Цікаві топоніми, імена, назви не слов'янських країн

Список розділів Загальна Загальний

Опис: Загальний форум
Модератор: of

Повідомлення #1 VOGNEJAR » 03.02.2010, 14:40

VOGNEJAR
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #2 Artorix » 10.01.2012, 14:10

Добродію VOGNEJARе,

Насправді ваші порівняння назв та імен доводять і так усім добре відому істину: подібність слів різних індоєвропейських народів доводить не те, що хтось походить від когось, а що всі ми – з одного кореня, який однаково спільний і не може бути приватизований лише одним народом. Серед германців, слов’ян, кельтів, греків, римлян, іранців й усіх інших аріїв має бути взаємоповага і підтримка. Кожен – унікальний, і всі – неперевершені самі для себе. Але ми з вами НЕ християни, аби казати, що кращі за інших і «тільки у нас душа в тілі». Треба любити своє, але поважати чуже.

А взагалі, якщо ми обґрунтовуємо походження назв через присутність одного народу на теренах іншого, то власні припущення маємо поєднувати лише з достовірними писемними джерелами. Бо інакше виявимося тими самими фальсифікаторами історії, як, наприклад, маскалі з їх «Рассієй».

VOGNEJAR написав:

Тобто, забули мабуть про слов'янське слово «Галка»… А жаль, назва кельтів «галеки», прямо вказує на слов'янське слово.

Ваш умовивід позбавлений логіки: навівши чудові витяги із загально визнаних писемних джерел, а також карти, в яких вказано осердя кельтів та їх експансію по Європі, ви вказуєте на … слов’янську назву землі в межах експансії кельтів. (Так само алогічно Істархов в «Ударе русских Богов» писав, що «шотландці є нащадками слов’ян, бо назва племені скотти походить від нашого слова «скот»).

VOGNEJAR написав:

Дехто вважає бойків нащадками кельтів

І має рацію. Якщо бути більш конкретним, то мова – про кельтське плем’я бойїв (латиною - Boii). Та й підтвердженням цьому є не лише зазначена реальна експансія кельтів до Карпат й Потисся, яку підтверджують подані вами карти, але й ономастика, топоніміка й етнографія.
Artorix
Звідки: Cintuselua
Репутація: 0
З нами: 7 років 10 місяців

Повідомлення #3 Величар » 10.01.2012, 17:59

Величар
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 3
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #4 Artorix » 12.01.2012, 07:30

Доречно буде:

Шовінізм і націоналізм

Шовінізм (фр. chauvinisme, в англ. версії — джингоїзм) — пропагування національної переваги на чужих етнічних територіях (на територіях іншої етнічної спільноти одним народом (нацією) — іншим народам (націям)).

Раніше шовінізм було прийнято вважати формою націоналізму, але тепер дослідники націоналізму проводять межу між націоналізмом, що представляє собою амбівалентну самоідентифікацію етносу, і шовінізмом, де самоідентифікація групи створюється «від протилежного».

(С) Педівікія
Artorix
Звідки: Cintuselua
Репутація: 0
З нами: 7 років 10 місяців

Повідомлення #5 Artorix » 15.01.2012, 17:15

Б’є крилами Мати наша Слава і говорить нам о труднім часі засухи і мору корів. І се відаємо, як речено од Праотців, що кельти допомогли їм. І це бо пішли до них, і так сто років користали їхньою допомогою. ВК, вірш 3 дошки 28.

На додаток до експансії давніх кельтів у Європі, вище вказане джерело підтверджує поширення кельтської ономастики та топонімії серед слов’ян.
Artorix
Звідки: Cintuselua
Репутація: 0
З нами: 7 років 10 місяців

Повідомлення #6 Svitovyt » 15.01.2012, 17:56

Не все так гладко з кельтами, ось інша дошка:
"Ми потомки роду Славуни, який прийшов до Ільми-ріки і усівся до готів і тут був тисячу літ. Потекли на нас колтове [*кельти] із залізом своїм, і, зустрівши нас, повернулися до заходу Сонця."... "І тільки наші корове там ходити мають, і наші родичі жити мають. І бо колотве [*кельти] вчорашні суть днесь варяги і греки, які речуться елани [*еллінами] єсь. А ті, хто не домислює се до того, суть їхні майбутні отроки і раби." (ВК,8)
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #7 Artorix » 16.01.2012, 18:42

Artorix
Звідки: Cintuselua
Репутація: 0
З нами: 7 років 10 місяців


Повернутись в Загальний

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron