профілактика грипу та лікування

Список розділів Загальна Будьмо Здоровими

Опис: Все що стосується здорового способу життя

Повідомлення #1 Леля » 01.11.2009, 12:56

Дуже налякана ситуацією з грипом в Україні. телевізор навіть вмикати боюся.
лікарня від нас далеченько, та й аптеки не такі багаті як у великих містах.
як захистити себе від грипу? як лікуватися, якщо ліків потрібних не має, або вони занадто дорогі?
Леля
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 12 років

Повідомлення #2 Ясна » 01.11.2009, 13:14

раджу купати грудничків кожного дня у протимікробних травках або гірчиці. Корисні речовини через шкіру перейдуть у кров.
тим, хто годує груддю теж варто попити протимікробні травки, щоб вони передавалися через молоко. Я п"ю деревій з чебрецем.
Ясна
Репутація: 18
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #3 Леля » 01.11.2009, 14:30

Ясна, а які це протимікробні травки, в яких малечу купати?
Леля
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 12 років

Повідомлення #4 Ясна » 01.11.2009, 14:40

Леля
ромашка, календулда, матимачуха, подорожник.
гілочки хвойних рослин, малини, вишні, смородини. там зараз хороший запас на зиму.
можна листя горіха, смородини, малини, полуниці(якщо ще залишилося зелене.)
найпростіше - порошок гірчиці. ложечку- дві на ванночку- це якщо маля почало сипливити чи покашлювати.
Ясна
Репутація: 18
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #5 Svitovyt » 01.11.2009, 17:55

Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #6 Берегиня » 02.11.2009, 21:21

розмова із завідувачем відділу фітотерапії науково-виробничої компанії "Юстас" Борисом Скачком.

Чим небезпечні віруси?
- Борисе Глібовичу, зазвичай люди легковажно ставляться до вірусних захворювань. Лікарі ж попереджають про їхню небезпеку. В чому вона полягає?
- Потрапивши до організму людини, вірус одразу починає розвиватися, отруюючи його продуктами життєдіяльності. Саме цим пояснюється такий яскраво виражений і неприємний перебіг хвороби: головний біль, підвищена температура тіла, "викручування" суглобів, нежить тощо. Бактерії "постачають" аж два види токсинів: екзогенні - які виробляють у процесі своєї життєдіяльності, й ендогенні, які виділяються під час їхньої загибелі. Це небезпечно тим, що у разі накопичення токсинів у надмірній кількості вони можуть уразити нирки, печінку, серце та інші життєво важливі органи, спричинивши серйозні хвороби чи навіть смерть.
Щоб не допустити цього, організм умикає власну систему захисту - імунну. Імунна клітина хапає токсичні речовини й несе їх у селезінку чи кістковий мозок, де відбувається визначення, чим їх нейтралізувати, яка для цього потрібна "протиотрутна речовина". Далі запускається система її вироблення. І лише через 5-6 діб вона починає надходити в кровотік, знищуючи віруси чи бактерії. Через 5-6 днів спинний мозок починає продукувати в достатній кількості й інтерферони (захисні білки), які зв'язують вірус. Тому напівжартівлива приказка про те, що у разі лікування захворювання минає за сім днів, а у разі нелікування - за тиждень, відповідає дійсності.

Хворіти "на ногах" небезпечно для себе й оточуючих
- Чому віруси заявляють про себе саме восени та взимку?
- Віруси живуть поруч із нами протягом цілого року. Але найбільше проявляють себе в холодну пору. Це пов'язано з тим, що внаслідок перепадів і коливань температур людина може переохолодитися, її імунний захист знижується і в більшій кількості пропускає "непроханих гостей" в організм.
- Скільки часу минає від моменту ураження до перших симптомів?
- З моменту потрапляння в організм до розвитку перших симптомів хвороби (підвищена температура, головний біль, слабість, біль у горлі тощо) може минути від 6 годин до 2 діб. Але увесь цей період людина вже може заражати оточуючих, хоча ззовні цього не видно. Особливо, якщо з нею перебувати тривалий час в одному приміщенні. Після появи симптомів хворий залишається небезпечним для оточуючих ще протягом 5-6 діб. Тому не варто рватися на роботу, збивши температуру. Цим можна собі нашкодити. Адже "старі" захисні клітини ослаблені вірусом, а нових організм ще не встиг виробити.
- Чому в одних хвороба минає швидко, а в інших виникають ускладнення?
- Наскільки швидко й без ускладнень мине вірусне захворювання, залежить від дотримання правил лікування. Як показує практика, більшість людей порушує їх, а інколи й просто не знає.

Чи треба боротися з високою температурою
І як це робити
- У разі підвищення температури тіла більшість хворих одразу хапаються за жарознижувальні засоби. Чи варто це робити?
- Висока температура тіла - це захисна реакція організму. Збиваючи її, ми пригнічуємо імунітет. Тому не варто приймати жарознижувальні засоби. Знижуючи температуру тіла менше 37-38°С, ми створюємо ідеальне тло для розмноження вірусів. Лише за температури, вищої за 38°С, віруси гинуть, не встигаючи розмножуватися. Окрім того, за високої температури відбувається прискорення ферментативних реакцій, що сприяє спалюванню токсинів. У цьому випадку потрібно лише одне: вчасно виводити їх залишки з організму.
- Яким чином це можна робити?
- Дуже просто - вживаючи велику кількість рідини. Ліпше, щоб це була не просто вода, а з додаванням органічних кислот - ягід чи варення калини, малини, журавлини тощо. Річ у тім, що органічні кислоти змінюють рН (кислотно-лужний баланс) сечі, залужнюючи її, тим самим сприяють посиленому сечовиділенню. Нирки - це потужний детоксикаційний орган. Через нього виводиться основна маса шкідливих речовин. Через шкіру з потом токсинів виділяється менше. Головна функція потовиділення полягає в охолодженні поверхні тіла.
Питво має бути не лише кислуватим, а й теплим (40-45°С) - це найсприятливіші умови для його швидкого всмоктування. До речі, органічні кислоти ще й сприяють виробленню енергії в організмі, що також буде для нього хорошою підтримкою. Хвора доросла людина повинна випити за добу 5 л рідини.

Про що свідчить занадто висока температура?
- А що робити, якщо температура тіла занадто висока - понад 39°С?
- Якщо температура підвищується понад 39-39,5°С, це свідчить про те, що організму не вистачає рідини, внаслідок чого порушується процес тепловіддачі. Для усвідомлення цього пропоную ознайомитися з деякими біологічними механізмами.
Підвищення температури тіла (гіпертермія) буває двох видів - червона і бліда. Перша спостерігається у разі підвищення температури до 38-38,5°С: людині жарко, її шкіра гаряча й червона, трохи волога на дотик, при цьому процес віддачі надлишку тепла проходить у нормі. Але якщо в організмі відбувається накопичення надмірної кількості токсинів, 15% імунних клітин, які містяться під шкірою, "вимикаються", внаслідок чого виникає бліда гіпертермія - температура тіла підвищується до понад 39°С, людину морозить, її шкіра стає блідою. Чому так відбувається? З однієї причини - нестачі рідини для виведення токсинів. У цій критичній ситуації організм вимушений підвищувати температуру, щоб перепалити їх, шкірні ж судини спазмуються, щоб утримати вологу й тепло. Звичайні жарознижувальні на цьому етапі вже діяти не будуть, а імунну систему пригнітять ще більше. Полегшити стан можна тим способом, про який ми вже говорили, - вживати рідину у великій кількості - щогодини не менше склянки теплого й підкисленого напою. Важливо, щоб не припиняти пити й уночі. Людям старшого віку для підтримки серця варто вживати відвар вівса (жменю вівса залити 600 мл води, прокип'ятити на малому вогні протягом 30 хвилин, настояти 30 хвилин, процідити, вжити протягом доби).
Ще один природний спосіб зниження температури тіла - гаряча ванна або обкладання хворого грілками. Внаслідок цього відбувається розширення судин шкіри, а отже, нормалізується тепловіддача. Контролювати перебіг захворювання краще за пульсом. Якщо у стані спокою частота пульсу до 80 ударів, то у разі підвищення температури тіла до 39°С він підвищиться до 100 ударів. У разі більш значного підвищення температури тіла пульс не повинен перевищувати 130 ударів, за якого неминуче з'являються ускладнення.
Якщо в людини проблеми зі шлунком (гастрит, виразка) і вона не може пити відварів калини, журавлини та інших ягід, можна порадити готувати їх у вигляді киселів - крохмаль обволікатиме запалену слизову оболонку, захищаючи її від дії кислоти. Або додати до настоїв обліпихової чи шипшинової олії, які також убезпечать від подразнення. Людям із такими проблемами рекомендується замість кислої рідини вживати соки з моркви чи гарбуза, які містять потрібний для боротьби з вірусами вітамін А.

Антивірусні режим і харчування
- А як щодо харчування у період захворювання?
- Що стосується їжі, то в перші два дні можна обійтися без неї або обмежити до мінімуму. Це може бути легенька каша чи кефір - вони швидко засвоюються. Через кілька днів можна почати вживати овочеві супчики, вінегрет, варені яйця тощо. Їжа має бути смачною для хворого, інакше погано перетравлюватиметься, швидше зашкодить, аніж принесе користь. Що ж стосується тваринних білків, особливо м'яса та бульйону з нього, то у період хвороби про ці страви потрібно забути, бо вони містять трупні отрути, тож додаватимуть токсинів у і без того переповнений ними організм.
- Чи обов'язково дотримуватися постільного режиму?
- Під час вірусного захворювання потрібно припинити будь-які фізичні й розумові навантаження, інакше це загрожує двом найголовнішим органам - серцю й мозку. Адже і фізичні, і розумові зусилля супроводжуються припливом крові до цих органів, а вона містить підвищену концентрацію токсинів, тож може спричинити запальні процеси в них. Уникати навіть перегляду телепередач та читання, що може призвести до погіршення зору. Часто жінки, отримавши лікарняний, вважають, що разом із ним отримали можливість переробити всю домашню роботу. Знову ж таки - це помилка. Посилений приплив крові з токсинами до суглобів (а це відбувається під час ходіння) може стати причиною розвитку артриту. Постільний режим у теплі й спокої - оптимальні умови для швидкого й остаточного одужання.

Народні засоби у лікуванні нежитю та кашлю
- Окрім підвищення температури тіла, вірусне захворювання супроводжується й іншими неприємними симптомами: нежить, біль у горлі, кашель. Як боротися з ними?
- Що стосується лікування найпоширеніших симптомів, то воно також має бути спрямоване на виведення токсинів з уражених органів, а не на гальмування цього процесу. Приміром, у разі нежитю добре прочищає дихальні шляхи сік каланхое та алое по 2-3 краплі в кожну ніздрю кілька разів на добу. М'якше, але ефективно діє сік моркви, який також використовують для закапування. Краплі для носа готують із соку цибулі, розведеного перевареною водою у пропорції 1:10. Цю суміш можна використати і для інгаляцій - змочити в ній турундочки з бинта і ввести за допомогою сірника в ніздрі, дихати через ніс.
Запалення горла (ларингіт і фарингіт) ліпше за все лікується за допомогою йогівської "вправи лева". За своєю ефективністю вона не має конкурентів. Ми вже описували її в одній із наших публікацій. Для тих, хто забув, нагадуємо: на видиху язик висунути якомога далі (наче хочете дістати ним до грудей), на вдиху втягнути язик до рота і, торкаючись кінчиком піднебіння, втягувати його в напрямку до горла. Такі рухи потрібно зробити кілька разів - що більше, то краще. "Вправу лева" можна виконувати в дещо іншій інтерпретації: намастити блюдце медом, додавши туди настоянки календули, або евкаліпта, або соку часнику чи цибулі, і, максимально витягнувши язик, потроху злизувати. Таким чином відбудеться значне посилення процесу кровообігу в ділянці горла, завдяки чому запалення дуже швидко мине.
Якщо вірусне захворювання перейшло в трахеїт чи бронхіт і супроводжується кашлем, передусім потрібно добитися того, щоб він із сухого перейшов у відхаркувальний. Це можна зробити за допомогою лікарських трав, приготувавши настій кореня алтеї чи відвар насіння льону (він має бути кімнатної температури). Для тих, хто не боїться "екстремальних заходів", пропоную ще один дієвий рецепт: склянку добре теплого молока змішати із соком однієї цибулини і випити, до нього можна додати ложку масла і трішки горілки. Через кілька годин почнеться посилене виділення слизу. Тому цей засіб потрібно приймати не на ніч, а вдень. І, звичайно ж, для ефективного очищення органів дихання від слизу хворий має вживати багато рідин
Берегиня
Репутація: 1
З нами: 11 років 8 місяців

Повідомлення #7 Берегиня » 02.11.2009, 21:22

Щоб уникнути всіх неприємностей, пов'язаних із втручанням вірусів у людський організм, до зустрічі з ними треба приготуватися. Заходи щодо підсилення імунної системи допоможуть уберегтися від вірусних захворювань або хоча б полегшити перебіг їх. Про деякі з них поговоримо нижче. Сьогодні (завдяки рекламі) є дуже популярними імуностимулятори типу настоянки елеутерококу, кореня женьшеню, родіоли рожевої тощо. Вони справді мають відчутний вплив на імунну систему. Тому їх потрібно приймати один раз на 3-4 дні. Якщо це робити частіше, можна спричинити зворотні наслідки. Це пояснюється біологічною дією цих засобів на організм: у перші години прийому вони різко пригнічують імунітет, у відповідь на це організм починає активізувати захисні сили, стимулюючи імунну систему. Таким чином через 2-3 години настає вирівнювання імунного статусу до попереднього, а опісля починається процес його підвищення. Пік досягається через 2-3 доби. Якщо ж імуностимулятори приймати тричі на день (саме так часто радять робити), відбувається постійне пригнічення, від якого імунітет не встигає відновлюватися. А споживачі цих засобів дивуються, чому вони не отримали обіцяного виробником результату.
Прийом імуностимуляторів належить до "жорстких засобів профілактики". М'яким та ефективним є насичення організму вітаміном А. Він виробляє секреторний імуноглобулін, який міститься у всіх слизових оболонках і належить до найпершого захисника організму від патогенів - зв'язує їх, запобігаючи потраплянню до організму. І якщо якісь віруси потраплять до організму, їх ряди буде "проріджено", а відтак, виділиться значно менша кількість токсинів, а отже, - перебіг захворювання буде легшим і без особливих ускладнень.
Для посилення захисту організму в епідемічний період можна застосовувати препарат противірусного інтерферону (капати в ніс) або засоби, що стимулюють вироблення в організмі власного інтерферону. До таких належать арбідол та кагацел, виготовлені на природній основі. Інтерферон - це речовина, яку виробляє організм для знищення вірусів і бактерій.
- А чи є ефективними профілактичні народні засоби?
- Виробленню в організмі інтерферону сприяє й вживання клітковини. Річ у тім, що вона подразнює тонку кишку, яка є одним із потужних органів ендокринної системи.
Ще одним імуностимулювальним засобом, який сприяє знищенню токсинів та підвищенню сил, є така суміш - до гоголю-моголю: два жовтки курячих яєць збити з цукром, додати чайну ложку настою хвоща чи споришу (2 ст. л. сировини залити окропом, настояти 20 хвилин), пити одномоментно один раз на тиждень.
В арсеналі народної медицини є й інші ефективні перевірені засоби для підвищення імунітету, які приймають як з профілактичною, так і з лікувальною метою. Зокрема, йдеться про таку суміш: змішати 50 г соку листя алое (тим, у кого запори, краще брати подрібнене листя), 200-300 г меду і 200 г кагору. Приймати по 1 ч. л. зранку. Зберігати в холодильнику. Цю суміш можна давати навіть дітям. До речі, в давнину нею лікували туберкульоз.
Про роль часнику й цибулі як противірусних засобів, мабуть, відомо кожному. По-перше, вони містять фітонциди, які "проріджують" віруси, не дають їм потрапляти до організму; по-друге, активізують травну систему, очищаючи організм від паразитів та відновлюючи нормальну мікрофлору кишечнику, що сприяє підвищенню імунітету; по-третє, ці рослини багаті на селен. Французькі вчені довели, що селен перешкоджає мутації вірусу в організмі, запобігаючи утворенню агресивних форм. Тим, хто не може вживати часник і цибулю сирими, можна додавати їх в їжу. В процесі термічної обробки вони зберігають свої противірусні властивості.
В осінньо-зимовий період можна порадити ввести до щоденного раціону "противірусне вітамінне масло". Його готують так. До вершкового масла додають подрібнений часник і зелень петрушки та кропу, добре перемішують і кладуть до морозилки. Цю суміш намащувати на хліб і вживати як бутерброд. Масло можна замінити на сало або олію, особливо людям старшого віку та тим, у кого надмір холестерину.
Щоб уберегтися від ураження вірусом, потрібно уникати переохолодження. Річ у тім, що тривале переохолодження всього тіла чи навіть лише ніг відразу спричинює зниження імунітету в легенях, а отже, робить цей орган вразливим для будь-яких вірусів, яких у повітрі завжди вдосталь. Якщо ж усе-таки трапилося, що ви перемерзли, то відразу після повернення додому прийміть гарячу ванну, щоб відновити нормальний перебіг внутрішніх процесів. Для посилення ефекту можна випити чарочку горілки (50 г), додавши до неї чорного перцю, який активізує процеси обміну речовин та кровообігу
Берегиня
Репутація: 1
З нами: 11 років 8 місяців

Повідомлення #8 Яр-Тур » 02.11.2009, 23:16

Яр-Тур
Звідки: Львів, Галичина
Репутація: 0
З нами: 12 років 1 місяць

Повідомлення #9 Огнеяра » 11.11.2009, 09:46

Огнеяра
Звідки: Запорiжжя
Репутація: 0
З нами: 10 років 5 місяців

Повідомлення #10 Скіф » 11.11.2009, 16:09

Скіф
Репутація: 0
З нами: 11 років 6 місяців

Повідомлення #11 Оленка » 16.11.2009, 11:34

Оленка
Репутація: 0
З нами: 11 років 7 місяців

Повідомлення #12 Огнеяра » 16.11.2009, 15:15

Огнеяра
Звідки: Запорiжжя
Репутація: 0
З нами: 10 років 5 місяців

Повідомлення #13 Ясна » 17.11.2009, 10:24

Оленка
коли треба погрозити пальчиком не обов"язково витягати гармату.
Наша мета - не хворіти, залишатися здоровим.
Ясна
Репутація: 18
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #14 Ant » 08.02.2010, 17:29

Ant
Звідки: Курган Товста Могила
Репутація: 0
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #15 Ясна » 16.03.2010, 09:34

http://www.abc-gid.ru/uploads/pblc/big/_orig_434.jpg
про дію вірусів в картинках
Ясна
Репутація: 18
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #16 Світлана » 19.03.2010, 00:18

Ясна
Дякую, дуже доступно зроблено.
Світлана
Репутація: 0
З нами: 11 років 7 місяців

Повідомлення #17 o_nil » 20.12.2010, 04:08

Анекдот в тему:
Найвищий воєначальник Смерть каже своєму підлеглому Холері: "Шановний, я знаю, що ви здатні за сезон викосити 2 тисячі населення, але цього разу ви переплюнули себе, ви положили аж 5 тисяч!" на що той відповідає: "Ні, мій пане, Я положив свої 2 тисячі, а решту померли від страху."

тому, на мою думку, треба вірити більше собі, ніж чуткам, навіть офіційним. Адже легше управляти наляканими рабами, ніж мислячими людьми.

Що я помітила, що коли зриваюся і можу накричати на свою дитину, він довго не чекає і наступного дня починає хворіти - піднімається температура, горло, нежить. може і у вас трапляються такі ситуації придивіться, тоді нічого спирати на епідемії.

та коли вже трапилося, то мусимо лікуватися. Мої рецепти: якщо хвороба лиш починається (з"являється передчуття) видушити сік 1 лимона, залити гарячою (щоб можна було пити) водою. і випити. - ударна доза вітаміну С.
на ніч покришити на тарілку цибулі і покласти "під носа" на табуретку, або біля подушки.

добре тонізують хвойні ванни.

Якщо випав сніг, вибігти босоніж на сніг, але не більше 1 хв. потім насухо витерти ноги, одягти теплі шкарпетки, пострибати 2-5 хв і в тепле ліжко.
На здоровя!
o_nil
Звідки: Довжок, Ямпільського району, Вінницької області
Репутація: 0
З нами: 8 років 11 місяців

Повідомлення #18 Шляк » 20.12.2010, 04:24

З малими дітьми неварто забувати про подушки з ароматичними травами.
Алкоголь - катигорична заборона.
Якщо змерз в ноги - попарити хоча б в солоні воді як незаготовили трав.
Особисто я профілактику роблю грибочками, але вам цього не раджу.
Шляк
Звідки: Галичина
Репутація: 0
З нами: 9 років 6 місяців

Повідомлення #19 Огнеяра » 21.12.2010, 16:15

o_nil
Звичайно, можуть бути психосоматичні причини - мій син дуже хвилюється перед виступом на шкільному святі і от сьогодні прокинувся вранці безголосим - сичить "ура! я виступати не зможу!" Тепер думаю: чи варто знущатися над дитиною, якщо його це так непокоїть...
Огнеяра
Звідки: Запорiжжя
Репутація: 0
З нами: 10 років 5 місяців


Повернутись в Будьмо Здоровими

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron