І АФЕРИСТИ

Шлях цих горе-рідновірів розпочався із вступу у духовну академію "УДАР", яка функціонує при язичницькій конфесії ОРУ (Об’єднання Рідновірів Україна), заснована у 2001 році Галиною Сергіївною Лозко ( http://svarga.in.ua/ ). Надалі, як було заявлено самими провокаторами - Лозко посвятила їх у рідновіри і прийняла в столичну громаду «Православ'я».Чим думала засновниця ОРУ невідомо, однак вже тоді багато хто здогадувалися яким лихом стануть ці особи для рідновірського кола (у період з 2011 по 2013 рр. через внутрішньоконфесійні суперечки об'єднання покидає ряд лідерів, після чого воно, фактично, призупиняється у розвитку).

Насправді, в історії чимало випадків, коли під виглядом своїх, чужі проникали у табір супротивника і нещадно роздирали його зсередини на шматки як м'ясо. За цим принципом діяли і вищеназвані керівники «КРУК», в народі просто: "ПАДАЛЬЩИКИ".

Багато чого стало зрозумілим, дослідивши деякі фрагменти їх автобіографій, зібрані в мережі:

Лілія Чепурна (23.12.1983) - справжнє прізвище невідоме, в минулому активістка неформальних «тусовок» і сатанинських шабашів. Пізніше, член секти єговістів України, жриця клану чорнобожників «Тіамаш» ( http://vk.com/topic-19340275_24882719?post=2335 ).

Микола Чащін (27.11.1974) – справжнє прізвище невідоме, як зазначено на його сторінці, родом з Іркутська, разом із батьками переїхав до Львова, де у ‘96-му закінчив Львівську політехніку. За його ж словами, в 2009-2010 рр. проживав у місті Одеса, керуючи рідновірською громадою «Мокоша». Самі ж члени цієї громади заперечують і стверджують, що жодного відношення Микола Чащін до них не мав і не має.

Зрозумівши, що Ярисвіт і Магура - деструктивний, проплачений кимось, інородний елемент, керівництво ОРУ нарешті приймає рішення виключити обох з конфесії без права на поновлення, а також без права проводити будь-які обряди і називатися жерцями від імені ОРУ. Причиною послужили постійні брехня, сварки і образи в бік інших рідновірів, а також пропаганда псевдоукраїнської традиції і нав’язування єресі в рідновірських колах ( vk.com/topic-31744227_28271798 ).

РІШЕННЯ РОБОЧОГО РОЗШИРЕНОГО ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОЇ РАДИ ОРУ
З АКТИВОМ ГРОМАД ОРУ від 22 січня 7518 (2011) р.

....4.4. Ярисвіта (Миколу Чащіна) позбавити звання обрядодія, виключити з ОРУ та відрахувати з Української Духовної академії рідновірів за псевдорідновірську діяльність (викривлення вчення Рідної віри, розпалювання ворожнечі між громадами ОРУ, порушення рідновірської етики та Внутрішніх правил ОРУ).

4.5. Магуру (Лілію Чепурну) виключити з ОРУ та відрахувати з Української Духовної академії рідновірів за неприпустимі порушення рідновірської етики та Внутрішніх правил ОРУ, розпалювання ворожнечі між громадами ОРУ.

4.6. Повідомити всі рідновірські ресурси в Інтернеті, що Чащін і Чепурна не належать до ОРУ. Виконання цього рішення покласти на Вікторію Омельченко....

Голова Священної Ради ОРУ Волхвиня Зореслава

Секретар Жриця Ярина" ( http://vk.com/topic-19340275_23128325?post=1098 ).

ЗАМАСКОВАНА "КОНФЕСІЯ" ТА ЇЇ ЖЕРТВИ

Розлютившись через приниження, вигнанці ідуть в підпілля та на основі власного ж маразму і загального синкретизму, організовують секту "Джерело Життя", а потім й цілу конфесію. Конфесія отримує нехитру абревіатуру "КРУК" і розшифровується як: Конфесія Рідновірів Українського Кола. У минулому наголошуючи на кожному кроці про своє членство ОРУ та називаючи Лозко майже не своїм Учителем, ця пара різко змінює думку: "...Помиляєтесь, бо в хитрих іуд бариг в проводі, Лозко нині, як наживка на живця. А потрапите ви не до неї, а до бариг у тоталітарну секту". Це в загальному контексті підводиться під думку, що в рідновір'ї одні невігласи і брехуни, крім самих Чащіна і Чепурної.

Новоспечена «конхвесія» поповнює ряди молодими адептами, які, щоправда, аби стати членами секти, мали мати слов’янське походження й отримати ім'янаречення у самопроголошеної жриці Магури:

"Ім"янаречення та відхрещення
Магура Чепурна

Бажаючі пройти обряд ім"янаречення можуть записатися на обряд, який відбудеться 2 липня (субота) у Київі. Обряд можуть пройти люди славянського походження з будь - яких міст України.

Але ім"янаречення можуть пройти люди лише слав"янської національності. Всі інші муситимуть піти після відхрещення.

Стосовно напівкровок вирішується кожен випадок окремо. Бажано вирішити це питання за тиждень до наречення.

із собою потрібно мати:

для відхрещення або очищення: Старий одяг, який потрібно буде спалити

для наречення:
свідотство про народження із графою "національність" (або свідотства про народження обох батьків),
нова ні разу не міряна вишиванка,
новий оберіг.

А також бажано мати на голові волосся. Лисих посвячувати не будемо. Це потрібно для присяги. Волосся має бути такої довжини, щоб хоч трохи можна було відстригти ножицями. Виключення лише для осіб літнього віку, або для жертв радіації.

Для дітей - згода обох батьків та їх присутність, для неповнолітніх від 16 - письмова згода одного з батьків.

що потрібно для наречення дитини буде повідомлено окремо, залежно від віку дитини.

І звичайно, щось із продуктів для братчини" ( http://vk.com/topic-19340275_24882719?post=2266 ).

Серед небагатьох юних жертв, яким пощастило пройти ім’янаречення був і Любомир "Рись" - ученик Магури, хлопець явно неслов’янського походження, а згодом представник "КРУК" у Львові, адміністратор кількох груп "падальщиків" Вконтакті.

За рік секта «КРУК» розростається до кількох паразитичних громад в Україні та знаходить собі "дах" над головою у вигляді Генадія Боценюка, як стверджують деякі, юриста єврейського походження із Житомира, відомого в інтернеті як Князь Огін, керівник найстарішої псевдослов’янської громади "Великий Вогонь". Завоювавши авторитет за свої гидкі вчинки, Магура Чепурна отримує титул – Кудесниця громади "Великий Вогонь": "У святковий день 1 травня до нас приєдналася Лілія Чепурна. Деякі містичні події того дня підтвердили, що вона має духовну силу і зв'язок з духами предків. Вечером я проголосив її Названою Кудеснецею "Великого Вогню". (Г.Боценюк, 4 травня 2011 р - http://vk.com/topic-19340275_24882719?post=1811.).

Насправді ж, Лілія Чепурна стала кудесницею того об’єднання, про віровчення якого сама відгукувалася недавно з іронією і глузуванням: "И тут Перун, Один и Вотан... Это никто не воспринимает иначе, как повод для смеха))". Як повідомив на своєму сайті засновник Центру слов'янської культури «Великдень» (м. Хмельницький, Україна) Богумир Миколаїв: "...будучи ще в ОРУ, вони звинувачували Г.Боценюка, голову Слов'янського духовного руху «Великий Вогонь» , в пияцтві і дебоширстві..." ( http://welykden.org.ua/index.php/actualno/item/36-duk.. ).

Та з часом, користуючись тим, що рідновірам було шкода витрачати свій час висвітлюючи їхні пакості, знаходячи постійних лохів і просто наївних людей «Вконтакті», Магура з Чащіном створюють віртуальну академію «КРУК», де виховують відмінних ботів для соціальних мереж і отримують з різних джерел грошові перекази за тролінг.

Ця секта існує подібним чином й зараз, однак їх жертвами стають лиш недосвідчені або малопроінформовані люди. Як би не було соромно, правда рано чи пізно вилазить... У більшості історичних, культурно-просвітницьких, рідновірських групах вони давно забанені, занесені у чорний список й в язичницьких громадах України та Росії. Брудні справи повертаються до "солодкої парочки" бумерангом.

Закликаємо Вас бути серйозними та уважними, не ставати жертвами професійного тролінгу, блокувати провокаторів відразу, не даючи їм жодної спроби на діалог.

Хай все гниле і бридке залишиться в старому році!
Хай Сонце розсіє пітьму, а Вогонь спопелить ворожнечу!
Най буде так!

СЛАВА ПРЕДКАМ!

Автори:

ТРОЛЛИ И ПРОВОКАТОРЫ В СОВРЕМЕННОЙ УКРАИНСКОЙ РОДНОЙ ВЕРЕ - http://rodoprav.blogspot.com/2013/12/blog-post.html#m

ДЕСТРУКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ КРУК -
/viewtopic.php?t=934&viewa

ПСЕВДОРІДНОВІРИ -
/viewtopic.php?t=472&viewa

КРУК (Конфесія Рідновірів Українського Кола) -
http://vk.com/topic-19340275_24882719

ВОРОНЬЕ. НЕСКОЛЬКО СЛОВ О КРУК -
http://vk.com/note33141505_11317762

Джерело: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=651480194 ... .113737.383435061708895&type=1
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців


Повернутись в Загальний

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron