Сторінка 1 з 1

Пошкоджено Образ Світовида в Києві

Повідомлення #1Додано: 23.02.2013, 18:08
Svitovyt
Об'єднання Рідновірів України виступило із заявою, що 22 січня 2013 року на Софійській площі в м. Києві зловмисниками вчинено пошкодження паркової скульптури (відрубано голову) давньослов’янського кумира Світовида, який був частиною пам’ятного паркового комплексу, встановленого на ознаменування 1500-ліття міста Києва. Автор скульптури — заслужений художник України, член Національної спілки художників України Інна Коломієць (1921– 2005). Творчість художниці Інни Коломієць є прикладом автентичного національного мистецтва у ХХ столітті.
Київська скульптура була копією всесвітньовідомого Збруцького Світовида, унікальної пам’ятки, знайденої в 1848 р. в річці Збруч (оригінал нині зберігається в Археологічному музеї м. Кракова, Польща). Скульптура широко відома як пам’ятка слов’янського культового мистецтва в усьому світі, зокрема в слов’янських і європейських країнах; вона вже стала візитною карткою столиці України, особливо серед шанувальників рідної старовини. За останні два десятиліття статуя набула ще й сакрального значення для офіційно зареєстрованого Релігійного центру Об’єднання рідновірів України, стала місцем паломництва рідновірів інших слов’янських країн, святинею, відомою не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Повний текст Заяви:
http://ridnovir.in.ua/index.php/2-novin ... i-m-kyieva

Повідомлення #2Додано: 26.02.2013, 12:56
Svitovyt
Про Рода-Святовита:
http://www.svit.in.ua/sva/mi8.htm

Повідомлення #3Додано: 05.03.2013, 21:06
Svitovyt
11 березня прес-конференція на тему: "Знищення паркової скульптури Збруцького кумира в столиці України"

22 лютого ц.р. на Софійській площі в Києві зловмисники відрубали голову давньослов’янському кумиру Світовиду, який був частиною пам’ятного паркового комплексу, встановленого на ознаменування 1500-ліття Києва. Київська скульптура була копією всесвітньовідомого Збруцького Світовида, унікальної пам’ятки, знайденої в 1848р. в річці Збруч. Скульптура широко відома як пам'ятка слов'янського культового мистецтва в усьому світі, зокрема в слов'янських і європейських країнах. За останні два десятиліття статуя набула ще й сакрального значення для офіційно зареєстрованого Релігійного центру Об’єднання рідновірів України, стала місцем паломництва рідновірів інших слов'янських країн, святинею, відомою не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Коли будуть знайдені та покарані злочинці? Чому держава не бажає відновлювати скалічену архітектурну пам'ятку, яка стоїть в старовинному центрі столиці і знаходиться на балансі КМДА? Відомі громадські діячі, письменники, скульптори оголосять Звернення до Президента України і до голови КМДА з вимогою знайти та покарати винних і відновити пошкоджений вандалами пам'ятник.

Учасники:

український етнолог, релігієзнавець, засновниця Об'єднання Рідновірів України Галина Лозко;

український скульптор, академік Академії мистецтв України, Заслужений художник України Анатолій Кущ;

українська поетеса, публіцист, педагог, член НСПУ Наталка Поклад; письменник Володимир Петрук

УНІАН: вул.Хрещатик, 4, конференц-зал. Початок о 10-30. Телефон: 067 235 71 58. Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями: http://press.unian.net/ukr/press-5937.html

Подія на Facebook: http://www.facebook.com/events/479476212119141/?ref=3

Повідомлення #4Додано: 14.03.2013, 18:16
Svitovyt
Прес-конференція "Знищення праслов'янських кумирів"

Частина 1.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kbUwMqiuvCQ[/youtube]

Частина 2.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SX44dHyv1lM[/youtube]

http://ridnovir.in.ua/index.php/2-novin ... kh-kumyriv

Повідомлення #5Додано: 19.03.2013, 18:58
Svitovyt
Володимир Стецюк "Р