Руська (Українська) мова

Список розділів Загальна Загальний

Опис: Загальний форум
Модератор: of

Повідомлення #1 ПЕРУН » 04.01.2010, 12:30

Українська або руська мова[2][3] — східнослов'янська мова, державна в Україні та одна з трьох рівноправних офіційних мов у невизнаній Придністровській Молдавській Республіці. Для запису використовується український різновид кирилиці. Належить до східнослов'янської групи індоєвропейської мовної родини.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0% ... 0%B2%D0%B0
http://blog.i.ua/user/941299/
http://vkontakte.ru/id68178922
ЄДНАЙМОСЯ!
Слава Руським Богам!
Слава Русі-Україні!
ПЕРУН
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 11 років 10 місяців

Повідомлення #2 Svitovyt » 05.01.2010, 22:23

Буква закону
[07:31 04 января 2010 года ] [ Український тиждень, №52, 25 грудня 2009 ]
Улюбленим, навіть заяложеним аргументом поборників двомовності в Україні є твердження про недемократичність чинного українського законодавства у сфері мовного будівництва.

— Ой, яка смачна булка з маслом!
— А ти її куштував?
— Ні, але тато бачив, як панські діти їли.
(Бувальщина)


Улюбленим, навіть заяложеним аргументом поборників двомовності в Україні є твердження про недемократичність чинного українського законодавства у сфері мовного будівництва. Вони часто апелюють до європейського досвіду, що, мовляв, засуджує вияви “пещерного национализма”, бо там, у Європі, надають рівні можливості для розвитку всіх мов, які є рідними для громадян. Конкретний зразок європейського законодавства у царині сучасного мовного будівництва, а саме Закон “Про державну мову в Словацькій Республіці”, нова редакція якого набрала чинності 1 вересня 2009 року, сподіваємося, краще представить українцям методи забезпечення державного статусу мови в одній із країн Євросоюзу.

Словацький досвід у сфері мовного будівництва важливий для України ще й тому, що Словаччина здобула незалежність на рік пізніше від України, а до того, як відомо, понад тисячу років перебувала у складі Угорського Королівства, Габсбурзької імперії, Чехословаччини. Нині у Словаччині на особливий статус претендує угорська меншина, до якої належить майже кожен десятий громадянин Словаччини, та не всі представники якої у захваті від статусу угорців як національної меншини.

Уже перший параграф Закону “Про державну мову...” визначає, що “державною мовою на території Словацької Республіки є словацька мова. Державна мова має перевагу перед іншими мовами, які вживаються на території Словацької Республіки”. У наступних 2—8-му параграфах словацький законодавець ретельно виписує такі важливі аспекти державної мови, як функціонування її в офіційних сферах, освіті, судочинстві, збройних силах, громадському житті тощо, всюди гарантуючи їй беззастережний пріоритет перед іншими мовами, зокрема й мовами національних меншин.

Однак, на відміну від чинного українського Закону “Про мови...”, словацький Закон “Про державну мову...” містить законодавчо регламентовані механізми контролю за його дотриманням і визначає відповідальність за порушення. У Законі “Про державну мову Словацької Республіки” в редакції від 01.09.2009 р. ретельно виписано випадки, коли настає адміністративна, а коли кримінальна відповідальність за порушення його конкретних положень, визначено державний орган, що здійснює нагляд за дотриманням норм, а також його повноваження.

Так, параграф 9а Закону “Про державну мову Словацької Республіки” регламентує, що у разі виявлення уповноваженими державними органами фактів його недотримання порушники — юридичні або фізичні особи — отримують письмове попередження, в якому називаються порушення і термін його усунення. Якщо порушник не реагує на попередження, на нього накладають штраф у розмірі від ?100 до ?5000. Закон зобов’язує також в ухвалі про штраф вказувати термін, у який порушення мають бути усунуті. Якщо їх не було усунуто у встановлений термін, відповідні органи повторно штрафують порушника в подвійному розмірі.

Штраф за недотримання закону потрібно сплатити протягом 30 діб від дня його накладення. Стягнені штрафи перераховують до державного бюджету.

Пункт 3 параграфу 9а закріплює право за уповноваженими державними органами штрафувати порушників протягом року від дня, коли було виявлено порушення закону, але не пізніше ніж через три роки від дня, коли таке порушення було здійснено.

Парламент Словаччини, ухвалюючи Закон “Про державну мову...”, не просто перекладає відповідальність за забезпечення державного статусу словацької мови на уряд, а окремою нормою зобов’язує Міністерство культури Словаччини кожні два роки готувати звіт про функціонування державної мови на території Словацької Республіки. Перший звіт має бути підготовлено до 31.03.2012 р.

Неабиякий інтерес для українців становить параграф 11 “Загальні та перехідні положення”, в яких, попри економічну кризу, безробіття та інші негаразди, “витрати на усі зміни вивісок, написів та інших текстів відповідно до закону відшкодовують зацікавлені юридичні та фізичні особи”. Для реалізації таких змін закон надає термін один рік.

Коли ж бо й Україна дочекається справді європейського законодавства?

Любомир БЕЛЕЙ
http://ukrrudprom.ua/digest/Bukva_zakonu.html

Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #3 Зорян Бориславович » 06.01.2010, 18:26

У Латвії існує мовна інспекція. Інспектор їде у автобусі, звертається до водія державною мовою, якщо той не володіє державною мовою, відповідає іноземною, то інспектор складає відповідний акт. Того ж дня підприємстово звільняє такого працівника та сплачує великий штраф у визначений термін. У разі другого порушення мовного законодавства таке підприємство позбавляють ліцензії. Ніяких судів.
І ця держава входить до Евросоюзу, демократичність Латвійського законодавства ні в кого не викликає сумнівів (крім нащадків російських окупантів та спадкоємиці окупантського "СССР" - російської хведерації" Одній з Ризьких інспекторів (жінці пенсійного віку) москалюги вибили око. Ходить тепер зі шкляним протезом, але у супроводі з озброєним поліціянтом.
Зорян Бориславович
Звідки: Харків
Репутація: 0
З нами: 10 років 9 місяців

Повідомлення #4 Svitovyt » 15.01.2010, 12:05

На Дніпропетровщині починається судове слухання справи про звільнення 18-ти працівників фірми, які говорили українською


15.01.2010
Юлія Рацибарська

Дніпропетровськ – На Дніпропетровщині сьогодні має розпочатися судовий розгляд резонансної справи про звільнення 18-ти працівників однієї з будівельних фірм. Звільнені заявляють, що втратили свою роботу, бо розмовляли українською, і це не подобалось російськомовному власникові компанії. Люди сподіваються, що Павлоградський міськрайонний суд, де триватимуть слухання, розв’яже конфлікт і поновить їх на роботі. Власник же компанії стверджує: на підприємстві розгорівся не мовний конфлікт.
«Ідейний» конфлікт у ВАТ «Павлограджитлобуд», як розповідають самі працівники, бере початок з 2005-го року. Саме тоді робітники і керівництво ухвалили нову стратегію розвитку компанії, вирішивши, що віднині вона буде позиціонувати себе як українська, а товар випускатиме під україномовним брендом і оформлений в українському стилі.

У тім рішенні, стверджують робітники, був і економічний інтерес, і поклик душі. Тому пішли далі суто брендових змін. Упродовж кількох років частина працівників почала говорити українською і на роботі, і в родині, стала цікавитись національними традиціями. На заводі навіть організували курси української, а корпоративні свята влаштовували з елементами національної обрядовості.

«Нам заборонили бути українцями»

Такий підйом національної свідомості, кажуть працівники, не припав до смаку власнику контрольного пакету акцій підприємства, людині російськомовній. Голова наглядової ради підприємства зробив кілька зауважень підлеглим, а потім і домігся ухвалення рішення наглядової ради, яка поставила бізнесовою мовою на підприємстві – як «найбільш прийнятну для східного регіону».

Колектив не погодився, і на підприємстві почалися звільнення. На людей тиснули, ті писали заяви «за власним бажанням», – розповідає один зі звільнених Юрій Щербак.

«Було прийнято постанову, якою фактично заборонялося розмовляти українською мовою. Там було записано, що клієнти – це наш основний капітал, і треба з ними говорити тією мовою, якою вони звертаються, тобто російською. Це постанова по суті забороняла нам бути українцями», – каже працівник, якого позбавили роботи.

Справа не в мові, справа в стратегії

Між тим голова наглядової ради «Павлограджитлобуд» Ігор Слюнков відкидає звинувачення у мовній нетерпимості. Каже, що звільнення відбулися не через мову: топ-менеджери компанії мали різні погляди на стратегію її подальшого розвитку, мовна ж дилема просто ускладнила конфлікт.

Ігор Слюнков пояснює, що на загальних зборах ухвалили нову стратегію розвитку підприємства, а заступник глави правління відмовився підкоритися рішенню акціонерів, відтак – з ним розірвали контракт.

Зараз сторони конфлікту – на порозі судової тяганини. Міська прокуратура Павлограда порушила кримінальну справу за фактом недотримання трудового законодавства при звільненні працівників. Однак самим звільненим цього замало – вони хочуть, аби власник фірми відповів за статтею про порушення конституційного права на вживання рідної мови. Власник погрожує опонентам зустрічним позовом про паплюження його честі та ділової репутації.

Перше засідання щодо звільнення працівників «Павлограджитлобуд» відбудеться сьогодні у суді першої інстанції. Однак обидві сторони прогнозують довготривалий процес.

http://www.radiosvoboda.org/content/art ... 30115.html
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #5 VOGNEJAR » 15.01.2010, 12:47

Треба якось буде виступити за перейменування української мови в руську. Хочу сказати, що ця мова називалася завжди руською. У крайньому випадку просто "мовою".
VOGNEJAR
Репутація: 0
З нами: 12 років 7 місяців

Повідомлення #6 Svitovyt » 16.01.2010, 09:31

[16.01.2010 04:56] УНІАН
На Дніпропетровщині україномовні судяться з російськомовними
http://unian.net/ukr/news/news-357178.html
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #7 ПЕРУН » 16.01.2010, 16:21

http://blog.i.ua/user/941299/
http://vkontakte.ru/id68178922
ЄДНАЙМОСЯ!
Слава Руським Богам!
Слава Русі-Україні!
ПЕРУН
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 11 років 10 місяців

Повідомлення #8 VOGNEJAR » 16.01.2010, 16:58

ПЕРУН
VOGNEJAR
Репутація: 0
З нами: 12 років 7 місяців

Повідомлення #9 Svitovyt » 16.01.2010, 17:54

Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #10 VOGNEJAR » 16.01.2010, 19:06

Світовит

Росіяська мова, навіть не від вятичського говіру... Хоча, усі російські говори дуже добре задокументовоні, нажаль, росіяни не хочуть вчити свої рідні мови....

Але, давайте будемо справедливими... В цьому головна провина у влади. Вони роблять із росії кочовників і орду, вони перестали бути осідлими слов'янами... В них всі враги і вони хочуть воювати. Все це результат діяльності їх влади і пропаганди...
VOGNEJAR
Репутація: 0
З нами: 12 років 7 місяців

Повідомлення #11 Дон Дублон » 17.01.2010, 11:27

Коли я ще вчився в школі то памятаю що один час нам учителька сказала в щоденниках писати не "українська мова",а "рідна мова"
Не памятаєте такого? :D Це вже було за вільної України.
А потім знову вернули все назад.Це протривало дуже недовго -десь місяць. :D Я це добре памятаю
Дон Дублон
Репутація: 0
З нами: 10 років 7 місяців

Повідомлення #12 Svitovyt » 17.01.2010, 11:47

Дон Дублон
Добра вчителька у вас була. А в нас викладали "Родную речь", ну й українська була як другорядна з 2 класу, а бажаючі могли відмовитися її вивчати. Особливо це рекомендувалося учням, що відставали від програми, бо, мовляв, вона зовсім непотрібна у житті. Такі "розумники" і досі її вивчити не можуть і першими кричать за "двоязичіє".
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #13 Дон Дублон » 17.01.2010, 12:04

Світовит
Ні я думаю що це не від учительки залежало,а був напевно такий наказ.Навряд чи від неї.
Дон Дублон
Репутація: 0
З нами: 10 років 7 місяців

Повідомлення #14 Огнеяра » 18.01.2010, 14:37

Не памятаю, як було у мене в школі, але на тому тижні видали табель малому - я обурена!
В графі "предмети": українська мова, російська мова (читання), російська мова (грамат.).
Кажу - яка така рос. мова? оцінка стоїть за читання! В нашій школі російську не вивчають зовсім!
Зацікавилася - знайшла торічний табель: українська мова, читання, мова навчання, ... оцінювали українську та читання :(

досі не второпаю як це може бути?
Огнеяра
Звідки: Запорiжжя
Репутація: 0
З нами: 10 років 11 місяців

Повідомлення #15 Svitovyt » 23.01.2010, 21:49

Підтримай павлоградських українців, які борються проти утисків за мовною й національною ознакою - піпишись на їх захист на сайті Дніпроград: http://dniprograd.org/ua/articles/politics/1210
Передай цю інформацію однодумцям
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #16 Svitovyt » 29.01.2010, 21:19

Новий сайт павлоградських Українців:
http://sites.google.com/site/budmajster18/
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #17 Svitovyt » 01.02.2010, 12:47

Юрій Щербак: Ми наполягатимемо на кримінальній справі проти Слюнкова
http://www.dniprograd.org/ua/articles/sosiety/1220
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #18 Svitovyt » 03.02.2010, 13:11

Завтра КС вирішить, чи законно Тимошенко зобов’язала учителів говорити українською
Вакарчук стверджує, що постанова уряду носить рекомендаційний характер
03.02.2010 12:12
Конституційний Суд у четвер, 4 лютого, оприлюднить рішення про конституційність постанови Кабінету Міністрів N1033 від 30 вересня 2009 року, яка передбачає, що педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів зобов’язані в робочий час говорити мовою викладання, зокрема вчителі україномовних державних і комунальних шкіл - говорити виключно українською.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КС.

Оприлюднення заплановане на 10:00.

Нагадаємо, Міністр науки і освіти Іван Вакарчук стверджує, що постанова уряду, згідно з якою в робочий час у навчальних закладах необхідно спілкуватися українською мовою, носить рекомендаційний характер.

У жовтні 2009 року 52 депутати Верховної Ради попросили КС перевірити конституційність цієї постанови Кабінету Міністрів, передають Українські новини.
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #19 Svitovyt » 12.02.2010, 18:04

Лукашенко заборонив в білоруської армії накази російською мовою

Президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав національній армії до кінця лютого перевести всі військові стройові команди на рідну мову.
Інститут мовознавства Академії наук на замовлення Міноборони виконав переклад. Тепер військовослужбовці будуть марширувати під команди «Рауняйся!», «Кроком марш!». Про це повідомляє видання «Вільна преса».
Відзначимо, що в Білорусі дві державні мови - російська та білоруська. За словами начальника прес-служби Міноборони Білорусії В'ячеслава Ременчіка, «раніше завжди команди давалися російською мовою, і це подобалося не всім солдатам-строковиків».
У першу чергу білоруською мовою в повному обсязі повинна оволодіти рота почесної варти, після "мовою" збираються перекласти діловодство.
Голова товариства «Тавариства беларускай мовы iмя Францішка Скарини» Олег Трусов, коментуючи ініціативу влади, зазначив, що національну армію переводять не на білоруську мову, а на так звану «трасянка», аналогічну українсько-російському суржику.
На його думку, «при нинішньому керівництві було б нерозумно вважати, що скоро ні з того ні з сього розпочнеться масова белорусізація». Ініціативу влади експертів назвав показухою.
Білоруська мова знаходиться в тяжкому стані, вважає Трусов. «У країні майже не залишилося шкіл, в яких би уроки з математики чи географії проходили на мові. Мова стирається. Сьогодні, по суті, її розуміють і розмовляють нею тільки представники творчої інтелігенції, націоналістично налаштовані політики та білоруська село - в Мінській та Гомельській областях. А це дуже невелика кількість населення », - зазначив він.
«Фактично, влада завжди вела боротьбу з національною мовою, тому що у неї вона асоціювалася з опозицією», - підкреслив експерт (що, доречі, зовсім недавно відбувалося і в Україні - прим. "Аратти").
«Ситуація, коли людей, які розмовляють мовою автоматично зараховують до «опозиції», - абсурдна за своєю суттю і призводить до того, що у більшості білорусів абсолютно неправильне уявлення про рідну культуру і мову», - додав Трусов.
http://www.aratta-ukraine.com
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Повідомлення #20 Svitovyt » 16.02.2010, 15:19

Відкритий лист Ірини Фаріон Президентові України Вікторові Януковичу

Ірина Фаріон, ВО Свобода

Постійне ваше і вашого охвістя зазіхання на визначальну ознаку нації – українську мову – свідчить лише про одне: ви агресивні, аморальні чужинці, помножені на засимільованих хохлів-плебеїв, – ніколи не здолаєте незалежної Української держави – бо вона вічна, ви ж – тимчасові, як ваша сумнівна перемога у депресивному регіоні...
Далі - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=1556
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Звідки: Запоріжжя
Репутація: 13
З нами: 12 років 8 місяців

Наст.

Повернутись в Загальний

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron