Питання про відвічну назву національсності українців

Список розділів Загальна Загальний

Опис: Загальний форум
Модератор: of

Повідомлення #61 Svitovyt » 25.05.2010, 23:18

OGNEJAR
Інгві ототожнюють з вогнем, як приставити його до Отця Небесного, хіба що Сварожичем. Та мене не дуже цікавлять німці, як у нас Отець називався?
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Репутація: 13
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #62 VOGNEJAR » 25.05.2010, 23:37

Світовит
"Отець", на староукр. "вотець"=))

Ну, я не можу знати все, але можливо, на цю роль міг би підійти Поревіт... Можливо, Дажбог... варіантів багато... Та й навіть під одними ж тими іменами, люди можуть бачити відмінні образи...
VOGNEJAR
Автор теми
Репутація: 0

Повідомлення #63 Шляк » 26.05.2010, 00:38

OGNEJAR
в більшості словянських мов суфікс -уля, -юля вживається як зменшуваний.
В іншох мовах є закінчення - ул в іменниках напр. оракул, вегікул
Додай до слова "гот" на твій смак щось з цього і знатимеш де поділися готи.
Те що готи не германці я довів професору історії в Варшаві за час поки ми випили філіжанку кави без жодних документальних джерел, на залізну логіку.

А бойки доречі і нині кажуть "вотець".
Шляк
З нами: 9 років 6 місяців

Повідомлення #64 Svitovyt » 26.05.2010, 10:09

OGNEJAR
Що Поревит що Дажбог - це Боги Сонця, сини Отця Небесного. А Отця як називати? Це ж не я тут теорію розводив, що Сварог "гіпотетичний бог". Так я прошу дати мені справжнє ім'я Бога Неба. А якщо немає що сказати, тоді спочатку думай, а потім теорії виводь.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #65 VOGNEJAR » 26.05.2010, 12:31

Світовит
Це важка тема, саме через те, що імена богів і їх образи були різні у слов'ян... А їх тотожнення є умовним...

Але, я б не звертав так багато уваги на назву "Свериге" ("країна свеев"), якщо б не помітив ще одну цікаву обставину...

Грецька традиція про Малу Русь та Велику Русь, Малу Польшу та Велику Польшу у значенні "мала" - "споконвічна", "велика" - "континентальна" (землі)...

Шведи отримали назву від "Світьод", але у їх легендах, це описується і тотожнюється, як велика земля до якої входить Гардаріка ("країна городів")... Тому, часто Світьод ототожнюють з Великою Скіфією...

І цікаво, що виходить, що Мала Світьод (Скіфія) - Сверіге (Швеція), та Велика Світьод (Скіфія) - Гардаріки та інші (вирогідно скіфи)...

Тобто, тут та ж сама аналогія з Малою та Великою Руссю...

Я не буду якось це інтерпретувати, але це багато що пояснює...
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #66 Svitovyt » 26.05.2010, 13:01

OGNEJAR
Для мене це одне пояснює: доводів, що у словян не було Сварога, у Огнеяра немає.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #67 VOGNEJAR » 26.05.2010, 14:04

Світовит
Заперечувати недоведене - це абсурд :)

У плоскості вірувань, ми можемо вірити... Але, мені важлива і наукова обгрунтованість... Саме поєднання віри та науки і є ті "веди", яких хотіла б більшість язичників... Не навернути багато людей до язичництва у форматі подібному до християнства...

Звісно є різні процеси...

Але, ми можемо бачити хоча б часткову аналогію:
поп-волхв, Біблія-ВК, церков-святилище, ряса-народний одяг і багато іншого...

Заради справедливості, треба сказати, що рідновірря об'єднує дуже багато різних людей... Від неадекватів до дуже розумних людей...

Кожен бачить у язичництві щось своє... Моє бачення і позиція у тому, що я хочу знайти, як можна більше достовірно "свого", ніж "неосвого"... Поєднати уявлення віри та науки у одне ціле...

Немає рілігії вищої за істину.... Це потрібно не забувати... Тому, я не насаджую, а тільки говорю свою власну точку зору і не ставлю її вище за інші...

Я бачив до чого призводе релігійний фанатизм та відмова від вічних пошуків... Ні до чого доброго...

Справедливо і те, що ми займаємось неоязичництвом, хто б що не казав.... І наше завдання, оновити віру так, щоб не повторювати минулих помилок, не цуратись свого й корисного чужого досвіду вірувань...

Ми тільки почали, а вже пішли поділи... тут треба й усвідомлювати, що ця релігія повинна зблизити слов'янський світ й одночасно призвести до нових слов'янських об'єднань, поки нас не знищили по черзі....
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #68 Svitovyt » 26.05.2010, 21:45

OGNEJAR
Ви теж поділилися? Бо наскільки я знав ваша група прихильників ні до кого не приєдналася.
Справа в тому, що ти не виводиш істину, а ще більше заплутуєш людей. Твої думки скачуть від одного твердження до протилежного. А на виході я не бачу якоїсь плідної роботи, що може допомогти розвиткові рідної духовності. Навіть на святилищі і то бачу тебе раз на півроку, я вже не кажу, щоб ваша група взялася допомагати з упорядкування вже існуючих чи побудови нових священних місць. Міг би допомогти в Пристінах, де у нас просто сил немає, а "умнічати" у нас є кому.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #69 VOGNEJAR » 26.05.2010, 22:29

Світовит
Я займаюсь й не менш важливими питаннями... Я згоден, що судити рідновіра можливо за досягненнями... Але, мій напрямок роботи дуже різноплановий, тому я допомагаю по мірі можливостей... Я такий, як є... і відмовитись від себе для мене рівно смерті...
Нас всіх і вас в тому числі, використовують... Нажаль.. У майбутньому, це нас сильно об'єднає... Тому, я все ж таки призиваю до конструктиву, партнерства, а не засудженні один одного у їх діяльності... Як це не дивно, але ВК породжує більш обратну дію, ніж об'єднання... Тому, треба нам всім бути далекогляднішими...

Сьогодні ми боремося з міфічними "москалями"... Нас навіть за це можуть віддячити союзники... Але після перемоги над одним ворогом, ми можемо отримати ще більш загрозливого ворога... Ніхто не знає, що краще... Ніхто не знає, що нас врятує, вирізанний з дерева образ бога, чи новий "ноєв Ковчег"... Навіть ті олігархи... їх теж використовують... набагато загрозливіший ворог ховається у темних кутках землі :)

Саме тому, я так не люблю цю категоричність... Ми повинні бути гібкими, як змія...

А наші предки, хочуть, щоб ми будували добре майбутнє для наших дітей... Саме за це я готовий боротися... а конфесійні ігри, це так, 2-3 тисячоліття, максимум... :)
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #70 Svitovyt » 26.05.2010, 22:38

OGNEJAR
Хто користується Велесовою Книгою, тому вона допомагає. А ти її не читаєш і ніяк не можеш зрозуміти про що там йдеться. Ще раз кажу, якщо не можеш осилити ВК, прочитай Клочека.
Що значить гибкими? Лягати під того, хто гарно стелить?
Якби мене використовували, то хоча б платили гроші.
Я щось із твого допису не зрозумів, ти вже покинув націоналізм і перекинувся до московського панславізму?
Востаннє редагувалось Svitovyt 26.05.2010, 22:41, всього редагувалось 1 раз.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #71 Шляк » 26.05.2010, 22:40

OGNEJAR
Років десять тому я теж намагався упорядкувати наш пантеон.
Опирався я на джерелах про віру тих словян, що найдовше заховували Рідновірство: вілети, ободрити, воліняни, а також литовці (що б там хто не казав, а віра була єдина).
Крім того мушу відзначити що й джерел по тих племенах значно більше збереглося. Притому джерел сучасників, на відміну від нашого попа-Нестора. Взагалі, окрім ВК ми немаємо жодного вірогідного джерела.
Справу мені не вдалося завершити, але я зробив кілька висновків:
1. В різних племенах деякі Боги звалися порізному. Існувала крім того система іменування бога за назвою визначнішого капища, Як напр. Радогост, Ругевіт. (типу як греки Афіну звали Парфеною)
2. Існувала практика возвеличування тотемного Бога. Як напр. на Арконі Стрибога. (там знаходилась вел. святиня, тому він і головний рахувався.)
3. Слід наперед розробити систему "повязаності", чи як сказати, тобто розбити хто є особою, хто є образом, хто є проявом, хто є втіленням.
4. Ідентифікувати можна скоріш не за іменем, а за образом і атрибутами. (натрапив колись на заміну імен двох Богів).
Шляк

Повідомлення #72 VOGNEJAR » 26.05.2010, 22:57

Світовит
Гибкими у значенні гнучкими... Це не тільки вміння адоптації, а й вміння вигравати при різних початкових умовах... Я мав на увазі професійні якості у тому числі...

Я не покинув націоналізм... Я покинув "керований націоналізм"...

Шляк
Так... Саме по образах я і роблю свою реконструкцію... Це доповнює уявлення про релігію взагалі, а не про сам тільки образ...
А джерела є... Просто, людям легше взяти готовий ВК, який блистить і аж сяє подібно до церковних купалів... Але, краса буває оманлива... Тому, я у пошуках справжнього... Але, звісно, я знаю, що ця праця - це лише один шаг, а дорога дуже велика... Я не шукаю легких шляхів... Глибина наших коренів надихає сильніше за будь які ВК... Та бажання дізнатись правди про світоуявлення наших предків, осягнути ту глибину - це варте того, щоб не бути закресленим конфесійними іграми...
Уявіть, як такі комахи ,як ми, раптово називають себе творцями глобалних процесів, реально не осягнувши всіх знань... Але насправді, ми не відаємо цим світом... Ми просто хочемо прибрехати, "збільшити" власну важливість у глобальних процесах...
Я гадаю, що людство поводиться з Землею, як нахабний поразит і Земля обов'язково поставить цих паразитів на місце... Але ми не повинні вподоблятись цим паразитам, бо не виживемо, так само ,як вони... Ось, що я мав на увазі...
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #73 Шляк » 26.05.2010, 23:06

OGNEJAR
Але водночас нема ніякого сенсу, якщо небуде ВІР
Шляк

Повідомлення #74 Svitovyt » 27.05.2010, 08:04

OGNEJAR
Людина, як і будь-яка істота, є паразитом на землі. Від того, що ти переселишся з комфортної квартири в печеру, зміниться тільки ступінь твого паразитування. Можеш починати вже змінюватися, і перш за все закинь комп'ютер, припиняй навчання на "супер паразита", не користуйся транспортом, їж тільки те, що дає природа і т.д.
А не можеш цього зробити, тоді не базікай... Бо перетворюєшся на якогось сектанта, що штовхає утопічні ідеї, які ж сам не виконує.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

1

Повідомлення #75 Tor » 28.05.2010, 07:59

Tor
Репутація: 1
З нами: 9 років 8 місяців

Повідомлення #76 Шляк » 28.05.2010, 10:53

А де нема віри - є просто гурток, щоб потріпатися і дурника поклеїти.
А чи потрібна релігія без віри і чи в принципі це можливо?
Востаннє редагувалось Шляк 05.08.2010, 12:49, всього редагувалось 1 раз.
Шляк

Повідомлення #77 VOGNEJAR » 01.07.2010, 19:41

VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #78 Svitovyt » 01.07.2010, 19:55

OGNEJAR
Самоназви народів стали синонімами крайніх земель. У нас знайшлися розумники, які казали, що слов'яни - то раби і ми не можемо це слово використовувати. Дуже довго доводили, що то слово стало синонімом, бо слов'ян дійсно масово брали у рабство.
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #79 VOGNEJAR » 05.08.2010, 12:25

VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #80 Шляк » 05.08.2010, 12:50

Шляк

Поперед.Наст.

Повернутись в Загальний

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість