Якщо дитина вередує

Список розділів Загальна Берегиня Роду

Опис: Обговорення питань про виховання дітей
Модератор: of

Повідомлення #1 Богуслав » 10.04.2008, 10:19

Богуслав
Автор теми
Репутація: 5
З нами: 11 років 11 місяців

Повідомлення #2 Берегиня » 10.04.2008, 15:28

Берегиня
Репутація: 1
З нами: 11 років 7 місяців

Повідомлення #3 Богуслав » 11.04.2008, 10:08

Богуслав
Автор теми
Репутація: 5

Повідомлення #4 Берегиня » 12.04.2008, 19:25

Що робити, коли дитині вже не 2 роки і її поведінка далека від бажаної.
По перше, повторити золоте привило батьків:
„Це не дитина погана, це я щось роблю не так”.
Її незадовільна поведінка – це завжди знак дорослому: „Мені погано, допоможи”.
Згадайте, що дитина має право відчувати всі емоції, які властиві людському єству. Переживання негативних емоцій нікого в світі не робить поганим. Поганими можуть бути дії, способи вираження емоцій, якщо вони носить деструктивний характер: побої, образи, ламання предметів тощо.
Ми забороняємо дитині висловлювати почуття таким чином, але рідко коли показуємо інший шлях для емоційної розрядки.
Невміння розрядити силу своєї емоції призводить у майбутньому до численних психосоматичних захворювань, про які у народі так і кажуть – то від нервів. Про численні страхи, неврози, образи, які носяться у душі роками, і не дають вільно насолодитися радістю не такого вже і довгого життя, написано багато хороших і розумних книг.
У батьків, які володіють позитивними методами розрядки (сюди явно не входить крик, побої, залякування, алкоголь), діти переймають їх на підсвідомому рівні.
А декому, і таких більшість, доведеться вчитися разом із своєю дитиною.
У віці 4-6 років можна негативну емоцію олюднити, назвати її, наприклад, Вередулею, яка приходить і приносить із собою поганий настрій. Вередую треба проганяти, бо вона фарбує життя у неприємні кольори і тоді все на світі починає здаватися поганим.
Способи я описувала вище – облитися холодною водою (після цього рідко хто залишиться в тому ж самому настрої), потупати ногами, затиснути в кулак і викинути геть за вікно, намалювати і спалити або спустити в унітаз. Вибір залежить від сили істерики: іноді треба без розмов вилити відро холодної води, а вже потім пояснювати причину вашої поведінки, а іноді дитину можна умовити на інші дії.
Виганяння Вередулі повинне стати певним ритуалом, який виконується вдвох із мамою чи батьком. Дорослий під час цієї процедури має бути спокійним, добре, якщо сили вистачатиме на незлобливий гумор. Наприклад, можна почати ловити вередулю по тілу дитини, лоскочучи її і підбадьорюючи вигуками : „Лови-лови, утекла, де ж вона заховалася, може тут?”
Звісно, що на роботу з настроями піде не один день і, навіть, не один місяць. Але в результаті ви матимете людину, яка розуміє себе і вміє керувати своїм внутрішнім станом.
Коли дитина навчиться відокремлювати себе від свого поганого настрою, її потрібно спонукати до самостійного проведення цього ритуалу. При цьому дорослий повинен назвати емоцію, яку зараз переживає дитина, причину її і наголосити, що обов’язок підтримувати хороший настрій повністю лежить на ній.
Н-д: „ Ти стомився, тому почав грубити і підвищувати голос, піди поверни собі хороший настрій, і ми зможемо зайнятись …. ”
Нагорода за проведену душевну роботу має бути обов’язково. Це прочитана казка, мультфільм, улюблена гра дитини. Пропозиція зайнятися улюбленою справою разом із мамою рідко не зустрічає потрібний відгук.
Коли повернення оптимального настрою буде проводитися самостійно, він має стати необхідною умовою спілкування як з батьками, так і з іншими людьми. Ми вимагаємо чистих рук під час обіду, з повним правом ми можемо вимагати і гігієни настрою в сім’ї: „Я буду з тобою говорити тільки тоді, як ти повернеш собі нормальний стан”.
Якщо дії батьків будуть час від часу підкріплюватися висновками : „Ось бачиш, ти заспокоївся, вигнав Вередулю, і як добре ми провели час! ” – то дитина рано чи пізно усвідомить переваги хорошого настрою і хорошої поведінки.
Берегиня

Повідомлення #5 Ясна » 13.04.2008, 17:12

Ясна
Репутація: 18
З нами: 12 років 1 місяць

Повідомлення #6 Леля » 15.04.2008, 16:15

Леля
Репутація: 0

Повідомлення #7 доброслава » 17.04.2008, 07:44

доброслава

Повідомлення #8 Берегиня » 18.04.2008, 10:04

Берегиня

Повідомлення #9 Берегиня » 18.04.2008, 11:52

Берегиня

Повідомлення #10 Берегиня » 28.04.2008, 13:10

Берегиня

Повідомлення #11 Ясна » 09.05.2008, 11:11

Берегиня
спробувала діяти за вашими порадами, та таке враження, що стало ще гірше :cry:
у родичів - золоті діти. тихі слухняні, самостійні. Не встигне мати глянути - як все прибирається, миється...
Б"ють їх правда здорово і чим попало...
але і прблем таких як у мене не виникає :?
Ясна

Повідомлення #12 Оленка » 18.05.2008, 10:52

Оленка
З нами: 11 років 6 місяців

Повідомлення #13 Ant » 19.06.2008, 13:35

Ant

Повідомлення #14 Гайдамака » 19.06.2008, 15:31

Гайдамака

Повідомлення #15 Ant » 20.06.2008, 19:43

Ant

Повідомлення #16 Берегиня » 22.06.2008, 08:55

Берегиня

Повідомлення #17 Гайдамака » 24.06.2008, 10:57

Гайдамака

Повідомлення #18 Гайдамака » 24.06.2008, 11:05

Берегиня
Скажіть, а ви вкурсі того, що діти мають від народження різні характери, типи психіки і емоціональності?
Бо ваші поради цілком практичні тільки для деяких спокійних типів. А існують діти з вродженим темпераментом. Для них робота слів часто просто неефективна. Це неозначає того що їх треба дерти як сидорових кіз, проте і самим словом нічого не буде.
Моя дочка від народження сангвіник. Тиха і спокійна. Проте декілька разів по заду отримувала.
А я знаю дівчину, яку доводилося іноді лупцювати ремененем - вона ставала некерованою без цього. Пройшли роки - зараз все гаразд.
А щодо хлопчиків - їм стусани просто необхідні. Зрозуміле, це не означає що нетреба докладати і інших методів виховання.

Я вже казав - биття це крайня міра. А покарання може бути дуже різне. Покарання необхідне дітям. Наші, батьківські, проповіді вони зчасом просто неслухають.
Гайдамака

Повідомлення #19 Ясна » 25.06.2008, 13:50

Ясна

Повідомлення #20 Гайдамака » 25.06.2008, 14:11

Гайдамака

Наст.

Повернутись в Берегиня Роду

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість