Юридичні консультації

Список розділів Загальна Загальний

Опис: Загальний форум
Модератор: of

Повідомлення #1 Svitovyt » 18.01.2011, 23:45

Ваші права при затриманні та арешті
Пам'ятайте!


Під час затримання за підозрою у вчиненні кримінального злочину Ви маєте право:

* не свідчити проти себе чи своїх рідних;
* у будь-який час відмовитися давати показання й відповідати на запитання;
* мати захисника та побачення з ним „віч-на-віч" до першого допиту;
* надавати докази, заявляти клопотання та відводи;
* вимагати перевірки судом законності затримання;
* особисто брати участь у судовому розгляді щодо обрання запобіжного
заходу - взяття Вас під варту.

Вам мають роз'яснити Ваші права й скласти про це протокол, а також протокол про Ваше затримання як особи, підозрюваної у вчиненні злочину.
Після затримання може бути здійснено Ваш особистий обшук і вилучення речей та документів.
Такий обшук може здійснюватися лише особою однієї з Вами статі.

Пам'ятайте!
Ви не зобов'язані доводити свою невинуватість.


Знайте!
Про Ваш арешт і місце перебування слідчий зобов'язаний повідомити дружину/чоловіка або іншого родича. Вимагайте, аби таке повідомлення було здійснено негайно!
Якщо Ви заявите, що бажаєте запросити захисника, посадові особи мають надати Вам допомогу, аби ви могли зв'язатися із захисником чи особами, які можуть його запросити.
Якщо Ви заявите, що бажаєте мати захисника, але за браком коштів або через інші поважні причини не в змозі цього зробити, посадові особи зобов'язані призначити захисника за рахунок держави.
Вимагайте захисника одразу після Вашого затримання!

Пам'ятайте!
Ви маєте право на захисника з моменту затримання!
У разі затримання за підозрою у вчиненні злочину Вас мають якнайшвидше, але в будь-якому випадку не пізніше 72 годин або звільнити, або доставити до суду, де Ви зможете взяти участь у судовому розгляді про Ваше тримання під вартою чи застосування іншого запобіжного заходу (застава, підписка про невиїзд тощо).

Знайте!
Відповідно до статті 29 Конституції України Ви маєте право на свободу та особисту недоторканість.
Посадові особи правоохоронних органів не мають права Вас заарештувати або тримати під вартою без умотивованого рішення суду.
Конституція України лише у виняткових випадках, коли треба нагально запобігти злочинові або його перепинити, дозволяє затримання особи без рішення суду.
Законодавство України передбачає, що уповноважені органи можуть затримати Вас без попереднього рішення суду, коли:
- Ви вчиняєте адміністративне правопорушення:
І щодо Вас вичерпано всі інші заходи впливу, а Ви не припиняєте своїх протиправних дій.
- Ви вчинили адміністративне правопорушення:
і має бути складений протокол, а у Вас немає посвідчення особи й немає свідків, які могли б повідомити про Вас необхідні дані.
Адміністративне затримання не може тривати більше трьох годин. Лише у виняткових випадках, пов'язаних із порушенням прикордонного режиму або порядку обігу наркотичних засобів, Вас можуть затримати на строк до трьох діб. Також, у разі вчинення Вами дрібного хуліганства, злісної непокори правоохоронцю, образи правоохоронця чи публічних закликів до невиконання його вимог, Вас можуть затримати до розгляду справи судом.
В усіх інших випадках негайно після з'ясування особи й складення протоколу, але в будь-якому разі не пізніше ніж через три години, Вас має бути звільнено.
Законодавство України передбачає, що уповноважені органи можуть затримати Вас без попереднього рішення суду у випадку обґрунтованої підозри, що Ви вчинили злочин, але тільки тоді, коли така підозра ґрунтується на зазначених у законі обставинах, а саме:
* коли Вас застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення;
* коли очевидці, у тому числі й потерпілі, прямо вкажуть, що саме Ви вчинили злочин;
* коли на Вас або на Вашому одязі, при Вас або у Вашому житлі будуть виявлені явні сліди злочину.
Якщо таких обставин немає, але в правоохоронців є інші підстави для підозри, Вас можуть затримати без попереднього рішення суду лише якщо Ви:
* намагалися втекти;
* не маєте постійного місця проживання;
* коли не встановлено Вашу особу.
У будь-яких інших випадках Ваше затримання без попереднього рішення суду є не законним. У випадку затримання за рішенням суду або без рішення суду правоохоронці зобов'язані представитися, повідомити, яке саме правопорушення Ви вчинили або у вчиненні якого злочину Ви підозрюєтеся, роз'яснити Ваші права й обов'язки, визначені законодавством.
При порушенні ваших прав Ви маєте право подати скарги до прокуратури або до суду.
Джерело: http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1241781729
Що робити, якщо вас викликають до відділку міліції?
До вашої уваги поради юриста Української Гельсінської спілки з прав людини Олександра Бахова стосовно поведінки в разі, якщо вас викликають до відділку міліції.
Пам'ятайте! Тільки отримана під підпис повістка зобов’язує особу з’явитись до міліції, а не телефонний дзвінок. Ви маєте право знати: куди, хто, в якості кого і для чого Вас викликають. Про це також повинно бути вказано у повістці.
Відвідувати райвідділ міліції краще з адвокатом, або у супроводі родичів, друзів. У випадку неможливості такого супроводження, проінформуйте родичів, знайомих, друзів куди ви йдете. Домовтесь, щоб за певний час Вам подзвонили.
При вході до відділку міліції просіть чергового зареєструвати Вас у журналі відвідування та поставити час прибуття.
При спілкуванні з правоохоронцями ведіть себе спокійно, впевнено, будьте коректними та ввічливими, не провокуйте працівників міліції навіть якщо їхня поведінка не взаємна.
Також пам’ятайте, що відповідно до ст. 63 Конституції України, Ви можете відмовитись давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Також Ви маєте право на правову допомогу згідно ст. 59 Конституції України.

Стаття 59 Конституції України
Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура.


Джерело: http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1290681714
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 4 місяці

Повідомлення #2 Tor » 18.01.2011, 23:54

А головне НЕ зн1мати на в1део право порушення та викладати в нет1! :) :D :lol:
Tor
Звідки: Днепр
Репутація: 1
З нами: 9 років 10 місяців

Повідомлення #3 Via » 19.01.2011, 16:39

Via
Звідки: Київ, Україна
Репутація: 0
З нами: 9 років 9 місяців

Повідомлення #4 Svitovyt » 14.12.2012, 12:20

Янукович поставив під загрозу мирне співіснування українських церков

http://ridnovir.in.ua/index.php/2-novin ... kh-tserkov

Янукович взялся за изменение религиозного законодательства
http://ubr.ua/ukraine-and-world/power/i ... tva-197600
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 4 місяці

Повідомлення #5 Svitovyt » 01.01.2013, 10:39

Ось зміни до Закону "Про свободу совісті і релігійні організації. Вони досі ще не внесені до основного тексту закону:

У Законі України "Про свободу совісті та релігійні організації" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 25, ст. 283; Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 20, ст. 277; 1994 р., № 13, ст. 66):

1) у частині першій статті 13 слова "з моменту реєстрації її статуту (положення)" замінити словами "з дня її державної реєстрації";

2) у статті 14:

у частині першій слова "Для одержання релігійною громадою правоздатності юридичної особи" замінити словами "Для реєстрації статуту (положення) релігійної громади", а слова "у Республіці Крим - до Уряду Республіки Крим" замінити словами "в Автономній Республіці Крим - до Ради міністрів Автономної Республіки Крим";

у частині другій слова "державного органу України у справах релігій" замінити словами "центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії";

у частині четвертій слова "виконавчого комітету сільської, селищної, міської Рад народних депутатів" замінити словами "виконавчого органу сільської, селищної, міської ради";

3) у частині п’ятій статті 21 слова "виконавчого комітету сільської, селищної, міської Рад народних депутатів" замінити словами "виконавчого органу сільської, селищної, міської ради";

4) статті 29 та 30 викласти в такій редакції:

"Стаття 29. Державний контроль за додержанням законодавства про свободу совісті та релігійні організації

Забезпечення виконання та додержання законодавства про свободу совісті, світогляду, віросповідання та релігійні організації здійснюють у межах компетенції центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері релігії, інші центральні органи виконавчої влади, органи прокуратури, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Стаття 30. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, забезпечує проведення державної політики щодо релігій і церкви шляхом:

здійснення реєстрації статутів (положень) релігійних організацій, зазначених у частині другій статті 14 цього Закону, а також змін і доповнень до них;

офіційного погодження можливості зайняття проповідницькою чи іншою канонічною діяльністю, виконання релігійних обрядів священнослужителями, релігійними проповідниками, наставниками, іншими представниками зарубіжних релігійних організацій, які є іноземними громадянами і тимчасово перебувають в Україні;

здійснення контактів і координаційних зв’язків із відповідними органами інших держав;

забезпечення релігієзнавчої експертизи за участю представників релігійних організацій та відповідних спеціалістів;

сприяння зміцненню взаєморозуміння і терпимості між релігійними організаціями різних віросповідань;

сприяння участі релігійних організацій у міжнародних релігійних рухах, форумах, ділових контактах із міжнародними релігійними центрами та зарубіжними релігійними організаціями";

5) у статті 31 слова "Службові особи і громадяни" замінити словом "Особи".
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 4 місяці

Повідомлення #6 Svitovyt » 24.01.2013, 13:50

Із Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації" з новими правками можна ознайомитися тут: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/987-12
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 4 місяці

Повідомлення #7 Svitovyt » 24.03.2013, 19:47

Податковий кодекс України: на що очікувати віруючим і релігійним організаціям?
05.12.2010 13:38


К
Svitovyt M
Автор теми, Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 4 місяці


Повернутись в Загальний

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron