Кирій,Сікора. Давня Русь - неоміфи і реалії (Велесова Книга)

Список розділів Загальна Школа Рідної Віри

Модератор: of

Повідомлення #21 Vitaliy_Kreslav » 04.05.2013, 19:37

Vitaliy_Kreslav
Репутація: 0
З нами: 6 років 6 місяців

Повідомлення #22 Svitovyt » 05.05.2013, 17:13

Анахронізмом є також вжиток епітету "Дід Богів" стосовно Сварога. Специфіка семантики лексеми "дід" у давньоруську добу полягає в тому, що воно тут ніколи не вживалося у сучасному значенні - жоден живий чоловік, яким би старим він не був, не міг називатися "дідом" - допоки він не помирав. (стор. 173).
Треба додати, що й до Дажбога ("Дід наш Дажбо") також, тому ми названі Дажбожими внуками, причому у інших давніх текстах також. У ВК якраз дідами названі предки, душі яких поєдналися із Богами. А взагалі у мене сумнів, що в давнину не використовували слово "дід" чи "баба" щодо живих людей відносно онуків, якщо це використовують зараз, то таке ж було і в давні часи. А якщо не було такого, то як тоді називали батька батька та батька матері?

Епітет Перуна - "Громовержець" - у "ВК" також є анахронізмом, оскільки лексеми "грім"; "гроза" у давньоруський мові не існували - вони були тут просто зайвими, адже відповідні поняття (удари грому) русичі називали так само, як і спалахи блискавки - "перунами", а грозу - "пєруніца". (стор. 174).
Знову якась за вуха притягнута ідея. Я заліз подивився у старослов'янський словник є там "грім" і відповідні слова. В західноукраїнських діалектах дійсно є "перуни", але вони аж ніяк не заважають існуванню "грому". Звичайно інших записів аніж христосівських не збереглося, але ж таке слово є в багатьох слов'янських мовах, що означає його давнє використання. Тому бачимо знову упереджене ставлення авторів до ВК і створення надуманих проблем, а таке не назвеш науковим підходом.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Репутація: 13
З нами: 12 років 1 місяць

Повідомлення #23 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 21:17

Панове, перш ніж обговорювати чи перкладати "ВК", дайте відповідь на просте запитання: "Якою мовою написана "ВК"? Хто і де говорив цією мовою?
Wladimir Kravets

Повідомлення #24 Svitovyt » 05.05.2013, 21:44

Щодо мови ВК, прочитайте думку Яценка:
http://www.svit.in.ua/kny/bookjac1.htm
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар

Повідомлення #25 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 21:47

Світовите, палеограф Жуковська більш як 60 років тому дала експертний висновок, що "ВК" підробка. Висновки таких експертів будь-який суд приймає до уваги. Це думка спеціаліста. Зрозуміло, що вона частині українських рідновірів не подобається. Але це наука.
ВАС
Wladimir Kravets

Повідомлення #26 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 21:54

СВітовите, з написаного Яценком не можна сказати якою мовою конкретно написана ВК. Хто за освітою Яценко? Звідки він знає ту мову, якою написано ВК? Де він її вивчав?
Wladimir Kravets

Повідомлення #27 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 22:01

Мені Яценко Б.І. може дати конкретну відповідь - "ВК" написана ТАКОЮ-ТО мовою. Є чітка класифікація слов'янських мов і діалектів з чіткими особливостями кожної. Тут різні байочки не пройдуть. я дуже добре знаю особливості кожної слов'янської мови. Текст "ВК" не підпадає нв під жодну слов'янську мову. Взагалі це якась абракадабра. і не треба тут приплітати ще й якісь діалекти, наприклад гуцульський.
Віталію, Ви би мали знати, що на Закарпатті говорять на трьох діалектах української мови: бойківський, лемківський, гуцульський. Окремого закарпатського нема.
Wladimir Kravets

Повідомлення #28 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 22:06

СВітовите, ДАЖБОГ - це не ім'я якогось конкретного бога в Давній Русі, а епітет одного з богів. Тому він окремо вживатися не міг. Крім того він вживався у формі ДАЖБОГ, а не ДАЖБО. "Дажбог" складається з двох слів - ДАЖ і БОГ. "Бог" не потребує пояснень, і не вживалося ніколи у формі "Бо". "Даж" - це відповідник латинського DEUS. Тобто "Дажбог" - сучасною українською мовою означає "Богбог". Миролюбов очевидно цих речей не знав.
Wladimir Kravets

Повідомлення #29 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 22:17

" Мені теж важлива ВК, бо книга богонатхненна."
Світовите, Ваші слова? Тоді не ображайтеся, я звик називати речі своїми іменами. Який бог по-Вашому надихнув цю книгу? Може той самий, що і Біблію?
Кого Ви вважаєте дурнем - мене чи себе? Я Вас прошу надати конкретні докази автентичності "ВК" чи заперечити доказами висновки спеціалістів, а Ви мені різні байочки розповідаєте!
Ви маєте право вірити в що завгодно. Я цього не заперечую і Вам не перешкоджаю. Але Ви не маєте права пропагувати те, в що вірите, серед інших людей, не маючи доказів істинності того, що пропагуєте! Бо це є злочин проти власного народу!
Wladimir Kravets

Повідомлення #30 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 22:21

"Чащін - це узагалі бандит, а не науковець"
Світовите, я не знаю Чащіна, ніколи його не бачив і не чув. Але я знаю, що називати людину злочинцем може тільки суд.
Чи Ви вважаєте, що такі Ваші висловлювання є доказом автентичності "ВК"?
Я вважаю, що такі висловлювання є доказом низької внутрішньої культури опонента.
Wladimir Kravets

Повідомлення #31 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 22:26

"Я зовсім не говорю про жодну автентичність. Велесова Книга - для мене як Кобзар."
Віталію, якщо Ви не говорите про автентичність, значить тим самим Ви визнаєте її відсутність. А на цьому форумі якраз йде мова про автентичність "ВК"!.
Особисто для себе Ви можете порівнювати "ВК" з чим завгодно. Але таке порівняння не є доказом автентичності "ВК". Це прийом з Геббельсівськох пропаганди.
Крім того, я Вас прошу не принижувати Шевченка і його "Кобзар", порівнюючи його з фальшивкою. Справжній українець такого робити не може.
Wladimir Kravets

Повідомлення #32 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 22:31

"Кілька потужних ідей пронизують "ВК". Найголовніша з них - заклик до єднання русів (давніх українців). Сікорі і Кирію - авторам книги "Давня Русь: неоміфи і реалії" - це не вигідно, бо вони узагалі не визнають українську націю як таку, відносяться до так-званої про-галичанської течії, щось на кшталт течії "русинської" на Закарпатті, яка відокремлює себе від України і українського народу, та б,є досі поклони Австрійські Імперії (русинська - Московській), котрі так вдячно і нещадно катували український народ, зокрема наших мислителів, таких як І. Франко. "
Віталію, у Вас є докази того, що Ви тут написали? Хто Вам дав право таке стверджувати? У Вас нема аргументів на підтвердження автентичності "ВК", то Ви вирішили очорнити авторів? Як це підленько з ВАшого боку!
Wladimir Kravets

Повідомлення #33 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 22:35

"Я заліз подивився у старослов'янський словник є там "грім" і відповідні слова"
Світовите, старослов'янська - це болгарська мова, а не українська. Наші пердки вживали слово "перун", "перуниця" від слова "прати", яке й досі є в українській мові.
Wladimir Kravets

Повідомлення #34 Wladimir Kravets » 05.05.2013, 22:45

Світовите, науковий підхід означає наступне. "Яблука складають в корзину до яблук", "груші складають в корзину до груш", а не роблять все в перемішку, як Ви і Ваші колеги.
Автори книги "Давня Русь - неоміфи і реалії" застосовують якраз наукові методи дослідження, на відміну від таких науковців, як Лозко.
Пора ВАм вже познайомитися з науковими методами. А для цього корисно вивчити вищу математику. Бо як казав М. Ломоносов "а математику ще тому вивчати слід, що вона приводить розум до порядку". Я так розумію, що прихильники "ВК" математики не вивчали. Тому з ними нема про що говорити. Фанатикам неможливо нічого довести. В них відсутня навіть елементарна логіка.
Якщо я бачу, що людина - дурень і фанатик якоїсь ідеї, я перестаю з такою людиною спілкуватися. Даремна трата часу і енергії. Бо таких людей не цікавить пошук істини. Для них важливо є лише задоволення власної манії величі, яка є наслідком комплексу неповноцінності.
Wladimir Kravets

Повідомлення #35 Svitovyt » 06.05.2013, 08:30

Якраз науковості у Кирія і Сікори я не побачив - звичайна підтасовка фактів з метою дискредитації ВК. Я ж написав, що якщо слово "грім" є в багатьох слов'янських народах, то слово давнє, а так як інших змістовних пам'яток крім христосівських не збереглося, то маємо порівнювати тільки з ними. Тому вважаю безглуздим казати, що такого слова не було у давніх слов'ян, бо ці автори тоді не жили і чути не могли.
Чого я маю вірити якійсь Жуковській, коли Яценко спростував її нападки? А інші противники виявляються простими невігласами у світогляді, хоч і мають якісь наукові звання. ВК подає стільки додаткових відомостей, що ніде більше не зустрічаються, що безглуздо її авторство приписувати Миролюбову. Хоча є не виключаю, що він міг поробити якісь вставки, які тепер декому муляють.
Щодо Чащіна, то я його бандитом не називав (див. авторство), але підтверджую, що він великий пройдисвіт і вже аналізував його "наукові" перли з дослідження ВК: http://svit.in.ua/forum/viewtopic.php?t=934&viewall=1
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар

Повідомлення #36 Wladimir Kravets » 07.05.2013, 17:12

Якщо не секрет, Світовите, хто Ви за освітою? В мене це запитання виникло в зв'язку з тим, що Ви дозволяєте собі безапеляційно висловлюватися про фахівців, спеціалістів в своїх галузях. Так себе можуть поводити або генії, або цілковиті дурні. Розумні люди так себе не поводять.
Wladimir Kravets

Повідомлення #37 Svitovyt » 07.05.2013, 18:16

За освітою я волхв, ось уже скоро як 20 років. Я не побачив "спеціалістів у своїх галузях". Тому дозволю собі продовжити розгляд "польотів" в тих місцях, де я розуміюся краще, або вони не вкладаються в моє логічне мислення.

Читаємо на стор. 175: "Віддайте славу Свіндвидеві велику..." І тут же доводиться, що то компіляція з біблійних уривків "Віддайте славу Богові..."
Оце називається підтасовка фактів так званих "фахівців". Причому хитра, щоб показати, що автор з біблії катав тексти для ВК. Хоч подібні вислови можуть траплятися, я більш аніж впевнений, що коли будете писати книжку, то обов'язково щось вставите із вже почутих чи прочитаних фраз. Але в даному випадку просто треба було порівняти з автентичним текстом і побачити: "Творяцєтє слав Свієнтовідієвє влку! Слва Бгу нашієму!" - "Творіть славу Свентовидієву велику! Слава Богу нашому!" Невже важко побачити, що "творіть" і "віддайте" мають відмінність.
Востаннє редагувалось Svitovyt 08.05.2013, 07:56, всього редагувалось 1 раз.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар

Повідомлення #38 Krainec » 07.05.2013, 18:50

на волхвів не вчаться, ними народжуються... це людина з сильними магичними здібностями
Krainec
З нами: 6 років 7 місяців

Повідомлення #39 Svitovyt » 07.05.2013, 19:01

Krainec
Отож і бачимо, що ще не народилася людина, яка б була здатна підробити ВК. А якби і була, то навіщо підроблювати, коли можна спати пророком і великим духовним провідним, маючи такі високі здібності.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар

Повідомлення #40 Svitovyt » 08.05.2013, 07:27

Назва божественної птахи "Сва"... також є вигаданою Миролюбовим - як альтернатива чужій назві "Гамаюн" (стор. 175).
Прийдеться мені "науковцям" підказати, де є подібне імення божества: Матарішван (Matariśvan) або Матарішва (Matariśva) — божественна птиця, втілення блискавки (в РігВеді). Матарішван приніс «небесний вогонь» на землю, а «мудреці з роду Бгригу» — навчили людей користуватися цим вогнем. В цьому міфі Матаришван-блискавка — є ніби-то «ведійським Прометеєм». (Вікіпедія)
Звичайно, зараз будуть нападки, що Миролюбов сплагіатив Матир-Сву з Рігвед. Але Рігведи не дають такої образності священної птахи, як є у ВК.
Матир-Сва дійсно несе людям вогонь і як блискавиця, і як вогняна птаха-Зоря.
Пропоную подивитися моє дослідження про Матир-Сву:
http://svit.in.ua/stat/st48.htm
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар

Поперед.Наст.

Повернутись в Школа Рідної Віри

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість