Хліб

Список розділів Загальна Будьмо Здоровими

Опис: Все що стосується здорового способу життя

Повідомлення #21 Кий » 21.11.2009, 15:48

Слава Велесу!!!
http://www.svit.in.ua
Кий
Автор теми
Аватар
Вік: 36
Репутація: 2
З нами: 11 років 9 місяців

Повідомлення #22 Огнеяра » 23.11.2009, 10:04

Ceasar, якщо не важко, поясніть будь ласка як потім вимірюють пропорції з сухими дріжджами?
Адже якщо 100г звичайних висушити, маса зменшиться на якийсь відсоток. Я розумію що до виробів раніше додавали звичайні дріжджі а зараз сушені - чи можливо так отруїти народ? Адже навіть коли печеш хліб власноруч все одно купуєш якесь печиво, булочки тощо.
Огнеяра
Репутація: 0
З нами: 10 років 1 місяць

Повідомлення #23 Микола Шерстюк » 23.11.2009, 12:09

Микола Шерстюк
З нами: 10 років 5 місяців

Повідомлення #24 Ясна » 23.11.2009, 14:35

Чесно кажучи, важко прийти до якоїсь думки.
Ceasar
Дякую вам за детальну розповідь.
Я користуюся зараз сухими дріжжами, бо в магазинах звичайних не продають, а на базарі брати страшнувати, невідомо звідки їх несуть.
Пробувала робити із хмелю, але нічого не вийшло.
Ясна
Репутація: 18

Повідомлення #25 Микола Шерстюк » 23.11.2009, 16:42

Микола Шерстюк

Повідомлення #26 Кий » 25.11.2009, 21:32

Слава Велесу!!!
Кий
Автор теми
Аватар

Повідомлення #27 Микола Шерстюк » 26.11.2009, 11:55

Микола Шерстюк

Повідомлення #28 Ясна » 26.11.2009, 15:58

Ceasar , Кий
а закваску із аптечних пивних дріжжів можна використовувати?
Чим ці дріжжі відрізняються від пекарських?
Ясна
Репутація: 18

Повідомлення #29 Микола Шерстюк » 26.11.2009, 17:04

Ясна, Теоретически пивные дрожжи использовать можно.
Но аптечные пивные дрожжи идут с добавлением витаминов и ремикса, минералов, растительных компонентов. Кроме того в аптеке под названием "пивные дрожжи" может имется в виду автолизат пивных дрожжей- продукт, получаемый в результате автолиза (самопереваривания) дрожжевых клеток, тобишь вещество уже не способное к брожению.
Так что как то так.
Микола Шерстюк

Повідомлення #30 Яромир_Січеславський » 26.03.2010, 09:44

Тема була про хліб, так що думаю це буде доречно. Так ось...

Один з багатьох способів зробити закваску для хліба без дріжджів.

Щоб приготувати закваску необхідний час. Замочите в рівних пропорціях трохи пшениці і ячмінь (наприклад, по півстакана). Хай постоїть зерно з водою добу, потім зліть зайву воду, накроюйте вологою серветкою. Зерно повинне прорости. На це у вас піде залежно від температури в приміщенні від 3-х до 5-ти днів. Проросле зерно потрібно перемолоти, додати пару ложок цукру, ложку житньої муки, і уварювати на вогні протягом години, постійно помішуючи. Якщо кашка стане зовсім сухою, можна додати води з півстакана. Ось ця кашка і буде закваскою через декілька днів, коли "заграє". Якщо в приміщенні тепло - можливо, буде готова через пару днів, якщо холодно - може і через тиждень. Ось, коли її помішуючи, ви почуєте квасний запах - закваска готова.

На основі цій закваски можна по нижче приведеному прикладу спекти хліб... До речі не весь хліб який без дріжджів має твердий мякіш, та він поступається булкам й батонам але все ж таки...

У глибоку миску кладемо закваску, півлітра води, 2 чайних ложки солі, стільки ж цукру і 1 столову ложку соняшникової олії і муки стільки, щоб отримати не круте тісто. Тісто на заквасці підходить довше, ніж на дріжджах, і після того, як ви його покладете у форму, йому необхідно вистоятися 2,5 - 3 години! Це обов'язкова умова. Якщо тісто добре подимітиме у формі, випічка буде повітрянною і пористою. Випікайте домашній хліб при середній температурі близько 150-180 градусах, не поспішаючи. Готовий гарячий хліб можна сбризнуть водою і накрити серветкою. Якщо ви хочете йому надати святковому вигляду, змастіть хліб сумішшю свіжого сирого яйця з цукром.

Буваэ так що хліб не доїдають... Що ж з ним робити? Зробимо квас!
Найпростіший спосіб приготування смачного квасу:

Наш хліб нарізувати шматочками, залити окропом в якому заздалегідь треба зварити 250 грам порізаних шматочками тоненький стовбур ревеню і 7-8 столових ложок меду, охолодити до 30-40 градусів. Додати закваску, настій м'яти і залишити на три доби, після чого процідити, додати цукор, розмішати до повного його розчинення.
Квас розлити в пляшки, гарненько їх закупорити і зберігати на холоді 2 дні. Квас готовий до вживання.

І перший і другий продукт не містять дріжджів думаю все в тему написано. Якщо ні-видаляйте.
Яромир_Січеславський
З нами: 9 років 3 місяці

Повідомлення #31 pandora » 03.04.2010, 19:13

pandora
З нами: 11 років 6 місяців

Повідомлення #32 Микола Шерстюк » 05.04.2010, 13:11

pandora
Уважаемый, я не понял откуда эта цитата. Возможно имелось что то другое.
А дрожжи (любые) есть термофилы, т.е. любят тепло.
Микола Шерстюк

Повідомлення #33 pandora » 09.04.2010, 08:26

pandora
З нами: 11 років 6 місяців

Повідомлення #34 Кий » 26.04.2010, 18:02

Слава Велесу!!!
Кий
Автор теми
Аватар

Повідомлення #35 Микола Шерстюк » 27.04.2010, 10:52

Всем привет. Меня давно не было.
pandora
То что написанно в статье полубред-полуправда. По этому и тяжело не поверить в написанное.
Отвлекитесь от справочников по этой теме и подумайте логично.
Если допустить то что дрожжи после выпечки хлеба не погибают, а остаются и ведут какую либо жизнедеятельность, то при хранении такого хлеба на 3 сутки должен возникнуть четкий спиртовый запах и алкогольный вкус мякиша.
Ради интереса купите буханку белого хлеба и положите в хлебницу на 3 дня. Через 3 дня вы достанете зачертвевший хлеб, но указанных мной признаков "вредоносной" деятельности дрожжей вы не почуствуете. Так вопрос куда же делись дрожжи если они не погибли вовремя выпечки?

Кий
Я учился в Днепропетровском технологическом техникуме, потом в аграрном университете. Учился на книгах ученых, которые не просто писали, а создали и разработали всю мукомольно-хлебопекарскую отрасль СССР. Если вы всех хотите пересажать на колья, то начните с меня. Как будете проездом в Днепре, позвоните 0504814438. Обсудим.

А пока учите :
ГОСТ на муку пшеничную - http://www.apk-inform.com/showart.php?id=12680
Про хлеб с отрубями и про хлеб из обойной муки - http://www.russbread.ru/vyxod-i-assorti ... obnye.html
Микола Шерстюк

Повідомлення #36 Кий » 27.04.2010, 17:46

Пропоную більше не дискувати далі і залишитись кожен при своїй думці.
Наступні повідомлення прошу писати виключно про хліб, його рецепти виготовлення та т. п. Інак, буду просити адміністрації закрити тему.

Микола Шерстюк
Не хочу і не буду з тобою сваритись. Якщо ти рідновір, то ти мені не ворог.
Слава Велесу!!!
Кий
Автор теми
Аватар

Повідомлення #37 Валькірія » 09.07.2010, 20:59

Валькірія
З нами: 9 років 8 місяців

Повідомлення #38 Ол » 07.09.2010, 14:50

Яромир_Січеславський
Будь ласочка, поясніть: я робила за рецептом - пшениця з ячменем проросли, але взялися пліснявою :( невже так і молоти?
чи промити? чи тільки "травичку" на м'ясорубку?
Ол
З нами: 8 років 11 місяців

Поперед.

Повернутись в Будьмо Здоровими

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість