Чоловіча вишиванка

Список розділів Загальна Вишивання

Опис: Символи, їх оберегове значення, використання у сьогоденному житті

Повідомлення #101 ОЛЬГА-55 » 13.04.2010, 08:53

Ясна
А як вам такий візерунок для мого сина http://www.malecha.org.ua/forum/index.php?showtopic=5798&st=60 (пост 63 №9), я подібну схему знайшла, але вишивати буду червоними і чорними нитками.
ОЛЬГА-55
Репутація: 0
З нами: 9 років 6 місяців

Повідомлення #102 Ясна » 14.04.2010, 15:22

Я думаю, що це хороший варіант.
Ясна
Автор теми
Репутація: 18
З нами: 12 років

Повідомлення #103 ОЛЬГА-55 » 15.04.2010, 08:08

Ясна
Дуже дякую. Сьогодні візьмуся за роботу.
ОЛЬГА-55
З нами: 9 років 6 місяців

Повідомлення #104 Алла » 30.04.2010, 08:13

Доброго дня. Дуже цікава тема, знайшла для себе багато цікавого. Буду вивчати далі. Допожіть мені, будь ласка. Планую рубаху для нареченого. Стосовно визерунків хочется щось дуже давнє, слов'янське. Бачила в интернеті роботи одного майстера, де рубаха прикрашена різними символами, які не пов'язані у визерунок.

http://www.livemaster.ru/foto/large/7e2185952.jpg
http://www.livemaster.ru/foto/large/798144014.jpg
http://www.livemaster.ru/item/42932

Чи матиме така рубаха силу? Більш за все подобається перша.
Чи підходить вона для молодого, не одруженого, але в якого вже є наречена? А еще щоб зміцнювала здоров'я...
Алла
З нами: 9 років 5 місяців

Повідомлення #105 Svitovyt » 30.04.2010, 09:09

Як на мене то сили не буде. Це не традиційна вишивка. Визерунок має бути суцільним, що символізує змія-охоронця.
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Репутація: 13

Повідомлення #106 Ясна » 30.04.2010, 09:10

Алла, сорочки виглядають дуже гарно, але...
Свастика на Україні вишивалася на жіночих сорочках.
Тут зібрано трохи матеріалу про свастику.
http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/20-6-1
Рукава на Україні вишивалися теж виключно у жінок.
У чоловіків вишивалася тільки пазуха.ну і ще комір та манжети.
Символічно рукав має жіночу функцію, пов"язаний із ворожінням, магією, тому маркерувався вишивкою він саме у жінок.
Синій колір теж треба з обережністю використовувати у чоловічій вишивці. Це Жіночий колір.
До слова треба сказати, що в Росії та Білорусії інші традиції розміщення вишивки на сорочці.
Є певні думки з цього приводу, але поки що не маю достатньо аргументів, щоб їх викласти.
Насторожує ще те, що ви інтуїтивно для чоловіка обрали сорочку із жіночими символами.
Це може вказувати про неприйняття чоловічих енергій на неусвідомленому рівні, або ж про перевагу чоловічих енергій у жінки. відповідно у чоловікові вона шукатиме свою протилежність - жіночі енергії.
Думаю, що тут є привід задуматися.
Ясна
Автор теми

Повідомлення #107 Алла » 03.05.2010, 19:22

Я знайшла дуже багато материалу про обережну вишивку, не буду з вами сперечатися стосовно місця розташування, але багато де написано, що вишивка робилась там, звідкіль могла вилетіти душа, зокрема на подолі, рукавах та вороті. А символи мали позначати на вороті сонце і небо, а на подолі - землю.

http://www.liveinternet.ru/users/ar56/post107206982/
Алла

Повідомлення #108 Ясна » 05.05.2010, 14:24

Алла
Я досить обмежена людина. тому досліджую лише українську вишивку.
Про особливості розміщення візерунка на наших землях вже писала.
Іноземними візерунками цікавлюся більше дотично, щоб розуміти межу між українським і чужим.
Наприклад на індіанських вігвамах теж багато схожих елементів вишивалося, але користуватися ними я не буду, бо мені потрібна підтримка землі де я живу, з якої їм та п"ю. а це можливо лише за умови дотримання культури, яка була породжена енергіями цієї території.
Недаремно ж спадковість візерунків іноді сягає тисячі років. Народності міняються, одні розчиняються в інших, а візерунки на писанках та горщиках живуть.
Ясна
Автор теми

Повідомлення #109 Алла » 05.05.2010, 19:25

Мені здається, що розбіжність у мене з вами в тому, що я цікавлюсь більш давніми визерунками. Ще тих часів, коли нашу землю Україною ніхно не називав, а була просто Київська Русь. Хоча визерунки погано зереглися з тих часів і можно тільки здогадуватися про обережні знаки. Проте ваші дослідження дуже цікаві для мене і мабудь, коли б я вишивала краще, то може б і наважилася вишити справжню українську вишиванку.
Алла

Повідомлення #110 Йа » 11.05.2010, 06:05

Ясна, доброго дня. Звертаюсь до Вас по допомогу. Хочу вишити сорочку своєму хлопцю. Йому 20років, навчається у медичному. Зустрічаємось не довго, але стосунки дуже серйозні. Вишивати сорочку буду вперше, тому нічого в тому не тямлю. Кілька років тому вчилась вишивки - базові знання і вміння є. Попри це хочу не простеньку, а якісну сорочку. Байдуже скільки часу і зусиль займе... Буду Вам дуже вдячна за схеми і будь-які поради.
Дуже сподобались вишиванки на 4,5 та 6 світлині, що Ви їх виклали на початку форуму (різнокольорова карпатська вишивка та вишивка з рожаницею). Гадаєте для мого вони підійдуть? Якщо так, то дуже прошу поділитися схемами.
Наперід вдячна Вам.
З повагою, Ольга.
okokodynjak@gmail.com
Йа

Повідомлення #111 Ясна » 11.05.2010, 20:19

Йа
Доброї години!
Візерунок перш за все має сподобатися людині, що буде її носити. Я вірю, що символи мають вплив на підсвідомість людини, тому вишиванка не повинна дратувати чи йти у розріз відчуттями.
Тут можна підібрати візерунок, і почитати про виконання різних технік
http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/

З порад можу дати такі:
Вибирайте візерунок червоного кольору, неодруженому парубкові найкраще чисто червоний або ж з невеликими домішками чорного.
Це колір вогню, крім обережного значення, він допомогатиме у пошуках свого місця в житті.
Вишивка на грудях має бути довгою, хоча б до пупа.
Треба уникати жіночих символів. В такому віці жіночі енергії можуть гальмувати розвиток чоловіка.
З мого досвіду людина інтуїтивно підбирає правильний візерунок для себе.
Коли знайдете візерунок - дайте мені знати, я прокоментую його.
Успіхів!
Ясна
Автор теми

Повідомлення #112 Ясна » 11.05.2010, 20:33

Ясна
Автор теми

Повідомлення #113 Шляк » 20.05.2010, 01:29

Ясна Дуже дякую за лекцію. Насправді шалено цікаво. Маю кілька запитань, якщо можна.
1. В моєму регіоні часто зустрічались вишиванки вишиті тільки чорними нитками, що б це могло значити? (хоч як відомо, в Карпатах в більшості вишивки багатобарвні.)
2. Я зустрічав вишиванки білим по білому чоловічі в Верховинському районі, з чим це повязано.
І ще, у нас на вишиванках розповсюджене свастя в різних варіантах, чого я майже ніколи і ніде не зустрічав. (В орнаментах я повний ..., хоч дуже подобається.)
Шляк

Повідомлення #114 Svitovyt » 20.05.2010, 09:23

Дуже багато свастичних знаків на вишивках Поділля бачив у Вінницькому музеї.
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Репутація: 13

Повідомлення #115 Ясна » 03.06.2010, 03:27

Ясна
Автор теми

Повідомлення #116 Ясна » 03.06.2010, 03:33

Ясна
Автор теми

Повідомлення #117 lvivyanka » 03.06.2010, 23:21

Доброго Вам здоров"я, вельмишановне панство! Дозвольте приєднатись до Вашого товариства! :D Я хоч і не молодичка, але не можу похвалитись знаннями у справі вишивання, тому хочу звернутись до Вас за допомогою. Через 3 місяці чоловікові сповниться 50 років, він сповнений планів і бажань. Дуже хочу встигнути вишити йому сорочку, яка б допомогла йому виповнити задумане та зібрати урожай. Допоможіть взором... бо боюсь нашкодити... :lol: :oops: і ще ми галичани :D[/img]
lvivyanka
З нами: 9 років 4 місяці

Повідомлення #118 Оленка » 11.06.2010, 09:13

Оленка
З нами: 11 років 5 місяців

Повідомлення #119 Nify » 16.06.2010, 13:56

Востаннє редагувалось Nify 17.06.2010, 10:32, всього редагувалось 1 раз.
Nify
З нами: 9 років 4 місяці

Повідомлення #120 Шляк » 16.06.2010, 18:57

Ясна
Все, про що я писав в попередніх повідомленнях:
1) тільки чорними нитками.
2) білим по білому.
3) свастя в різних варіантах.
стосується виключно чоловічих вишиванок.
На жіночі увагу звертав мало, та й знайомі жінки носять вишиванки виключно вишиті гладью (лемківські), а це взагалі окрема розмова.
Шляк

Поперед.Наст.

Повернутись в Вишивання

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість