Кирій,Сікора. Давня Русь - неоміфи і реалії (Велесова Книга)

Список розділів Загальна Школа Рідної Віри

Модератор: of

Повідомлення #121 Svitovyt » 10.07.2013, 18:04

Аналіз дощечки 35а та 35б

К.іС. дорівнюють відносини між Орієм і Киська з біблійним сюжетом між Авраамом та йог племінником Лотом. Це цілком можливо, бо дані біблійні персонажі є міфологічними і тому могли існувати паралельні розповіді серед різних народів. У ВК Орій може символізувати Сонце, що сходить, а
Кисько символізує захід, а то і сам Місяць. Абрахам більше тотожний Перуну, а Лот цілком може символізувати Місяць (пор. лодка, лодія).
А ці писаки навіть придумали вивести Киська від Кіси Воробьянинова Ільфа і Петрова.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #122 Svitovyt » 10.07.2013, 18:23

Аналіз дощечки 38б.

Не подобається К.іС. назва "струг". (човен):
Лексема "струг" (в значенні "судно", у давньоруській не існувала взагалі - воно з'явилася в російській у 15 ст. разом з виникненням відповідного типу торгового судна... утворилася від дієслова "стругать"... В давньоруській мові лексема "струга" існувала в іншому значенні: "струмінь", "потік".
Переклад наш:
Даждьбог на струзі своєму був у Сварзі премудрій, яка єсть синя. А струг той сяє і виглядає, яко злато, Огнебогом розпалене єсть. Того дихання – живот єсть всякій тварі і прибіжище."
Струг – плоскодонне вітрильно-гребне судно 11-12 ст. За розмірами проміжне між човном і лодією. Вміщувало до 10-12 людей.
Як бачимо, довідники дають більш раннє використання такого тупу човна. Окрім того, цей уривок можна віднести до більш пізнього часу написання. Якщо маємо слово "струга" в значенні "струменя", то це теж може вказувати, що назва судна походить не від дієслова "стругати" (стругали дошки в найдавніші часи), а саме від водного потоку.
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Поперед.

Повернутись в Школа Рідної Віри

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron