Пам'ятники Т.Г.Шевченку в Запоріжжі до 200-річчя

Список розділів Загальна Новини та Оголошення

Модератор: of

Повідомлення #1 Svitovyt » 19.03.2012, 11:10

Шановні земляки!

Готуючись гідно відзначити 200-річчя Т.Г. Шевченка, Національний заповідник «Хортиця» планує реалізувати проект «Кобзар на Хортиці», який включає, зокрема, виготовлення і встановлення в парку ім. Т.Г. Шевченка на о. Хортиця скульптурної композиції.

Із запропонованих скульпторами ескізів обрано той, який підкреслює зв'язок поета з Запорожжям. Жанрова композиція майбутнього твору відтворює нескінчену течію Дніпра, схему Хортиці, на якій рельєфними зображеннями окреслено запорозький простір, і фігуру 29-річного Тараса Григоровича, – молодого, енергійного, сповненого творчого потенціалу, – таким, яким він прибув у запорозький край влітку 1843 року, коли відвідав Хортицю, що жила у його мріях і згадувалась у його творах: «…На Хортиці, у матері, буду добре жити…».

Для збору коштів на памятник Шевченку у парку його імені на острові відкрито рахунок благодійного фонду «Хортиця» за номером 26008810101 у ВАТ «МетаБанк» м. Запоріжжя, МФО 313582, ОКПО 33610509. Призначення платежу: «благодійний внесок на проект «Кобзар на Хортиці».

Зветаємось до усіх шанувальників великого поета, до усіх, хто дбає про святиню української землі – острів Хортицю: залучіться до цієї справи.


ЗАПРОС
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #2 Svitovyt » 16.06.2013, 23:48

Встановлення пам'ятника поетові в місті Запоріжжі заплановано у зв'язку з 200-річчям Тараса Шевченка, яке відзначатиметься 9 березня 2014. Пам'ятник передбачається встановити в сквері Театральному, навпроти театру імені В.Магара.
Зображення

Одинадцятого червня прийняттям рішення з питання затвердження робочої моделі завершився черговий етап виготовлення та встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у місті Запоріжжі. Постійна кропітка робота Шевченківського оргкомітету (який було створено Рішенням №1 від 3 лютого 2011 року Запорізького обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка) впродовж майже двох з половиною років увінчалася перемогою.

Сьогодні можна з впевненістю сказати, що питання виготовлення пам’ятника Т. Шевченка для Запоріжжя прийняло незворотного напряму, адже нарешті ми маємо відповідну метрову модель скульптури затверджену спеціальною комісією при міській раді, у яку також входять два представника нашого Шевченківського комітету це просвітяни: голова ЗОО ВУТ «Просвіти» Олег Ткаченко та професор КПУ Зіновій Партико.

На відкритому засіданні комісії, яке відбулася у вівторок, 11 червня 2013року у Запорізькому міськвиконкомі після відповідного голосування (затвердження відповідної скульптури), голова Запорізьких просвітян Олег Ткаченко подякував всім присутнім за виконану роботу та консенсус, за спільне розуміння значимості питання і прийняття доленосного рішення. Олег Валентинович побажав всім наснаги, успіхів, добра та радості на велике майбуття.


Галина Єгорова
Прес-центр
ЗОО ВУТ «Просвіта»

Далі - http://ridnovir.in.ua/index.php/2-novin ... porizhzhia

Тобто, буде встановлено два пам'ятника Шевченку в м.Запоріжжя: один напроти драмтеатру, а інший на Хортиці.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців


Повернутись в Новини та Оголошення

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron