Сімаргл або Сім і Рігл (проблеми в ідентифікації богів)?

Список розділів Загальна Школа Рідної Віри

Модератор: of

Повідомлення #1 VOGNEJAR » 06.09.2009, 10:25

VOGNEJAR
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 11 років 8 місяців

Повідомлення #2 Svitovyt » 06.09.2009, 17:16

Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 51
Репутація: 13

Повідомлення #3 Svitovyt » 08.09.2009, 20:48

Уривок з Велесовой Книги, дошка 3а:
То бо Сонце наше, іже світить на домівки наші. І перед його ликом блідим єсь лик огнищ домашніх. Сьому Богу-огнику Семурглю(Сьмуръгл­Ъ) речемо показатися і востати на Небесах і се взійти аж до мудрого світа. Наречемо його іменем Огнебога і йдемо се трудитися, як і всяк день, моління утворивши, тіла насичуємо і йдемо до полів наших трудитися, як Боги веліли всякому мужу, іже чинен єсь трудитися на хліб свій.
Дошка 11 б:
А тут бо свій Огнебог Семорегель, і овча [*вівця] яро, борзо рождена в чистоті.
Є ще згадки на дошкаш 31 і 36 а, Пізніше підготую.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #4 VOGNEJAR » 08.09.2009, 22:04

Світовит
Я фактично знайшов перше гіпотетичне значення "ріг". Раніше, "до рога", значило "йти до лісу". Тому, можливо, "ріг" мав значеня - ліс. А з виразу "до рога", з'вилося слово "дорога".

Я не можу сказати яким було точне значення, бо ріг мов означати від "рух", тому все рухливе було близьке за звучанням: "ріка", "рука", "речь" (мовлення), "ріг", СваРОГ (Сва - небо, рог - рух, тотожно "Свастика", де сва- небо, тік - рух) та ін.

Хоча, це лише гіпотеза.

А ось Сім, можливо зв'язано з сім'я.

доречі, тут також цікава паралель. Походження назваи лужичан - "Сербія", за їх версією походить від "серби Я".
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #5 Svitovyt » 09.09.2009, 09:46

Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #6 Svitovyt » 09.09.2009, 11:56

Додатки із Велесової Книги:
Дошка 31
Славимо Огнебога Семаргла (Семырьгла), древо гризущого і солому, і огнекуделицю розвіває воутріє, вдень і ввечері. А тому були вдячні за соутворене борошно і питво, яко єдине хранимо в попелі. А того вздуймо, щоб горіло...

Дошка 36а
І та Слава-Птиця рече, яко Огень-Смар понесла до нас і Гьлу поручила, да [*щоб] то горіння було, а Богам купалити, і Даждю дощити.

На цій дошці Симаргл пишеться окремо. При такому роз’єднанні напрошується висновок: Се Мари Голова. Тобто Мати-Птиця, як вечірня Зоря, має від Богів принести Головню. В календарі на сайті є пояснення про свято Усікновення Глави Івана Предтечі в кінці літа, коли Сонце втрачає можливість запліднення. Ця усікнена Голова, за христосівською вірою закопується в землю, тобто Мару, або відправляється в хату (аналог могили), де це вогнище горить наче в утробі Матері. Є два церковних свята знаходження Голови 24 лютого (1-е і 2-е) і 25 травня (3-е) на сонячні дні. Тобто, Огнебог Симаргл символізує зародок Сонця в утробі Мари.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #7 Огнеяра » 09.09.2009, 14:58

Огнеяра
З нами: 10 років

Повідомлення #8 Svitovyt » 09.09.2009, 15:21

Ось оригінальний текст, врахуйте нероздільне написання літер, тому може бути варіанти перекладу:
І та Сьве Птыця речешеть, яко Огень Смарь понестше до ны і Гьлоу поручешеть да тоіе горень бенье, а Бозе коупаліте а Дажде даждіте.
Тепер напишіть як буде виглядати ваша пропозиція в тексті перекладу, щоб уловити зміст.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #9 Огнеяра » 09.09.2009, 15:35

Огнеяра
З нами: 10 років

Повернутись в Школа Рідної Віри

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість