ВО "СВОБОДА" та її діяльність

Список розділів Загальна Загальний

Опис: Загальний форум
Модератор: of

Повідомлення #61 Шляк » 20.05.2010, 12:13

Шляк
Репутація: 0
З нами: 10 років

1

Повідомлення #62 Tor » 20.05.2010, 20:58

Tor
Репутація: 1
З нами: 10 років 2 місяці

Повідомлення #63 Svitovyt » 20.05.2010, 21:19

Tor
Ніхто не відмовляється, всі тільки і кажуть про це. Залишилося тільки знайти того, хто візьметься за цю справу. Я про партію рідновірів чую ще з початку утворення громад рідновірів, але ж далі розмов нічого не рухається.
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

1

Повідомлення #64 Tor » 21.05.2010, 09:19

Кто ? Ну не я же у Вас там в Запорожье центр языческой культуры !!!
НО БЕЗ ОБЪЕД
Tor
Репутація: 1
З нами: 10 років 2 місяці

Повідомлення #65 Камінь » 24.05.2010, 01:56

Камінь

Повідомлення #66 Svitovyt » 24.05.2010, 08:47

Камінь
Якраз збочення у рідновірстві виходять через те, що політики-патріоти не підтримують рідновірів-русинів. Спостерігається великий наплив різних вчень з РФ, які краще забезпечені. А потім замість державної рідновірської течії, ми отримуємо загальнослов'янський (читай проросійський) сурогат, тому що не можемо протиставити своєю організацією. Навіщо мені відволікатися на політичні дії Тягнибока і його команди, коли я там відіграю роль масовки і не беру участі як духовний провідник, витрачаючи свій дорогоцінний час. Поки Тягнибок буде думати, чи слід підтримувати Рідну Віру, вона, з такими тенденціями впливу від РФ, стане для нас не рідною.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #67 Via » 24.05.2010, 10:23

Що ж, не втрималася - зареєструвалася на форумі, всім мої вітання!

Тема цікава і актуальна. Маю сказати три речі:
1. Свобода є партія політична і старанно намагається втримати нейтралітет на релігійному терені.
2. Тягнибок є онуком греко-католицькоко священника і відповідно все одно має власні релігійні уподобання, що дотично накладається і на партію - це я до того, що Свобода рідновірською партією не стане, не варто фантазувати про нездійсненне.
3. Щодо впливів російських на рідну віру - оскільки серед українських громад немає навіть подібного бачення - велике розмаїття Богів, тез і тлумачень - то пересічним громадянам вкрай важко розібратися, порівняти, обрати. Тому на нашому полі українського рідновірського "електорату" скачуть російські адепти і шукають паству дуже інтенсивно. Фактично - будують інтернаціонал вже через рідну віру :(

Наведу такі паралелі - партія політична пропагує очільників і програму партії. Громада рідновірська також має пропагувати очільників і основні тези-засади віри. І якщо Свободі вдалося позіціонувати себе на політичному полі, маючи і очільника і програму, то рідній вірі нині важче - очільникі є, а от з тезами віри важко :(

А коли немає чітких критеріїв - важко робити оцінку людям стороннім. Це знову ж таки десь на захист Свободи - вони почасти греко-католики і просто не розуміють загроз і тенденцій у рідновірському середовищі.
Via

Повідомлення #68 Svitovyt » 24.05.2010, 10:38

Via
Чіткої тенденції ніде немає - ні в політиці, ні в рідновірстві, ні в науці. І одноманітності в рідновірському вченні годі й шукати - його не було протягом всієї історії існування людства. Це саме можна казати і про юдо-христосівство чи мусульманство. Приблизно одноманітним воно ставало при державній вірі, коли контролювалося управлінськими механізмами.
І нащо русинам греко-католицька "Свобода", яка тяжіє до центрів Єрусалиму і Риму, звеличуючи їхні духовні здобуття? Це що самобутність нашого народу? Від славлення жидівських (грецьких, римських) пророків чи святих наша рідна духовність не зміцниться. Так нащо русину всі ці збочення?
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #69 Via » 24.05.2010, 11:02

Via

Повідомлення #70 Svitovyt » 24.05.2010, 11:18

Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #71 Via » 24.05.2010, 11:30

Via

Повідомлення #72 Шляк » 24.05.2010, 11:40

Світовит, я так зрозумів, що Via намагається сказати, що нам треба вчитись:
Відкидаючи апріорі чужинські цінності ми повинні зробити висновки і взяти на озброєння кращі методи випробувані в т.ч. і нашими неприятелями. Вистарчить винаходити велосипед. При змозі використовувати їхню силу проти них самих самі в той же час крок за кроком прямуючи до нашої священної мети: утворення нашої держави, з нашим світоглядом і нашою релігією. Свобода наразі є найкраще з того що ми маємо в Україні і це треба взяти до уваги. Так, греко-католиків там більшість, але є значна частина і рідновірів (РУНвіра серед свободівців непопулярна).
В той же час, ГКЦ є феноменом в тому, що будучи католиками де юре в наслідок багатовікової боротьби з польским римокатолицтвом ГКЦ майже перестала бути католицькою де факто.
Шляк

Повідомлення #73 Svitovyt » 24.05.2010, 12:26

ШлякТак ось і вчіться у жидів - де ви бачили нормального жида-політика, який не сповідує юдаїзму. А наші навпаки, роблять вигляд сповідування того, що більше дасть голосів.

Via
Русинство не важка тема, а те що повертає нам наше. Завдяки радянській владі ми остаточно забули, що ми русини, а спочатку Хмельницький своїм приєднанням до Московії подарував їм назву нашої держави.
Французи вже майже забули, що вони гали, а наголошення спорідненості принесе тільки шкоду для України-Руси. Треба творити свою самобутність, а то одні з французами шукають спорідненість, інші зі скандинавами, ще дурніші із індусами, чи не забагато родичів? А я чогось думав, що СНПУ підтримувала стосунки з Ле Пеном з ідеологічних міркувань.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #74 Via » 24.05.2010, 12:32

Via

Повідомлення #75 Svitovyt » 24.05.2010, 12:40

Via
Щодо русинства раджу прочитати статтю А. Клоса: http://svit.in.ua/stat/imja_movy.rar
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #76 Шляк » 24.05.2010, 12:48

На мою думку тре збирати всіх вартісних разом і йти до мети не розмінюючись на дрібниці і не вишукуючи проблем котрі з часом самі проясняться. А спірні питання варто добре обмізговувати.
Шляк

Повідомлення #77 Svitovyt » 24.05.2010, 13:37

Шляк
Слушна пропозиція. У вас є пряник або батіг, бо навіть гарні ідеї без цього не обійдуться і за будь-якої дрібниці відбуватимуться розколи.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #78 Шляк » 24.05.2010, 13:53

Світовит
Нажаль така є людська природа. Треба про це знати і брати до уваги.
Ми тут починаєм, для прикладу, полемізувати про різні речі більш чи менш важливі. Але ж нема до иині чіткої концепції основ, того на що можна опертися. Напр. ми вчора спорили до пізна про наш пантеон і я був здивований тим, що людина про котру я гадав що володіє цією темою виявилось що багато про які речі навіть не підозрювала.
Шляк

Повідомлення #79 Svitovyt » 24.05.2010, 14:17

Шляк
З одного боку пантеон це важлива справа, але обізнані у ньому невелика кількість людей, як і з проблемами календаря.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #80 Шляк » 24.05.2010, 14:22

В тім і біда, бо обєднуватись треба довкола чогось, а то виникає загроза що в результаті вийде етнографічно-фольклорний гурток.
Релігія - це віра в когось. Треба як мінімум знати в що вірити. Де є Віра - людська природа відступає, бо йдеться вже про батіг і пряник в руках не такої ж людини як сам, а батіг і пряник в руках Богів! Я це - страшно.
Via
А русинство зовсім не страшно при одні умові, що всі хто з території Кащапістану зможуть приєднатися до Рідної віри при умові:
1.Признання, що вони є словянами котрі проживають в діаспорі серед фіно-монгольских племен і на території ворожого Каганату Кацапістан.
2. Поклянуться перед Богами і предками під страхом страшногог прокляття, що всі їхні дії будуть скеровані тіки на користь Русі-Україні.
Шляк

Поперед.Наст.

Повернутись в Загальний

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість