Обряд викликання дощу

Список розділів Загальна Школа Рідної Віри

Модератор: of

Повідомлення #1 Вовкулак » 08.06.2011, 14:55

Вовкулак
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 11 років 1 місяць

Повідомлення #2 Svitovyt » 08.06.2011, 15:24

Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 51
Репутація: 13
З нами: 11 років 11 місяців

Повідомлення #3 Василь » 08.06.2011, 18:36

Василь
З нами: 8 років 5 місяців

Повідомлення #4 Ясна » 08.06.2011, 19:38

Василь
Дійсно такий обряд описаний в етнографів.
Але молитви ніхто не дає нажаль
Ясна
Репутація: 18

Повідомлення #5 Василь » 08.06.2011, 21:28

Тепер вона не розповість... хіба присниться. Хоча, можна пробувати методом наукового тику, з цими вірування голова обертом йде, наче ж на це свято ще в дохристиянській Русі освячцували дари природи... і іншим методом.. а вона це робила в християнському храмі.. і працювало.
Напевне отримаю на горіхи від пана Світовита зараз...
Василь

Повідомлення #6 Svitovyt » 09.06.2011, 06:36

Василю, немає значення в якому храмі це "працювало". Якби так було як хочеться, то б у нас посухи ніколи б не було, бо трохи не в кожному селі є свої "хмаропогоничі". Це як в старій усмішці: Батюшка читає лекцію в семінарії про те як викликати дощ: Читаєте молитву біля криниці, закликаєте Бога на допомогу і ось дощ пішов. А семінарист його і питає: а якщо не пішов? - На баргометр, дурню, дивитися треба!
А куровські зробили теж велике чудо: зупинили хмари перед своїм центром і великої зливи у них не було. Зате залило Західну Україну, а на Східній Україні була посуха. І ще й пишалися своєю всемогутністю, паскудники. А насправді - шарлатани.
Востаннє редагувалось Svitovyt 09.06.2011, 15:16, всього редагувалось 1 раз.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #7 Василь » 09.06.2011, 14:15

Світовит, все ж погодьтеесь, э шарлатани... але й вірити в Бога чи Богів (то вже які у кого вірування, їх на землі сотні) і не вірити в те що ці сили відгукуються також не варто.
Василь

Повідомлення #8 Svitovyt » 09.06.2011, 15:24

З того, що я зустрічав, це звичайне шарлатанство або навіювання в особисті чудодійні сили. Мені ніхто не продемонстрував дійсне чудо, а ляпсусів бачив повно. А молитва повинна допомогти людині пережити стихію і налаштувавти людину для відповідних заходів. Тому у нашому посушливому кліматі ніхто не уповає, що хтось нажене віником хмари, а тягне шланг на город і заливає його аби був урожай. І скажу це дуже гарно допомагає.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #9 Василь » 09.06.2011, 16:54

Світовит, Туя я з вами цілком погоджуюсь)) шланг він краще))
Стосовно чуда, то я лиш розповів те що мені розповідала уже покійна бабця на питання шо вона робить. То ж на 100% сказати не можу чому? як? і за яких умов таки спрацьовувало там у неї. Але вона в то свято вірила і казала що бавитись з таким не можна. Але ладно, потрібно закривати тему, в сенсі продовдувати цю дискусію.
Василь

Повідомлення #10 Вовкулак » 09.06.2011, 20:48

Як би там не було, але в ці вихідні я попрактикую у викликанні дощу. Принесу жертву у вигляді тютюну місцевим духам, гратиму на варгані та дарбуці і т.ін.
Подивимось.
Вовкулак
Автор теми

Повідомлення #11 Svitovyt » 10.06.2011, 08:06

Вовкулак
Оце правильно зробив, якраз в інтернеті погоду на ці дні обіцяють хмарною і дощовою. Так що експеримент вдасться (дивися усмішку вище).
А от щодо тютюну, тут у мене сумнів. Не ріс він у нас, тому місцевим духам він нідочого, хіба сам обкуришся і в диму духів побачиш.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #12 Вовкулак » 10.06.2011, 09:42

Ну, ми ж не знаємо достеменно вподобання духів. А якщо їм сподобається гарний датський люльковий тютюн?
До речі, торік я в селі виростив декілька кущів тютюну, так що у мене і "місцевий" є :)
А щодо прогнозу... містика, якщо лише мій намір уже викликав таку зміну погоди, то що буде, коли дійде до "діла"?
Вовкулак
Автор теми

Повідомлення #13 Svitovyt » 10.06.2011, 09:51

Уже запізно "махати віником", бо у нас сьогодні пішов дощ, а великої зливи нам не потрібно, бо може змити город і погниє врожай. :D
А ще ведіть здоровий спосіб життя, тоді й духи до вас будуть прихильні.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #14 Вовкулак » 10.06.2011, 10:24

Я цей спосіб і веду ;) Просто, будучи нащадком наших славетних запоріжців-характерників, у вихідні виїжджаю ближче до природи та палю люльку. Вважаю, що від цього вельми неперіодичного заняття для організму - суцільна користь (задоволення, розвантаження стресу і т.ін.)

А дощів у нашому регіоні забагато не буває. Скільки живу - не чув випадку, щоб від злив позмивало городи. Але від посухи вони регулярно страждають.
Вовкулак
Автор теми

Повідомлення #15 Svitovyt » 10.06.2011, 11:05

Городи змиває або замулює досить часто. У нас на дачі проти цього вирита канава. Особливо страждають ті, що живуть у низинах.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #16 Василь » 10.06.2011, 14:29

Вовкулак, пане то не містика, то гідрометеоцентр... більшість сайтів про погоду казали що будуть з п'ятниці дощі.... не знаю як так у центрі, а у нас на заході не помились))
Василь

Повідомлення #17 Vlast » 08.07.2011, 19:23

Vlast
З нами: 8 років 3 місяці

Повернутись в Школа Рідної Віри

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість