Відтворимо курган на Хортиці!

Список розділів Загальна Новини та Оголошення

Модератор: of

Повідомлення #1 Svitovyt » 26.09.2011, 21:26

 Відтворимо курган на Хортиці!
(у жовтні, пізніше буде уточнено)

На проспекті Радянському (Хортицький р-н Запоріжжя) було досліджено ряд культових пам'яток доби бронзи та скіфського часу. Знахідки були передані до Обласного краєзнавчого музею, а кромлех (огорожа) скіфського кургану був залишений на місці розкопок. Земельна ділянка після археологічного дослідження втратила охоронне значення і передана у використання приватним особам.
Руське Православне Коло зверталося до Управління культури Запорізької ОДА з проханням посприяти перенесенню пам'ятки на територію Національного Заповідника "Хортиця", який має досвід музеєфікації подібних об'єктів і створив комплекс "Скіфський Стан" (Зорова Могила), де, поруч із існуючими, з'явилися відтворені кургани. Тим самим було створено музейний комплекс під відкритим небом, що давав уявлення про поховальний звичай наших далеких предків.
На жаль, Управління культури повідомило, що кромлех не планується переносити і була загроза втратити стародавню пам'ятку назавжди. З цього приводу була публікація в газеті "Мрія" № 30 від 21 липня 2011 р. "Потомки никогда не увидят запорожский кромлех" (авт. Надія Красножон), яка опитала провідних археологів щодо зазначеної події. Тільки генеральний директор і археолог НЗ "Хортиця" Максим Остапенко виявив готовність зберегти пам'ятку і перемістити її на Хортицю.
Наразі Національний заповідник "Хортиця" отримав дозвіл на перенесення скіфського кромлеху і звернувся за допомогою до громадськості щодо проведення відповідних робіт:
1. Під керівництвом археологів Заповідника треба розкопати скіфський кромлех, який був заритий бульдозером. Початок робіт оголоситься пізніше після жовтневих дощів, які пом'якшать землю.
2. Кромлех замальовується і перевозиться на Хортицю на "Скіфський Стан".
3. На Хортиці виділяється земельна ділянка, на якій буде відтворено скіфський курган. На кургані буде встановлено кромлех і копію знайденої при розкопках скульптури.
Для проведення робіт потрібно 10 чоловік, які будуть постійно працювати. Всі інші можуть приходити у вільний для них час допомагати у збереженні святині. Оплата - мінімальна, ідуть пошуки добродіїв, які можуть профінансувати роботи. Термін - 1 тиждень. Ті, хто бажає допомогти, звертайтеся з телефонами: 063-336-03-78, 066-153-71-79.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 6 місяців

Повідомлення #2 Svitovyt » 18.11.2011, 15:49

Поновлено:

Відтворимо курган на Хортиці!
(початок першого етапу - середа 23 листопада )
Національний заповідник "Хортиця" планує провести роботи з перенесення кромлеху (кам'яної огорожі) скіфського кургану від пр. Радянського (Хортицький р-н) на о. Хортиця і звертається за допомогою до громадськості:
1. Під керівництвом археологів Заповідника планується розкопати кромлех, що залишився від розкопаного раніше кургану.
2. Кромлех замальовується і перевозиться на острів Хортиця на "Скіфський Стан".
3. На Хортиці виділяється земельна ділянка, на якій буде відтворено скіфський курган. На кургані буде встановлено кромлех і копію знайденої при розкопках скульптури.
Для проведення робіт потрібно до 10 чоловік, які будуть постійно працювати. Всі інші можуть приходити у вільний для них час допомагати у збереженні святині. Оплата - мінімальна, ідуть пошуки добродіїв, які можуть профінансувати роботи. Ті, хто бажає допомогти, звертайтеся за телефонами: 063-336-03-78, 066-153-71-79.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 6 місяців


Повернутись в Новини та Оголошення

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість