Роз'янення по богам

Список розділів Загальна Загальний

Опис: Загальний форум
Модератор: of

Повідомлення #1 Василь » 03.04.2011, 15:43

Я просто цікавлюсь різними релігіями, культурами народів.. і ось занайшов осьтакий матеріал
http://energodar.net/vedy/bogi.html
Тут виходить так що багато Богів слов'янських схожиш на тих що були у вікінгів та й і індійських, як це мені розуміти... всі білі народи це вихідці однієї раси? і якщо люди бідуть молитись Одіну чи Тору то попадуть в Валхалу (за тими віруваннями) а це ж теж саме місце що і Сварга Сварога у слов'ян?
Василь
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 8 років 8 місяців

1

Повідомлення #2 Tor » 03.04.2011, 18:31

Розяснення- у слов1 розяснення пропущена л1тера "С"
Ще можна "оперативку""почистити".
Tor
Репутація: 1
З нами: 9 років 8 місяців

Повідомлення #3 Василь » 03.04.2011, 22:51

Та я пізно помітив, я наразі працюю тиждень уже часу нічними змінами, сплю вдень)) але не в тім справа... я не просив шукати помилки в словах(((
Василь
Автор теми

Повідомлення #4 Svitovyt » 04.04.2011, 08:37

Василь
Боги у всіх народів мають спільне значення і часто подібну назву, хіба що виключення можуть складати віддалені від нас народи. І не тільки у вікінгів чи індійців можна знайти спільних Богів, навіть у тій же Біблії до більшості Богів можна знайти наші паралелі, це приводить до того, що дехто з "рідновірів" відмовляється від імен Богів і людей, лише через те, що їхні відповідники є в жидівській вірі. Я в своїх статях часто звертаю увагу на міфологічні паралелі.
У кожного народу є своє місце перебування душ Предків, але світогляд не завжди збігається і не тільки в назві, але й у колообігу душ, в деяких релігіях душі не повертаються зовсім, інші чекають другого пришестя для воскресіння праведних, хтось вважає що він буде потім мінералом, рослиною, твариною, людиною, а у нашій вірі ми втілюємося в наступних поколіннях.
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Репутація: 13
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #5 Василь » 06.04.2011, 03:25

Спасибі пане Світовит, про схожість світоглядів народів котрі вірили чи вірять у багато Богів я розумію... просто стало дивно і цікаво наткнвшись на Тора, Одіна і місце Богів Валхалу.
Василь
Автор теми

1

Повідомлення #6 Tor » 06.04.2011, 17:35

Деструктивна книга посилання видалив.
Востаннє редагувалось Tor 24.04.2011, 23:29, всього редагувалось 2 раз(ів).
Tor
Репутація: 1
З нами: 9 років 8 місяців

Повідомлення #7 Svitovyt » 06.04.2011, 20:58

Tor
То дійсно фентезі, бо Канигін придумав собі гуру і від його імені шурував вже відомі факти. Образив нас тим, що жиди арійців "поімелі" і від того вийшли українці - під сіоністів працює.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #8 Русин » 13.10.2011, 20:23

Світовит,
Скажи, будь ласка, чи не зустрічалася тобі десь у православних джерелах фраза на кшталт: "Дажбог створив Всесвіт, а Ор створив Землю".
Десь минулого тижня я наштовхнувся на цю фразу, але зараз не можу пригадати, де саме. Перерив Інтернет - не знайшов. А мені вона зараз дуже потрібна.
Сподіваюся, що вона мені не наснилася, хоча й таке може бути :)
Тож, якщо знаєш - скинь, будь ласка, посилання на джерело. Буду тобі дуже вдячний.
Русин
З нами: 8 років 5 місяців

Повідомлення #9 Svitovyt » 13.10.2011, 21:18

Припускаю, що подібний вислів може бути тільки у Силенка в "Мага Вірі", бо у них Дажбог перетворюється на абсолют і відповідно претендує на творця Всесвіту. Тато Орій у рунвірівців теж є. Праці Силенка тут: http://www.svit.in.ua/kny.htm
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #10 Русин » 14.10.2011, 23:24

Світовит,
Дякую, але РУН- віру можна серйозно сприймати лише в якості перехідного періоду - адаптації юдо-християн до православної віри, оскільки занадто вже вона примітивізує уявлення про сутність Бога, як це робиться у семітських релігіях.
Мене саме цікавила згадка про те, що Ор створив Землю. Але якщо серйозних джерел такого твердження не існує, то певно, що це мені дійсно наснилося :) Не вважай мене за божевільного, просто зараз пишу дослідження на відповідну тематику, тож не дивно, що воно мені снилося пару ночів поспіль :)
Вибач за зайвий клопіт...
Русин

Повідомлення #11 Svitovyt » 15.10.2011, 06:11

Ор задується також у Велесовій Книзі, але він виступає там отцем, так і в Силенка. Міфологічно Ор близький до Ярила. Але він не може виступати творцем Землі. Хоча у ВК в 1 д. є такий вислів: "І во тия безодні повѣсі Дажьбо земе наше, абі тая удържена бя." Звичайно, що виникає запитання, чи може Дажбог (Бог Сонця) підвішувати Землю?
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #12 Русин » 15.10.2011, 12:36

Щиро дякую. Так, я Велесову Книгу перш за все передивлявся... Мабуть-таки наснилося :)
Русин

Повідомлення #13 Зорян Бориславович » 13.11.2011, 03:42

Зорян Бориславович
З нами: 10 років 3 місяці

Повернутись в Загальний

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість