Чоловіча вишиванка

Список розділів Загальна Вишивання

Опис: Символи, їх оберегове значення, використання у сьогоденному житті

Повідомлення #41 Гайдамака » 07.03.2008, 12:03

Гайдамака
Репутація: 0
З нами: 12 років 7 місяців

Повідомлення #42 Ясна » 07.03.2008, 15:12

Ясна
Автор теми
Репутація: 18

Повідомлення #43 Гайдамака » 07.03.2008, 16:06

Ясна
Я не сперичався зприводу глобальних досліджень - я мав на увазі конкретний приклад з косою і повадками крестьян в Польщі :D
Розправи що в Германії що в польщі - чисте суєвірья, десь народне, десь підживлене попами.

Щодо смерті. А де в відичних культах Смерть має косу? Хоч металеву хоч на голові??? Я непригадую.
Калі - Смерть, але зовсім не наша. Калі не стільки смерть для людини... скільки "зброя Богів"! І нищить вона саме демонів всяких...
А смерть для людини - Яма. Яма по санскритьськи - дно, нижня частина провалля, коротше - яма. І смерть людини - Яма. Це більш чоловічий аспект.

Греція - смерть взагалі не персоніфікована. Персоніфіковані хазяї Світу Мертвих - Аід і його жіночий аспект. Є ангели - смерті, ті що несуть душу в аід...
Смерті- богині нема.

Египет.
Як найчистіше відічне вчення, египецьке взагалі не приділяє уваги смерті. Це нормальний процес переходу з однієї форми життя в іншу, а точніше Брама, в яку ми входимо.
Головне - те що за брамою, те з яким вантажем ми пройшли в неї. Смерть немає значення, просто виключатель...

Марена - більш подібна Калі в її "доброму" аспекті. Марена -зима, відьма (може Яга) але вона не зла баба з косою... Марена відічна, тут як синтез аспектів - і Калі і египецького розуміння позитивності факту смерті. Нічого поганого- вмер і пройшов в Браму...
Доречі саме Марена (на мій погляд) найзагадковіша у нас в пантеоні і якщо покапатись - вона звьязок з з великими культами минулого :wink:

Так деж древня смерть з косою?
Гайдамака

Повідомлення #44 Ясна » 07.03.2008, 21:50

Морена – це вода, символ жіночої сексуальності, весільна пара Дажбога – Купала. Звісно, якщо розглядати Купала як фалічний символ, то і як будь який фалос, він дійсно помирає від спілкування з жіночою силою. Але ж саме завдяки їй він і народжується знову.
До речі, у нас навіть магазин жіночої білизни є із назвою „Морена”
Як сексуальна енергія, Морена відноситься до низу, потойбіччя, магічних властивостей.
З приводу коси.
Коса споріднена з водною символікою, як і Морена, тобто із сексуальністю.
Саме волосся – це ознака сексуальності людини. Згадайте, всі сексуальні міфологічні істоти – обов’язково волосаті.
Саме тому жінки на Україні ховали волосся, це було страшним безчестям, показати його сторонній людині. (пристойніше було показати голу задницю).
Косу могла носити лише незаймана дівчина. Одружена жінка більше ніколи не заплітала волосся в косу. Дівчина носить косу – показуючи свою сексуальну доступність, жінка – покриває голову (порівняйте з виразом – покрити корову (злучити її), показуючи свою недоступність іншим чоловікам.
Дівчина на виданні символічно виступала „мертвою водою” , яку „оживлювали” під час першої ночі. На водосвяття подібним чином оживлюють зимову воду – опускають в ополонку запалений смолоскип і ллють червоний квас у воду.
Відповідно коса асоціювалася зі станом смерті. Тому жінка, яка була вже „живою водою”, здатною давати нове, життя косу більше не носила, а зав’язувала волосся вузлом., що теж є символом запліднення (зав’язь плоду – зав’язати вузол).
Як семантично пов’язані коса на голові і коса в руках, я зараз не зможу сказати, тут треба заглянути в етимологічний словник.
Але козацький оселедець теж часто заплітався в косу, і був ознакою Смертника -камікадзе, людини, що постійно має справу зі смертю.
Ясна
Автор теми

Повідомлення #45 Ясна » 07.03.2008, 22:00

Ясна
Автор теми

Повідомлення #46 Гайдамака » 08.03.2008, 15:47

Гайдамака

Повідомлення #47 Ясна » 08.03.2008, 20:47

Ясна
Автор теми

Повідомлення #48 Гайдамака » 08.03.2008, 21:24

Гайдамака

Повідомлення #49 Ясна » 09.03.2008, 13:58

Ясна
Автор теми

Повідомлення #50 Ясна » 09.03.2008, 14:06

Ясна
Автор теми

Повідомлення #51 VOGNEJAR » 09.03.2008, 23:27

VOGNEJAR

Повідомлення #52 Гайдамака » 10.03.2008, 19:24

Гайдамака

Повідомлення #53 Ясна » 10.03.2008, 21:09

Ясна
Автор теми

Повідомлення #54 Гайдамака » 11.03.2008, 10:53

Гайдамака

Повідомлення #55 VOGNEJAR » 11.03.2008, 11:04

Про обряди поховання.
Спалення трупу - це пізніший арійський обряд, до нього, труп клали на високе місце над землею, щоб прилітали птахи і клювали, це щітали добрим знаком, якщо клювали птиці... У наш час, цей обряд вважався мабуть глазуванням з трупу... Але, дійсно, такий арійський обряд поховання був...
У Землю поховання - це скоріш за все, ще доарійський обряд. Про нього, мало що відомо.
Доречі, та ж Шива з Індуізму - вважається доаріським богом... Тільки вдумайтеся, які з часом зміни проходять у всіх міфологіях... У слов ян ця путаниця не менша....

Гайдамака
Я гадаю, що захороненому і воспіваному буде краще почуватись, ніж спаленому... Це, якщо згідно з тібетською та єгипетською книгою мертвих.

Недарма, фараонів бальзамували.

Так, Гтілер був у цьому обізнаний, в їх культі Ями із релігії Бону. Він щось знав про обряд спалення, але мені сдається, що якийсь негатив у цьому таки є...

Тому, краще мабуть християнським способом... Але без отих слів: "Ієгова" та інші.... Людина потрапляє всеодно у той світ, який заслужила... Асатру у цьому більш представницький, там 9 світів, у християн лише рай та ад...
VOGNEJAR

Повідомлення #56 Гайдамака » 11.03.2008, 11:49

Гайдамака

Повідомлення #57 Богуслав » 11.03.2008, 16:48

Богуслав
Репутація: 5
З нами: 12 років 5 місяців

Повідомлення #58 Ясна » 13.03.2008, 11:23

Ясна
Автор теми

Повідомлення #59 Гайдамака » 13.03.2008, 11:57

Богуслав
а ти молодець, чітко вичислаив Ясну.
Таки не- віруюча, і Боги їй нідочого :wink:
Гайдамака

Повідомлення #60 Ясна » 13.03.2008, 12:13

Гайдамако, люблю з вами розмовляти, не даєте занудитися.
Я сповідую Рідних Богів, як закони природи.
А що для вас є віруюча людина?
Як її визначити? Адже людина, яка не вірить в Бога теж може бути віруючою, бо вона вірить в те, що Бога не має :wink:
Думаю, для цього варто заснувати нову тему, а то ми відійшли від чоловічих вишиванок :wink:
Ясна
Автор теми

Поперед.Наст.

Повернутись в Вишивання

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість