Питання про відвічну назву національсності українців

Список розділів Загальна Загальний

Опис: Загальний форум
Модератор: of

Повідомлення #1 VOGNEJAR » 10.04.2009, 22:54

VOGNEJAR
Автор теми
Репутація: 0
З нами: 12 років 2 місяці

Повідомлення #2 Svitovyt » 11.04.2009, 07:31

Огнеяр
Тиж тільки розповідав про походження укрів. Невже статті Клоса прочитав:
"Питання походження концепту «Україна» у динаміці історії, культури, мови" - http://svit.in.ua/stat/st19.htm
"Ім’я мови" - http://svit.in.ua/stat/st37.htm
Svitovyt M
Адмін
Аватар
Вік: 52
Репутація: 13

Повідомлення #3 VOGNEJAR » 11.04.2009, 18:53

VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #4 VOGNEJAR » 12.04.2009, 12:18

VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #5 VOGNEJAR » 24.04.2009, 19:31

Ще, стосовно назви.

1. Питання "чий?"

У саме нашій традиції, головне питання було "чий", якщо по імені ватажка племені. Тобто, моя версія Русич - від "чий?", тобто "від племені Руса (Русого, Русявого)".

2. Назва місцевості.

Річка "Вікра" - з венд. "швидка", плем'я, що там жило - "Укри, украни"

Поля - поляни, ліси - древляни

3. "Діяльність"

Щє, "ободрити", тобто "обдирателі", вони славились розбійництвом

4. Якості. "Які?"

Лютичі - тобто "люті", хоча є варіант від гіпотетичного вотажка Лютого, тоді, це подібно до русичі

Стосовна назви України, то "Украяна" - це поки що більш вирогідний варіант, бо німецької версії "Інланд" - "У країні" у назвах та згідно загальнослов'янських правил - не було.
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #6 VOGNEJAR » 25.04.2009, 16:04

В продовження теми:

Продовжував пошук "вовків" в Україні і знайшов у словнику староукраїнської мови Slovnyk_staroukr_movy_XIV-XV 1978 у двох томах:

Зображення

Зображення

Так що, вукряни та волковяни - це можуть бути ототожненими назвами.

До того ж, це вказує, що вовчі якості не тільки волхвам приписували.

Знайшов Радегоста в Україні!!!!!!

Зображення

І ще, можливо може пов'язано з островом Рюген:

Зображення

Хоча, з ревом тоже може бути пов'язано. Хоча, по полабськи "рує" - це "ріг". Якщо не помиляюсь, є ще "ріви" - "рисі"
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #7 Svitovyt » 15.05.2009, 14:00

Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #8 VOGNEJAR » 17.05.2009, 10:03

Чим більше я взнаю правди, тим більше відмовляюся від своїх старих думок :)

Зараз, я вважаю, що етнічні українці по національності "козацький народ", тобто це наша споконвічна назва.

А руси - це скоріше за все назва нав'язана нам варягами, бо перша Русь звістно була варязькою, це неозброєним оком видно, по іменам князів та їх оточення.

Тому, я шукаю минуле козаків, їх походження, бо центральноукраїнський тип - 60% в Україні - це козаки за національністю, на справді.

Треба бути честними до себе, назву українців нам нав'язали. І це було частиною денаціоналізації і розкозачування.

І українська мова повинна мати назву - козацька, бо це писемна мова запорожців, яка у наші часи лише зазнала невеликого впливу новоділу та київського говору.

Треба відновити історичну справедливість, ми - козаки, хоча, звичайно не всі :) Але ж, інші слов'яни можуть асимілюватися в козацькому просторі і згодом приєднатися до нас.

Тому, якщо буде графа національність, в мене не буде проблем з самоідентифікацією, бо я козак по національності :)
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #9 Svitovyt » 17.05.2009, 17:00

Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #10 VOGNEJAR » 18.05.2009, 10:27

Світовит

:) Я дуже довго дискутував на ці теми з донцями і кубанцями, які є в контакті. Вони вважають свою національність козацькою, навідміну від нас. І не українською, ні російською, ні руською, це не тому, що вони русофоби або українофоби, просто в них традиції не приривались. Та й взагалі, "малоросійський козацький народ" - це була назва українських козаків. Чому не назвали "козацький малоросійський народ"? Чи не тому, що "козацький народ" таки існував?

Ви ж знаєте, що з 5 до 10 століття було поселення Протолче (воно так не називалося тоді) на о. Хортиця. Чому про це нічого в літописах не згадано? І звідки взялися уличі, тиверці? Чи не від гунів? Чи не від антів?

Я маю на увазі, що були скіфи кочівники, з яких могли утворитися й козаки, як частина слов'ян, яки вели полукочовий образ життя.

Про Казакію я знаю, там кого тільки не намішали. Навіть черкес, які не мають жодного відношення до козаків, навіть, як до козацького народу.

Але, насправді, козаки не з ким не мішалися. Особливо з татарами. Тому, козаки Дніпра і Дону, які з'явилися у 11 столітті, могли бути дійсно народом.

Хоча, є інша версія, яка також доволі істотна. Це те, що козаки - це ніби каста була у слов'ян з язичницьких часів. Вона дійсно могла утворитися, бо скіфи дійшли аж до Північної Індії і звідки могли отримати у свої ряди сувірів (пізніше сіверців). А можливо, це щє з незапам'ятних часів.

Єдине, що заважає назвати козаків народом - це їхнє доволі легке асимілювання. Козаки легко асимілювалися на тих терріторіях, де вже були державні утворення.

І щє, якщо козаки, як народ дійшли до нас від балтського моря, то про це повинні були лишитися згадки, а цього не має. Окрім декількох топонів.

Якщо брати русів, то спочатку вони були полянами та древлянами (склавінами, а не антами), тобто вони прийшли з півдня, а не з півночі. І розширення Русі йшло з півдня на північ. Тому, їх скандинавське походження не має чіткого пояснення, скоріш за все, воно таки слов'янське. Стосовно козаків, то вони були слов'янами за походженням.

Тобто, якщо руси дійсно не скандинави, тоді козаки могли піходити від русів. Якщо руси - це скандинави, тоді вони були загарбниками, а козаки - слов'янами, які боролися проти загарбників, це може і пояснювати те, що язичницькі боги були у козаків аж до 14 століття.

Тобто, крапка, щє не поставлена. Але, хочу нагадати, що у перші роки незалежност України, в Запоріжжі хотіли ввести козацьку національність у паспорти.

Золота Орда не має відношення до козаків, бо вони були монголоідами та медітеріаноідами. А козаки - це нордиди та динарці.

А ким є козаки з вашої точки зору?
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #11 Svitovyt » 18.05.2009, 16:56

Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #12 VOGNEJAR » 18.05.2009, 22:18

Світовит

Питання донців і кубанців стоїть дуже гостро. Бо, кубанці все ж таки можуть вважатися вихідцями з України, але донці чомусь наполягають саме на тому, що вони - є столицею козацтва і що вони нікуди не переходили, нібито.

Та й мова донців відрізняється від кубанців.

Антропологічно донці вже більш росіяни та й саме вони присягали на вірність царю та РПЦ.

Тобто, є історія яка роз'єднує, нажаль.

Стосовно народних костюмів, то чомусь наші народні костюми відрізняються доволі суттєво від костюмів донців і кубанців.

Те, що на ті народні костюми начепили погони, щє не значить, що вони стали воєнними. На багато російських подданних, які воювали на її боці, на їх народні костюми просто нашивалися погони.

Стосовно сепаратизму, то на мій погляд, сама ідея єднання козацтва відрізняється від ідеї панслов'янства тільки маштабами.
Цього не буде. Треба мислити більш приземлено.

Якщо звісно, не захочить влада зробити собі якихось чеченців.

Мені більш до вподоби така ж ідея братання між козаками, як ідея слов'янської єдності.

Тобто, всі козаки - козаки - але, ми повинні поважати наші історичноскладені розбіжності.

Звісно, якщо Україна буде підтримувати Кубань, то там можливо щє знайдуться прихильники ідеї єднання. Але, Дон, нажаль, вважає себе "чистими" козаками і він не знає первиність дніпровських козаків. Вірніше, їм би хотілося бачіти не українців в Україні, а лише козаків.

Черкеси стали перетягувати історію на себе. І ті, хто створюють козацьку національність, вводять понття європейські козаки. Тобто, у самому козацтві вже так багато різноманітності і протеріччь, що можливо, тут "власні" чиїсь ідеї, будуть перемагати над тими "національними", що диктуються.

Коли, я розказував донцю, що козаки - це кшатрії, він сказав мені, "а що це дасть козацькій нації"? Тобто, для мене стало зрозуміло, його прагнення.

Але, я не хочу тут біснуватися по цьому питанню.

Але... Чому бойки і лемки можуть себе якось ідентифікавути і одночасно інтегровані у українців, а козаки - ні?

Історія козаків - це історія не скільки зрад, скільки перетягувань. Захотів поляк, захотів рус, захотів, хтось іщє. Ось наша спільна козацька проблема.

Тому, я поставив питання ідентифікації.

Якщо ви помітили, в мене часто міняються думки. :) Я вважаю, що це не погано і не добре, це просто життя. Та й своєї думки не міняють тільки дурні.
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #13 Svitovyt » 19.05.2009, 11:59

Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #14 VOGNEJAR » 19.05.2009, 12:27

VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #15 Svitovyt » 19.05.2009, 12:54

Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #16 VOGNEJAR » 24.07.2009, 12:26

VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #17 Svitovyt » 24.07.2009, 15:55

OGNEJAR
Молодець, гарна підбірка. Кубанці розмовляють українською, чи як називають козацькою мовою, самостійно. Я ж не проти щоб держава підтримувала українську культуру на Кубані, але на факті цього немає. Але ж мовного порядку немає і в самій Україні. А починати треба із себе: чи спілкуєшся руською мовою вдома, серед друзів, на роботі чи в навчальному закладі?
Svitovyt M
Адмін
Аватар

Повідомлення #18 VOGNEJAR » 25.07.2009, 17:19

Нові дослідження :)

1.) Карта етнічних земель Червоної (- червоний колір), Чорної ( -чорний колір) та Білої ( - сірий колір) Русі (перекладена на сучасні теритотрії)

Зображення

Мета цієї карти полягає у тому, щоб зрозуміти, який сенс вкладували у кольора і як ци кольора пов'язані із сенсом самого слова "русь".

2.) Стосовно назви Росія, то у оригіналі "Россія" (грецька версія "Росія" (Ρως – Ρωσία)), могло з'явитися наступним чином.

1. По правилах російської мови у слові "русь" у значенні "чий" додається "-ський", так вийшов "русскій". тобто таким чином додалася друга буква "с"

2. Буква "о" з'явилася лише у 18 столітті, скоріше за все, щоб підтримати норманську теорію, з скандинавським плем'ям "рос", та фінською назвою шведів "Ruotsi"

3. Взагалі перша версія: ст.-слав. "Рѹ́сь" - тут немає другої букви "с". "ОУ"- читаєтсья, як "У" (це для тих, хто не знає правил тогочасної граматики)

Пізніше - російська назва: Ца́рство Ру́сское (от оригинальных «руСкое царьство», «царство РуСкое», использовавшихся в исторических источниках). Як бачимо другої букви "с" не було.

І тільки з 1721 р. - дореф. русск. "Росси́йская импе́рия", тобто з'явився сучасний варіант з буквою "о" та "с".

3.) У староукр. "кий" - має значення "чий". Це може говорити про те, що побатькові, яке закінчується на "-ський", могло утворитися на теріторії України та бути суто українським, а точніше - на Полтавщині.

Яким чином?

Розібрати закінчення "-ський", можна наступним чином:

"-ський" - "-сь-кий", де "-сь" - з староукр. "-з", а "-кий" з староукр. "-чий", отримуємо: "-з-чий" або "з чиїх".

Таким чином, можна пояснити навіть деякі рідкі закінчення "ських" - "-сь-ки-х", тобто тут "х" зхоронилося у звучанні, зі слова "чиїх" або "киїх".
VOGNEJAR
Автор теми

Повідомлення #19 Яр-Тур » 25.07.2009, 18:17

Яр-Тур
З нами: 12 років 1 місяць

Повідомлення #20 VOGNEJAR » 25.07.2009, 19:33

Яр-Тур

Можливо і тут війти :)

"цький, тський та тзкий" також розбивається, по тій же схемі.

Але, "т" може значити у староукр. "т" - "къ", "ти" - "твій", "то, та" - зв'зує пдібно "і", "то" - "той"

Цікаво тепер "те-з-ка" (той з чий (або "як")), "те-с(з)-ть" (той (або "те") з тим (або "чим")) :)

Течія - "Те-чія (або "Та-чия")"

Здається незакінченим, але у купі з іншим словом, наприклад "холодна та чия". Тобто ніби показуєшь рукою.

Але, я здається вже відійшов у сторону альтернативної лінгвістики :D

Доречі, закінчення "-ич", тільки доказує переход, чередування "к" та "ч" у "чий/кий"

Так само і Київ, може мати значення "Чийсь" :) Це ніби безглуздо, але є щось хоча б є, що можна цим пояснити. :wink:

З.І.: Коли наприклад ти показуєшь людині і говоришь "йди через так", ти доповнюєшь жестами. А коли не було письмовості таким чином могли утворюватся цілі слова з жестів, які доповнювали слова.
VOGNEJAR
Автор теми

Наст.

Повернутись в Загальний

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість