Рідновірський Календар

Список розділів Загальна Школа Рідної Віри

Модератор: of

Повідомлення #1 VOGNEJAR » 08.09.2009, 19:16

Можу викласти зороастрійський сонячний календар, цікаво б було порівняння. Хоча, наскільки знаю, у слов'ян з відомих календарей - був місячний.
VOGNEJAR
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 10 років 10 місяців

Повідомлення #2 Svitovyt » 08.09.2009, 20:27

Краще не викладай, його можна знайти в неті. А тут давайте обговоримо пропозицію Миколаєва і Козакова. Краще зараз висловити зауваження, бо після публікації складніше буде доводити свою правоту.
Враховуючи, що майже ніхто не розбирається в календарях, люди просто сприймуть на віру. От вам недавній приклад з календаря інглінгів, коли свято Перуна поставили за юліанським стилем в накладці на григоріанський календар. І без толку переконувати їхніх послідовників, що це є груба помилка, бо вони свято вірять, що той календар древній.
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 50
Репутація: 13

Повідомлення #3 Зорян Бориславович » 30.11.2009, 20:21

Я перепрошую, а 31 грудня це ніби громадянський "новий рік"
а взагалі то рідновіри зустрічають його у березні, я вірно зрозумів чі ні. Бо я щось заплутався, наразі студіюю "Коло Свароже" Г. Лозко, там ніц нема про новий рік 31 грудня.
Зорян Бориславович
З нами: 9 років

Повідомлення #4 Svitovyt » 30.11.2009, 23:20

Нажаль в "Колі Сварожому" Г.Лозко є хибні твердження, які увійшли в обіг рідновірів на довіру високоосвіченості автора. Мої пропозиції утворити нормальну комісію з календаря саме з тих людей, які безпосередньо їх складають залишилося непочутими. Рідновірство як наше, так і російське має поверхове уявлення про календар. У мене теж бувають промахи, але наразі вважаю себе найкращим фахівцем з рідновірського календаря, це я пересвідчився спілкуючись із рідновірами. Але це не дуже добре, бо вважаю свої роботи з календаря досить поверховими, можете собі уявити, що я думаю про інших укладачів календаря.
Тепер про Новий рік. 1 січня є державним Новим роком у більшості населення планети. Є повне міфологічне підґрунтя вважати його правильним і на духовному рівні. Про це я зазначав у статтях, що стосувалися Нового ріку і тому повторюватися немає сенсу. Протягом історії людства у різних народів і в різний час Новий рік починався у різні пори року виходячи із світоглядової концепції. Я вважаю що немає сенсу плутати людей зміщуючи Новий рік на одну з історичних дат, адже ви її не введете як державну.
Лозко ставить Новоліття на молодик близький до 1 березня. А чи цим Новоліттям вона користується? Наприклад, Новоліття випало на 5 березня в григоріанському (державному) календарі, відповідно в календарі ОРУ це має бути 1 березня. Наступний день в державному календарі буде 6 березня, а в календарі ОРУ має бути 2 березня. Та цього немає. Була пропозиція встановити місячно-сонячний календар, щоб з молодика починати всі місяці, на зразок існуючого жидівського календаря, та всі заперечили, що не хочуть жити за місяцем. Тоді не треба мутити воду, якщо не можете зрозуміти системи календаря.
Якщо все ж прийметься рішення змінити Новий рік на іншу дату року, наприклад, дехто вважає, що треба це робити після весняного рівнодення, то й доба має цьому відповідати: 0 годин має припадати на сучасні 6 годин ранку. Чи готові ви до цього? Я вже не кажу, що Новорічні свята святкувати, коли всі попхаються в поле і на дачі немає ніякого сенсу.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #5 Oleg » 31.12.2009, 14:11

Можу допомогти із точними астрономічними обчисленнями руху Сонця, Місяця та планет.

Наприклад, згідно Генератора Ефемерид http://www.imcce.fr/page.php?nav=en/eph ... phepos.php
весняне рівнодення для Землі відбудеться в 2010 році 20 березня в момент часу 17h 32m 01.95s UTC (Coordinated Universal Time*), коли Сонце займе видиме геоцентричне положення із координатами RA: 23h 59m 59.96798s DE: +00* 00' 0.0002", згідно планетної теорії DE406.

За київським зимовим часом, цей момент припадатиме приблизно на 19h 32m.

P.S. * - http://uk.wikipedia.org/wiki/Coordinated_Universal_Time
Oleg
З нами: 9 років 5 місяців

Повідомлення #6 Oleg » 31.12.2009, 14:51

Обчислення моменту перигелію Сонця на 2010 рік.
Сонце буде в зоні перигелію від 2 січня 23h 48m UTC до 3 січня 00h 32m UTC.
За киїським зимовим часом (UT+2h), ці моменти припадають на 3 січня 01г 48хв-02г 32хв.

Точність планетної теорії DE406 дозволяє обчислювати положення Сонця та планет на їх орбітах із похибками не гірше 25 метрів, та з похибками не більше 1 м для Місяця.
Oleg

Повідомлення #7 Oleg » 31.12.2009, 21:38

У всесвіті нема нічого нерухомого та стабільного.

Ось формула для обчислення геліоцентричної довготи pi (в градусах) перигелію Землі.

pi = 102.937348 + 1.7195269*T + 0.00045962*T*T + 0.000000499*T*T*T,
де Т - час в юліанських століттях від епохи J2000.0 (12h UT 1 січня 2000 року).
T = (JDE - 2451545.0)/36525,
де JDE - юліанська дата моменту, для котрого проводять обчислення.
Oleg

Повідомлення #8 Svitovyt » 11.02.2010, 12:01

Православная церковь призвала не праздновать 14 февраля и 1 апреля

Священники просят власти в 2010 году перенести валентинов день и день смеха, приуроченные к 14 февраля и 1 апреля, на другие дни
Как пишет газета «Сегодня», день влюбленных в 2010 году выпал на Прощенное воскресенье, после которого начинается Великий пост, а День дурака совпал с чистым четвергом - накануне этого дня страстной недели
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #9 Svitovyt » 14.02.2010, 17:48

В Запоріжжі масово пройшло свято Масляної, яку відзначають за календарем грекоортодоксії. В попередньому повідомленні я писав, що цього року рання Паска і тому Масляна (Колодій) у них практично наклалася на постійні дати і сьогодні відзначали Прощену неділю.
Кумедним виглядає спалення опудала Зими, чи як вони ще кажуть Масляної. Бігали дівчатка, що символізують прихід весни. І це притому, що календарна зима, ще буде півмісяця. Всі ці дії проводів зими і зустрічі весни треба робити на 1 березня, коли настає ранок Сварожий. Ці обряди Колодія (Масляної) наклалися з тої причини, що в більшості випадків греко-ортодокси святкують її згідно місячно-сонячного календаря у березні місяці. Напевне радянська влада, щоб заглушити церковне свято затіяла святкувати зустріч весни. І тепер два різних свята практично на всій території України відзначають вкупі.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #10 Svitovyt » 14.02.2010, 22:29

Oleg
Це щідрівки для Нового року чи Проводів, що відзначають 1 квітня. Є один з варіантів, що Новий рік у нас відзначався на ту дату. А ластівка десь на початку квітня прилітає. Тому звичайно, що до зимового Нового року ця щедрівка начебто і не підходить.
А от щодо засівання двору, то тут я розібрався, що на 1 січня припадають свята повязані з народженням, весіллям і похороном, а ці обряди засівають. От тут можемо припустити, що ластівка може теж бути образним поняттям.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #11 VOGNEJAR » 26.02.2010, 15:20

Стосовно оккультної сторони календару...

Альдебаран (Aldebaran (Alpha Tauri)) весняне рівнодення - найяскравіша зірка в сузір'ї Тільця.
Регулус (Regulus (Alpha Leonis)) літнє сонцестояння - найяскравіша зірка в сузір'ї Лева.
Антарес (Antares (Alpha Scorpii)) осіннє рівнодення найяскравіша зірка сузір'я Скорпіону.
Формальгаут (Fomalhaut (Alpha Piscis)) зимове сонцестояння - найяскравіша зірка сузір'я "Piscis Austrinus".

Відповідно до цього, можна визначити, що ці свята були найбільш визначними і у календарях аріїв, цими днями могли починатися роки...

У скандинавів у день зимнього сонцестояння, у зороастрійців у день весняного рівнодення... Усі ці свята пов'язані із " чотирьома королівськими зірками"

Також, існували "рунічні календари", ось наприклад такі:

Зображення

Зображення

Також, по лунним фазам:
Зображення

Деякі рунічні календарі й досі використовуються у естноців:
Зображення
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #12 Svitovyt » 08.03.2010, 21:43

Знову облаяли наші "круті" патріоти 8 березня як не руське свято. Я нагадую, що кілька років тому написав статтю про цю дату і ушанування Матері Землі і Зорі. Таке враження, що люди її не читають, хоча дорогу до нашого сайту знають. Ще раз нагадую сторінку про свято Пурим:
http://www.svit.in.ua/stat/st30.htm
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #13 VOGNEJAR » 31.08.2010, 00:07

Світовит
Ось інфа по календарю балтів, перкладена моїм знайомим з одного форуму:

http://sig-tyr.livejournal.com/29157.html

Оскільки балто-слов'янська спільність була і достовірна, то я гадаю, не треба нехтувати їх джерелами... Вони ближче до нас для реконструкції, ніж джерела інших ІЄ народів....

Пізніше, викладу ілюстрації з книг:
Rimantas Matulis "Istoriniai akmenys" 1. dalis "Aukurai"
Rimantas Matulis "Istoriniai akmenys" 2. dalis "Žymėtieji akmenys"
Rasa Ambraziejienė "Ženklai. Įvaizdiniai. Simboliai"
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #14 Svitovyt » 07.09.2010, 07:38

Рекомендую подивитися фільм С.Марченка про космос наших предків:
"Відгомін забутого неба"
Контакт: Руське Православне Коло (РПК), офіційна група
http://vk.com/video-15588182_150601019
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #15 Svitovyt » 05.02.2011, 23:48

Доповнив опис календаря Передстрітенням і Великим Постом:
http://www.svit.in.ua/pra/2p1.htm
http://www.svit.in.ua/pra/2p3.htm
Також є додатки в святі Стрітення:
http://www.svit.in.ua/pra/2p2.htm
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #16 Svitovyt » 14.01.2012, 19:58

УГКЦ і УПЦ (КП) хочуть спільно святкувати Різдво 25 грудня
http://realno.te.ua/zhyttya/%D1%83%D0%B ... %B0%D1%82/

На кінець і ці визріли щось розумне зробити. Щоправда тільки балакають про перехід календаря під державний стиль. Народ так затуркали розбіжністю календарів, що 95 відсотків взагалі не спроможні пояснити, чого ми святкуємо два Нових роки. Хто досі не зрозумів шкільної програми про різницю між юліанським і григоріанським календарями, читайте тут: www.svit.in.ua/stat/st1.htm
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #17 Svitovyt » 25.01.2013, 17:14

http://ufodos.org.ua/publ/kod_ukrajinsk ... /2-1-0-253
От теж викликає питання до Марії Чумарної: "Саме її іпостась — Ладу-Лелю, богиню весни і світла, вшановували у дохристиянські часи на свято Красної гірки (5 травня)". Якщо має на увазі свято Ляльник, то він 22 квітня, а за неправильним календарем 5 травня. Це ще більше дивує, бо колись дивився ролик Чумарної, де вона намагалася переконати перейти на григоріанський календар, а тут в статті всіх плутає юліанським в накладці на державний стиль. Щодо Красної Гірнки то також виникає питання коли її треба святкувати. У церковників назва КГ тотожна Проводам (1 квітня в постійному календарі), а накладка Красної Гори і Ляльника вийшла можливо через Павла Чубинського: коли він фіксував, то церковне свято Красної Гори, що плаває за місячно-сонячним календарем (понеділок через тиждень після Великодня) припало на 22 квітня.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #18 Svitovyt » 25.03.2013, 19:59

Деякі пояснення з фейсбуку на питання чому так рано святкується Великдень:
Найраніше Великдень католики можуть відзначити 21 березня, ортодокси - 4 квітня (21 в ст.ст.). Наприклад, католики 2008 р. - 23 березня, 2010 - 4 квітня (обидві церкви). Але в сонячному календарі Великдень тотожний Благовіщенню - 25 березня. Навіть десь читав, що раніше Благовіщеня Великдень проводити не можна. Це правильно, але виповзла дата 21 березня через дурисвітство церкви. Коли папа Григорій ХІІІ приймав рішення про реформу календаря, то астрономічне рівнодення припадало на 11 березня, календар посунули на 10 днів, щоб рівнодення стало 21 березня, як це було на Нікейському соборі 325 р. Але ж від прийняття реформи Юлієм Цезарем в 46 р. до н.е. календар на час Нікейського собору вже змістився в середньому на 3 доби. Тому треба було Григорію ХІІІ зміщувати календар, щоб стало точно на астроточки на 13 чи 14 днів. От тепер ми й маємо оце невеличке відставання державного календаря. Щоб не плутати людей і не ламати системи в РПК прийнято рішення зберігати традиційну календарну систему без всіляких совань і висмикувань дат, тому Великдень (Благовіщення) - 25 березня.

Щодо ушанування Остари на весняне рівнодення:
Щодо Остари, думаю, що дослідники помилилися і не відновили всієї міфологічної календарної події. Пропоную наступну версію із Зорею: 24 лютого - знаходять голову-вогонь в печі, як сонячний зародок (Обретіння). В кінці лютого на свято Вія-Кас'яна, відкривають йому вії (заслінку) і випускають на волю. 1 березня - початок Ранку Сварожого - весна. За аналогією - 4 березня (4 грудня - Варвара) відзначаємо ушанування Зорі, яка провіщає народження Сонця. 5 березня (5 грудня - Сава) - Канона - Зоря виводить сонячних коней.

На питання, що в місячно-сонячному календарі молодик має бути перед рівноденням:
В місячно-сонячному календарі, якраз молодик має бути після рівнодення, як це зазначається в багатьох древніх календарних системах, тоді він відповідає 1 квітня. Це 1 нісана у жидів чи персів, тільки врахуйте, що зараз жидівський календар випереджає приблизно на півмісяця (як вони самі зазначають, календар набирає 8 діб за 1000 років). Зараз прийнято, що Песах (15 нісана-квітня) має бути не раніше рівнодення замість того, щоб молодик (1 нісана) був не раніше рівнодення. Тому система наразі має хибу.
Якщо молодик той, що близько 1 березня, то Великдень у цьому випадку припаде на спадаючому місяці. Наприклад, в ОРУ цього року 1 березня - це 12 березня в державному календарі, тоді Великдень має бути аж 4 квітня державного календаря, що відповідає в місячно-сонячному календарі 24 березня - Великодню (25 березня, бо добавився один день до місяця після реформи Юлієм). Відповідно Новий місяць, 1 квітня - Проводи в човні-місяці, має розпочатися з Молодика. Отака система в місячно-сонячному календарі, а не те, що ОРУ висмикує одне свято типа Новоліття і воно висить у повітрі, а календаря не мають. Не впевнений, що представники ОРУ мене і зараз зрозуміли.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #19 Svitovyt » 24.04.2013, 09:16

Внесли хибну ідею, що свято Ляльник, має ще одну назву Велика Лада. Судячи з етноджерел Лада повинна святкуватися на початку Березня і завершити панування зимового прояву Землі.
Про свято Лади: http://svit.in.ua/pra/3p2.htm
Ляльник: http://svit.in.ua/pra/4p4.htm
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #20 Svitovyt » 28.03.2014, 13:05

Знову ОРУ бреше на ФБ:
Жрець Вогнедар:
Польські та хорватські рідновіри солідарні з нашим літочисленням від Трипільської доби. Тепер у них, як і у нас, на язичницьких календарях — 7522 літо.
Нагадаю, ідея відродити стародавнє літочислення виникла в голови ОРУ, Волхвині Зореслави. Воно існувало в Київській Русі до прийняття християнства і вживалося ще довгий час паралельно з уже впровадженим християнським (від «Різдва Христоса»), що зафіксовано в руських літописах. Впереше рік стародавнього літочислення поруч із сучасним був відновлений у календарі «Коло Свароже» й опублікований у часописі «Сварог» №№ 11-12, що вийшов у 2001 році.

Можу ще раз повторити історію, як "виникла в голови ОРУ, Волхвині Зореслави" ідея від літочислення від Трипільської доби. В 2000 році Лозко приїхала в Запоріжжя, ми зустрілися в жриці ОРУ Вісти Харлан, обговорити питання рідновір'я. Після мого і Олега Безверхого виходу з РУНВіри була в Лозко надія, що наші запорізькі громади увійдуть до ОРУ, але ми вже встигли домовитися з Безверхим про утворення нової конфесії рідновірів, тому питання про входження в ОРУ відпало, тим більше у мене не було бажання працювати під Лозко. В процесі розмови торкнулися і питання літочислення. На той час я вже перейняв літописне літочислення від Сотворення Світу. Воно вже активно використовувалося редакцією "Індо-Європа" і вважалося єдиним давнім на території Русі, якщо і були інші, то вони не збереглися. Галина Лозко почала доводити, що на Русі літочислення велися від якоїсь подіїі не були стабільними, і прикладом цього є Велесова Книга, тому літописне літочислення взято з Візантії і не може бути використано в рідновір'ї. Я почав пояснювати, що є версія про Чорноморський потоп близько 5500 р. до н.е. і що це дало поштовх для переселення людей і Трипільська культура пішли на північ, де й мала великий розвиток (наприклад, це можна прочитати у Юрія Шилова і не тільки). Це переселення на нові землі могло спричинити нове літочислення, як приклад нового життя і творення нового Світу. Вимушений був припинити суперечку, так і не переконавши Лозко в доцільності переходу на літочислення від Сотворення Світу (5508 р. до н.е.).
Після цієї розмови невдовзі вийшла стаття Анатолія Богорода про давні літочислення, напевно за наполяганням Лозко, щоб мені насолити, де чітко виводилися її думки (чи Богорода), що у нас велося літочислення від якихось подій, який було багато, а від Сотворення Світу - це виключно Візантійський христосівський винахід. А потім через рік на тобі: в журналі "Сварог" з'явилося літочислення від "Трипільської культури", і куди Візантія пропала? Але навіщо брехати, що це є ідеєю Лозко. Це навіть не моя ідея, я просто почерпнув її з інших видань. А про Чорноморський потоп ще в 80-х роках прочитав, а Юрій Шилов направив у правильне русло, підказавши, де і коли зародилася і куди перемістилася пізніша Трипільська культура.
Тому давайте будемо чесними і хоч себе не дуріть, що ОРУв особі Лозко якийсь винахід з того зробило.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Наст.

Повернутись в Школа Рідної Віри

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість